Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon
149 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Punto Evo direksiyon konsolunun altından gıcırtı sesi geliyor.

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

kapı ayarları ve gıcırtı için tek adres kavaklıdere oto

galip aslantepe
    terasgalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

slm arkadşlarr ayni sorun bende de varrr 1000 km de götürdümm
    gijirti yapiyor duu kalorifrden geldini söyledilee
    2 defa yaptilattt hala devamm isinin ca çogaliyor bende kii

Aydin Dalsiz
    aydintap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı bbya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu tür sorunları tüm evolara mal etmeyin.Ben ağustos 5 i itibaryle evo kullanıyoorum 3100 km oldu daha hiç ses falan duymuyorum.Aracınızdan gelen seslerin malum kullanmakta olduğumuz yollarla bir ilgisi olmasın.Saygılar.
    yol ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. aldığımdan bu yana düzgün yolda gitmek için yolu uzatıyorum. 3. defa ses başladı.

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

bu ses olayı nedir, hemen herkes kapı gıcırtısından, kalorifer borularına , direksiyondan aracın arka kısmına kadar ortaya çıkan seslerden şikayetçi. kronik bir sorunu bu mu yoksa arabanın. "0" araba alıpta bu sesleri duymak oldukça sinir bozucu olur şahsi fikrim. gözüm korktu varya bi de benim şansım zaten yok, en sorunlu üretim aracı bana denk gelir şimdi, mazda 2'mi alsaydım ne yapsaydım bunun yerine

Hakan Hakan
    chief - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

Arkadaşlar bu gibi trim sesleri tabi ki sinir bozucu ama; Fiat'ta oluyor başka markalarda olmaz diye düşünmeyin. Bravo forumuna da üyeyim. Bu tıkırtı ve sesler orda da en çok tartışılan konulardan biri.
    Ayrıca şikayetvar.com'a bir göz atarsanız C ve D segmenti ne arabalardan insanlar şikayetçi görürsünüz.

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı era007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Arabayı 2010 ocak da aldım.
    Sağ arka taraftan sanırım, bir gıcırtı sesi var. Servise iki sefer gittim. Arka koltuklar tamamen söküldü ses yapabilecek yerlere bez bant çektiler. Ama ses yine var yine var. Sağ arkadan derinden bir ses. Normal yolda (dökme asfaltta) giderken bile geliyor. Az bir sarsıntı olsa hemen o gıcırtıyı duyuyorum. Bu sesi bulmam lazım kafayı yiyeceğim. Böyle bir sorunla karşılaşan varsa ve çözüm bulduysa, bana da yardımcı olursa sevinirim.
    senin ses arka stoplardan tırnaklı vidalı değil gıcırdıyorlar maalesef..birde usta oraya baksın.benim araçta sizdeki gibi arkadan gelen gıcırtı hariç ses yok.araç 2600 kmde.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

şu an için düzeldikten sonra devam eden tek ses sorunum sol ön kapı. ayar gerektiriyor yine. ama bu direksiyon altından gelen ses beni de korkutmaya başladı bu kadar arkadaş yaşadıktan sonra 15 ay oldu aracı alalı dediğim gibi tek ses sorunum kapının ayar tutmaması kasislerde kötü yollarda tıkır tıkır ses yapıyor.

Cihan Can
    HarbiAslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

gözüm aydın, bende ne zaman o gıcırtıları duyarım diye bekliyordum ki dün akşam ben burdayım sahip dedi...

az önce servisten geldim, şu meşhur direksiyon tarafından gelen gıcırtı ve gaz pedalının sağından gelen kalorifer borusu gıcırtısı meydana çıktı şükür , 450. km'de onları gördük, servise gittim biraz boruları araladı, direksiyon tarafından geldiğini sandığım gıcırtı ise ön sol far-ön sol çamurluk arasından sacların birbirine sürtmesinden kaynaklanıyor, far ve sacı bir tutup sallayınca inanılmaz bir gıcırtı geliyor meğer beni dünden beri rahatsız eden buymuş. nasıl çözdüler derseniz , sprey sıktılar düzeldi, şimdilik ses duymadım , bakalım bir kaç güne yada haftaya ne olacak. olursa bize yine servis yolu görünür. böyle böyle uğraşmaya başlarız artık tıkırtıyla gıcırtıyla...
    "Hayat, çatlak bardaktaki suya benzer, içsende tükenir, içmesende..." Neyzen TEVFİK

Grande Punto 1.4 / 77hp / S&S / E5 / Dualogic / 2011 - Beyaz

Cumali Göçer
    tensinorone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33TT888
    Edilen teşekkür: 3

malesef bende de oldu direksiyondan geldiğini söylediler. şimdi motor çalışırken ve stop ettiğinde ses gelmiyor bu ikinci gün birinci ayı görebilecekmiyim bilmiyorum.

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Arkadaşlar arabam henüz 2 haftalık benimkinde start&stop ile araba stop edince direksiyonu sağa sola hafifçe dönderdiğim zaman lık lık diye ses geliyor..bu ses konusu çok sinir bozucu en kısa sürede servisi ziyaret edeceğim...

İsmail Hasgün
    mockba82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 2

Aynı gıcırtı bende de var....evo sanırım bir basbelasi olarak efsane olacak....

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Bende gp var ve bendende geliyor. 7500 km de araba 6 ay oldu alalı arabayı son 4000 km'dir geliyor bu ses ama takmıyorum şu kalorifer borularından geliyor olayını duyduğumdan beri. Özellikle motor ısınınca geliyor ses zira bütün kalorifer boruları ısınıp genleşiyor o yüzden heralde. Bu olayın kesin çözümü bulunmadanda orasını burasını çok bilmiş servislere açtırmayacam. Neresine dokunsalar daha kötü oluyor sonra.

volkan kaymak
    vvkaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 12

bendede buna benzer bir ses vardı çok inceledim motor sesi olmasın diye star stop özelliğinden faydalanıp motor stop ettirdiğinde direksiyonu döndürüp dinledim ses direksiyonun konsoldaki sabit parça ile tam arasından geldiğini tespit ettim bende sabit olan parçayı kontrollü olarak kuvvetli bir şekilde ileri ittirdim tık diye bir otuma sesi geldi yerine oturdu ve sinir bozucu direksiyon sesi kesildi .Anladımki araç montaj aşamasında sabit parça tam tırnakları kilitliyecek şekilde oturtulmamış, istersen sende bir kontrol et

Ozan Özcan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı vvkaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede buna benzer bir ses vardı çok inceledim motor sesi olmasın diye star stop özelliğinden faydalanıp motor stop ettirdiğinde direksiyonu döndürüp dinledim ses direksiyonun konsoldaki sabit parça ile tam arasından geldiğini tespit ettim bende sabit olan parçayı kontrollü olarak kuvvetli bir şekilde ileri ittirdim tık diye bir otuma sesi geldi yerine oturdu ve sinir bozucu direksiyon sesi kesildi .Anladımki araç montaj aşamasında sabit parça tam tırnakları kilitliyecek şekilde oturtulmamış, istersen sende bir kontrol et
    Yolda giderken arabanın kapısı düştü meğersem adamlar vidalamayı unutmuş yerine oturtup bırakmışlar diyecez.

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Bendede 10 gündür sağ kapının dibinden bir titrşim sesi geliyor.
    Benim anlamadığım Fiat bu tür kronik sorunları kabul etmek yerine geçiştiriyor.
    Fiat bence servislerden aylık rapor almalı ne tür şikayetlerle geliyor diye.

Neyse alla başka zeval vermesin.

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

valla benden de geliyordu o ses alanyada servise götürdüm saolsun yaptılar gram ses yok şuan

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Arkadaşlar bir kaç gündür bu olay bende de olmaya başladı. Direksiyonu sağa sola çevirince hemen alttan plastik sesi gibi gcırdama sesi geliyor ve insanın sininirini bozuyor. Gp 21.000 km 20.000 bakımına da girdi ve o zaman yoktu bu ses Acil yardım

Ersin BAŞARAN
    ersobas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Standart Punto evo sol onden gelen gıcırtı

Bn de dizel punto evo var alalı 2 hafta oldu 1600 kmde ve gıcırtı var aynı tarif ettiğin yerde debriyajdan geliyomuş gibide hareket edince de oluyo fln filan. henuz servise goturecek fırsatım olmadı cözumu nu bulursanız banada soyler misiniz ?

Ozan Özcan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı ersobas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bn de dizel punto evo var alalı 2 hafta oldu 1600 kmde ve gıcırtı var aynı tarif ettiğin yerde debriyajdan geliyomuş gibide hareket edince de oluyo fln filan. henuz servise goturecek fırsatım olmadı cözumu nu bulursanız banada soyler misiniz ?
    Aynısı bendede var araba ısınınca debriyajdan geliyormuş gibi bir ses. Kalorifer borularından diyor arkadaşlar o seslere. Ben takmıyorum kafama. Kesin bir çözümü bulunmadan elletirmeyecem servise.

Ersin BAŞARAN
    ersobas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynısı bendede var araba ısınınca debriyajdan geliyormuş gibi bir ses. Kalorifer borularından diyor arkadaşlar o seslere. Ben takmıyorum kafama. Kesin bir çözümü bulunmadan elletirmeyecem servise.
    Haftaya gidicem bnde bi ara bn oradayken başka bi evo da gelmişti ses geliyo diye belki anlıyolardır. Zaten arabayı ilk aldığımda vermeyi UNUTTUKLARI paspaslarım kullanma klavuzum ve SAĞ ÖN FAR AMPULUMU almaya gidicem Çanakkale Millerden aldım aracımı

Sayfa 5/8 İlkİlk 12345678 SonSon