Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon
149 sonuçtan 121 ile 140 arası

Konu: Punto Evo direksiyon konsolunun altından gıcırtı sesi geliyor.

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Arkadaşlar nasıl hallolduğuna veya ne tür işlemlerin yapıldığına hiç değinen olmamış, bu ses tam olarak nedir ve çözümü nasıldır bir açıklama yapabilirmisiniz detaylı ?

Hakan SAĞCAN
    hakan7038 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Standart punto evo içinde cızırtı

2011 mayıs ayında 1.3 dizel 95 beygir otomatik vites punto evo aldım.Mersinden Silifkeye giderken daha araba 40. km de ön sol kalorifer çıkışı ile arada kelebek camı gibi bir şey var oradan cızırtı yapmaya başladı.Ayrıca şöför kapı içi bardaklığın ordanda ses geliyor.Araya bez koydummu kesiyor.Kayseri ve Mersinde(fıat bilen)servise gittim plastik aksan olduğundan böyle şeylerin olabileceği söylendi.Sesler devam ediyor.Sürüş keyfi falan kalmadı.Arkadaşlar ne yapmalıyım?Fikir verirmisiniz.

AKIN CUMAOĞLU
    rehber19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

Punto Evo'n mu var, belirli bir zaman sonra içeride gıcırtı, cızırtı, vızırtı... ne ararsan var. servise gidiyorum, yaptık diyorlar. iki gün sonra aynı sesler tekrar başlıyor. alışmaktan başka çare yok anlaşılan. ha bir de bu sesler çoğunlukla plastik aksamdan geliyor.

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı hakan7038 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 mayıs ayında 1.3 dizel 95 beygir otomatik vites punto evo aldım.Mersinden Silifkeye giderken daha araba 40. km de ön sol kalorifer çıkışı ile arada kelebek camı gibi bir şey var oradan cızırtı yapmaya başladı.Ayrıca şöför kapı içi bardaklığın ordanda ses geliyor.Araya bez koydummu kesiyor.Kayseri ve Mersinde(fıat bilen)servise gittim plastik aksan olduğundan böyle şeylerin olabileceği söylendi.Sesler devam ediyor.Sürüş keyfi falan kalmadı.Arkadaşlar ne yapmalıyım?Fikir verirmisiniz.
    Hakan bey dogruca Boranlar otoya gidin test sürüşü yapsınlar sizinle (o an umarım cızırtılar devam eder) duysunlar hallederler emin olun. cızırtı bozuk yollarda zaten cıkıyor..

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp
    dogus618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34js2557
    Edilen teşekkür: 355

1.5 ay önce aldım evoyu 2 gun sonra seervıse gıttım sorun hala dewam kesemedıler kesılemedı bu arabanın bu sesı uyuz aynı köpüklerin birbirine sürtmesi gibi sinir bozucuuu berbat

İlker Cengiz
    icngz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

resimlerde anlatılan yerlerdeki kalorifer borularının altına ,sağına veya soluna metal bişiler sıkıştır istersen.bi dene bakalım

mstf ergl
    unreal123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 23

yav sadece ordan gelse yine bi süre sonra punto evo olmaktan çıkıyor punto gıcır oluyor ben alıştım takmıyorum artık ninni gibi gelio bi ordan bi burdan maşallah 89 şahin gibi

Hakan SAĞCAN
    hakan7038 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz

duolojik viteste 2 den 3 e yada 3den 2 ye geçişlerde sürtme sesi gibi bir ses geliyor.önceden yoktu.Havalar soğuduğundanmı acaba? paylaşırsanız sevinirim

ahmet sönmez
    crouzbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri

slm arkadaşlar bende grande punto var.2005 model 1,4 benzinli ama lpg yok. şimdi direksiyonu sola doğru çevirince gıcırtı sesi geliyor neden yapıyordur bunu bilgi verebilir misiniz ? teşekkürler...

erk ııııı
    motor delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 152

bendede evo var içeri gram ses almıyo çok sessiz tek şikayetim torpidonun ufak olması pek bişey sığıdıramadım

Hasan Ertürk
    hturna7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 20

Arkadaşlar aşağıdaki problemleri yaşamaya başladım, hayırlı uğurlu olsun.Aracım 4300 km'de.

1-Direksiyonun altından yada yanından tam olarak saptayamadım, bir gıcırtı sesi gelmeye başladı.

2-Kaloriferi açtığımda ilk önce takır tukur yapıyor sonra ses kesiliyor.

3-Çok nazik kullanmama rağmen (neredeyse çukurlardan geçerken aracı durduryorum,) kasislerden geçerken ön amortisörler garç diye ses çıkartıyor.Ya yemin ederim arabayı o kadar nazik kullanıyorum ki, neredeyse inip ben taşıyacam arabayı,yaşadığım problemlere şu an inanamıyorum.

Murat Bayır
    muratpunto16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 KBR 52
    Edilen teşekkür: 31

2011 aracımda ses var halada var davlumbaz hava alıyor sol tarafta 80 km hızla ve bu sesi servis duymuyor neden işine gelmiyor ben ses duymuyorum diyor her tarafı sorunlu tofoş sonuçta gösterişli arac ama içi foss nere dokunsan kırılıyor.
    Fiat Grande Punto 2011

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı ha7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aşağıdaki problemleri yaşamaya başladım, hayırlı uğurlu olsun.Aracım 4300 km'de.

1-Direksiyonun altından yada yanından tam olarak saptayamadım, bir gıcırtı sesi gelmeye başladı.

2-Kaloriferi açtığımda ilk önce takır tukur yapıyor sonra ses kesiliyor.

3-Çok nazik kullanmama rağmen (neredeyse çukurlardan geçerken aracı durduryorum,) kasislerden geçerken ön amortisörler garç diye ses çıkartıyor.Ya yemin ederim arabayı o kadar nazik kullanıyorum ki, neredeyse inip ben taşıyacam arabayı,yaşadığım problemlere şu an inanamıyorum.
    Hakan kardeşim kaloriferi açtığındaki gelen ses serviste giderilebilecek bir ses oludunu zannediyorum. Kasislerden geçerlken garç diye gelen ses ise Direksiyon kutusundan gelebilir. Aynı ses bendede var. Bu yüzden direksiyon kutusu değişti ama hala aynı

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci036
    Ziyaretçi Ziyaretci036 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bende yarın servise gidecem aynı sebepten bakalım sonuc ne olacak.???

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

o sesi ben hallettirdim servise ama 7 nci kez de hallettiler 6 kez gaz pedalının yanından halletmeye çalıştılar ama hiç halledemediler. son kez gittiğimde ise kaputun içinden biyerden bir işlem yaptılar düzeldi kaç aydır hiç birşey yok
    1.3 DYNMC 5K. METALİK BEYAZ AS.KT. - Hİ-Fİ - SKY-DOME - FR.KT. ABARTH I SPOİLER

Hasan Ertürk
    hturna7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Yağmur Gri
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı Bülent10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan kardeşim kaloriferi açtığındaki gelen ses serviste giderilebilecek bir ses oludunu zannediyorum. Kasislerden geçerlken garç diye gelen ses ise Direksiyon kutusundan gelebilir. Aynı ses bendede var. Bu yüzden direksiyon kutusu değişti ama hala aynı
    Ben henüz hiç gitmedim servise, 5000 kmde getir demişlerdi.Randevu alıp götüreceğim.Aracı hor kullansam dicem evt bundan oluyor, ama yemin ederim çok nazik kullanıyorum ve 4000 kmde bunları yaşıyorum.İşçilik + malzeme ve plastik kalitesi çok kötü evomda.Bu arada kapılarda gıcırdamaya başladı onu yazmayı unutmuştum

ozgur roller
    ahmeddd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Kar Beyaz

2012 model evo 2000km de ve gıcırtı bende de başladı bana amörtisörden geliyormuş gibi geldi servise gideceğim daha 2000 de böle sorun yaşarsam ben satmayı düşünmeden uzun yıllar binmek için almıştım bu aracı, bana sattıracaklar...

Yiğit TÜREN
    sharky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 18

Benim araçta pedal takımından başka bi ses yok şükür.. 20000km yi geçti..

adı soyadı
    demirçekirdek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

bende de aynı problem bulunmakta, direksiyonun olduğu kısımda vızıltı şeklinde oluşan ses. bir diğeri sağ ön kapıda plastiğin saca bağlandığı kısım da gelen ses. konuyu okurken bazı arkadaşlar değinmiş evoların plastik parçaları kaliteli değil diye o arkadaşlara katılmıyorum plastik aksamlar zamanla sertleşecektir bu bir gerçek. geçen ay kolçak takarken şahit oldum plastik tırnak büküldü ama kırılmadı.bir plastikten başka ne beklersiniz. esneklikse esneklik, dayanıklılıksa dayanıklılık.

mehmet yilmaz
    iskmehmet1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 AR 675
    Edilen teşekkür: 16

Hocam sıfır evolardaki sıkıntıları dinle birde,her markada olur ama nedense fiattın her arabasında var

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 345678 SonSon