19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sürekli far patlaması

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Standart Sürekli far patlaması

Arkadaşlar günaydın öncelikle...
    Aracımı sadece haftasonları kullanıyorum.Ve en az 2 haftada bi ya sağ far ampulu patlamış oluyor yada sol Duyumlarıma göre akü çok şarj olduğundan yani aracı az kullanığımızdan akım yüksek geldiğinden patlıyormuş.Böyle bişey olabilir mi Ne yapılabilir ?

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

malesef puntonun kronik sorunlarında biri benim aracımdada var aynı sorun var serviste kabul etti söylediğimde gülmüştü her hafta muhakkak yaa sağ ya sol stop kesiliyo veya ön sislerden biri veya çakmak ampülü veya plaka ampülü ama ön farlarda az 1 kere başıma geldi en çok stoplarda sorun ilk başlarda sanayiden alıyodum yedek 1 2 tane kndim değiştiryodum şimdi artık koliyle alıyorum daha ucuza geliyo

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

Alıntı ygttt54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef puntonun kronik sorunlarında biri benim aracımdada var aynı sorun var serviste kabul etti söylediğimde gülmüştü her hafta muhakkak yaa sağ ya sol stop kesiliyo veya ön sislerden biri veya çakmak ampülü veya plaka ampülü ama ön farlarda az 1 kere başıma geldi en çok stoplarda sorun ilk başlarda sanayiden alıyodum yedek 1 2 tane kndim değiştiryodum şimdi artık koliyle alıyorum daha ucuza geliyo
    kolisini ne kadara alıyorsun banada lazım

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Yasin, ben 3. puntomu kullanıyorum şuanda şimdiye kadar hiçbir ampul patlamadı.Yiğitin dediği gibi servis eğer kronik sorun dediyse bu sorunu garantiden halletmek zorunda.Öyle şey mi olurmuş! Bazı yetkili servislerin tutumuna şaşırmamak imkansız,

Bence sürekli patlıyorsa ve servis buna çözüm bulamadıysa başka bir servise daha gitmeni o da çözüm olmazsa Fiat ı aramanı öneririm.Servis-Tofaş servo motor sistemi problemini bile üstlenmişken bundan kaçmaması gerekli.

Az kullanmakla bir ilgisi de olamaz bence.Ben de 1 ay kadar kullanmamıştım aracımı ya da 1 er hafta kullanmadığım süreler oldu.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Sistemin regülatörü, sigortası var.Belliki bir sorun var sistemde belki elektrik tesisatından kaynaklanıyordur.Sonuçta problem çözülür...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Çok ilginç hiç duymamıştım daha önce. Voltaj regülatörü yok mu yani bizim araçlarda ?

Aracı az kullanmak ile bir ilgisi olduğunu sanmıyorum çünkü ne kadar az kullanırsak akü de o oranda daha az şarj olacak, yani tam tersi olması gerekir diye düşünüyorum. Aküye en çok yüklendiğimiz an ilk çalıştırma anı, sonrasında alternatör devreye girdiği için aküye çok fazla ihtiyaç duyulmuyor. Hele bir de aracınızı sadece kısa mesafelerde kullanıyorsanız akünüz daha az şarj olacaktır.

Başka bir nedeni olmalı. Artı, neden önce far sigortası yanmıyor da direk far zarar görüyor onu da anlamadım.

Değiştirdiğiniz yeni lambalar GP orijinali ile aynı özelliklerde mi? Yani aynı marka + aynı güç?

Bir de arabayı çalıştırmadan önce farlarınızı kapatıyormusunuz? Çünkü çalıştırma anında voltaj dalgalanması olması normal, voltaj dalgalanması flamanlı lambalara en çok zarar veren şeylerden birisi. Normalde benim farlarım her zaman açık olur ama çalıştırmadan önce kapatırım.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Gülüyorum ya kronikmiş

araçta regülatör var akımı ayarlıyor yani fazla şarjdan ampul kesmesi olanaksız .. madem kronik servisin bunu ücretsiz yapması gerek

Akünün suları kayış gevşekliği buna neden olabilir ama asla kronik değil ..

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

valla ilk defa duydum. başka birşeyden kaynaklanıyordur. ben de aracımı sadece haftasonları kullanırım hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. ilgisi yok.

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

farlar acık marsa basmamaya calıs bıde ampulun markası önemlı bunlara dıkkat et ve denemenı tavsıye ederım

vedat arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. vedatarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 23

farlar açık marşa basmakla bir alaksı yok o aküye zarar verir...farlar açıkkken marşa bastığın zaman gerilim düşer ve akü boşken farı yakmış gibi olursun sadece...gelelim arızaya
    eğer servis ampül patlamayı bile kronik diyorsa kapatsın gitsin biz daha iyisini yaparız piyasada....ancak bununla berarber aracının şarjını ölçtür.... eğer şarjı normalse...
    ampül olarak(osram,narva,trifa,philips) gibi kalietli markaları kullanıyorsan ve lambaların su almıyorsa..... bu ampüller miladı dolmadan yanmaz.....

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Bende 4 yıldır kullanıyorum daha hiç patlatmadım ampülleri yanlız aracınızı çalıştırırken farlarınız kapalı konumda çalıştırın.Akımdan dolayı patlama yapıyor olabilir..Kronik lafına bende gülüyorum Herşeyimizi kroniğe bağladık

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

4 yıldır farlar hep açık akü sağlam 2 kere far ampülü patladı( breaker)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

YSN YSN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

ampullerin biri osram biri phılıps ikiside yeni şimdi eğer yine patlarsa serviste değiştirirz ozmn da patlarsa demekki bişey varYorumlarınız için teşekkürler

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

kronik sorun derken her araçta olcak die bişey yok her hafta aracımında ampül kesilmesinden bıktım servise gittim güldü, sen bide lineayı gör dedi ampül değiştirme konusunda bir kuruş ücret almıyorlar onuda belirtiyim ama servste bi ampül değştirmek için baya bekliyrsn.. onun için kndim dğştryrm ztn 75 kurş bi ampül çok büyük bi problem dğl ama punto kullann bi kaç arkadşm vr onlarda aynı şeyi söylediler sonuçta arabalar kul yapımı olcak böle ufak şeyler..

YSN YSN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

75 kuruşmu ? ben 10 liraya değiştiriyorum yaa Kendiniz mi değiştiriyorsunuz ?

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

ewet sanayiden 75 kuruşa alyrm kendim söküp kndim takyrm yada serviste bi yarım saat bekliyip ücretsiz dğştrtiyrm çok basit bir tornavidayla 5 dakkada kolayca halledebilirsiz her patlayama 10 tl vermş olsaydım şuan topu dikmiştim

Furkan Aras Alağaç
    Staje-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 31

Öncelikle geçmiş olsun.Böyle saçma sapan sorunları neden halledemezler hiç anlamıyorum.Mademki bi araç yapıyorsunuz,adam gibi yapın.Her hafta far ampulumü değiştiirlir ya Yazık günah.

Bize bi Albea gelmişti,o da senin araç gibi her hafta patlatıyormuş.O da az kullanıyormuş aracı.Elektrik akımından dolayı olabilir belki de.Akım fazla geliyorsa patlama yapabilir.

hayri öztürk
    opn21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 15

benimda sağ stop patlamış arkadaşlar , ama benimkine biri çarpmış far camıda kırılmış , üçgen içinde ünlem olan arıza lambası yanıyor sürekli , ampül değişince sönüyormu aceba , birde far camı kırıldı sağ farın komple değişmesi gerekiyormuş heralde , bilgisi olan varmı arkaşlar ? 200 tl sıkışmış gibi sanki.
    GP

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hayrı geçmiş olsun, eğer kırılan stopsa teki yaklaşık 80TL serviste (ampulleriyle birlikte) Eğer fardan bahsediyorsak en son 250TL idi teki (Yine ampuller dahil)

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Sitede serdar abi far satıyordu sıfır ama servis fiyatının çok aşşağısına bir danış istersen..