Sayfa 6/8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
149 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Punto Evo direksiyon konsolunun altından gıcırtı sesi geliyor.

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı ersobas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftaya gidicem bnde bi ara bn oradayken başka bi evo da gelmişti ses geliyo diye belki anlıyolardır. Zaten arabayı ilk aldığımda vermeyi UNUTTUKLARI paspaslarım kullanma klavuzum ve SAĞ ÖN FAR AMPULUMU almaya gidicem Çanakkale Millerden aldım aracımı
    Ön sağ far ampülü?

Çağdaş Tokmak
    cdo_cdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

2-3 hafta kadar oldu arabayı alalı bende de aynı gıcırtı var ve kesilir diye bekledim kesilmedi yarın servise götürmeyi düşünüyorum

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

1 aylık evom 1500km'de bu akşam eve gelirden direksiyon gıcırdamaya başladı ve gerçekten çok sinir bozucu. gayet memnundum araçtan almadan önce söylenenlere tesadüftür dedim kısmet bu işler dedim ama daha 1. ayda başladı acaip moralim bozuldu böyle bi saçmalık olamaz ya.
    aracı hemen servise göturucem. anladığım kadarıylada burada kimse soruna çare bulamamış
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

benim de vardı böle bir ses servise götürdüm şuan gram ses yok benim araçta bence çare buldular

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı muhammedçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arabam henüz 2 haftalık benimkinde start&stop ile araba stop edince direksiyonu sağa sola hafifçe dönderdiğim zaman lık lık diye ses geliyor..bu ses konusu çok sinir bozucu en kısa sürede servisi ziyaret edeceğim...

kardeş sonuç alırsan banada bildirirmisin... osesi duyunca çakıl taşı vuruyor sanıyorum..

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

Alıntı santiago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim de vardı böle bir ses servise götürdüm şuan gram ses yok benim araçta bence çare buldular

hocam sorun neymş nasıl bi uygulama yaptılar paylaşabilirmisiniz ?
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

görkem kaan duruk
    gorkem kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26TZ855
    Edilen teşekkür: 140

bu direksiyon altındaki gıcırtı sorunu bendede başladı 30 bin bakımı için götürünce bende kalorifer borularına bakın diycem.inş sorun giderilir ve bidaha yapmaz gıcık bi ses

Hakan Hakan
    chief - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

Kalorifer borularından kaynaklanan bu gıcırtıyı geçen ay serviste giderdiler fakat yapıldıktan 1 hafta sonra tekrar başladı. Bugün servise sorduğumda ise tekrar başladıysa komple konsolun sökülmesi lazım 1,5 gün kadar sürer dediler, bende söktürmedim kalsın dedim. Acaba servisten bu cevabı alan başka arkadaş var mı?

ahmet gani küçük
    ahmetochi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 AGK 70
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar aynı sorunu yaşadım. Çok kötü günlerdi. Servise götürdüm ve imalat hatasından kaynaklanıyormuş, kalorifer hortumlarının birbirine sürtmesinden kaynaklanıyor. Kolay bulunamıyor, serviste bakan arkadaşa söyleyin direk oraya baksın, arasına bi sünger koyup sorunu çözebiliyorlar. Benim ilk 10.000 bakımında hemen hallettiler.
    "Yüzünün nurundan, gölgesine sığınırım saçlarının."Agk

aytaç çoban
    sqorpion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 55

Alıntı ahmetochi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aynı sorunu yaşadım. Çok kötü günlerdi. Servise götürdüm ve imalat hatasından kaynaklanıyormuş, kalorifer hortumlarının birbirine sürtmesinden kaynaklanıyor. Kolay bulunamıyor, serviste bakan arkadaşa söyleyin direk oraya baksın, arasına bi sünger koyup sorunu çözebiliyorlar. Benim ilk 10.000 bakımında hemen hallettiler.
    kardeş bu süngerle olacak bişey değil borular baya bi ısınıyor sunger eriyip kalmasın orda. o sesin kaynaklandığı iki yer var.serviste sorunu halledip gönderiyolar fakat yeniden basladığında ses yine aynı yere bakıyorlar yine aynı yerde işlem yapıyorlar ama düzelmiyor.en kısa zamanda fotolarını çekip koyucam.bu sıkıntıyı bende çekiyordum hallettim...

Cumali Göçer
    tensinorone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33TT888
    Edilen teşekkür: 3

aracımı iki kez servise götürdüm bir iki gün geçiyor ama malesef tekrar başlıyor. sanki aracım stop ederken biraz fazla sallanıyor ve az da olsa bir gıcırtı sesi geliyor göğüsten ne olduğunu tam olarak anlayamadım açıkçası stres küpü oldum bu sorunlar yüzünden((((((((

aytaç çoban
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tensinorone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımı iki kez servise götürdüm bir iki gün geçiyor ama malesef tekrar başlıyor. sanki aracım stop ederken biraz fazla sallanıyor ve az da olsa bir gıcırtı sesi geliyor göğüsten ne olduğunu tam olarak anlayamadım açıkçası stres küpü oldum bu sorunlar yüzünden((((((((
    kardeşim bizim araç başka yerde gelsin ben sana ne yapman gerektiğini resimlerle anlatıcam.merak etme giderilebelecek bi sıkıntı.

aytaç çoban
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı tensinorone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.grandepuntotr.com/tekn...tml#post513159

buraya yeni bi konu açtım istersen bi bak...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet gani küçük
    ahmetochi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 AGK 70
    Edilen teşekkür: 1

O zaman arkadaşlar size şunu söyleyeyim. Bu ayıplı mal hükmündedir, sorun halen devam eden kişiler bu sorunun varlığını ve imalat hatası olduğunu tespit ettirsinler ve hukuki yollara başvurarak sözleşmeden dönme haklarını kullansınlar. Sonuçta bir imalat hatası var ve Fiat buna katlanmalı.
    "Yüzünün nurundan, gölgesine sığınırım saçlarının."Agk

Ahmet Yasin ACAR
    Coool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34HF0603
    Edilen teşekkür: 8

Heyecenla aldığım 2. evomda da bu ses başladı.. öncekinde 3000 KM de yapmıştı.. Şimdikinde 6000 KM de... Puntonun hastalıklarından serviste hemen hallediyorlar...

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

ben de bu gün servise bu problem yüzünden gittim 5 dk da yapıp getirdiler arabayı kalorifer den geldiğini söylediler ve problemi söylediğimde arabamın ne olduğunu görmedikleri halde puntomu dedi görevli sanırım kronik bu problem

Gokhan Ozturk
    34VP1694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Arkadaslar ben otomotiv sektorunun icinde buyudum ve su anda DAF ta servis muhendisligi yapiyorum Bende sifir Evo aldim ve ayni ses sikayetiyle en az 10 kere servise gittim ama duzelmedi kendim mudahale etsem giderbilecegimi bildigim bir ses olduguna emindim ama isiniz bu oldugu zaman kendi araciniza elinizi suresiniz gelmiyor bikiyor insan ve dayanamadim 1 hafta once borularin oldugu kismi actim servis bir suru sunger plastik kelepce bant ne varsa tikistirmis hepsini soktum attim ve sadece kaliteli yuksek sicakliga dayanikli bir sivi slikon sprey siktim borularin disina ve borunun degdigi kalorifer govdesine ne ses var ne gicirti spreyi piyasada bulmak zor DAF tan orjina olarak geliyor ama muadili urunler WURT VE BERNER de vardir sadece 1 dakika suruyor.

AKIN CUMAOĞLU
    rehber19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 11

benim evoda 2500 km de direksiyon hemen altından plastik sürtmesi gibi bi ses geliyor. bu ses direksiyon derinlik ve yükseklik ayarı taptıktan sonra oluştu. bi daha da düzelmedi her ne yapyıysam olmadı.

süleyman yıldırım
    slymn07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi

arkadaslar benim aracdada yeni yeni gelmeye basladı bu ses aracım 14500 km deydı ses yok dıye sevınıyodum basıma geldı.. bugun antalya pınarbası servısıne gıttım on konsolu sokup ızolasyon yapıcaz 1.5 gun surer dedıler konsolu sokturmek ıstemedım antalya bırmota gıttım bır de onlar gerek yok 1 saat de yaparız dedıler stop ederken ve 50 60 km hızdan sonra gelıyodu ses stop ederken gelmıyo sımdı ama 50 60 ın ustune cıktıgımda yıne gelıyo konsolu soktursemmı bı sorun olurmu??

süleyman yıldırım
    slymn07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Mavi

sorunu hallettik serviste hemde konsol sokulmeden bayaa sevındım bu duruma

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 2345678 SonSon