13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: ABS ışığı neden yanar?

yusuf kahraman
    puntoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 69

Standart ABS ışığı neden yanar?

Arkadaşlar bir kaç kez farklı aralıklarla aracımın gösterge panelindeki daire icinde abs yazılı sarı lamba yanıyor.Bir süre yandıktan sonra aracı stop edip calıştırdığım zaman tekrardan sönüyor servise götürdüm ama cıhaza bağlandığında herhangi bir sorun olmadığını sölediler.Acaba daha önce başına böyle bişey gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

abs sensörlerinde problem olabilir kardeşim
    ama arasıra yapıyorsa belki yazılım güncellemeside gerekebilir diye düşünüyorum
    bir kaç kez sert fren yaparak dene bakalım abs lerin normal olarak çalışıyormu

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abs sensörlerinde problem olabilir kardeşim
    ama arasıra yapıyorsa belki yazılım güncellemeside gerekebilir diye düşünüyorum
    bir kaç kez sert fren yaparak dene bakalım abs lerin normal olarak çalışıyormu
    Çoşkun abi dediğin gibi deneme yanılma yoluyla abs evet çalışıyor ama insanın aklına ister istemez kötü şeyler geliyor.Sensörü bu aracı bağladığımız makina anlamazmı?

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Cihaz arıza belirlemediyse önemlı bırsey olacagı kanısında deglım...

Bi kaç gun daha bak bakalım hala devam edıcekmı
    I ' m c a p u l i n g . . .

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı puntoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoşkun abi dediğin gibi deneme yanılma yoluyla abs evet çalışıyor ama insanın aklına ister istemez kötü şeyler geliyor.Sensörü bu aracı bağladığımız makina anlamazmı?

makinaya bağlandığında sensör çalışıyor ise anlayamaz tabiki
    bence sen bir daha git ve sensörlerin bağlantılarına bir baksınlar
    sorunun devam ettiğini belirt

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Bu sorun bende vardı. Ara sıra yapıyordu ve sonunda sol ön teker sensörü değişti.
    Bir müddet sonra problem yine ortaya çıktı. Servise gittim pek birşey yapmadılar çünkü görünen birşey yoktu arıza lambası arada bir kafasına göre meydana çıkıyordu. Ne olduğunu anlayamadım ya kurcalaya kurcalaya ya da kendiliğinden düzeldi. Şimdi problemim yok maşallah
    Fakat arıza ışığı yanmadan önce fren pedalından hissediyordum bir tuhaflık olacağını ve ardından uyarı ışığı yanıyordu. Stop edip çalıştırdıktan sonra sönüyordu.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

İlginiz için cok teşekkür ederim sağolun.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yusuf, sensörler ıslanınca da arızaya geçiyor olabilir.Özellikle basınçlı su tutulduktan sonra ya da yağmurdan sonra oluyorsa sebep bu olabilir...

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

sensor arizasi yada yagmur degil, bilyalarin uzerinde miknatisli bir bolum yada cok ufak disli bir yuzuk var, zamanla bunlar asinma yapabiliyor ve ilk etapta arasira (ABS) yaniyor stop edince sonuyor, daha sonra fren pedalindan birseylerin ters gittigini hissetmeye basliyorsunuz vs vs, yani uzun lafin kisasi bilyalarin uzerindeki bu miknatis yada disli yuzuk zamanla asindigindan dolayi (ABS) yanar, cozumu arizali bilyayi bulup degistirmektir, OBD ye baglandigindada ariza gostermese bile arka tekerlekleri elle mumkun oldugunca hizli cevirdiginizde OBD hizi tam okuyamayacak ve hiz oynayacaktir buda arizayi gosterir. normalde arka tekeri cevirmez iseniz arizayi okuyamazsiniz.
    En azindan ben boyle yaptim ve arizayi buldum.

14. Bu mesajı için 3 kişi punto elx2001'ye teşekkür etti:

kenan çohatutar
    cuhadar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45 C 3242
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı puntoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir kaç kez farklı aralıklarla aracımın gösterge panelindeki daire icinde abs yazılı sarı lamba yanıyor.Bir süre yandıktan sonra aracı stop edip calıştırdığım zaman tekrardan sönüyor servise götürdüm ama cıhaza bağlandığında herhangi bir sorun olmadığını sölediler.Acaba daha önce başına böyle bişey gelen varmı yardımcı olursanız sevinirim..
    Benim aracımdada bu durum kırmızı işıkta dururken ki durduğum yer meyilli bir yerdi hareket edeceğim zaman hilholder devreye girdi ardından ABS arıza lambası yandı stop edip çalıştırdığımda söndü birsüre sonra yine aynı şekilde yaptı stop etmeden servise götürdüm sensörle ilgili olduğunu söylediler ve garantiden düzelttiler şimdi bir problem yapmıyor(ilk arızada birsüre sonra servise götürdüm cihaza bağladıklarında bir problem yok demişlerdi)

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı punto elx2001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sensor arizasi yada yagmur degil, bilyalarin uzerinde miknatisli bir bolum yada cok ufak disli bir yuzuk var, zamanla bunlar asinma yapabiliyor ve ilk etapta arasira (ABS) yaniyor stop edince sonuyor, daha sonra fren pedalindan birseylerin ters gittigini hissetmeye basliyorsunuz vs vs, yani uzun lafin kisasi bilyalarin uzerindeki bu miknatis yada disli yuzuk zamanla asindigindan dolayi (ABS) yanar, cozumu arizali bilyayi bulup degistirmektir, OBD ye baglandigindada ariza gostermese bile arka tekerlekleri elle mumkun oldugunca hizli cevirdiginizde OBD hizi tam okuyamayacak ve hiz oynayacaktir buda arizayi gosterir. normalde arka tekeri cevirmez iseniz arizayi okuyamazsiniz.
    En azindan ben boyle yaptim ve arizayi buldum.
    Tşk. ederim ilginiz için...

yusuf kahraman
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı cuhadar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim aracımdada bu durum kırmızı işıkta dururken ki durduğum yer meyilli bir yerdi hareket edeceğim zaman hilholder devreye girdi ardından ABS arıza lambası yandı stop edip çalıştırdığımda söndü birsüre sonra yine aynı şekilde yaptı stop etmeden servise götürdüm sensörle ilgili olduğunu söylediler ve garantiden düzelttiler şimdi bir problem yapmıyor(ilk arızada birsüre sonra servise götürdüm cihaza bağladıklarında bir problem yok demişlerdi)
    Kenan cok sağol.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

hata kaydı yok dıyorlarsa akünü sarja baglattır sorun cözulur, eger (w) dizisi hattı hata kaydı arıza sı verıyor ıse makınede kı bunu ustaların basında olursan görursun anca yapılacak üç sey var extra sasi vermek unıte gövdesıne , yazılım atmak , olmadı abs unıtesı degıstırmek bunları denemelerı gerekıyor kı .