Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 41 ile 57 arası

Konu: Stop etme sorunu

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

Alıntı karakushasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulut şayet akışmetrede sorun varsa coşkun abinin dediği parçada burda uygun aklıma geldi bakarken linki eklim dedim
    .com | Oto Yedek Parça - Bosch ALFA-ROMEO-FIAT--ORIJINAL-ORJINAL-ESDEGER-HAVA-AKISMETRE-0281002792-BOSCH (0 281 002 792)
    kardeşim cok tesekkür ederim
    obsessed the red

BULUT KARTAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulut subap ayarı yaptırmana gerek yok
    zaten otomatik ayarlıyor bizim motorlarımız
    her kafadan çıkan sesi dinleme subap ayarıyla stop etmenin ne alakası var
    ne biliyim abi millet öneri sunuyo bende yapıyorum. düzelsin diye. motor hakkında pek bilgi sahibi degilimdir. cok sagol abi tekrar
    obsessed the red

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

Kızgın

bendede aynı sorun var.geçen sene baya sıkıntı yaşadım.özellikle kışın oluyordu.bu arada atiker lpg kitim var.serviste bujileri değiştirttim,boğaz kelebeği temizlendi,carbon clean yapıldı.arkasından lpg taktırdığım yerde lpg filtresi değişti ve program güncellendi.hazirandan beri birşey yok şimdilik.kışın belli olur.problemin net çözümünü bulursan haberimiz olsun.

BULUT KARTAL
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı chn73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynı sorun var.geçen sene baya sıkıntı yaşadım.özellikle kışın oluyordu.bu arada atiker lpg kitim var.serviste bujileri değiştirttim,boğaz kelebeği temizlendi,carbon clean yapıldı.arkasından lpg taktırdığım yerde lpg filtresi değişti ve program güncellendi.hazirandan beri birşey yok şimdilik.kışın belli olur.problemin net çözümünü bulursan haberimiz olsun.
    merak etme abi. bi bulsam zaten
    obsessed the red

Emre S
    emresan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 23

üzerinden 2 yıl geçmiş olsa da maalesef bu konuyu hortlatmak zorundayım, zira aynı soruna aylardır bir çözüm bulamadım.

Aracım ilk kez sıcak sayılabilecek havalarda ayda 1 kere falan stop ediyordu. (aynı şekilde hızlı giderken 4-5. viteste vites değiştirmek için debriyaja biraz uzun süreli bastığımda. Yazın da bu olay bu şekilde devam etti.

Bu arada aracımda 2 yıl/40000km dir atiker lpg takılı.

Aracı motoru benzinde rolentide düzgün çalışmıyor, hafif titrek çalışıyordu.(kaputu açınca belli olacak şekilde) lpgde ise bu sorun iyice artıyor, rolentide hissedilir şekilde titreme yapıyor, tekrar benzine alırsam tabi ki yeniden düzeliyordu. Benzinde de düzgün çalışmadığından öncelikle motordan şüphelendik, yaz sonunda yetkili servisinde subap ayarı yapıldı, 8-9 aydır defalarca kelebek vanası temizlendi.. Tabi bu arada lpg ayarı da defalarca yapıldı.

Subap ayarı da yapılmasına rağmen son 2-3 aydır artık her kullandığımda rolentide titriyor ve özellikle dediğim gibi 4-5. vitesler arası kesinlikle stop ediyor. Motor iyice ısındıktan sonra bazen 3-4bin devirlerde debriyaja bastığımda stop etmeyebiliyor ama bazen..

1 ay önce tekrar lpg ustasının yolunu tuttum, bana titremenin lpgden kaynaklanmadığını, normal benzinde de motorun düzensiz çaıştığını, subap ayarının yapılması gerektiğini söyledi. Ama dedim yeni yapıldı , ama dedi motor düzgün çalışmıyo bunun sebebi motordan... Sen subap ayarını yaptır, ben bu sorunu çözecem dedi.

Sanayide bi ustaya götürdüm, bunlarda subap ayarı olmaz dedi ve yine vanayı temizledi (maşalah vanam tertemiz habire kelebek vana temizletiyorum )

Ankarada (bi çok yerde en iyi atiker bayisi olarak geçen) atiker bayisine götürdüm. Usta enjektörlerden kaynaklanabilir dedi, değiştiririz 200 kağat dedi, 1 hafta dene düzelmezse tekrar bakarız dedi... Boludaki ustam enjektörün üstünde hiç durmadı..

Aradan 2 yıl geçmiş, siz bu soruna bi çare bulabildiniz mi? Beni düşündüren benzinde de motorun tam sorunsuz olması gerektiği gibi çalışmıyor olması( kesinlikle benzinde stop etmiyor ama kaput açıldığında hissediliyor). Gidip direk enjektörleri değiştirme ne kadar mantıklı bilemiorum.. Daha uzun süre binmek istiyodum şu arabaya ama bu sorun yüzünden soğudum gerçekten..

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler..

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Hocam aynı sorunu yaşadım, foruma konu da açtım, Atiker bayilerini hatrı sayılır ustaları gezdim. Enjeksiyon değişcek dediler 200 lira istediler, beyin değişcek dediler allem kallem ettiler, her ağızdan farklı ses çıktı. Aynı şekilde sana söyledikleri gibi bana da "Motor kendisi sarsıntılı çalışıyor, lpg ile ilgisi yok" dediler.

Neyse çözüme geleyim, önce Şaşmaz'da bir Fiat servise gittim. Araca bir yazılım attılar ve LPG'yi kapatıp 200Km benzinle kullanmamı söylediler. Yaklaşık 300 Km benzinde kullandıktan sonra Quattro Garage isimli dükkana gittim. (Umarım reklam olmaz.Amacım yardımcı olabilmek) Orda bir abi var, ismini unuttum ama birçok forumda oldukça övülen bir usta. Gazi Makine mezunu. Sırf düzgün birisidir, ilgilidir diye gittim ben. Gerçekten de öyle, aldı bilgisayarını geçti direksiyona, birkaç kilometre boyunca bir yandan aracı sürdü bir yandan ayar yaptı. Ayar işlemi bittikten sonra "Enjektörler yanlış bağlanmış" diyerek iki soket girişini değiştirdi. LPG'lerde 1-3, 2-4 bağlanması gerekiyormuş fakat 1-2-3-4 şeklinde bağlanmış. Daha sona başka bir tanıdık ustaya titreme problemini sordum, "kulakçıklar falan sağlam, bir sorun yok boşuna elletme" dedi. Çıt çıt gelen ses de enjektörden kaynaklı, tüm LPG'lerden gelirmiş bu ses.

Sonuç olarak günde en az 5 kez stop eden aracım henüz 1 kez bile stop etmedi. 1500 devir altına düşünce titreme problemim vardı o da düzeldi. Bence bahsettiğim dükkana bir gidin konuşun hocam. Çoğu usta araç durağan haldeyken ayar yapıyor, tabi evdeki hesap çarşıya uymadığı için motor yürür hale geçince sorunlar başlıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı BaranSelo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam aynı sorunu yaşadım, foruma konu da açtım, Atiker bayilerini hatrı sayılır ustaları gezdim. Enjeksiyon değişcek dediler 200 lira istediler, beyin değişcek dediler allem kallem ettiler, her ağızdan farklı ses çıktı. Aynı şekilde sana söyledikleri gibi bana da "Motor kendisi sarsıntılı çalışıyor, lpg ile ilgisi yok" dediler.

Neyse çözüme geleyim, önce Şaşmaz'da bir Fiat servise gittim. Araca bir yazılım attılar ve LPG'yi kapatıp 200Km benzinle kullanmamı söylediler. Yaklaşık 300 Km benzinde kullandıktan sonra Quattro Garage isimli dükkana gittim. (Umarım reklam olmaz.Amacım yardımcı olabilmek) Orda bir abi var, ismini unuttum ama birçok forumda oldukça övülen bir usta. Gazi Makine mezunu. Sırf düzgün birisidir, ilgilidir diye gittim ben. Gerçekten de öyle, aldı bilgisayarını geçti direksiyona, birkaç kilometre boyunca bir yandan aracı sürdü bir yandan ayar yaptı. Ayar işlemi bittikten sonra "Enjektörler yanlış bağlanmış" diyerek iki soket girişini değiştirdi. LPG'lerde 1-3, 2-4 bağlanması gerekiyormuş fakat 1-2-3-4 şeklinde bağlanmış. Daha sona başka bir tanıdık ustaya titreme problemini sordum, "kulakçıklar falan sağlam, bir sorun yok boşuna elletme" dedi. Çıt çıt gelen ses de enjektörden kaynaklı, tüm LPG'lerden gelirmiş bu ses.

Sonuç olarak günde en az 5 kez stop eden aracım henüz 1 kez bile stop etmedi. 1500 devir altına düşünce titreme problemim vardı o da düzeldi. Bence bahsettiğim dükkana bir gidin konuşun hocam. Çoğu usta araç durağan haldeyken ayar yapıyor, tabi evdeki hesap çarşıya uymadığı için motor yürür hale geçince sorunlar başlıyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    çok teşekkür ederim ilginiz için..

şaşmazdaki servis dediğiniz yetkili mi özel mi? Sizi o servis mi quatro garage a yönlendirdi? şu açıdan soruyorum, aynı şekilde hem yazılım attırıp hem de quattroya mı gitmem gerekiyor, yoksa sadece quatroya gidip enjektörler bağlantılarını mı kontrol ettirmem ve ayarlatmam gerekiyor? Şaşmazdaki yerin adını&adresini de söyleyebilirseniz çok sevinirim..

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı emresan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

şaşmazdaki servis dediğiniz yetkili mi özel mi? Sizi o servis mi quatro garage a yönlendirdi? şu açıdan soruyorum, aynı şekilde hem yazılım attırıp hem de quattroya mı gitmem gerekiyor, yoksa sadece quatroya gidip enjektörler bağlantılarını mı kontrol ettirmem ve ayarlatmam gerekiyor? Şaşmazdaki yerin adını&adresini de söyleyebilirseniz çok sevinirim..
    ve bir de bu işlemler ne kadar patladı size tabi ki

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Benim de dizel aracımda tekleme ve güçten düşme sorunu oldu. Arıza lambası da yanıyordu. Hemen gittim ustaya bilgisayara bağladı. 2. ve 4. silindirler çalışmıyor dedi. Ecu dan olabilir diye başka bi ecu denedik, ondan değilmiş. Sorun sigorta kutusundan çıkan kablolarda çıktı. Gevşemişler herhalde, söküp tekrar takınca düzeldi.
    Sanırım sizinki de silindirlerin bir veya ikisi bi sorun yüzünden gerektiği gibi çalışmıyor olabilir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Silindirlerde sorun olduğunu sanmıyorum çünkü sanırım eğer öyle bi sorun olsaydı benzindeki titreme fazlasıyla rahatsız edici düzeyde olurdu, şu anda benzindeki titreme sadece kaput açıldığında gözlemlenebilecek seviyede. Sıkıntı araç lpgde çalışırken çoğalıyor.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Rica ederim hocam

Evet yetkili Fiat servisiydi ama dükkan ismini hiç hatırlayamıyorum şuan, sanayinin giriş taraflarındaydı, garip bir ismi vardı, emce mi mcee mi öyle bir şey. Oraya sorunumu anlattıp bilgisayara bağladılar "Aracın beynine format attık, 200Km benzinle kullan sonra Atiker bayisine yazılım attır" dediler. 20 Lira aldılar. Ben Quattro'yu internetten araştırma yaparken buldum. Bekir usta var genç bir abi, çok iyi yazılar vardı hakkında. Bende Atikere gideceğime oraya gittim. Orasıda 50 Lira tuttu. Önce program ayarı yapılıyor, bir sorun çıkarsa söyleniyor "şu şu var" diye, bende sadece balantı sorunu çıktı onu da düzelttiler 10 saniyede.

Fiat servisin format atma olayına pek kafam yatmadı aslında, direk Quattro'da program atsalar belki yine çözülecekti sorun, bilemiyorum.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

O zaman önümüzdeki hafta Bekir ustayı bi ziyaret edelim

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Silindirlerinde değil silindirlerin doğru çalışması için gerekli olan diğer sistemlerinde arıza olabilir. Elektriksel bi arıza gibi...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

bujilerinizi kontrol ettilermi ?

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Aracım bu periyotta yetkili servisinde 60000 lik bakım geçirdi, şu an emin değilim ama bildiğim kadarıyla bujiler değişti bu bakımda. Dediğim gibi, sürekli benzindeki gibi çalışsa, kaputu açıp çok dikkatli incelemeden bir sorun olduğunu anlamak hemen hemen imkansız... Ben de zaten başka bir yetkili servisin uyarısı üzerinde bu durumu farkettim..

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

Aracım bu periyotta yetkili servisinde 60000 lik bakım geçirdi, şu an emin değilim ama bildiğim kadarıyla bujiler değişti bu bakımda. Dediğim gibi, sürekli benzindeki gibi çalışsa, kaputu açıp çok dikkatli incelemeden bir sorun olduğunu anlamak hemen hemen imkansız... Ben de zaten başka bir yetkili servisin uyarısı üzerinde bu durumu farkettim..
    bujilerinizi değiştirmişlerdir mutlaka ama siz genede bi emin olun derim böyle problemlerin kaynağı genelde ateşleme sistemi civarından patlak veriyorda..

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

quatro garage da enjektörleri değiştirdik, yaklaşık 20 km'lik bir test sürüşüyle güzelce bi aar yaptık, şu an için sorun düzelmiş gibi gözüküyor..

Sayfa 3/3 İlkİlk 123