Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracım normalden de fazla yakıyor :(

f w
    Hız Manyağı =)) _Darbe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 33

Standart Aracım normalden de fazla yakıyor :(

Merhabalar arkadaslar. Benim aracım 1.4 Fire 77Hp şimdi şikayetim şöyle. Aracım 1.4 Olmasına ragmen cok yakıyor. İnanın 1.3 Mjt Fiorinoyla 50 TL mazotla 250 Km Yol yaparken bizim 1.4 fire puntoyla sadece 150 Km yapabiliyoruz, anında benzin ışıgı yanıyor Acaba diğer 1.4 fire kullanıcılarının da şikayet sebebi mi yoksa bizim huysuz a ait bir özellikmi Şimdiden teşkler
    GP 1.4 Active 77Hp + Vw Caddy Comfortline 1.6 TDI 105 hp

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Gayet normal sizn aracınız benzinli 50 tl ile 150 km normal , diğer araç ise dizel ve m.jet motora sahip o yüzden az yakıyor..Yani Bunun genel sebebi motor farklı ve dizelin lt si benzinden ucuz olması

KORAY ÖZTÜRK
    tanreall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35
    Edilen teşekkür: 11

Arkadasım benımde aracım 1.4 77 bg 8 valve benım de aracım 285 kuruş yakıyor.ben servıse goturdum sordum bana dedıklerı 1. Sakın boşa atma araba kendını rölantiye alıyor daha cok yakıyor onu ıcın debriyajdan ayagını cek arac aksın yolda sadece motor calısacak kadar benzin göderiyor az yakıyor .
    2.kısa mesafe kullanıyorsan otomatik jikle kendini kapatıncaya kadar arac daha cok yakıt harcıyor .
    Kendi görüşlerim
    araclarımıza bu motor secenegi ne yazıkkı bıraz zayıf kalıyor bazı yollar ve sürücü memnuniyeti için basınca cok yakıyor.aracın kasası yaptıgımız motor secenegi ile pek bagdasmadıgı için bir cok hallerde gaza yükleniyoruz yani 16 valve bir aracın 3 ile cıktığı bir yolu biz 2 ile cıkmak zorunda kalıyoruz ve buda bize fazla yakıt= yüksek yakıt sarfiyatı olarak geri dönüyor.sonuc kendi adıma söylüyorum güvenli-rahat-düşük hızlarda ama performanssız bir seyahat sunuyor buda beni pek mutlu etmiyor :s

deniz cesur
    coolsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    48VN237
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı GünahsizSeytan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gayet normal sizn aracınız benzinli 50 tl ile 150 km normal , diğer araç ise dizel ve m.jet motora sahip o yüzden az yakıyor..Yani Bunun genel sebebi motor farklı ve dizelin lt si benzinden ucuz olması
    dizel yakıtın fiyatı ile benzin fiyatı arasında uçurumlar yok,bende emre arkadaşımız gibi 250 km mesafeyi bir 1.3 mj dizel araçla gittim birde benzinliylile gittim dizel çeyrek depoyla giderken benzinli yarım depodan fazla yaktı katettiğim yol ise bodrum izmir yolu üstelik otoban.tam 250 km.
    yani tüketilen yakıt litre hesabı farklı.ee fiyatının biraz düşük olmasıda extradan ufak bir avantaj sağlıyor tabi

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Normal, benimki de öyle.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

1,45 77 liğe haksızlık yapmayalım arkadaşlar

bindiğiniz aracın motoru performans için üretilmemiş olup
    sakin ve yumuşak kullanıldığında gayet mükemmel değerler verebiliyor

2 hafta önce istanbul pendikten depoyu doldurdum izmir gümüldüre vardığımda yarım depodan fazla benzinim hala duruyordu
    toplamda 2035 km yol katettim toplamda 380 tl lik yakıt aldım yolun 50 km si ş.içi
    geri kalanı uzun yol buda demek oluyorki 187 kuruş yakmış
    hızım 85-110 km arası idi
    limitlerde kullanırsanız harika ancak basarsanız tam bir benzin canavarı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

deniz yucel
    denizxyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

ben 1 hafta oldu alalı benzinli net km başına 26,5 krş yakıyo bilmem nasıldır.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı denizxyz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 1 hafta oldu alalı benzinli net km başına 26,5 krş yakıyo bilmem nasıldır.

şehir içinde kullandıysan normal şu anda
    ilerleyen kilometrelerde daha da aşağıya çekebilirsin aracına alıştıkça

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Alıntı GünahsizSeytan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı coolsea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizel yakıtın fiyatı ile benzin fiyatı arasında uçurumlar yok,bende emre arkadaşımız gibi 250 km mesafeyi bir 1.3 mj dizel araçla gittim birde benzinliylile gittim dizel çeyrek depoyla giderken benzinli yarım depodan fazla yaktı katettiğim yol ise bodrum izmir yolu üstelik otoban.tam 250 km.
    yani tüketilen yakıt litre hesabı farklı.ee fiyatının biraz düşük olmasıda extradan ufak bir avantaj sağlıyor tabi
    Ben uçurumdan bahsettiğimi göremiyorum ? Benim lafımı cevirip tekrar yazmışsın

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaslar cewap icin teskler bu arada aracım dualogic vites ve ben hep otomatikte kullanıyorum bence buda gecerli bi sebep olabilir değill mi çünkü katologda otomatik ve manuel kullanım arasında bi kac lt fark wardı :/ ama ne biliyim diğer aracların 1.4 leri daha az yakıyor sanırım :/

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

e farkeder tabi dualogic 1 küsür litre en az

ayrıca isim bilgilerinin altında hız manyağı yazıyor..bunuda hesaba katmalımıyız
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı _Darbe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaslar. Benim aracım 1.4 Fire 77Hp şimdi şikayetim şöyle. Aracım 1.4 Olmasına ragmen cok yakıyor. İnanın 1.3 Mjt Fiorinoyla 50 TL mazotla 250 Km Yol yaparken bizim 1.4 fire puntoyla sadece 150 Km yapabiliyoruz, anında benzin ışıgı yanıyor Acaba diğer 1.4 fire kullanıcılarının da şikayet sebebi mi yoksa bizim huysuz a ait bir özellikmi Şimdiden teşkler
    istanbul şehir içinde gayet normal yakıt tüketim konuları okursanız siz de hak vereceksiniz.
    Hatta diğer araçlarla da kıyaslasanız aynı değerler olduğunu görürsünüz
    para olarak ~ %40 az yakar zaten dizeller.

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1,45 77 liğe haksızlık yapmayalım arkadaşlar

bindiğiniz aracın motoru performans için üretilmemiş olup
    sakin ve yumuşak kullanıldığında gayet mükemmel değerler verebiliyor

2 hafta önce istanbul pendikten depoyu doldurdum izmir gümüldüre vardığımda yarım depodan fazla benzinim hala duruyordu
    toplamda 2035 km yol katettim toplamda 380 tl lik yakıt aldım yolun 50 km si ş.içi
    geri kalanı uzun yol buda demek oluyorki 187 kuruş yakmış
    hızım 85-110 km arası idi
    limitlerde kullanırsanız harika ancak basarsanız tam bir benzin canavarı
    Coşkun abi kısmetse ben de bugün tatile çıkıyorum 2000 km den fazla yol yapacağım bakalım ne yakacak.. Aslında otobüsle falan gitsem çok daha ekonomik olacak ama araba da lazım
    keşke seni izmirde misafir edebilseydik bizim memlekete gitmişsin bir faydamız dokunamadı.

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

evet benzin fazla yakıyor 50 ytl mazot aldım sapancaya gittim oralada gezdim gebzedeyim kartala gittim geldim ceyrek depo hala var ve 280 km oldu 50 ytl koyarkaen ısık yanmak üzereyedi ibre kırmızıdaydı

MEHMET ALPAGUTER
    alpaguter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

bende 1,4 77 hp kullanıcısıyım aracımın yakıtında son derecede memnunum.bizim araçlar performas için üretilen araçlar değil genelde şehir içi kullanıma yönelik bir araç ve ekonomiye dayalı.aracım 14000 kilometrede yani rodaj evresini henüz tamamladı.aracımın cruise control modda kullanıyorum genelde dikiliye giderken 100 ü geçmemeye gayret ediyorum ortalamam 5,2 ile 5,5 arası değişiyor(bilgisayara göre)bana göre bilgisayar doğru çünkü aracım 0,187 kuruş yakıyor. bir keresinde basıp deniyeyim dedim düz yolda 175 kmyi gördü ama benzin ibresini görmemenizi tavsiye ederim...şunu söyliyeyim puntiş için inanın yüksek süratlerde bile araaba domuz gibi burunu diktimi önünde araç falan bırakmıyor.dikkatimi çeken bir konu ise 110u geçtikten sonra aracın ivmelenmesi çok daha fazla 0-110 arasına göre buda fire motorların özelliği değişken süpaplı olmasından kaynaklanmakta motorda 2. dişli oluşu yani

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

fıre motorlar ıle t-jet neredeyse aynı yakıyor gıbı geldı bana benım arac 27-29 kurus arası yakıyor..

deniz yucel
    denizxyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

tesekkur ederim coskun. inşallahh.. bi de lpg taktırmayı düşünüyorum ama garanti kapsamı dışında kalcak die elim kolum bağlııı işteee.....

f w
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

peki teskkler. bişidaha sorucam gp 1.4 fire ile bravo 1.4 tjet arasında ne kadar bir benzin farkı wardır acaba kullananlar bilir. birde sitenin birisinde bir makale okudum 1.4 tjet lere benzin dayandırılmıyormuş. bu sebeple özel geliştirilmiş Lpg sistem takılıyormus yani X2 masraf )

suat taner
    lionT-JET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 233

su an t jet ıle bırazda basmadan 6.1lt ortalama yaptım..1 depo ıle sehır ıcı ısık yandıgında 450-480 km yapıyorum.fıre motorlarda durum aynı olmalı dıye dusunuyorum..

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Bende starjet motor var. Bir depoyla lamba yanana kadar şehir içi 550 km yol yapıyorum. Kullanmadan kullanmaya değişkenlk gösteren bir durumdur.

Sayfa 1/2 12 SonSon