Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bizimle alay eden cızırtı sesi

remzi akkoyun
    RAMSEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

Standart Bizimle alay eden cızırtı sesi

arada bi insanı rahatsız eden bi cızırtı sesi geliyo.geldiği zaman SERVİSE GİDİYOM USTA İLE TESTE ÇIKIYOZZ.ses gelmiyo...bu şeklide fırsat buldukça birkaç defa servise ustanın yanına gittim bu sesten dolayı ne hikmetse ustanın yanında ses kesliyo....anlamadık gitti.anlayacağınız 2 haftadır bu cızırtı sesi bizimle dalga geçiyooo...SES ÖN KONSOLDAN GELİYO GİBİ... BİLEN VARSA YARDIMLARINIZI BEKLİYOM...bugün işe gelirken aynı ses yine vardı... servise gittim usta bindi ses yine gelmiyooooooo... bıraktımm ben de servise....

Yılmaz ÇİÇEK
    Kaan2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Aynı sorun bende de var çözüm için servise henüz gitmedim ancak, sorunun kaynağı gösterge paneli ile üst göğüs kısmının birleştiği uç kenardan geliyor. Buradan ses geldiğinde baskı yaptığımda ses kesiliyor sanırım vidaların sıkılması gerek,

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

sürücü ön kısmından gelen sesler için şunu diyebilirim
    benim başıma 2 tane yerden geldi
    1-gösterge camından
    2-sol havalandırma ızgarasından

2 si de gerçekten çok rahatsız edici cızırtıydı

saolsun Müslüm abiyle sesleri dinleyip Kavalıkdere otoda halettim şimdilik tık yok maşallah
    sesin tam olarak nerden geldiğini tespit etmek lazım ama yinede dediğim yerlere bi kulak vermenizi öneririm

gösterge kısmından gelen sesler araya yapılan izalasyonla kesiliyor

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı Kaan2009 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var çözüm için servise henüz gitmedim ancak, sorunun kaynağı gösterge paneli ile üst göğüs kısmının birleştiği uç kenardan geliyor. Buradan ses geldiğinde baskı yaptığımda ses kesiliyor sanırım vidaların sıkılması gerek,

+1

Hasan Murat SONER
    ssss2292 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Yok
    Plaka
    10 GMS 07
    Edilen teşekkür: 28

ay nı problem için bana camın önündeki ızgaranın kırıldığını ve 80 TL olduğunu söylediler. çok geldi sesle yola devam. olmadı ince siyah bi kaydırmaz sıkştırıcam ve sesi kesmeyi deniycem.

remzi akkoyun
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

aracım az önce servisten usta getirdi...sonuç cızırtı sesinin nerden geldiğini bulamamışlar...sürekli yapmadığı için tam nerden geldiğini anlayamadık dedi...şimdi ne yapmamız gerekiyoo....yola da çıkacam nasip olursa,olduğu zaman insanı rahatsız eden bu sesle yol çekilmez...ne yapmam gerekiyo, varmıdır arkadaşlar çaresi...

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Remzi abi sesin tam nerden geldiğini bilmeden bişey demek yanlış olur
    Abi ya sesin nerden geldiğini bulmaya çalış ya da başka bi servise göster

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

meraba arkadaslar cızırtı dedıgınız ses buyuk bır ıhtımal kaörıfer radyatör hortumlarından yapıyor kendım fıat yetkılı servısınde calısıyorum en yakın servıse gıdın sız duyup onlar duymadıgı zaman kalörıfer borularını oynatın sesı duyucaksınız buyuk bı ıhtımal tahmın ettıgımn ses kolay gelsın..

Hasan Ozturk
    htozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı MURAT_41_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaslar cızırtı dedıgınız ses buyuk bır ıhtımal kaörıfer radyatör hortumlarından yapıyor kendım fıat yetkılı servısınde calısıyorum en yakın servıse gıdın sız duyup onlar duymadıgı zaman kalörıfer borularını oynatın sesı duyucaksınız buyuk bı ıhtımal tahmın ettıgımn ses kolay gelsın..
    Çok mantıklı..Bendeki ses olayı çalıştırır çalıştırmaz başlamıyor..Araba ısınınca, kasislerden geçtiğimde oluşuyor..

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

senınkı kesı kalörıfer hortumları arkadasınkıde buyuk bı ıhtımal odur tecrubeme dayanarak söluyorum

sercan kılıç
    egemavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 6

remzi abi bende de ön tarafta bir cızırtı sesi vardı bu sesin aynadan geldiğini fark ettim cuma günü götürdüm. test sürüşüne çıktık düz yolda herhangi bir ses yok, ustaya zemin biraz bozuk yolda test edelim dedim ve yaklaşık 60 km ile süratte vızırdamaya başladı. neyse 1 saat içinde halletiler şimdi iyi oldu. sende cızırtı geldiğinde dikiz aynasına parmağını koyup bir dene ses kesilirse aynadandır diyebilirim.

Ali Türk
    The Big Punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Merhaba arkadaşlar.

7 eylül akşamı puntomu sıfır teslim aldım, 8 eylül sabahı antalya ya yola çıktım. 300-350 km sonra ön cam havalandırmanın olduğu yerden rahatsız edici bir ses gelmeye başladı. Bu bir zırıltı sesiydi. Biraz şaşırdım kesileceğini düşünerek yola devam ettim ama ses kesilmedi aksine iyice arttı ve çok rahatsız edici bir hal aldı. Elimi sesin geldiği yere uzatıp tuttuğumda seste bir kesilme oldu. Durdum ve ses gelen yeri kontrol ettim hiç bir şey yok, yola devam ettim ama ses kesilmedi. Antalya ya geldim ve 1 hafta arabaya dokunmadım, malum tatil. Dönüş yolunda aynı hikaye. Bir kartvizit bulup sesin geldiği yerdeki kapak ile göğüs bölümüne sıkıştırdım ve mutlu son, ses kesildi. Ankara ya o şekilde geldim, kartviziti çıkarmadım bu şekilde servise gittim. Baktılar ve yaptılar. Ses bir daha gelmedi.

Coşkun Çömlekçi
    gadget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 46

bende de plastik sürtme gibi bi ses vardı bozuk yolda geliyordu;
    tabiiki gösterge panelinden, bi gün sinirlenip hızlıca tokatladım bi daha yapmadı ben de vidasını falan sıkıp rahatsız etmedim,

bir de tam ne yapınca geldiğini anlayamadığım fakat hep aynı devir aralığında giderken geldiğin düşündüğüm, bir cızırtı vardı;
    onu da bikaç tokatlamadan sonra çözdüm, o da mp3 player ın hemen üstündeki, hava kanallarından geliyor, onu sıkılabilecek bi yeri yok bende ses yaptıkça ya parmağımla bastırıyorum geçiyor, yada çok sinirlenirsem bi tokat bikaç gün yetiyo

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Gıcırtı sesi bende de var, ön göstergenin plastik parçaları birbirine sürtüyor. Sebebini anlayana kadar çok canımı sıkmıştı ama önemli bir şey olmadığını anlayınca çok takmıyorum artık. Göstergenin camına veya dışındaki plastiğe dokunup sıkıştırınca ses kesiliyor bir süre. Oradaki vidaları sıkacağım ama boş vakit, yıldız alyan anahtar ve GP nin 3 ünü bir arada denk getiremedim henüz.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Tek cızırtı gelmeyen araç benimkimi Gerçi heryeri kapladıktan sonra ne kadar ses gelir bilinmez

Ufuk Tan Doğan YILDIZ
    ***45***Salihli twentynine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 68

Cızırtı sesini uzuuun uzun aramalardan sonra ben buldum. Silecek Kolundan geliyor. Evet Evet silecek kolundan arka sileceği çalıştıran halka şeklindeki düğmede boşluk var cızırtı oradan geliyor. ilginç ama bendeki durum bu çözüm nasıl olur bilemiyorum.
    Konu twentynine tarafından (09/11/2009 Saat 16:15 ) değiştirilmiştir.

FERDİ AYYARKIN
    Şehitler Ölmez ANKA-FERO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06EFS08
    Edilen teşekkür: 57

Arkadaşlar ayni ses bendede vardi.forumdan erhan arkadaşimda da vardi.kesinlikle kalorifer hortumlarindan geliyor.içeri giren iki tane hortum var.onlarin etrafini bir bant yardimi ile birbirine değecek şekilde sararsan kesiliyor.

Hasan Ozturk
    htozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı ANKA-FERO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ayni ses bendede vardi.forumdan erhan arkadaşimda da vardi.kesinlikle kalorifer hortumlarindan geliyor.içeri giren iki tane hortum var.onlarin etrafini bir bant yardimi ile birbirine değecek şekilde sararsan kesiliyor.
    Bu 2 hortum tam olarak nerede? Kendim sarabilirmiyim bunu?

remzi akkoyun
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

cızırtı sesi gelmeyi başladımı tam nerden geldiği anlaşılmıyor...valla ustaları gösterdim onlar bulamadılar.çaresini form sayesinde bulcamm inşallah...kalorifer boruları,ön gösterge,silecek kolu,ayna,havalandırma kanalları....ses geldikçe bunları tek tek deneyecem hangisinde çıkacak...yeterki sesin kaynağını bulayımda çözüm bulunsun...

Murat Okay
    bebek maserati muratokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353
    Edilen teşekkür: 37

Bi cızırtı sesi de bende var. Araba ısındıktan sonra kalorifer açıkken sağ ön konsol tarafından gelen, sanki cırcır böceği sesi gibi bi ses. Şimdilik çok yüksek volümlü değil, müziği biraz açınca duyulmuyor ama ileride artmasından endişe ediyorum. Ses kaloriferle alakalı olduğu için çok büyük ihtimal bu sözü edilen kalorifer boruları ile ilgili diye düşünüyorum. Bu borular nerede acaba? Hasan Bey sormuş ama cevap gelmemiş.

Sayfa 1/2 12 SonSon