Sayfa 2/9 İlkİlk 123456 ... SonSon
162 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Tampon rengi ile gövde arasında 1 ton renk farkı olması

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Ağzı olan ; klavyeyi önüne çeken konuşuyor arkadaş bilip bilmeden atıp tutmayın nolur yaw insanları yanlış yönlendirmeyin ,

yukarıdaki araba benim değil ama benim arabamda aynı renk ve 2006 model arabada boya falan hiçbişey yok ama benimde tamponlarım yavaş yavaş pembe rengini almaya başladı , konuştuğum 4 ustadan 4 ü de (Kavaklıdere ve Ağaçlı Fiat servisleri de buna dahildir) bu ton farkının zamanla güneşten kaynaklandığını ve sac aksam ile plastik aksam arasında bu tür farkın normal olduğu söylendi...

Şimdi bakıyorum benimle aynı renge sahip 3-5 arkadaşta daha aynı sorun var ve üstelikde konu içinde bunu çok net olarak dile getirmelerine rağmen halen burda ''saçmalamayın , olmaz öyle şey , kessssiiinn araba boyalıdır'' yazanlar var..

İNSAF YAHU !!

2. Bu mesajı için 4 kişi tempesty'ye teşekkür etti:

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

bora abime aynen katılıyorum. arkadaşlar bilip bilmeden atıp tutmayalım lütfen.

bu olayı yaşayan insanların konuşması daha doğru olur. benim kendi aracımda da aynı sorun var. tamponlarla, kapı kollarıyla, kaporta arasında en az 1 ton fark var. aracın bir kısmı pembei bir kısmı kırmızı. güneşte solmalardan kaynaklı bir olay bu. boyayla falan alakası yok...

4. Bu mesajı için 2 kişi CaGRi'ye teşekkür etti:

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Zamanla renk atması olabilir ama bu kadar atarmı bilmem..
    Bence tampon boyanmış olabilir..

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zamanla renk atması olabilir ama bu kadar atarmı bilmem..
    Bence tampon boyanmış olabilir..
    olabilir. benim aracımda aynısı...

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    176/a kodlu sanirim 4 renk var, passionale ros..(?) alt kodlu olmasi lazim,
    gecen gun rotus boyasi hazirlattim, ufak tefek tas isleri vardi onlari giderdim
    dikkat etmedim Erdi bu konuya Servislerde 176 gp diyorum hemen çıkartıp veriyorlar.
    Gezgin Gp.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

bende yamızmıştım aynı sorun bendede var diye ama başlığı görüp girenler sadece girişi okuyup içlerinden gelenleri yazıyorlar fakat bu şekilde yapmayın araçlarımızın başkalarının gözündeki imajını zedeliyorsunuz arkadaşlar...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

özellikle bu kırmızıda
    solma meydana geliyor arkadaşlar ben boya olduğunu sanmıyorum
    çünki yavuzun aracıda aynı şekilde ve tamamen orjinal bir araçtı

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Sadece kırmızı değil de opak renk araç sahipleri biraz daha özenli olmalı bence. Zira vernik katı yok bu araçlarda. Ama bakımı aksatılmazsa süper bir görünümü var. Ayrıca renkte solma olacağını sanmam. Boya teknolojileri gelişti artık eski akriliklerden sözetmiyoruz. Boyalar su bazlı.Biraz ilgi ve alaka yeterli.Şmpuan ve cila uygulanlamalı. Neden avrupa ve Amerikada arabalar solmuyor. Onlar araçlarına iyi bakıyor da ondan.
    Konu gurik tarafından (24/05/2010 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Daha öncedende dediğim gibi halada aynısını diyorum ve bora arkadaşımızda aynısını söylüyor.. Çalıştığım şirkette 3 taneyiz 2006 ekzotik kırmızı ve 3 ümüzünde kapı kolları ile tamponları pembeleşmeye başladı.. Servis bize zamanla tamponlar plastik aksam olduğundan güneşin etkisiyle bu hale gelir.. Komple boyattığınızda kaporta rengini alırsınız dediler.. Araçlarımızda kaza yok mesela arkadaşlar... Hemen kazadandır diye yapıştırmayın.. Gerçekten üzücü ve kırıcı şeyler bunlar... Dışardan biri formumuzu okusa ve hımmm demekki pembeleşmiş tamponlu puntoların hepsi kazalı muamelesi göstericekler bize...

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ENGİN ÖZTÜRK
    meteorengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

arkadaşlar benimde aracım 2006 egzotik kırmızı ve aynı sorun bendede var bu hafta sonu pasta cila attırmayı düşünüyorum ton farkı bi nebze olsun kapanır diye umuyorum daha önce attıran arkadaşlar varsa izlenimlerini anlatabilir mi acaba?

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

egzotik kırmızı olan nerdeyse herkeste bu sorun yaşanıyor gördüğümüz kadarıyla genel bir problem. Kırmızının güneşten çok etkilenmesinden dolayı
    Merak ediyorum, hiç kimse yetkili serviste veya müşteri hizmetlerinde hakkını aramadı mı? Çünkü tampon ve saç arasında bu şekilde fark olmaması lazım bunlar kullanılan astarla ilgili olduğunu düşünüğyorum malzemeyle ilgili. Kısaca hakkınızı aradığınızda çok kolay sonuca ulaşmanız gerekiyor

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Evet gayet normal. Özellikle kırmızı renkte oluyor bu tampon renginin solması. Zamanla tampon rengi pembeleşiyor.
    Muhtemelende tampon boyalı değil.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

bu kadar fark oluşması çok ayıp..
    güneş bu kadar mı etkiler resmen pembeleşmiş..
    fiat kaliteli boya kullanmıyor anlaşılan yada üretimde ince boyanmış olma ihtimali olabilir.. ilginç..

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

Fiatın kaliteli boya kullanmadığı bi gerçek benim aracımda kırmızı ve herkes renk tonu farkını söylüyor aslında fiattan ziyade 3 kuruş daha fazla kazanmak maksatlı koç holdingin ithalatta yaptığı uyanıklığın eseridir bu fiatın italyada sattığı puntolarla bizimkiler arasındaki farkı bilmeyen yoktur herhalde,en son fiat showroom a gittiğimde sıfır bir puntonun iç kapı döşemeleriyle kapı sacı arasına parmağımı soktum bu kadar kalitesiz ve özensiz ürettiriyo koç holding fiatta kendisine gelen talep doğrultusunda kalite belirliyor.

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bir imza kampanyası oluşturalım ve fiat genel merkezine müracaatta bulunalımmı? Ne dersiniz?

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

ben varım orçuna katılıyorum bence bir yerlerden başlamak lazım ve iyi bir yöntem...
    5 ayda 2 sefer pasta cila attım tamam çok şükür aşırı bir fark yok ama yinede dikkat edildiği zaman belli oluyor çok canımı sıkıyor çok...

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir imza kampanyası oluşturalım ve fiat genel merkezine müracaatta bulunalımmı? Ne dersiniz?

bence çok kişi olmasına gerek yok. 4 senede tampon rengi soluyorda kaporta renk değişimi neden olmuyor? başka renk kullananlarda bu sorun yok. Bu da fabrika sorumluğunda olması gerekiyor. Ayrıca kesinlikle daha kaliteli malzeme kullanılsa bu sorun yaşanmazdı

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Ozaman organize olalım arkadaşlar.. Ben en başta varım zaten... Şikayet yada tehtid mahiyetinde değil arkadaşlar sakın yanlış anlaşılmasın.. Fiat genel merkeziyle görüşelim olmadı italyaya mail çekelim sonuçta araçlarımızın hepsi italyan yapımı italyadan gelme.. Bize bir yol göstersinler belki onlarında farkında olmadığı egzotik kırmızıların boyalarında bir problem vardır.. Uygulanan boyaları plastik aksamda zamanla renk değiştiriyor. Bunları onlara iletelim ve sorunumuza bir çözüm bulmalarını rica edelim.. Ben yarından itibaren görüşmelere ve yazışmalara geçiyorum.. Benim arkamda olucak ve bana destek olucak Egzotik kırmızı puntolu arkadaşlarıma ihtiyacım var.. Arkamda sizin kuvvvetinizle yola çıkıyorum. Varmısınız? Arkamdamısınız Puntocu Dostlarım???

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Alıntı brabus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence çok kişi olmasına gerek yok. 4 senede tampon rengi soluyorda kaporta renk değişimi neden olmuyor? başka renk kullananlarda bu sorun yok. Bu da fabrika sorumluğunda olması gerekiyor. Ayrıca kesinlikle daha kaliteli malzeme kullanılsa bu sorun yaşanmazdı
    Malzeme kalitesini karıştırmıyacağız dostum tatlı dil ile onlara yaklaşıp 3 senede plastik aksamlarımızın rengi değişti deyip yardım istemeyi düşünüyorum.. Sonuçta tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır dostlar...

ENGİN ÖZTÜRK
    meteorengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman organize olalım arkadaşlar.. Ben en başta varım zaten... Şikayet yada tehtid mahiyetinde değil arkadaşlar sakın yanlış anlaşılmasın.. Fiat genel merkeziyle görüşelim olmadı italyaya mail çekelim sonuçta araçlarımızın hepsi italyan yapımı italyadan gelme.. Bize bir yol göstersinler belki onlarında farkında olmadığı egzotik kırmızıların boyalarında bir problem vardır.. Uygulanan boyaları plastik aksamda zamanla renk değiştiriyor. Bunları onlara iletelim ve sorunumuza bir çözüm bulmalarını rica edelim.. Ben yarından itibaren görüşmelere ve yazışmalara geçiyorum.. Benim arkamda olucak ve bana destek olucak Egzotik kırmızı puntolu arkadaşlarıma ihtiyacım var.. Arkamda sizin kuvvvetinizle yola çıkıyorum. Varmısınız? Arkamdamısınız Puntocu Dostlarım???
    Ben bu konuda seni destekliyorum ve ilk olarak şu İtalya mail meselesinden başlanmasının daha iyi olucağı kanaatindeyim çünkü eğer onları ikna edebilirsek burda da herhangi bir sorunla karşılaşacagımızı sanmıyorum. Bir de şu varki acaba bizim bu sorunumuzu çözmek için ne yapabilirler?? Diyelim ki kabul ettiler ve tampon değiştirmeyi önerdiler peki satarken arabayı bu arabanın tamponu fabrika kaynaklı kronik bir hatadan değişti desek acaba inanırlar mı
    Konu meteorengin tarafından (29/05/2010 Saat 14:23 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/9 İlkİlk 123456 ... SonSon