Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Elektrik çarpması

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Uzun zamandır anlattığınız olayın tamamen aynısını bende yaşıyorum , özellikle araçla yolculuk yapıp parkettikten sonra oluyor ve hakkatende şiddetli ve can yakıcı oluyor bende düşünüyordum bende mi bir tuhaflık var acaba yoksa arabada mı diye..Hatta asansör butonlarına bastığımda da olmaya başladı wallahi artık metal bişeye dokunmaya korkar olmuştum..

Ama sonra anladım ki tamamen statik elektrik yüklenmesi nedeniyle oluyor , çünkü bizim evde bir kedimiz var yazık hayvancağızı sevip okşadıkça habire onu da çarpıyorum o bile şaşırdı artık noluyo yaw seviyomusun dövüyomusun diye

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Eski aracımda statik elektrik olayı yüzünden 200TL vermek zorunda kaldım.Okuldan gelmiştim,aracı stop ettim,indim.Kapıyı kapatırken anahtarımın ucu kapıya değdi ve çıt etti."Ulan olur mu olur" dedim ve kapıyı kilitlemek için anahtar düğmesine bastığımda anahtar kodunu unutmuştu.Sayısız servise başvurmama rağmen anahtar tekrar tanıtılamadı ve ben yeni anahtar almak zorunda kaldım.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bunu yasamayan yoktur ozellikle kısın yunlu giydigimzde hepimizi carpmıstır . bunun icin servise gitmeyin bence

ŞENOL KARASU
    skydome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 237

Ya benim de en büyük problemim bu Hatta 2001 focusumda vardı aynı sorun kapıyı kapatamıyordum.sonra babama yani kasa focus aldık...Kapıların kenarı plastik kaplamaydı o çok rahattı hiç çarpılmıyordum...ama bravo ve yeni fiestada çarpılıyorum aynı şekilde...
    Bravoo Multijet Emoo+lavv+skyy

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Güzel havalarda doğa yürüyüşlerine çıkarak çıplak ayakla toprakta biraz dolaşın.
    Alıntı;
    Çıplak ayak ile toprakta yürümek bacak kaslarını hem rahatlatır hem güçlendirir.İnsanın enerjisini dengeler,elektrigini alır,kan dolaşımını hızlandırır stresi alır.Neden mi;çünkü topraktaki biyoenerji vucuda geçer ve vücudun bütün dengelerini düzenler.
    Konu kaptan_ahab tarafından (23/03/2010 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet karakaş
    YALOVALI ahmetkarakaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 144

Ya ben... Her araç kabulden sonra her araçtan indikten sonra çat çut... Biktim yavv.. Toprakliyorum kendimi... Sizde yapin elinizle toprağa dokunun, yalnayak yürüyün

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı kaptan_ahab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel havalarda doğa yürüyüşlerine çıkarak çıplak ayakla toprakta biraz dolaşın.
    Alıntı;
    çıplak ayak ile toprakta yürümek bacak kaslarını hem rahatlatır hem güçlendirir.insanın enerjisini dengeler,elektrigini alır,kan dolaşımını hızlandırır stresi alır.neden mi;çünkü topraktaki biyoenerji vucuda geçer ve vücudun bütün dengelerini düzenler.
    irfan'in dediği gibi toprakta çiplak ayakla 10-15 dakika dolaşin bişicik kalmaz ,vücutta biriken statik elektrikten kaynaklaniyor.

Askerde her hafta askerleri ayni şekilde toprakta çiplak ayak yürütürdük,sağlik açisindanda çok önemli.

10. Bu mesajı için 2 kişi taneren'ye teşekkür etti:

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Ben o uygulamayı her gün yapıyorum hakan abi. Şantiyenin bahçesinde 10 dakka kimse yokken çıplak ayak yürüyorum offf süper rahatlatıyor valla...
    Artık Fiorinolu

Çağlıyan BAHÇETEPE
    AC2315 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 DU 9393
    Edilen teşekkür: 53

Bu gün altı kösele ayakkabı giydim ve hiç çarpılmadım. Akşam eve geldiğimde markete giderken spor ayakkabılarımı giydim ve araçtan inerken yine çarpıldım.

Bir de bu gün sabah işe arabayla gittim. Dedim ya bir servise göstereyim diye her ihtimale karşı. Kırmızı ışıkta beklerken arkadan gelen bir halk otobüsü arkamdan sola döndü u dönüşü yapmak için, kornaya bastım öndeki araç ilerlesin diye çünkü çarpacak gibi geldi otobüs. öndeki araç ilerleyene kadar otobüsün sağ arkası benim aracın sol arkasına bir güzel sürttü ve otobüs şoförü hiç birşey olmamış gibi gitti. Kornaya filan bastım ama durmadı bir de el kol hareketi yaptı. Ben de polis çağırdım. Sonra da karakola gittim ve şikayetçi oldum. Allahtan plakasını aldım. Yarım gün uğraştım karakolda. Servise gittim sonra. Sol arka tamponda otobüsün boyasının (mavi) izleri çıkmıştı. pasta ile geçirdiler Tamponda ufak (1 cm) lik çizik var birde tamponun kaportaya birleşme yerinde kaportada hafif bir (2 cm) göcük. Arabanın boyası atmamış. Deli oldum. içim gitti. Düzelttirmeye kalksam ya boya atarsa diye korktum ve bıraktım. Ama habire gözüme batıyor. Deli olacağım ya. Ne öküzler var. Bir de kaçıp gidiyor.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun Çağlayan. Otobüs, dolmuş ve taksilerden uzak kalınmadığı sürece bu olaylar hep karşımıza çıkıyor maalesef.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ÖZCAN YILDIRIM
    onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 LY 848
    Edilen teşekkür: 59

arkadaşlar giydiğiniz ayakkabılar kauçuk tabanlı ise elektirik üretiyor statik elektrik toprakta yürümenin faydası var herkes de olmuyor giydimiz elbiselerdende olabiliyor...

fatih emekli
    fatihhhh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 241

bende de oluyor.
    statik elektrik olduğunu tahmin diyorum ama,
    sinir bozucu oluyor.
    e topraklada temas edemiyoruz.
    ne yapacağız bilmem.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı fatihhhh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende de oluyor.
    Statik elektrik olduğunu tahmin diyorum ama,
    sinir bozucu oluyor.
    E topraklada temas edemiyoruz.
    Ne yapacağız bilmem.
    bahar geldi,tam piknik zamani .
    çimenlerde yalinayak gezdinmi deyme keyfine.ELETRİKTE GİDER STRESTE.....

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

aynı sorunu son günlerde özellikle bende yaşıyorum desem noluyo ya bizim puntolar bizi teker teker çarpmaya başladı karar mı aldılar aralarında

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

arkadaslar benım aklıma bısey geldı arabanın kapısını actıgınızda arabadan ınmeden elınızı yere deydırın yada baska bıseye su hatunun benzın dep dokunusu ve aracın alev alması tırsıttı bende hep spor papuc gıyıyorum

Ercan Kul
    erc10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    10N4857
    Edilen teşekkür: 1

Standart elektrik çarpması

Bende bu tür elektrik çarpmasından muzdarip bir punto kullanıcısıyım ama nacizane tecrübelerime göre bunların arabayla alakası yok,tamamen giydiğiniz ayakkabının taban malzemesi ve ayağınızın altındaki paspasın birbirine sürtünüp statik elektrik oluşturup kondansatör gibi sizi elektrik yüklemesi mesela ben askeri personel oldugum için bot giyipte kullandığımda çarpma olmuyor tabanı lastik olmasına rağmen ama 2 tane spor ayakkabı var onları giydiğimde mutlaka çarpılıyorum, camdan kapattıgımda inerken arabayı çarpılmıyorrum ama bu sefer markete girdiğimde market arabası veya biriyle tokalaşırken daha fena çarpılıyorum.Bununda çözümü başka yerlerden duyduğuma göre arabadan inmeden önce arabanın metal bir yerine dokunmakmış.Denemedim ama mantıklı.

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu benim arabam dışında şirket için kullandığım 3 farklı araçta da oluyor. Statik elektrik.

Ercan Bektaş
    ercan60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 35

Ben de çok ciddi elektrik alıyorum Puntomdan Şu sıralar istisnasız her inişimde çarpıyor kerhanacı. Kapının plastik aksamından kapıyı ittirerek açıyorum, yeterli açma seviyesine geldikten sonra dışardan camı ittirerek kapatıyorum ama bu akşam aklımı başımdan aldı resmen.

Denildiği gibi elektriği toprağa iletmeyen ayakkabı ve ve yünlü giysilerden kaynaklanıyor bence de.

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Güzel hort olmuş,daha güncelide vardı bu konunun

UĞUR KONAKCI
    .♬..piyanist..♬.. uurknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 182

bendede aynı olay her seferinde oluyor...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon