11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Sıfır punto evo aracımın şanzıman problemi için bugün servise gidildi ve....

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

Araştırma İnceleme Sıfır punto evo aracımın şanzıman problemi için bugün servise gidildi ve....

Selam arkadaşlar dün yazdığımda belirttiğim gibi aracımın şanzımanında problem vardı. Bugün çekici ile servise gitti araç. Vites geçmiyordu ve aşırı derecede ses yapıyordu. Aracı serviste bıraktım. Açtıktan sonra incelediklerinde tamammen farklı bir yerden çıktı arıza Ben şanzuman dişlilerinden beklerken araç baskı plaka debriyaj kısmından çıktı. Baskı plaka sıyırmış ve bilya bozulmuş dendi.

1 ay önce de servise aracın yokuşta zorlaması ve gaz yememesi şikayeti ile servise başvurmuştuk. Yokuşta randıman vermemesi buna bağlı olabilir mi sizce?

Ayrıca servis bize yedek araç vermedi, bu gibi durumla karşılaşan oldu mu?. Çünkü diğer markalarda sorun yaşayanlara genellikle araç serviste kaldığı sürece kişiye bir araç sağlanıyor....
    ilgilenen arkadaşlara teşekürler..

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Aracın aşırı bagırması ve gitmemesi baskı balatadan olabilir araç verme konusunu tam olarak bende bilemiyorum

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

araç alma konusunda ben de 1 hafta servise bıraktım arabayı... yedek araç istemiştim....günlüğü 20 lira + kdv demişlerdi. uygun kiralama yapıyorlarmış....

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

debriyaj kaçırma dediğimiz balatanın baskıya tutunamaması durumunda aracınız çekişten düşer kalkış kabiliyeti azalır yakıt tüketimi artar siz gaza yüklenirsiniz motorunuz devirlenir ancak doğru orantılı olarak aracınız ivmelenmesi gerekirken ivme kazanamaz
    1 ay önce size baskı balata geliyorum deyip haber vermiş daha o zaman servisin bu sorunu anlaması gerekirdi

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesajı için 4 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

arkadaşım geçmiş olsun. bana sorarsan yedek aracı pek düşünme. basbas bağaran balata sorununu sana söyleyemeyen servisen sen kendi aracını tam ve sağlam alabilirsen dua et. uludağada bu yaz çıkma. meret rampa git git bitmiyo. neme lazım o servisin yaptığı baskı balata o rampada ne kadar dayanır bilemicem...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

evt götürdük ama bazı servislerin hali malum benim anlamadığım sıfır araç ona şaşıyorum teşekürler herkezin ilgisine...

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım geçmiş olsun. bana sorarsan yedek aracı pek düşünme. basbas bağaran balata sorununu sana söyleyemeyen servisen sen kendi aracını tam ve sağlam alabilirsen dua et. uludağada bu yaz çıkma. meret rampa git git bitmiyo. neme lazım o servisin yaptığı baskı balata o rampada ne kadar dayanır bilemicem...

sorma ya insanın güveni kalmıyor... kimseye araçtan soğuttu beni sıfır alıyorsun ve sonuç... sanki baskı balata bitik araç satmışlar şaka gibi ya... ilgine teşekürlerr... uludağsız bursa olmaz
    Konu erdiyilmaz tarafından (22/06/2010 Saat 20:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlariniz birlestirilmistir.

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorma ya insanın güveni kalmıyor... kimseye araçtan soğuttu beni sıfır alıyorsun ve sonuç... sanki baskı balata bitik araç satmışlar şaka gibi ya... ilgine teşekürlerr... uludağsız bursa olmaz
    bencede olmaz bu yaz gelemicem bursaya. eylül sonu ordayım ama. uludağa gidip mangal yapmadan asla dönmem. gerçi sana diyorum ama ben nasıl çıkacam 77 beygirlik gp ile onu hiç bilmiyorum.

kaan gençer
    10kaan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    10 NA 182
    Edilen teşekkür: 2

merhaba ben balıkesir bandırmadan bende aracımı 0km aldıgımda sanzımanında sorun yasadım.yasadıgım sorun suydu:1.viteste aracı kaldırmak istediğimde vitese gecmiyodu tekrar o olay 2.vitestede yasıyodum servise götürdüğümde bu sorunu anlattım bana su cvp geldi vites aralıgı sıkı dendi.ama benım içime sinmedi bişekilde tekrardan söledim bu aracın sanzımanında sorun oldugunu ve 1.2 parca değişti ve gönderdiler.şimdi ise ara ara tekrardan yapıyo ve ben bu serviste yapılan işler hiç memnun kalmıyorum.sizlerle paylasmak istedim saygılar..

Atakan Köro
    Atakan KÖRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    64 KR ***
    Edilen teşekkür: 7

eger tamir süresi 1 iş gününden fazla sürerse yedek aracı kaskonuzdan talep edebilirsiniz. servisle aranız iyiyse size ücretsiz de arac verebilir veya sizi istediginiz yere bırakıp aracınız hazır oldugunda sizi bulundugunuz yerden alabilir. Fiat servislerinde belirli bir standart olmadıgı icin her yerde aynı şeyi yapmıyor olabilirler.
    Eski Kullanıcı Adı: melal_efe

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede olmaz bu yaz gelemicem bursaya. eylül sonu ordayım ama. uludağa gidip mangal yapmadan asla dönmem. gerçi sana diyorum ama ben nasıl çıkacam 77 beygirlik gp ile onu hiç bilmiyorum.
    ilahi jakabo. at arabası sanki 77 lik güldürdün beni yaaa....
    Gezgin Gp.

kaan gençer
    10kaan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    10 NA 182
    Edilen teşekkür: 2

tesekkürederim ama benım için önemli olan servisten ihtiyac için alacagım arac değil su arabamdaki sorun arada tekrardan yapıyor ama nedendir anlamıs değil.. ama su bir gercek tekrardan fırsatım olsa kesinlikle fiat almam..