Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Geri vites

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Geri vites

Arkadaslar bır cogumuzun sorunu gerıvıtes gecıslerı bılıyorsunuz sunu kesfettım bır kac gundur gerı vıtes zor gecıyor gp larda vıtes gecmıs gıbı gozuksede tam oturmuyor kımı zaman ıste ozaman ayagımı debrıyajdan cok hafıfce kaldırdıgımda kendısı lank dıye oturuyor.Ama kavrama noktasına gelmıyor debrıyaj
    Sımdı bana sunu demeyım gecıslerde tam basmıyorsun debrıyaja demeyın sonuna kadar basıyorum bunun bana zarar olurmu sımdıye kadar ıkı kez yaptım

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Zeynel abi bu sorun neredeyse tüm GPcilerde mevcut bi sorun bende çözümünü otobüsçü taktiğiyle buldum (babam kamil koçta şöfördür ondan yardım aldım) aracı geri vitese geçireceğiniz zaman öncelikle aracı 1.vitese alıp eğer önünüzde mesafe warsa yarım metre ilerleyin durun aracın geri vitese rahat geçtiğini göreceksiniz.Eğer mesafeniz yoksa araç öne gitmesin diye el frenini çekin ve aracı 1.viteste kaldırın zaten ilerlemeyecek araç sonra yine geri vitese geçişte bi sorun kalmayacak..Umarım sizde de işe yarar benim 7aylık sorunumu bu taktik çözdü bi süre sonra eliniz öyle bir alışıyor ki zaten normal geri vitese geçirirmiş gibi bu işlemler gerçekleşiyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Bu taktiği denedikten sonra cevap da atarsanız sevinirim
    Konu serkandikici tarafından (14/02/2010 Saat 23:51 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

Bu arada konuyu yanlış anlamışım gbi bi hisse kapıldım yazınızı tekrar okuyunca umarım sorununuza bi alternatif olur benim yazdıımda...

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

tüm puntolarda öyle bir problem yok bildiğim kadarıyla.. aldım alalı geri vitese takmakta hiç zorlanmadım..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

yok serkan sagolasın taktık taktıktır umarımda ıse yarar bendede yarın bı deneyeyım yazdıkalrını .Benımde yazdıgım gerı vıtese bıraz daha rahat gecmesı ıcın taktıktı debrıyajdan dolayı sorun olurmu onu bılmıyorum ama senınkı gayet ıyı hıcdegılse aklına takılan soru olmuyor

serkan dikici
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552

İnşallah işe yarar zeynel abi sende de ben hakikatten şükür dedim en sonunda o kadar rahatlattı beni.. yanlış yönlendirmeyeyim seni ama belki senin taktik zarar verebilir sonuçta bi nevi baskı balataya dayanıyo ucu daha fazla bilgisi olan arkadaşlar daha ii yardımcı olacaktır eminim bu arada tanıştııma memnun oldum...

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Bende de aynı problem oluyo bazen ve bende aynı taktiği uyguluyorum 1. vitese alıp tekerleri hafif ilerletin sonra kesin geçiyo geri vitese...

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

benim öncekinde çok zor geçiyodu mandallıydı..bu seferki mandalsız daha rahat geçiyo..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de aynı problem oluyo bazen ve bende aynı taktiği uyguluyorum 1. vitese alıp tekerleri hafif ilerletin sonra kesin geçiyo geri vitese...
    Kesinlikle katılıyorum, bende aynı şeyi yapıyorum.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

bende vites mandallı olanlardan...arabayı aldım alalı o kadar rahat geçiyor ki viteslere hayranım...hatta arabamı kullananlar da aynı şeyi söylüyorlar. ne kadar rahat vites geçişleri var diye...aman susun nazar değdireceksiniz puntişime diyorum ben de gülüyoruz
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

bi keresinde servise gitmiştim ve oradaki ustaya anlatmıştım sorunu.geri vites dişlisinin ser durması gibi birşey söylemişti.geçme sorunu olursa eğer(garrçlama oluyor bazen) 1e takıp hemen geri vitese alınca çok güzel geçiyor tabiki biraz hareket ettirmek dahada iyi sonuç verecektir.sevgiler

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Yavaş ve yumuşak hareketlerle geri vitese geçerse3niz hiç bir sıkıntı çıkmaz araç hafifde olsa yürür durumdaysa ozaman sıkıntı çıkıo çart curt sesler gelio

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı atalayx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi keresinde servise gitmiştim ve oradaki ustaya anlatmıştım sorunu.geri vites dişlisinin ser durması gibi birşey söylemişti.geçme sorunu olursa eğer(garrçlama oluyor bazen) 1e takıp hemen geri vitese alınca çok güzel geçiyor tabiki biraz hareket ettirmek dahada iyi sonuç verecektir.sevgiler
    Alıntı KaGaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavaş ve yumuşak hareketlerle geri vitese geçerse3niz hiç bir sıkıntı çıkmaz araç hafifde olsa yürür durumdaysa ozaman sıkıntı çıkıo çart curt sesler gelio
    Geri viteste senkromeç olmamasından kaynaklanan bir durum.Sadece 6 ileri olanlarda senkromeç var...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Ben hiç yasmadım yasayanıda duymamıstım..
    ....
    I ' m c a p u l i n g . . .

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bır cogumuzun sorunu gerıvıtes gecıslerı bılıyorsunuz sunu kesfettım bır kac gundur gerı vıtes zor gecıyor gp larda vıtes gecmıs gıbı gozuksede tam oturmuyor kımı zaman ıste ozaman ayagımı debrıyajdan cok hafıfce kaldırdıgımda kendısı lank dıye oturuyor.Ama kavrama noktasına gelmıyor debrıyaj
    Sımdı bana sunu demeyım gecıslerde tam basmıyorsun debrıyaja demeyın sonuna kadar basıyorum bunun bana zarar olurmu sımdıye kadar ıkı kez yaptım

hiç bir zararı yok vitesi geçirmeye çalıştığınızda yerine oturmuyorsa hafifçe debriyajda ayağınızı oynatırsanız yerine oturacaktır
    yaptığınız yöntem en iyi yöntem şöyle düşünün zorlayıp zarar vermekten iyidir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

zeynel abi vitesi geriye taktığında geçmesse hafif debriyajı kaldırdığında dediğin gibi lang diye oturuyor yerine. fiatların bir çok modelinde var bu sorun marea bravalardada var.. can sıkcak bi durum değil yani
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

Soner Aktaş
    koyublack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    33 BEY 14
    Edilen teşekkür: 123

Kızgın

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı durum bende de var geri vites ışığı yanıyor, park sensörü devreye giriyor ama araba geri gitmiyor sonra 1. vites arkasından tekrar geri yaptığımda oturuyor. çok sinir bozucu

Utku OKTAY
    utku952 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Aynı olay bendede var sanki arada bi yerde takılıyor debriyajdan çekince ayagı kendisi dişe oturuyor ilginç... alıştım ben gerçi.. ama olsa olsa baskı balatadır diyorum 100bin i geçtim, götürdüğü kadar artık.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

zamanı gelmiş sanki utku baskı balatanın

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Serkan 1. Vitese taktıktan sonra ilerlemeye gerek yok . Önce 1. Vites sonra 2 ye tak ve akabinde geri vites. Bak o zaman nasıl geçiyor.

Alıntı nserkandikici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zeynel abi bu sorun neredeyse tüm GPcilerde mevcut bi sorun bende çözümünü otobüsçü taktiğiyle buldum (babam kamil koçta şöfördür ondan yardım aldım) aracı geri vitese geçireceğiniz zaman öncelikle aracı 1.vitese alıp eğer önünüzde mesafe warsa yarım metre ilerleyin durun aracın geri vitese rahat geçtiğini göreceksiniz.Eğer mesafeniz yoksa araç öne gitmesin diye el frenini çekin ve aracı 1.viteste kaldırın zaten ilerlemeyecek araç sonra yine geri vitese geçişte bi sorun kalmayacak..Umarım sizde de işe yarar benim 7aylık sorunumu bu taktik çözdü bi süre sonra eliniz öyle bir alışıyor ki zaten normal geri vitese geçirirmiş gibi bu işlemler gerçekleşiyor.Umarım yardımcı olabilmişimdir.Bu taktiği denedikten sonra cevap da atarsanız sevinirim

Sayfa 1/2 12 SonSon