Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 20 arasý

Konu: Punto rüyam baþlamadan bitti !

Metin TEK
    reyhanli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 0

Standart Punto rüyam baþlamadan bitti !

Fiat'ýn kronik sorunlarý,
    kronik rahatsýzlýklara ulaþtýðý için konuyu kapatýyorum.
    Konu reyhanli tarafýndan (10/01/2010 Saat 00:49 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Fiat forumunda fiat eleþtirilmeye kapalý.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teþekkür: 630

direksiyon konusunda zaten recall yapýldý. Babamý aramýþlar çaðýrmýþlar kontrol edilip problem olmadýðý söylenmiþ.

Serhat SÝPAHÝOÐLU
    gurik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kýrmýzý
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teþekkür: 537

Araç 2007 garantisi dolmadýysa hatta dolduysa bile iyi niyet garantisi kapsamýnda serviste deðiþim yapýlabilirdi. boþuna vazgeçmiþsiniz. Araçlar recall yapýlýyor.
    Gezgin Gp.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kýrmýzý
    Edilen teþekkür: 214

eðer sorun sözde kronik olarak bilinen city motorunda ise bildiðim kadarýyla elektronik bir aksam o yaðla maðla düzelebileceðini düþünemiyorum siz bence aracýnýzý kimden aldýysanýz sorunu gidip beraber gösterin eger bir külfet çýkacaksa aldýðýnýz kiþiye aittir diye düþünüyorum ben.

DENÝZ YURTSEVEN
    erkaymis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 89

aracýn sanayide direksiyonuna herhangi bir iþlem yapmadýysalar ve aracta city direksiyon arzasý var ise bu aracýn garantisi dolsa dahi herhangi bir ücret vermeden yetkili servisler arzayý çözüyorlar(arac incelendikten sonra )
    fiat araclarýmýza recall yapýlýyor

eðer 2,el arac alýmýný düþünüyorsanýz yetkili servislerin bir çoðu ekspertiz hizmeti veriyor bu hizmetimizden yararlanýp aracýn göremediðiniz arzalarýný dahi öðrenmiþ oluyorsunuz

6. Bu mesajý için 2 kiþi erkaymis'ye teþekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basýn-Yayýn Sorumlusu femoli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teþekkür: 7336

Deniz tüm detaylarý anlatmýþ zaten .. Eðer aracýn fiyatý uygunsa keþke geri göndermeden iyice araþtýrsaymýþtýnýz..

Metin TEK
    Yaþ
    44
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

kýsmet arkadaþlar.

Forumdaki yazýlardan buraya ulaþtým zaten.
    Keþke bindiðiniz bu araçlarý Almanlar veya Japonlar yapmýþ olsalardý.

"adam kýtlýðýnda keçiye abdurrahman çelebi derler" diye eski bir söz vardýr.

Mazda, Toyota, Mitsubishi, Honda gibi ömürlük arabalar dururken; fiat, hyundai..vs gibi markalar piyasa yapýyor.

Ülkemizde arabayý binmek için deðil, satmak için alýyoruz...
    Yaþadýðým deneyimle ucuz kurtulduðuma inanýyorum.
    Toyota veya Honda alacaðým.

Kazasýz belasýz ve cezasýz sürüþler...

Yasemin ÞENÞATIR
    JASMINE - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ýzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teþekkür: 4817

Alýntý reyhanli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kýsmet arkadaþlar.

Forumdaki yazýlardan buraya ulaþtým zaten.
    Keþke bindiðiniz bu araçlarý Almanlar veya Japonlar yapmýþ olsalardý.

"adam kýtlýðýnda keçiye abdurrahman çelebi derler" diye eski bir söz vardýr.

Mazda, Toyota, Mitsubishi, Honda gibi ömürlük arabalar dururken; fiat, hyundai..vs gibi markalar piyasa yapýyor.

Ülkemizde arabayý binmek için deðil, satmak için alýyoruz...
    Yaþadýðým deneyimle ucuz kurtulduðuma inanýyorum.
    Toyota veya Honda alacaðým.

Kazasýz belasýz ve cezasýz sürüþler...

Metin Bey öncelikle iyi dilekleriniz için teþekkür ederiz. Arkadaþlarýmýnda dediði gibi FÝAT þu anda Recall iþlemini uyguluyor. Benim aracýmýn arýzasý da servis tarafýndan ücretsiz olarak deðiþtirildi ve þu anda herhangi bir sorunum yok. Keþke bindiðiniz bu araçlarý Almanlar veya Japonlar yapsaydý demiþsiniz. Almanlar tarafýndan yapýlan Opel veya Japonlar tarafýndan yapýlan Toyota'larda hiç sorun yok mu? Ben bizzat bu sorunlarý yaþayan arkadaþlarýmý biliyorum. Sorun sadece FÝAT arabalarýnda deðil yani. Alacaðýnýz aracýnýz þimdiden hayýrlý olsun.

10. Bu mesajý için 2 kiþi JASMINE'ye teþekkür etti:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teþekkür: 630

ben bir honda ve fiat kullanýcýsýyým, evet honda 100bin km yi geçti henuz trigerini dahi degiþtirmedim, allaha þükür þuana kadar en ufak bir problemde çýkarmadý ancak kardeþim fiat deðilde bu aracý kullanmýþ olsaydý fiat için harcadýðýmýz 2-3milyar yerine honda da ayný sorunlar için 10 milyar masrafýmýz olurdu. Ayný donanýmda bir araba arýyorsanýz ve japon istiyorsanýz bayýlacaksýnýz 10 bin tl daha fazla alacaksýnýz burda keske bu arabayý japonlar yapmýþ olsaydý demek bence çok saçma. Her farklý kalitenin maliyeti ayrýdýr har farklý iþçiliðin maliyeti farklýdýr. Herkes kesesine, ihtiyaçlarýna ve zevkine göre seçim yapmalý...

Ümit Coþkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    48
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 6069

yaþadýðýnýz acý tecrübe sizi bir hayli hayal kýrýklýðýna uðratmýþ
    ancak arabayý ve fiat firmasýný suçladýðýnýz kadar arýzalý aracý size satmaya çalýþan ve üstelik tanýdýk diye nitelendirdiðiniz kiþi daha suçlu
    direksiyon probleminin sýkça yaþandýðý doðrudur ancak þu anda gerek fiat gerek servisler gerekli deðiþimi yapmaktadýr garantisiolmayan araçlarýn dahi deðiþimi servislerde yapýlýyor
    bir de þöyle düþünün þu çok övdüðünüz japon ve alman otomobillerinin hangisi garanti dýþý deðiþim yapardý bence hiç birisi
    son olarak size tavsiyem daha düzgün bir punto bulup rüyanýza kaldýðýnýz yerden devam etmenizdir saygýlarýmla

Benim Sürdüðüm Hayatýn Geri Vitesi Yok...Geçmiþimi Sadece Dikiz Aynasýndan Seyrediyorum ; )

13. Bu mesajý için 2 kiþi GP COSKUN'ye teþekkür etti:

Cuneyt kayakýt
    Cnyt01 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 ck 1905
    Edilen teþekkür: 94

yaðlamý dedi .D neyi yaðlatacaktý acaba...
    gücü tecrübe kontrol eder...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    46
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 4298

Metin, Coþkunun da belirttiði gibi 2. elde dikkat edilecek önemli kriterler aracýn sorunsuzluðu.Satacak kiþi kim olursa olsun yetkili serviste kontrol ettirmeden araç almak çok yanlýþ.Sahibi kötü niyetli de olmayabilir, araçta bilmediði bir problem serviste anlaþýlabilir,

Sonuçta temiz bir GP bulunabileceði gibi sorunlu bir Toyota, Mazdaya da denk gelinebilir.Uluslararasý arýza istatistikleri incelendiðinde Fiatýn da sorunsuzluk açýsýndan Türkiyede raðbet edilen birçok markadan daha iyi olduðu sonucu ortaya çýkar,

Sorunsuz bir marka ve araç bulman ümidiyle...

16. Bu mesajý için 2 kiþi ABNEW'ye teþekkür etti:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 819

Herþey bir yanada fiatý almayý ndüþünen bir insan çýtayý toyota ve hondaya birden nasýl yükseltebiliyor oraya takýldým tabiki toyota ve hondayla kýyaslanacak bir araba deðil fiat neyse..

Problemi tam araþtirmamýþ olacaksýnýzki bu arýzayý fiat üstlendi ve piyasadaki birçok aracý geri çaðýrarak kontrolünü ve deðiþimini ücretysiz bir þekilde saðladý..Gerçi olan olmuþ vazgeçmiþsiniz.Yeni aracýnýzda alacaðýnýz aracanýz herneyse hayýrlý olsun

18. Bu mesaj için teþekkür edenler:

Metin TEK
    Yaþ
    44
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

Arkadaþlar, tanýdýðým arkadaþý mesajlarýnýzdan sonra bu konuda telefon ederek uyardým. Fakat þikayetvar.com ve diðer tüketici sitelerine göz atarsanýz, satýþ sonrasý servis konusunda fiat sýnýfta kalmýþ bir firmadýr.

ÅžikayetVar / Åžikayet Oku / TofaÅŸ

Punto'yu ise gerek Ncap testlerinden, gerekse focusu andýran HB tarzýndan ötürü markaj altýna almýþtým.

Fakat Fiat, sonuç itibariyle beni yanýltmadý.

Bakýn sizlere garip bir örnek vereyim:
    Dünyanýn en sorunsuz 4.arabasý seçilen Mutsibishi Carismalar ülkemizde hiç deðer görmezken; insanlar doðan-þahinler için 9-10 milyar fiyat istiyorlar. (Yedek parçasý tabi ucuz olur. Arz-talep dengesi)

98 model babamýn Carismasý 12 yýldýr tek bir gün bile sorun çýkartmamýþtýr.

Oysaki uzun yola giden arkadaþlar bilirler, yol kenarlarý kaputlarý açýlý Fiat Reno ve Hyundailerle doludur.

Ben ülkemizde oluþan bu mantýksýzlýðý çözebilmiþ deðilim.

Neden adam akýllý arabalar deðer görmüyor ?

Arada fiyat farký var diyen arkadaþ:
    Dizel bir puntonun sýfýrý 30 - 35 milyar arasý.

2005-2006da çýkan bir kronik sýkýntý halen 2009 arabada da ortaya çýkmasý bile fiat karþýtlýðýný meþrulaþtýrmak için yeterli bir neden bence.

Neyse, bu konuda tartýþmak anlamsýz.
    Sadece yaþadýðým tecrubeyi sizlerle paylaþmayý gerekli gördüm.

Saygýlarýmla,

Cuneyt kayakýt
    Cnyt01 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 ck 1905
    Edilen teþekkür: 94

babasýnýn carizmasý olan puntoyu sevemez. her gün kaputlarý acýlýyor puntonun .) yalnýz sundan olabýlýr reno fiat gormenýz sokakta 1milyon punto varsa 10bin carizma vardýr. ben adanda 4*5 tane gördüm ve bunlarý bozukken görmem cok düþük ihtimaldir heralde .)
    gücü tecrübe kontrol eder...

21. Bu mesajý için 3 kiþi Cnyt01'ye teþekkür etti:

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    52
    Nereden
    Ýstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teþekkür: 1020

Toyota Corolla adýndan markaya güven geliyor ancak durum hiç de sizin sandýðýnýz gibi deðil. Özellikle uzay kasa yeni çýkan corollalar gerçek japon üretimi deðil tasarýmý japon ancak üretim sanýrým kore yada taiwan olacak daihatsu ile anlaþýldýðý ve bu firmaya üretildiði duyumlarý aldým. Aracýn hiç de azýmsanmayacak malzeme kalitesi olsun performansý olsun eski kasalarýný arattýrýr nitelikte. Ben alacaktým þeklie tav oldum sonra bir araþtýrdým anýnda vazgeçtim golf alayým dedim golf de donanýmsýz ve 2. elleri genelde sýkýntýlý ve pahalý Gittim Bravo aldým tek bir sorunum yok. Sorun servise muntazaman gidip bakým ve kontrollerini yaptýrmaktan ibaret o da paraya endeksli.
    Siz kriter olarak bence sýfýr araç düþünün onda da fabrikasyon üretim hatasý bulursanýz dünya baþýnýza yýkýlýr yada DOD dan güvence ve serfitikalý 2. elleri deneyin emin olun nerede ise sýfýr fiyatýna satýyorlar. Araç iþi þansa kalmýþ sýfýr gibi 2. el bulmak inanýn çok zordur.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teþekkür: 819

O dediðiniz arabanýn rakamlarýna birdaha göz atýn bende yolda kalmýþ hiç x6 görmedim acaba neden düþündünüzmü hiç ??

84,200 tane 2009 yýlýnda fiat arabasý satýlmýþ x6 yada o çok sevdiðiniz carismadan kaç tane satýlmýþ onlarý bir göz önünde bulundurun..

sýfýrý 35 bin lira demiþsiniz evet doðrudur Sizin dediðiniz araba 38,000 falanmý gidip biz fiat alýyoruz.O dediðiniz arabaya binende ayrýca çok az insan var maddi durumlarý onu almaya musade etmiyor demekki gidip 35,000 tllik araç alýyor..

Ayrýca bugune kadar city motoru arýzasý ile ilgili olarak forumdan konusuyorum buraya yazýlan mesajlarda hiç kimse boþ dönmedi..

Kimin city motoru arýzasý varsa servislere gidildi ve anýnda deðiþim saðlandý...

Bence bukadar olumsuz düþünce varken fiat otomobil araþtýrmanýz bana çok çok garip geldi yada sadece siz foruma fiatý kötülemek için girdiniz.!!!
    Konu KaGaN tarafýndan (09/01/2010 Saat 23:08 ) deðiþtirilmiþtir.

24. Bu mesaj için teþekkür edenler:

bahri cincioðlu
    Kurallara uymadýðý için forumdan uzaklaþtýrýlmýþtýr. GPS2 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    52
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teþekkür: 399

Kesinlikle çok büyük bir yanýlgý içindesin arkadaþým...çok iyi araþtýrman gerekir sadece þikayetvar.com. seni doðru bir sonuca götürmez emin ol...ne tesdadüf yaklaþýk 15 yýllýk meslektaþýmýn carismasý var aynasýný almaya yanaþamýyo satsa bi türlü satmasa bir türlü (2 el yok)...5 inci FÝAT*ým(hiç yolda kalmadým) 6 ýncý yine FÝAT olacak...hemde yerli TOFAÞ allah kýsmet ederse tabiii...bugün 10 000 km bakým*a gittim.... fiyatýný söylemiyorum ...ama diðer hiçbir markada bukadar cazip olmadýðýný biliyorum ...araþtýrdým...beni konuþturmayýn ...ne kadar köfte o kadar ekmek...VW,FORD,OPEL,RENAULT piþmanlarýný çok iyi biliyorum... çevremde bol sayýda var...

Metin TEK
    Yaþ
    44
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok

+Yakýþýklý bir araç (baby maseratti)
    +Yakýt konusunda tasarruflu
    +Bakým-servis maliyetleri daha ucuz
    +Ncap 5 yýldýz

-Fiat

Sonuç: 20 milyarlýk bütçeyle daha güven veren bir araç bulabileceðimi düþündüðüm için 1 günlük rüya sona ermiþtir.

Fiat merkezli bir site olduðu için, kendimi muhalif ve yalnýz hissettim.

Tartýþmanýn tarafsýz yapýlabilmesi için, heterojen ve objektif kullanýcýlarýn bulunduðu bir forumda yapýlmasý gerekir.

Fikirlerinizi için tek tek teþekkür ederim.

hikmet þekerlioðlu
    þekerlioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    62
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teþekkür: 662

Alýntý narkoz30 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Toyota Corolla adýndan markaya güven geliyor ancak durum hiç de sizin sandýðýnýz gibi deðil. Özellikle uzay kasa yeni çýkan corollalar gerçek japon üretimi deðil tasarýmý japon ancak üretim sanýrým kore yada taiwan olacak daihatsu ile anlaþýldýðý ve bu firmaya üretildiði duyumlarý aldým. Aracýn hiç de azýmsanmayacak malzeme kalitesi olsun performansý olsun eski kasalarýný arattýrýr nitelikte. Ben alacaktým þeklie tav oldum sonra bir araþtýrdým anýnda vazgeçtim golf alayým dedim golf de donanýmsýz ve 2. elleri genelde sýkýntýlý ve pahalý Gittim Bravo aldým tek bir sorunum yok. Sorun servise muntazaman gidip bakým ve kontrollerini yaptýrmaktan ibaret o da paraya endeksli.
    Siz kriter olarak bence sýfýr araç düþünün onda da fabrikasyon üretim hatasý bulursanýz dünya baþýnýza yýkýlýr yada DOD dan güvence ve serfitikalý 2. elleri deneyin emin olun nerede ise sýfýr fiyatýna satýyorlar. Araç iþi þansa kalmýþ sýfýr gibi 2. el bulmak inanýn çok zordur.
    Sayýn narkoz.Bana kalýrsa aracýn veya herhangi bir meta'nýn nerede üretildiðinin hiç bir önemi yoktur.
    Üretimde kriterleri belirliyen,o malý baþkasý adýna yapýp üretende deðildir.
    Burada da,durum belirttiðiniz gibi ise,bunun sorumlusu toyotanýn kendisidir.
    Kullanýlan malzemeden montaja kadar geçen sürede,neyin nasýl ve hangi malzeme ile yapýlacaðýný belirlemek,korelinin karar vereceði bir durum deðil.
    Eðer sizin belirttiðiniz gibi,üretilen araçta malzeme veya iþçilik açýsýndan sorunu var ise,bu tamamen toyotanýn bilgisi dahilinde olup çözüm üretmekde yine toyotanýn sorumluluðundadýr.
    Son ýrmak kuruduðunda, son aðaç yok olduðunda, son balýk öldüðünde; beyaz adam paranýn yenmeyen birþey olduðunu anlayacak.

Sayfa 1/3 123 SonSon