16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Öylece kitleniyor

Serkan Aydın
    ginesis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 6

Standart Öylece kitleniyor

Aracım starjet 95bg. 16v ama hiç memnun değilim performansından hemen hızlanmıyor.hafif eğimli yolda bayılıp kalıyor. her gün geçiyorum o eğimli yoldan çokta eğimli değil. 140ta kitleniyor ibre.aynı yolda aynı anda hızlandığım bir hundai era bastı gitti.yeni kasa clio zarzor yetiştim.birde bu akşam bir başka gp yanımdan aktı gitti.SORUN NEDİR SİZCE ARKADAŞLAR YARDIM.BİR SORUNMU VAR ACABA ARACIMDA.
    Konu erdiyilmaz tarafından (19/08/2010 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir. Sebep: Argo.

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

ben 77hp fire kullanıcısıyım ve otobanda zorlanmadan 150km/s hıza ve de az bir süre sonra da 170 e çıkabiliyorum çok rahat.
    Üstelik senin aracın 16v ve 95hp çok daha iyi performans vermesi lazım öncelikle yakıt aldığın yeri değiştir tavsiyem opet ve shell den 97 oktan al.
    yakıt ve hava filtreleri önemli eski ise değiştir.
    Araç eğer ilk kullanımdan itibaren çok devirsiz kullanıldıysa sağır olmuştur;yakıt masrafını göze alarak aracınızı yüksek devirde ve yüksek hızda kullanmaya çalışın..

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

bu 140 da takılma mevzusu daha önce olmuştu..muhtemelen motorun sağır..
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Serkan Aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

sağır kalma dediniz.devirsiz kullanım sanırım dimi arkadaşlar eğer öyleyse biraz öyle kullanıyorum

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Serkan kardeşim bendede starjet var senin dediklerini ağzım açık okudum.. Arabam tjet olmasada kükrüyor ve sanki turbo varmışçasına ani hızlanmalar vs ler beni çok tatmin ediyor.. Aracında büyük ihtimalle bir sorun var.. Sağır olma olanağı büyük...

Serkan Aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar ben aracımda düz yolda 190-210 gördüm okunuda bir sıkıntı yok fakat eğimli yolda bu şekilde bir performans kaybı yaşıyorum.Carbon clean yapmak gerekirmi acaba.

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Yokuşlu yolda 4.vites ile 140 lara çıkarak 5.vitese atmayı deneyin.Muhtemelen araç devirlenemiyor.

Serkan Aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Bu akşam bir denicem kafaya taktım çok şeymi bekliyorum acaba GP den.Ama sonuçta 95 beygir bakımlar full yapılı baskı balata dahil.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

öncelikle şunu söyleyim,kullandığımız aracı iyi tanımamız gerekiyor.
    Ben 8 aydır punto kullanıyorum ( 1.4 77 bg fire) ilk zamanlar rampa çıkışlarında aracım yığılıyordu, ben sorun olduğunu düşünmüştüm ama dün yayla yolunda 4. Vitesten aşağı düşmedim.
    Bence senin bize göre daha az sorun yaşaman gerekiyor (bg-tork farkı açısından)
    tabi aracın yük durumuda çok önemli.

Serkan Aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Evet arkadaşlar dün akşam aynı yolda test yaptım ve devirli kullanınca jet gibi geldi vites yükseltiğimdede bayılmadı (4ten 5 geçince) gayet serii geldi bu sefer

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı ginesis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar dün akşam aynı yolda test yaptım ve devirli kullanınca jet gibi geldi vites yükseltiğimdede bayılmadı (4ten 5 geçince) gayet serii geldi bu sefer
    HAdi Gözün Aydın Yeniden Sevdinmi Aracını Söle Bakim

volkan aytuna
    vociay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 28

Vites geçişlerini 1.vites dahil max devirde yapın bakın neler yapıyor aracınız. Şunu göz ardı etmemek gerekiyor eğimli yolda her aracın hızı düşer.Örnek: 3000 devirle tırmanmaya başladınız, eğim oranına göre hızlanmanız ve motor devriniz düşücek siz gaza yüklensenizde araba hızlanmıyacaktır(aracın sahip olduğu tork eğrisine göre) sonuç downshifting . fakat tırmanmaya 5000 devir gibi bir devirle başlarsanız, atıyorum yokuşa göre 4000-3500'edüşücek, araç çekişinden kayıp vermiyecek,düz yolda yaptığı kadar olmasada gaz pedalına tepki vericek, yığılma hissi vermiyecek ve vites düşürmek gerekmiyecektir.Uzun lafın kısası yokuşlarda aracın tork verilerini göre devrini yakalamak ve korumak tırmanmada en efektif çözümdür diye düşünüyorum ki Siz büyük ihtimal 6. viteste eğim için nispeten düşük bir devirde seyir ediyordunuz, era'nın kullanıcısı 5.vitesinde (belkide 4 deydi) daha devirliydi (çünkü onda altı yok ) ve sizi geçti....

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

En son İzmir-Aydın otobanında denedim rampayı çıkmaya başladığımda 160km civarındaydım sonrasınrda çok rahat 180km ye kadar geldi ve tıkandı. Düz yolda 200km ye geldi, tatlı bir eğimde ise 210 u gördü

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

ambulanslar bile bu hızda gitmiyor yavaş arkadaşlar yavaş 140 dan sonra da bırakın bayılsın araba o nekadar surat

ahmet kahraman
    stotinka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 .. ....
    Edilen teşekkür: 41

yokuş ykarı 4.vites 130 140 km düze çıkıldığı zaman 5.vites 170 180 daha basmaya korkuyorum.

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

yokuş ykarı 4.vites 130 140 km düze çıkıldığı zaman 5.vites 170 180 daha basmaya korkuyorum.
    stok arabayla zaten daha fazla zorlamaya gerek yok, tehlikeli..
    o süratte zaten araba kendini kaybetmeye başlıyor stok haliyle. birde sert fren yapmak zorunda kaldığınızı düşünün..

Yer imleri

Yer imleri