Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Atiker LPG ve Grande Punto

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Batuhan kardeşim. Arabayı yakmaktansa dizel ile yenilemek daha iyi galiba. Ben ayda iki kere toplamda 1 aylık yaklaşık 180 TL ile işe gelip gidiyorum. Yakıt harcaması ortalama değeri 4,7 ile 5,2 arasında değişiyor. Birde mazotun fiyatı ucuz olunca ekonomik oluyor. Sen dizel araba kullanıp az para ödeme düşünürsen tavsiye ederim.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44
    Edilen teşekkür: 5

evet haklısınız dizel mantıklı.ama ben gerçekten seviyorum benzinli arabamı.lpg yi düzelttirmek en öncelikli tercihim.
    ama manas otogaz ile olacak iş değil atiker ile de olmayacak galiba.
    sürekli atikerin çözülemeyen problemleri olduğu yazıyor şikayet var.com da

Özgür Tektaş
    ozgurtektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Bende 2009 1.4 gp 77hp fun var, benzin fiyatlar ve su aralar tüketimim artmasından dolayı lpg taktirmaya karar düşünüyorum.. Aracın garantisi 1 sene daha var, garantiden çıkmıs olacak. Bi de tavsiyeler üzerine BRC düşünüyorum 1500TL fiyat aldım ankara, telfeks lanzerone gibi birçok firma var su an yaklasık km de 250 krs yakıyorum. ne tavsiye edersiniz

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı ozgurtektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2009 1.4 gp 77hp fun var, benzin fiyatlar ve su aralar tüketimim artmasından dolayı lpg taktirmaya karar düşünüyorum.. Aracın garantisi 1 sene daha var, garantiden çıkmıs olacak. Bi de tavsiyeler üzerine BRC düşünüyorum 1500TL fiyat aldım ankara, telfeks lanzerone gibi birçok firma var su an yaklasık km de 250 krs yakıyorum. ne tavsiye edersiniz

git hiç düşünmeden atiker taktır... ben de cok kararsız kaldım acaba brc, zavolli filan mı taksam diye...iki hafta oldu atiker taktıralı. bence fazla para vermeye gerek hiç yok! atiker ile, burada bazı arkadaşlar inanmıyor ama, ben her türlü ispatlamaya hazırım gelirler binerler arabama bir depo doldururuz ve ne kadar gittiğine bakarız beraberce LPG litresini 1.76 liradan alarak, km de 118 bin lira yakıyor uzun yolda!!! hiç beklemeden git atiker taktır..ne diye fazla para vereceksin. ANCAK, montajı yapan yerin işin ehli olmasına dikkat et! Yoksa başın bu lpg yüzünden dertten kurtulmaz.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Standart lpg mi dizel mi?

Arkadaşlar yapmayın allahınızın aşkına dizelin ulkemizde hiçbir ama hiçbir espirisi yoktur kendinizi kandırmayın ben hem dizel hem lpg hemde benzinli araç kullanıcısıyım ve bu konularda çok fazla araştırma yaparım.

Dizele alırken verdiginiz para ve bakım masrafları benzinli araca yaklaşıyor inanın.

Lpg de hem marka hem takan yer çok onemlidir.

Prins lpg kullanıyorum honda aracımda kullanılan malzemeler chip olsun enjektor olsun çalışma prensibi olsn dunyadaki en iyi malzemelerdir. Mesela enjektorler honda motorlarında stock kullanılan keihin marka dunyanın en kalşteli enjektorleridir. Omru ve hızı inanılmaz derecededir. Bilgisarı ise aracınızın bilgisayarını okur ve motora aynen onun gibi davranır. Benzinle i lpg ile mi gittigini hissedemezsinz.

Evet lpg de omur değişir ancak motorunuzun omru uzar yanlış okumadınız uzar! yeterki duzgun bir sistem kullanılsın.

Saygılarımla.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

U.FURKAN YAYVAN
    leon033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

2009 puntoya atiker marka lpg sistem taktırdık arabada ne titreme sorunu nede arıza ısıgı yakma sorunu hiçbir şey yok performans kaybıda öyle çok fark edilecek orandada olmadı ama lpgyi takan ustamız sagolsun çok özendi işini yaparken estetik olarakta çok güzel yerleştirdi lpg elemanlarını lpgli oldugu çok fark edilmiyor kaput açılınca. ugur arkadşım lpgnin motor ömrünü uzatacagını söylemiş kendisine bende katılıyorum..
    2009 GRANDE PUNTO FİRE DYNAMİC

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ozgurtektas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardes konya yolu kartas ıle bı gorusw fıyat al orası brc takıyor yetkılı fıat servısı oldugu ıcın garantı sorun olmaz dıye dusunuyorum .
    Muslum abi sende el atsanya şu Lpg olayına mıllet nerede ıyı takılır kım takar sıkıntısına gırmese sayende
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

sercan ergör
    sercangptr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri

Ben de de 2008 Fire Active 1.4 8V 77Bg. var. LPG düşünüyorum. bu araçtan kullanan ve lpg taktıran arkadaşlardan fikir istiyorum.

Atiker fiyatı ve geniş servis ağı ile cazip geliyor. diğerleri hakkında bilgim yok.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada arkadaşlar ADANA da en bilinen iyi bir yer varsa bildirir misiniz?

mert ogün akkaynak
    35mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    35 ufs 34
    Edilen teşekkür: 205

atiker yerine zavolli düşünebilirsin benim tercihim bu yönde oldu .Aslında en önemlisi montajı yapacak olan firmayı iyi secmen. Yaklaşık iki aydır lpg kullanıyorum benzin birim fiyatını unuttum........ full depo 412 km 65tl .ayda yaklaşık 10 tl benzin alıyorum lpg dönüşümü 1350 tl

sercan ergör
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri

aslında montajı yapacak yere güvenmem gerek markaya çok takılmıyorum. çünkü atikerinde kalitesinin iyi olduğundan söz ediliyor. bayi ağı geniş. zavoli yi de araştırıyorum.

Bugün mersin yetkili servis boranlar otomotivle görüştüm onlar yetkili serviste BRC takıyorlar. ama ben sordum ve aldığım cevap puntolara takmıyoruz fiat izin vermiyor oldu.

korktum açıkçası puntoda sorun yaşayan var mı atiker ya da zavoli ya da brc çözülemeyen ciddi sorunlar yaratıyor mu?

mert ogün akkaynak
    35mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yağmur Gri
    Plaka
    35 ufs 34
    Edilen teşekkür: 205

bütün yetkili servisler gp'lere lpg kiti takmıyor.bende çok araştırdım boşuna ugraşıp aklını karıştırma bence ...arkadaşlarımdan aldığım fikirler neticesinde zavolli taktırdım atikeri hiçbiri önermedi sadece fiyatı cazip sonucunda başımın ağrımasını istemiyorum 350 tl fark vardı zavolliyi seçtim........ kaliteli bir servis 0 performans kaybı sorunsuz sürüş keyfi

sercan ergör
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri

benimde sorunum aslında atiker zavoli vs seçimi değil. adanadayım ve bu ildeki en salam servis neredir onu bulmak istiyorum. lpg dönüşümünden sonra öyle sürekli sorunla uğraşamam başım ağrımasın hatta mümkünse aldığım yeri bi daha görmiyim istiyorum.

dediğin çok doğru aracımı seviyorum ve ben de senin gibi 300-500 aramam

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

ister zavoli ister brc ister tartarini ister prins arkadaşlar. önemli olan MONTAJ dır. prins piyasada en kaliteli urundur ama montajı duzgun yapılmazsa yarın ondan da sikayet eder hale gelirsin. oyuzden once montajı iyi bi yere yaptırın. hangisini taktırrısanız taktırın . ben atiker kullanıyorum 50 bin kmdir biniyorum sorun yok. arastırın bakın. eger kafanıza yatmadıysa lovato taktırın. bende ilk basta cok kararsızdım.sizinde boyle dusunmeniz normal. ama snuda unutmayın ben taktırırıken cevremde hic atikerci yoktu . bilgi alacak kimsemde yoktu ona ragmen taktırdık. simdi iyiki taktırmısız diyorum

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

evet benimde eski g.p.'de atiker vardı sadece montajdan kaynaklanan bir sıkıntı yarattı ve epey uzun sürede kullandım sorunsuz bir biçimde diğer markalar kaliteli fakat iyi montaj olduktan sonra atiker of the .... saygılar

ÖMER EREN
    Ceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı sercangptr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de de 2008 Fire Active 1.4 8V 77Bg. var. LPG düşünüyorum. bu araçtan kullanan ve lpg taktıran arkadaşlardan fikir istiyorum.

Atiker fiyatı ve geniş servis ağı ile cazip geliyor. diğerleri hakkında bilgim yok.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada arkadaşlar ADANA da en bilinen iyi bir yer varsa bildirir misiniz?
    Ben arabayı alır almaz 1 ay içerisinde çok çok uzun araştırmalar sonucu atiker taktırdım. Zaten herkes aynı konuda hemfikir ÖNEMLİ OLAN İŞÇİLİK hiç öyle 2 katı para ödeyipte pahalı markalara yönelme derim çok araştır işinin ehli bi usta bul taktır geç.

Ama şöyle bir hataya düşme yarı yarıya kar edeceğini sanma bu işten 10 litre benzinle ne kadar yol yapıyorsan en iyi şartlarda 12 litre lpg ile aynı yolu yaparsın kit parası+ruhsat parası+muayene parası+sızdırmazlık falan filan.

Eğer lpg kullanırsan km de 10krş tasarruf edersin yukarıda ki saydığım masrafları cıkarman için 12,000 km yapman lazım eğer atiker taktıracaksan.

atiker değilde brc taktırırım dersen fiyatı tam iki katı 20,000 km yapman lazım kara geçmek için.

Araban ve motoru benımkının aynısı rakamların doğruluğu konusunda hiç düşünme ben yeteri kadar kafa patlattım yazdıklarım umarım sana fikir verir atikerde taktırıp memnun olmamak var brc de taktırıp memnun olmamak var usta ve şans işi birazda.

Atiker ben ve LPG şimdilik baya iyi anlaşıyoruz

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

benım eski aracıma taktırmıstım eskiden ugras gerektıren bir sey ayar ayar bir sorun oluyor gazcı motorcuya motrcu gazcı pas ediyor anlayacağı karısık bu lpg işi
    ben bir yemın ettim arabayı sattım
    bu 3 aracım son iki aracım dizel dizel eski arac olsun orjınal olsun

gökhan y.
    adana team medjai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    01gy284
    Edilen teşekkür: 1

bugun atiker servislerini gezdim acıkcası hiçbiri bana guven vermedi atiker bayi bile bana lavato takıyorum dedi puntolara ama ben zavoli taktırmayı dusunuyorum yarın hem servisi begendim hemde evo ya taktıran biri ile konustum cok memnunum dedi

Zamu X
    zammuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaşlar İstanbul'da Atiker taktırıp da sorun yaşamayan arkadaşımız var ise usta bilgisini rica etsem paylaşabilir mi?

deniz cesur
    coolsea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    48VN237
    Edilen teşekkür: 24

burada marin oto ( lovato bayi ,montaj servis ) bilgisayar işlerini yapıyorum sürekli yazılım sorunları olduğu için sık sık gidiyorum,orda gördüğüm müşteri sorunlardan bazıları konuyu açan arkadaş ile aynı ,öyle böyle çözülüyor fakat ben l.p.g nin benzine tasarlanmış bir motora zarar verdiğini ve ömrünü kısalttığını düşünüyorum,,tamam kısa vadede tasarruf sağlayabilir fakat uzun vadede daha çok masraflar çıkarttığını düşünüyorum,yaşadığınız sorunlarda cabası,,,zaten araçlarımızın yada her aracın kronik sorunları başlı başına bize yetiyor,,uzun lafın kısası ,şahsi görüşüm 2-3 bin lira daha fazla veririm dizel araç alırım,zaten l.p.g ninde maliyeti 1.000 - 1.500 civarı değilmi??

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre S
    emresan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 23

Ben de aracıma 2 gün önce atiker montajı yaptırdım, şu ana kadar hiç bir sorunum yok maşallah... Bi arkadaş söylemişti bu forumda okumuştum, (nerede olduğunu tam hatırlayamıyorum), bana da çok mantıklı gelmişti; madem bu lpg motorun ömrünü kısaltıyor, bu kadar taksici, karbüratörlü eski motorlarla yüzbinlerce kilometreyi lpgli olarak nasıl yapıyor??

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon