Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yine direksiyon sorunu

Kazım APANOĞLU
    kazim01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Standart Yine direksiyon sorunu

merhaba arkadaşlar.2006 model ve 2006 nın 10 uncu ayında trafige çıkan 1.3 multijet arabamın direksiyonunda saga ve sola çevirdigimde kötü bir ses çıkıyor.adana birmod fiat servisine görürdügümde bana direksiyon motorunun arızalı oldugunu ve 2.000 tl gibi bir paradan bahsettiler.konuyu bu siteden araştırdım etrafa sordum ve bu araçlardaki bu sorunun kronik oldugunu ,yeni araçlardada bu arızaların oldugunu söylediler.bu durumdaki araçların bir kısmını fiat gidermiş ama çogunlukla gidermiyorlarmış.şimdi, mademki bu araçlarda kronik olan bu arıza meydana geliyor bizlerde fiatı protesto anlamında neden boykot etmeyelim.ben eşe dosta bu araçlara yaklaşmamaları uyarısında bulunup elimden geleni yapacagım.lutfen sizlerde yapın.bunlara bir ders vermek lazım.saygılarımla.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

çok yanlış bir düşünce.. bu site fiat ı kötülemek için kurulmuş bir site değil. sizin gibi bir çok arkadaşın sorunu ücretsiz iyi niyet kapsamında fiat tarafından halledildi. daha ilk mesajınızda böyle bir şey yazmanız doğru değil.. burada ki çoğu insan arabalarına aşık dediğinizi ne kadar yapan çıkar bilinmez... bu konu da servisin insaafına kalmış. servis ten bir adet bakım yaptırın.. belki de işinizi halledin...
    birilerini karalayacakanız bunun bu site üzerinden yapmayın.....

3. Bu mesajı için 2 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

Sertaç Ankay
    ankay2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

City sorunu için Fiat tarafından servislere gönderilmiş bir bülten mevcut. Aracınızın garantisi olmasa dahi ücretsiz olarak değişim yaparlar. Eğer gittiğiniz servis bilmiyoruz ayağına yatıyorsa arayın Fiat müşteri hizmetlerini, bakın nasıl yapıyorlar.

ugr Gökmn
    yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 14

Lütfen önca sabitlenmiş ilgili başlığı okuyun. Hiç gerek yok kötülemeye ki ilk mesajınız. Keşke sorun yaşamadan üye olsanız da daha güzel paylaşımlarda bulunabilsek.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kazım öncelikle keşke ilk önce tanışma bölümümüzde kendini tanıtsaydın
    ama biz yinede sana aramıza hoşgeldin diyelim
    sorununa gelince hemen gemileri atma dur bakalım
    direksiyondan ses geliyor yazmışsın
    şimdi sana soracağım soruları cevaplarsan belki daha başka bir şeyle karşılaşabiliriz
    cıty motoru bozulduğunda ortaya çıkan arızaları bir yazalım bunların hangisi sende mevcut anlatırsan seviniriz
    öncelikle aracın gösterge panelinde direksiyon ışığı yanıyormu
    araç çalışırken direksiyonu bıraktığında sağa yada sola çok hafif kendi kendine dönme varmı
    aracın direksiyonunda hissedilir derecede ağırlaşma yada döndürmede zorluk var mı
    bir de bununla alakası olmayan bir şeyden bahsedicem eğer bu testi yaparda haber veririsen sana daha net birşeyler yazarım
    aracın direksiyonunu birisi çevirsin sende ön davlumbazın içindeki sağ sol tarafta bulunan yayları elinle tut bu yayların ikisinde veya birinde bu ses gelirken titreşim ve ses varmı bu testi uygula eğer ses gelirken yaylarda da ses ve titreşim varsa senin sorunun cıty motoru değil sadece amortisör takozlarından kaynaklanıyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Kazım APANOĞLU
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi

merhaba.ilginize tşk.ederim.ben fiat da birtakım girişimlerden sonra buradan kişileri bilinçlendirmek amacıyla yazıyorum
    belki biraz agır oldu ama götürdügüm servis bunu garanti kapsamında yapamayacagını,fiat dan böyle bir görüş aldıgını söyledi. bana başka seçenek bırakmadılar.diger konuda ise amartşisör tabozlarından bahsediyorsunuz. her ikisinide orijinali ile degiştirdim.sorun çözülmedi. birkaçkez direksiyon ışıgı yazdı ve sola daha çok olmak üzere kendiliginden dönüyor.bir müddet stop ettikdet sonra çalıştırdıgımda normale biniyor.bu arada kötüde bir ses çıkartıyor.. tşk.eder iyi günler dilerim

evet.bende biraz sert davrandım bunun bilincindeyim.fiat beni 5 gün önce adana servis den ve fiat dan olmak üzere 4-5 kez aradılar.konuyu birde benden dinlediler.tekrar sana dönecegiz dediler ama bu zamana kadar dönmediler.araştırmalarıma görede kronik olan bu arızaların birçogunu yapmışlar.birçogunu diyorum benim gibi magdur olanlarda var aynı zamanda.başka ne yapabilirdim siz söyleyim.saygılarımla
    Konu GP COSKUN tarafından (06/12/2010 Saat 16:55 ) değiştirilmiştir.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

o zaman sorununuz cıty motoru
    fiat müşteri hizmetlerini tekrar tekrar arayıp işin peşini bırakmayın
    değişimini yapacaklardır örnekleri var çünki

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Kazım APANOĞLU
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi

evet coşkun bey ve bizi takip eder arkadaşlar.benim sorunum citi motoru ve bir gelişme oldu.dün akşam adana MIÇILAR fiat servisini aradım.konudan bahsettim.diger bir servise götürdüm yapmadılar diyede belirttim.servis sorumlusu elif hanım bugün sabah 9 da bana randevu verdi.gittim ve 20 dakiki gibi bir sürede bana olumlu cevap verdi ve saat 12 dede çiti motorum degiştirilmiş ve arızam giderilmiş olarak evime geldim. beş kuruş bedel almadılar ve garanti kapsamında yaptılar. sevgili arkadaşlarım bana ilk mesajımda fiat'ı karalamayınız diye haklı olarak sitem ettiniz ama ilk gittigim de yetkili servis.benim sorunumu giderende yetkili servis. hoşgörünüze ve takdirinize sunarım.saygılarımla

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Sevgili kazım bey Fiat ile yetkili servisleri karıştırmayalım sonuçta fiat bir marka yetkili servisler ise her bi kafadan çıkan farklı sesler gibi düşünün. ilk gittiğiniz servis tabiri caiz ise yolunacak kaz aradıkları için sizin işinizi 2000liraya yaparız demeye getirmişler.Servis değiştirerek çok mantıklı bir çözüm yolu bulmuşsunuz. Ayrıca sizi arıyan fiat müşteri temsilcilikleri sizi dinlemiş ama dönmemiş. Genelde dönmeleri zaten zaman alıyor. ilk gittiğiniz servis fiatı aradıklarında kimbilir ne diyerek aradılar servisten servise fark var. MIÇILAR elif hanıma burdan da teşekkürlerimizi iletelim...
    Artık Fiorinolu

Kazım APANOĞLU
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi

evet erkan bey.haklısınız.beni aynı gün hem servis ve hemde fiat ( istanbul ) aramıştı o bakımdan öyle yazdım.tabiki haklısınız demekki servisden servise ve kişiden kişiye çok fark var. yaşaki göresin.saygılarımla

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ankay2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    City sorunu için Fiat tarafından servislere gönderilmiş bir bülten mevcut. Aracınızın garantisi olmasa dahi ücretsiz olarak değişim yaparlar. Eğer gittiğiniz servis bilmiyoruz ayağına yatıyorsa arayın Fiat müşteri hizmetlerini, bakın nasıl yapıyorlar.
    Su bülteni buradada yayınlasanız arkadaslar fena olmaz
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bu arada aramıza hoş geldiniz. daha uzun soluklu bir şekilde sizi de aramızda görmek isteriz. hazır Adanadan sizi de yakalamışken
    Artık Fiorinolu

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kazım APANOĞLU
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi

temenninize katılmamak elde degil dostum. KEMAL ATATÜRK imzası hem kalbimizde hemde arabamızdadır.

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

benzer bir durum bendede var direksiyon oldukça sertleşti city açıkken rahat kullanabiliyorum onun dışında çok ağır sağa sola çevirirken vuuuuv vuuuuuuuv diye ses geliyor ufak tefek tıkırtılar ve city moduna alınca direksyon düz dururken yarım cm falan sola, tekerleri sağa çevirdiğimde city moduna aldığımda ise bi 2-3 cm direksyonda sola dönme oluyor. sanırım kaçışım yok bu durumda ? ücret istemiyeceklerini bilsem yarın ilk işim direk eskişehir birmota gitmek olur ama sanırım bu city ile ilgili bir arkadaşa problem çıkarmışlardı ?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı Solitude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzer bir durum bendede var direksiyon oldukça sertleşti city açıkken rahat kullanabiliyorum onun dışında çok ağır sağa sola çevirirken vuuuuv vuuuuuuuv diye ses geliyor ufak tefek tıkırtılar ve city moduna alınca direksyon düz dururken yarım cm falan sola, tekerleri sağa çevirdiğimde city moduna aldığımda ise bi 2-3 cm direksyonda sola dönme oluyor. sanırım kaçışım yok bu durumda ? ücret istemiyeceklerini bilsem yarın ilk işim direk eskişehir birmota gitmek olur ama sanırım bu city ile ilgili bir arkadaşa problem çıkarmışlardı ?
    dostum önce gidip arıza tespiti yaptırın
    sonra fiat müşteri hizmetlerini arayın, yolda giderken aniden direksiyon sertleşti ve kaza atlattığınızı, fiat ın garantisi dolan araçların bile direksiyon servo motorunu ücretsiz iyi niyet kapsamından değiştirdiğini söyleyin, eğer ücret karşılığında değişim gibi durum olursa tüketici mahkemesine başvuracağınız söyleyin.
    siz ; 5 kuruş vermeden değiştireceklerdir
    Konu Du Hast tarafından (07/12/2010 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

Tutku Aydin
    tutkuaydin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41**200
    Edilen teşekkür: 270

ben daha yenı deıstırdım cıty motorunu serwıslerle falan mhattap olmayın sadece musterı hızmetlerıne durumu anlatmanız yeterlı en fazla 1 hafta ıcınde donus yapıyolar
    Hadi Abisi .)

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

@ Du Hast, @ tutkuaydın41 cevaplarınız için teşekkür ederim kafama takılan bir husus olursa tekrar size danışırım ama anladığım kadarıyla city dimi bu

Kazım APANOĞLU
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Orleans Mavi

evet bu arıza city motoru arızası.benim arabamın city motorunu degiştirdiler.şimdi gayet iyi.sizde bir servise baglı kalmayın.olumsuz cevap aldıgınızda başka bir servise başvurun.servisden servise fark ediyor.

Alper Çabuk
    alpercabuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    33 ATE 99
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı kazim01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.2006 model ve 2006 nın 10 uncu ayında trafige çıkan 1.3 multijet arabamın direksiyonunda saga ve sola çevirdigimde kötü bir ses çıkıyor.adana birmod fiat servisine görürdügümde bana direksiyon motorunun arızalı oldugunu ve 2.000 tl gibi bir paradan bahsettiler.konuyu bu siteden araştırdım etrafa sordum ve bu araçlardaki bu sorunun kronik oldugunu ,yeni araçlardada bu arızaların oldugunu söylediler.bu durumdaki araçların bir kısmını fiat gidermiş ama çogunlukla gidermiyorlarmış.şimdi, mademki bu araçlarda kronik olan bu arıza meydana geliyor bizlerde fiatı protesto anlamında neden boykot etmeyelim.ben eşe dosta bu araçlara yaklaşmamaları uyarısında bulunup elimden geleni yapacagım.lutfen sizlerde yapın.bunlara bir ders vermek lazım.saygılarımla.

Adana mıçılarda elif hanım var probleminizi anlatın 5. dakkada işiniz hallolmazsa 6. dakkada gelin forma diyinki işim olmadı sonra fiat dan bahsedelim arkadaşım. Saygılarımla

Erkan Karakan
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı kazim01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir gelişme oldu.dün akşam adana MIÇILAR fiat servisini aradım.konudan bahsettim.diger bir servise götürdüm yapmadılar diyede belirttim.servis sorumlusu elif hanım bugün sabah 9 da bana randevu verdi.gittim ve 20 dakiki gibi bir sürede bana olumlu cevap verdi ve saat 12 dede çiti motorum degiştirilmiş ve arızam giderilmiş olarak evime geldim.
    Tamda sizin bahsettiğiniz kişi tarafından çözüme ulaşmış zaten arkadaşımız...
    Artık Fiorinolu

Sayfa 1/2 12 SonSon