16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Sıfır Punto Evom şanzıman kitledi araç yenilenme şansı var mı?

Şenol Vural
    siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 31

Teknik Konu Sıfır Punto Evom şanzıman kitledi araç yenilenme şansı var mı?

selam arkadaşlar sıfır aldığım 3000 deki punto evom şansıman kitledi araçtan soğudum ve şansımanın değişmesini açılmasını istemiyorum sonuçta daha yeni 3000 de araç araçı değiştirme şansım varmı ve start stop randıman da vermiyor kendi kendine devre dışı falan oluyor arada ekranda yazıyor.... ilk aldığımızda araç bayırlarda randıman vermiyodu gaz yemiyodu servise götürdük böle böle dedik sanra çok bağırıyor dedik ama normal dediler sonra bu arıza şanzıman güm....

2. 06/06/2010, 15:10

Sebep
    Mesaj tekrarı

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

hakkınızı her türlü arayın......ama sanmıyorum sıfır araç vereceklerini.... şanzımanı değiştirirler.... sen yinede şansını dene....

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

ben demedimmi bu start stop işi olmaz diye, daha önceki bi konuda bundan bahsetmiştimde arkadaşlar bana öyle şey olurmu dmişti. şimdi mantıken bi arabaya her durduğunda marşa basmak belli bi zaman sonra bozulmasına neden olur. normal marş bile dayanmıyor değilki star stop sistemi nasıl dayansın en iyi bildiğinden şaşmayacaksın bu sistem daha yeni avrupada bile yaygın değil

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar sıfır aldığım 3000 deki punto evom şansıman kitledi araçtan soğudum ve şansımanın değişmesini açılmasını istemiyorum sonuçta daha yeni 3000 de araç araçı değiştirme şansım varmı ve start stop randıman da vermiyor kendi kendine devre dışı falan oluyor arada ekranda yazıyor.... ilk aldığımızda araç bayırlarda randıman vermiyodu gaz yemiyodu servise götürdük böle böle dedik sanra çok bağırıyor dedik ama normal dediler sonra bu arıza şanzıman güm....
    valla şenol kardeşim can malın yongasıdır ama bunu kafana takıpta kendini bence hiç üzme.şanzımanın değişmesi arabanın hiç bir orjinalliğini etkilemez.
    sonuçta bu arıza fabrikadaki test alanındada olabilirdi ve ordada bu parça değişirdi.
    garantinin anlamı budur.üretim ten kaynaklanan kusurlarda müşterinin mağduriyetini önlemektir.

ben daha önce otomotiv ve beyaz eşya sektöründe çalıştım.
    müşterilerin karşılaştığı birçok soruna şahit oldum.tabi senin karşılaştığın sorun o kadar basit ve sıkça rastlanacak bir sorun da değil..

bizim 3 arkadaş FB.-TS kupa maçı için Ş.Urfaya giderken otobanda kullandıkları 2009 model ..... marka arabanın motoru patladı.servis onlara bu modelde kusurlu üretimden kaynaklanan bi kısım araçların olduğunu bununda onlardan biri olduğunu söylemiş,
    ayrıca aracın halen serviste yattığınıda belirteyim.

benim evo dada vites geçişleri biraz sert.bazende aracın altından büyük ihtimal şanzumandan vites geçişlerinde zorlanma ve tıkırtı oluyor.hayırdır diyorum valla bende.
    Konu taneren tarafından (06/06/2010 Saat 17:24 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla şenol kardeşim can malın yongasıdır ama bunu kafana takıpta kendini bence hiç üzme.şanzımanın değişmesi arabanın hiç bir orjinalliğini etkilemez.
    sonuçta bu arıza fabrikadaki test alanındada olabilirdi ve ordada bu parça değişirdi.
    garantinin anlamı budur.üretim ten kaynaklanan kusurlarda müşterinin mağduriyetini önlemektir.

ben daha önce otomotiv ve beyaz eşya sektöründe çalıştım.
    müşterilerin karşılaştığı birçok soruna şahit oldum.tabi senin karşılaştığın sorun o kadar basit ve sıkça rastlanacak bir sorun da değil..

bizim 3 arkadaş FB.-TS kupa maçı için Ş.Urfaya giderken otobanda kullandıkları 2009 model ..... marka arabanın motoru patladı.servis onlara bu modelde kusurlu üretimden kaynaklanan bi kısım araçların olduğunu bununda onlardan biri olduğunu söylemiş,
    ayrıca aracın halen serviste yattığınıda belirteyim.

benim evo dada vites geçişleri biraz sert.bazende aracın altından büyük ihtimal şanzumandan vites geçişlerinde zorlanma ve tıkırtı oluyor.hayırdır diyorum valla bende.
    2009 model ..... marka arabanın motoru patladı Hangı araba merak ettım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

0 araç işi zor çok zor...ama şanzumanı yenilerler hakan abimizinde dediği gibi kendinizi hiç üzmeyin 0 araçta verseler bi 3000 km sonra onunda arıza yapmıyacağı ne malum? fakat yenilenen vites aksamıyla size sorun çıkarmadan o araç ı yürütme mecburiyetleri var

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bu işler biraz şans işi. piyango sana çıkmış, bu arıza nedeni ile yeni araç vereceklerini zannetmiyorum fakat sen genede sesini yükselt çağrı merkezini ara, mail at biraz şıkıştır. Bursa'da olman senin için daha iyi parçayı fazla beklemezsin. umarım bir an önce arızanı giderirler ve aracına tekrar kavuşursun.

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben demedimmi bu start stop işi olmaz diye, daha önceki bi konuda bundan bahsetmiştimde arkadaşlar bana öyle şey olurmu dmişti. şimdi mantıken bi arabaya her durduğunda marşa basmak belli bi zaman sonra bozulmasına neden olur. normal marş bile dayanmıyor değilki star stop sistemi nasıl dayansın en iyi bildiğinden şaşmayacaksın bu sistem daha yeni avrupada bile yaygın değil
    Start&Stop sisteminde kullanılan marş motoru farklı ayrıca Start&Stop sistemi olan araçların aküleri daha güçlü bizzat gördüm, ayrıca tutmaz dediğin sistemi Punto Evo dan sonra VOLVO ve şimdide AUDİ markası kullanmaya başladı. şimdi bu sisteme kullanışsız demek çok yanlış olur. arkadaş sisteme tam alışamamış klima açıkken daha doğru anlatmak gerekirse klima FULL AUTO modunda ike ortam sıcaklığı istenilen sıcaklığa çıkmamışsa START&STOP sistemi devreye girmez bunuda ekranda belirtir. sistem ilk önce araç içi konfora ve güvenliğe önem veriyor. sonra 10 saniyesi kalmış bir kırmızı ışıkta sistemi durduğunda ayağını debrajdan çekmezsen sistem devreye girmiyor çok yoğun trafikte ise kumanda panelindeki bir düyme ile kapatabiliyorsun. böylece sistem boşu boşuna aracı durdurmuyor.
    Konu IVAA tarafından (06/06/2010 Saat 22:09 ) değiştirilmiştir.

14. Bu mesajı için 3 kişi IVAA'ye teşekkür etti:

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Bursa Birmot a araca bakmak için gittiğimizde Punto Evo yu tanıtan kişi "Malesef Start&Stop gibi gereksiz bi özellik bulunmaktadır" deyince vazgeçtim,150.000 km garanti veriyorlar + 1 yıllık kasko hakkını her türlü ara,arabada yeni şanssızlık diyelim..
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bu işler biraz şans işi. piyango sana çıkmış, bu arıza nedeni ile yeni araç vereceklerini zannetmiyorum fakat sen genede sesini yükselt çağrı merkezini ara, mail at biraz şıkıştır. Bursa'da olman senin için daha iyi parçayı fazla beklemezsin. umarım bir an önce arızanı giderirler ve aracına tekrar kavuşursun.

Start&Stop sisteminde kullanılan marş motoru farklı ayrıca Start&Stop sistemi olan araçların aküleri daha güçlü bizzat gördüm, ayrıca tutmaz dediğin sistemi Punto Evo dan sonra VOLVO ve şimdide AUDİ markası kullanmaya başladı. şimdi bu sisteme kullanışsız demek çok yanlış olur. arkadaş sisteme tam alışamamış klima açıkken daha doğru anlatmak gerekirse klima FULL AUTO modunda ike ortam sıcaklığı istenilen sıcaklığa çıkmamışsa START&STOP sistemi devreye girmez bunuda ekranda belirtir. sistem ilk önce araç içi konfora ve güvenliğe önem veriyor. sonra 10 saniyesi kalmış bir kırmızı ışıkta sistemi durduğunda ayağını debrajdan çekmezsen sistem devreye girmiyor çok yoğun trafikte ise kumanda panelindeki bir düyme ile kapatabiliyorsun. böylece sistem boşu boşuna aracı durdurmuyor.

Murat,
    kafama takıldı;araç stop ettiğinde klimada kapanıyor değilmi

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Faruk Bilgin
    frç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 92

Şanzımanı yenilerler.Arkadaşım 2006 da 0 km aldığı GP nun şanzımanı Banoto da yenisi ile değiştirildi.Servise git muhakkak yenileyeceklerine eminim.Ancak yeni araç biraz zor verirler.Kolay gelsin...
    PUNTODAN SONRA PUNTO..!

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bursa Birmot a araca bakmak için gittiğimizde Punto Evo yu tanıtan kişi "Malesef Start&Stop gibi gereksiz bi özellik bulunmaktadır" deyince vazgeçtim,150.000 km garanti veriyorlar + 1 yıllık kasko hakkını her türlü ara,arabada yeni şanssızlık diyelim..
    150.000 granti varmış.... her türlü zınar......

arabanın serviste yattığı günler ne olacak... falan diye başla,, sıfır araç talebi yap...

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

evet klimada kapanıyor ama fan düşük devirde çalışıyor

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat,
    kafama takıldı;araç stop ettiğinde klimada kapanıyor değilmi

Hakan CAN
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı IVAA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet klimada kapanıyor ama fan düşük devirde çalışıyor
    ben bu teknolojinin daha emekleme safhasında olduğunu düşünüyorum.
    aracın her start&stop zamanında,çalışıp durmasının,klima komprösörünün ve diğer aksamlarının aynı şekilde çalışıp durmasının ömürlerini kısaltacağı kanısındayım.(marş motoru örneğin.)

yinede firmaların iyi bir ar&ge den geçirmedende böyle bir riske girmeyeceğini düşünürsek ,ikilemde de kalmıyor değilim.yoksa bu iş kaş yapayım derken göz çıkarmaya;tasarruf edeyim derken daha yüksek maliyetlerin oluşmasına neden olmaktır.
    Konu taneren tarafından (06/06/2010 Saat 22:54 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

aynı hatadan 3 defa onarım görmesi; 4. arızada yeni araç talep etme hakkı var diye biliyorum.. şanzıman onarılır yada büyük ihtimal değiştirilir..

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Şenol Kardeşim,

Sıfır bir araç ve yaşadığın sıkıntılar. Her zaman derim sıfır da olsa ikinci el de olsa araba -şans- işi....

Çevremde farklı farklı araçlarda şanzımanın bozulması olaylarına rastladım. Citroen C4 lü arkadaşım garantinin dolmasına 1 hafta kala şanzıman değişti (otomatik), astrası olan arkadaşım 1 ay kala şanzıman ve direksiyon sistemi değişti, garantiden hepsi...Dolayısıyla olabilecek şeyler bunlar.

Start stop sistemini ivaa arkadaşım açıklamış. Şu anda erkenden söylemek zor, hele 1-2 sene geçsin o zaman daha net konuşuruz. Ama hem tüketime hem cevreye gercekten faydaları var. Bu sistemi bilen insanlar 1-2 dakkalık bekledikleri lambalarda keşke bende de olsa şu s-s demiyorlar mıdır acaba merak ediyorum. Ya da cevrenizdeki tüm arabalarda olsa güzel bir sessizlik olmaz mı, ş.içindeki gürültü azalmaz mı? İstediğiniz an açıp kapatabilme özelliği sayesinde de zaten tercih yine kullanıcıya bırakılmış...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

Merhabalar,

15 gün içinde oluşacak sorunlarda sözleşmenizi tek taraflı fesh etme hakkınız vardır. 15 günü geçti ise ancak 1 sene içinde aynı arızadan 2 kere yapması gerekmektedir. dikkat etmeniz gereken 2 nci arızadan sonra servise gittiğinizde tamir değil araç değişimi istediğinizi vurgulamanız ben halen 2009 model punto için mahkemede uğraşıyorum kısmet ise 10 gün sonra bilirkişi aracımı inceleyip son noktayı koyacaklar.

29. Bu mesaj için teşekkür edenler: