Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Atiker LPG ve Grande Punto

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Bende garanti bitince lpg taktırdım. Konyalı olmama rağmen Atikerden ürktüm çok memnun olanlarda vardı olmayanlarda.

Bende paraya kıyıp Prins taktırdım.

Aracım 1.4 77 Bg tam depoyla 600 kmden fazla görmedim ki 150 tl lık benzinle..

Şu an yakıt tüketimim 72tl ile 580 km. (Şehirler arası ortalama 110 hız ekranda 6.5 yakıt tüketim değeri ile) Değerler Ankara lpg fiyatıyla

Ankara şehir içi tüketimim daha az ama evEryaman iş Güvercinlik bundan dolayı. Çok sıkışık trafiktede Kızılay vs. 125kr u geçmedi araba.
    Performans konusunda aracım eski performanssızlığında devam , bariz güç kaybı olmadı.

Taktıralı 3 ay oldu 9500 km yapmışım bu gidişle 15000 de amorti etcek kendini.

Bu hesaplarla ben gayet memnunum, ama memnun olmayanda çok .

Bu arada motoru yıpratıyo olayı beni çok ilgilendirmiyo açıkcası arabayı 200000 gibi bi kmyle zaten kullanmam.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Bilgilendirme

Alıntı Riddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende garanti bitince lpg taktırdım. Konyalı olmama rağmen Atikerden ürktüm çok memnun olanlarda vardı olmayanlarda.

Bende paraya kıyıp Prins taktırdım.

Aracım 1.4 77 Bg tam depoyla 600 kmden fazla görmedim ki 150 tl lık benzinle..

Şu an yakıt tüketimim 72tl ile 580 km. (Şehirler arası ortalama 110 hız ekranda 6.5 yakıt tüketim değeri ile) Değerler Ankara lpg fiyatıyla

Ankara şehir içi tüketimim daha az ama evEryaman iş Güvercinlik bundan dolayı. Çok sıkışık trafiktede Kızılay vs. 125kr u geçmedi araba.
    Performans konusunda aracım eski performanssızlığında devam , bariz güç kaybı olmadı.

Taktıralı 3 ay oldu 9500 km yapmışım bu gidişle 15000 de amorti etcek kendini.

Bu hesaplarla ben gayet memnunum, ama memnun olmayanda çok .

Bu arada motoru yıpratıyo olayı beni çok ilgilendirmiyo açıkcası arabayı 200000 gibi bi kmyle zaten kullanmam.

Prins ve Atiker arasındaki fiyat farkı nedir acaba? Bilginiz var mı? Aydınlatırsanız sevinirim. Bir de madem ki siz de araştırdınız bu marka olayını, sizin BRC, ZAVOLLI ve TARTARINI markaları hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bunların fiyatlarının birbirlerinden farklı farklı olmasına sebep olan kalite farkı neresinde?? Sonucta hepsi de aynı sistemle çalışıyorlar farkları nedir bilginiz var mı?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Prins 2000 tl civarında atiker 1000 tl civarı bence brc düşünün kardeşimin puntosunda var brc 45000 km oldu taktıralı enufak bi sorun yaşamadı

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaşlar lpg olayına ilk basta bende supheli yaklasmıstım ama 3 sene oldu sanırım 10 bin kmde taktırmıstım bugune kadar sorunsuz bir sekilde gelidm atiker marka benmkisi. yalnız bir yerde hata yaptım. filtresini degsitirmeyi unuttum ogunbugundur arabada bi ayarsızlık var. birde kendi ustama goturmedim baska ustaya goturdum onunda etkisi var sanırım. ufacık sorundan rahatsız oluyorsanız lpg yi taktırmayın cunku ara ara lpg ayarı yapılması gerekir. yapılanda cok bişey yoktur bilgisayra baglayıp degerleri ile oynamak

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

ben 1.5 sene önce voltran taktırmıştım.. tek sıkıntısı sürekli arıza lambasını yakmasıydı.. sürekli gidip hata mesajını sildiriyordum sonraasında 2-3 gün sonra yeniden yanıyordu.. buna kendimce bi çözüm buldum ve 6 aydır arıza lambam hiç yanmadı... aracın benzinini iice bitirip arabama 98 oktan benzin aldım.. mantığını bilmiyorum ama işe yaradı

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Voltran için kimse iyi şeyler söylemedi. Taktıracağın tek yerli marka atiker olsun diyorlar üstadım bana. Peki arıza lambası olayını bu şekilde çözdünüz. Diğer konularda voltran markasından memnun oldugunuz ya da olmadıgınız yönleri paylaşır mısınız bizimle? 98 oktan benzin alma fikrini size veren kimdi? Nereden geldi aklınıza böyle bişey yapmak? Daha sonrasında 98 oktandan daha düşük bir benzin aldınız mı? Başka benzin alınca yine mi yanacak arıza lambası?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

voltran lpg sisteminden son derce memnunum.. 33 000 km dir sorunsuz çalışıyo.. benzin olayına gelince hata mesajları okunduğunda hep zayıf yakıt karışımı gibi bişiler görüyodum.. o zaman bende dedimki 98 alayım bakayım.. bi baktım düzeldi bidahada sorun çıkarmadı.. o zamandan beri hiç 95 almadım.. lpg olayında anladığım kadarıyla ve herkesin söylediği kadarıyla taktırdığın markadan çok taktırdığın yer önemli.. iyi bir serviste yaptırırsan sorunsuz çalışıyo..

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Ben taktırırken Atiker Konya da tanıdıktan 800 / 10 du bu fiyat 950 / 10 normalde.

Brc 1500 Lovata 1400 Tartarini 1400 teklif aldım.

Prinsi 2000 'e taktırdım.

Prinsin enjeksiyon sistemi değişik diğerlerine göre yüzde 5-10 yakıt tüketimini azaltıyor(muş). Ki gördüğüm kadarıyla böyle.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Riddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben taktırırken Atiker Konya da tanıdıktan 800 / 10 du bu fiyat 950 / 10 normalde.

Brc 1500 Lovata 1400 Tartarini 1400 teklif aldım.

Prinsi 2000 'e taktırdım.

Prinsin enjeksiyon sistemi değişik diğerlerine göre yüzde 5-10 yakıt tüketimini azaltıyor(muş). Ki gördüğüm kadarıyla böyle.

Atiker ile Prins arasındaki 1000 liralık fiyat farkını yapacağım yakıt tasarrufuyla ne kadar km ve ne kadar zamanda amorti edeceğimi düşlündüm ve atiker taktırmaya artık kesinlikle karar verdim arkadaşlar. Bu hafta içinde hallolur ben de daha sonra size izlenimlerimi iletirim kullanım sonucunda.

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

mehmet ural bey (riddle) prins i ankarada nereye taktırdınız ve bu fiyat (2000) taksitli fiyatımı

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Sonunda aracıma Atiker marka lpg sistemi taktırdım. 49,28 liralık LPG ile yani tam 28 litre LPG ile deposunu doldurdum. Bu kadar gaz beni 429 km yol götürdü şehirlerarasında. Gözlerime inanamadım...Araba sanki koklayarak gidiyor. Ve ben bu değerleri elde ederken hızım genelde 100-110 km idi. 100 km hızın altına düşmedim Arkadaşlar benzinle gecen her dakika külliyen zarar... Şiddetle tavsiye ediyorum.

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

sayın plotender valla çok iyi değerler.nasıl yapıyonusunuz bu kadar yolu hayret ediyorum.bende 28 litre gazla en fazla 360 km yol yapabiliyorum hemde 90-100 km hızla şehirler arasında brc marka tüp takılı peki nasıl oluyorda bu kadar fark olabiliyor.aracıma yaptırmadığım ayar kalmadı en son hali bu.ben şaşkınım yada sizin hesabınız yanlış.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı cantekin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın plotender valla çok iyi değerler.nasıl yapıyonusunuz bu kadar yolu hayret ediyorum.bende 28 litre gazla en fazla 360 km yol yapabiliyorum hemde 90-100 km hızla şehirler arasında brc marka tüp takılı peki nasıl oluyorda bu kadar fark olabiliyor.aracıma yaptırmadığım ayar kalmadı en son hali bu.ben şaşkınım yada sizin hesabınız yanlış.
    Cantekin Bey, lpg taktırdıktan sonra ilk depo bitti. ikinci depoyu doldurdum ama sıfırlamayı unutmuşum kilometreyi. o yuzden bu depo bittikten sonra yine ölçüm yapacağım. İlk depoda alınan netice aynen söylediğim gibi. Zaten ben de şaşırdım Bu kadar mükemmel olacağını düşünmemiştim. Birkaç depo daha tükettikten sonra hepsinin ortalama değerini yine sizlerle paylaşırım, daha sağlıklı bir sonuc olur herhalde. Ama, yaptığım hesap yanlış değil. Lpg litre fiyatı 1,76 dan tam 28 litre gaz alınca depo doldu. Bu da 49,28 liralık gaz yapıyor. Kilometreyi benzinlikte sıfırlayıp yola cıktım. Gaz bitip, alarm sesiyle beraber benzine gecinceye kadar gittiğim yola baktım...Hesaplama şeklimin yanlış oldugunu düşünmüyorum. Ancak dediğim gibi birkaç depo daha denedikten sonra sizlerle sonucları paylaşırım. Saygılar.

Cantekin Bey benim bundan önceki arabam 2000 cc Alfa Romeo 156 idi. Onda da Stefanelli marka sıralı sistem LPG vardı. Ben o aracımı da uzun yolda test ederdim sık sık yakıt durumunu görmek için. 2000 motor ve 1450 kg olmasına rağmen 42,86 litre gaz alıyordu deposu ve ben o gazla 470-480 km gidiyordum. O arabada o kilometreyi yaparken hızım 120-130 olurdu hep. 120 nin altına düştüğüm çok nadir olurdu. Dolayısıyla hesaplayacak olursak 42,86 litre gaz, biz ona 43 diyelim; 43 x 1,76 = 75,68 TL. 75,68 / 480 = 157 bin 600 lira km başına yaktığı değer oluyor. Bence sizin aracınızın yakıt tüketimi benim iki aracımla da kıyaslayınca fazla! Lpg filtrelerini, buji ve buji kablolarınızı, hava filtrenizin ve lastiklerinizin durumunu bir gözden gecirseniz iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü zaten lpg ayarı bilgisayardan yazılım atmak suretiyle oluyor, hangi marka ve modele hangi yazılım atıldıgı standart oluyor. Doğal olarak sizin yakıt tüketiminizi arttıran etkenlerin başka şeyler oldugunu düşünüyorum söylediğinize dayanarak.
    Konu ABNEW tarafından (15/12/2009 Saat 17:48 ) değiştirilmiştir.

cantekin keçeli
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri

valla hertürlü bakımını yaptırdım.bir arıza olmasından şüpheliyim yada lpg montajı iyi yapılmadı.

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

valla sizinle bu konusmamızın hemen ardından teyzemin oğlunu aradım. onda 2004 model hatchback ford focus 1,6 collection var. atiker lpg var onda da. km'de 140-145 bin arasında yaktığını söyledi...benim arabanın montajı ile onun arabasınınki aynı yerde yapıldı. bilmiyorum yakıt tüketimi montajdan etkilenir mi. olabilir aslında....bence iyice bir check-up yaptırın öğretmenim. meslektaşmışız bu arada

cantekin keçeli
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri

sağol teşekkür ederim.ben bıktım yaa bu arabaya baktırmaktan yoksa baktırmıyo değilim servisler başından savıyo bişey yok diye ancak problemi kendin bulacanda yaptıracan.ben bir manifoldda kaçak var mı ona baktıracam.

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44
    Edilen teşekkür: 5

merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
    takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
    sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
    daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
    ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
    ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
    yeni beyin denediler olmadı.
    yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
    motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

ayrıca yol bilgisayarı 100kmde 7.1 lt yakıt tükettiğimi gösteriyor.
    yani 27 lt gaz ile 380 km gidebilmem lazım.
    ama ben 250 km yi geçemiyorum.
    izmirde gaz 1.85tl(opet) 50 tl ile 220 km gidebiliyorum.yani km de 0,27 tl gaz harcıyor.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mastman12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
    takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
    sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
    daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
    ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
    ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
    yeni beyin denediler olmadı.
    yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
    motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

ayrıca yol bilgisayarı 100kmde 7.1 lt yakıt tükettiğimi gösteriyor.
    yani 27 lt gaz ile 380 km gidebilmem lazım.
    ama ben 250 km yi geçemiyorum.
    izmirde gaz 1.85tl(opet) 50 tl ile 220 km gidebiliyorum.yani km de 0,27 tl gaz harcıyor.

Sayın Pala, forumda olsun, dışarıda konuştuklarım olsun herkes bana taktırdığın LPG kitinin markasından ziyade, montajı yapan ustanın harbiden usta olması ve temiz iş cıkartabilmesi gerekli diye söylediler. İzmir 3.sanayiyi iyi biliyorum. Alfa Romeo varken bende oranın yollarını çok aşındırdım. Ayak üstünde adamı........... Siz anladınız. Yani çok kazıklıyorlar demek istedim O arabayı bence biran önce elden cıkartın. 2000 cc lik Alfa Romeo 156 ile ben şehiriçinde 0,25 yakıyordum!!! Onu da her zaman 1 ya da 2nci viteslerde kullanarak hani...Çünkü Tokat'ın Niksar ilçesinde çalışıyorum. Burada zaten arabayı 3 e alma şansınız olmuyor her sokak dar ve her yer yokuş! İzmir ve Ankara şehiriçine ben zaten şehiriçi trafiği demem. Oralar resmen şehirlrarası gibi benim gözümde.Siz naptınız yaaa o kadar yakarken o arabaya binilir mi?
    Konu pilotender tarafından (16/12/2009 Saat 17:06 ) değiştirilmiştir.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

BATUHAN PALA
    mastman12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35AKB44
    Edilen teşekkür: 5

mecburen biniyorum benzinde kullanmaktansa.
    ayrıca tüketici hakları falan hikaye.çünkü yoldan geçen herkese atiker bayiliği vermişler.
    aracımı çok seviyorum ve bu donanımda başka bir arabanın fiyatları beni aşıyor.
    valla çok büyük olay çıkacak yakında yada kasko yaptırıp dükkanın önünde yakıcam arabayı!

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz

Alıntı mastman12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mecburen biniyorum benzinde kullanmaktansa.
    ayrıca tüketici hakları falan hikaye.çünkü yoldan geçen herkese atiker bayiliği vermişler.
    aracımı çok seviyorum ve bu donanımda başka bir arabanın fiyatları beni aşıyor.
    valla çok büyük olay çıkacak yakında yada kasko yaptırıp dükkanın önünde yakıcam arabayı!
    Bu araba rahat rahat kullanarak pek faazla ekonomiyi düşünmeden benzinle kullanmış olsanız zaten şehiriçinde 100 km de taş çatlasın 9 litre yakar. 9 litre de demek oluyor ki benzin 3,33 dersek 29.90 lira. Burdan hesaplarsak km de 297 bin lira yakar. 30 bin lira kar için boşverin. ya adamla kavga edip aracınızı düzelttirin ya da o tüpü söktürün aracınızdan. 30 bin lira için değmez çünkü. Naçizane tavsiyem olur size bu. Zaten soyadlarımız da aynıymış, kulak verin en iyisi bana. Saygılar.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/5 İlkİlk 12345 SonSon