17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: GP çok zıplıyor

Hüseyin Özden
    ozdkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 71

Standart GP çok zıplıyor

Arkadaşlar gp. çok zıplıyor. yaklaşık 6 aydır şirketin lineasını kullanmaktayım. günde ortalama 250 km.den haftanın 6 günü yollardayım. sadece pazar günleri gp.mi kullanıyorum, onuda maksat metal aksam hareketlensin yağlansın diye birkaç km kullanıyorum.. şimdi sorum şu. devamlı yatan aracın yay ve amortisörleri sertleşme yaparmı? çünkü kullandığım zaman yolda rahat bi kullanım yapamıyorum kabin çok fazla sallanıyor. kasislerde çok zıplıyor. bunun için lastik havalarını 29a indirdim pek bişi değişmedi. yoksa ben lineaya alıştığım için psikolojik olarak gp mi sert geliyor?.. yorumlarınızı bekliyorum

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

valla enteresan...ben de geçen cuma günü ilaç mümessili olan bir arkadaşın kullandığı linea'ya bindim; arabanın arka koltuğunda midemiz bulandı doktor arkadaşla ikimizin.kesinlikle puntodan daha fazla sallıyor diye düşünüyorum. ayrıca kabin gürültüsü de linea'da daha fazla gibi geldi bana.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

lineanın içinde bende yolculuk ettim gpden daha fazla salalndığına eminim..Bence siz lineaya alıştığınız için gp garip gelio size sürekli gp ile gezin linea anormal gelicek bu sefer

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hüseyin, Lineaların süspansiyon sistemi GP larınkinden daha yumuşak.Lineaya alıştıktan sonra bizim araçlarımıza binince psikolojik olarak çok daha set gelmekte...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

2004 Model Ford Focus 1.6 Ghia aracımı bu hafta 2008 Model Grande Punto 1.3 Multijet Active le değiştirdim. Aynı şeyi ben de hissettim kasislerde ve yolda giderken çok yaylanıyor araç fazla esniyor. Yeni aracımı seviyorum ama Focus'un bu konuda kıyaslanmayacak kadar iyi olduğunu söyleyebilirim. Biraz rahatsız ediyor ama zamanla alışırız

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı hakiee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2004 Model Ford Focus 1.6 Ghia aracımı bu hafta 2008 Model Grande Punto 1.3 Multijet Active le değiştirdim. Aynı şeyi ben de hissettim kasislerde ve yolda giderken çok yaylanıyor araç fazla esniyor. Yeni aracımı seviyorum ama Focus'un bu konuda kıyaslanmayacak kadar iyi olduğunu söyleyebilirim. Biraz rahatsız ediyor ama zamanla alışırız
    focus C sınıfı araç olduğu için GP ile süspansiyonu mükayese ederseniz sizi üzer o yüzden yapacak birşey yok.

--

araç fazla zıplıyorsa size bir öneride bulunayım.
    aracımın lastiklerine benzinlikteki otomatik pompalardan hava basıyordum eskiden. önleri 32 arkalarıda 30, şehir içinde kullanacaksam (yazın) 30 - 28 yapıyordum.
    lastik havaları 32 - 30 iken lastikçiye balansa gittim. sorun olan lastiği ayarlattıktan sonra bi şunları havalarına bir bak dedim. adam bir baktı önler 40 arkalar 39 hava çıktı.
    sonra kendi basınç aletiyle havaları 32 - 30 yaptı, arabada ne zıplama, ne tıkırtı nede başka birşey kaldı. yol tutuş mükemmel oldu. yağışlı havalarda önler hemen kaymaya başlardı şimdi ise baya frene yüklenmeme rağmen kayma yok.

kısacası lastik havalarına baktırın ama lastikçide ..

Hakan Amasyalı
    hakiee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06GS826
    Edilen teşekkür: 7

Önde de arkada da 30psi a ayarlı lastikler kitapçığında da yanılmıyorsam önler 33 arka 30 diyordu ama ben hepsini 30 yap diyorum lastikçiye düz hesap yine de yarın bi kontrol ettireyim bakalım.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

araç yeniydi.. lastik havalarını 32 32 yaptım yine tam istedigim gibi olmadı 30 30 yaptım eh en son 28 28 yaptım şimdi memnunum..

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

Ya ben ne yapayım 17" jan lastik var ve sadece 40 yanak bendeki lastikler
    önlere 31 arkalara 30 basıyorum havayı ama her 2 haftada bi 2 bar yine basıyorum lastiklere

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Lastik basınçları çok etkiliyor. Ben sakin kullanırım ve çok sık fren yapmam, ihtiyaç duymam.

Lastik basınçlarını 32-32 yapınca bana daha uygun geliyor çünkü hem daha sessiz oluyor hem de daha az yakıt harcıyor.

Biraz daha fazla zıplayıp sarsıyor ama sakin kullandığım için çok etkilenmiyorum.

Bir ara 29-29 hatta 28-28 falan denedim. Çok daha az sarstı ama yol gürültüsü arttı, araba da daha bir hantallaştı, 1.4 Fire bunu açık bir şekilde hissettiriyor.

GP yi farklı sınıftaki araçlarla karşılaştırmak çok doğru değil, kendi sınıfındaki diğer araçlara göre sarsıntısı bana oldukça kabul edilebilir bir seviyede geliyor.

En azından sınıfına göre araç ağır sayılabilir, Palio ile de karşılaştırmak bile doğru değil belki ama lastik basıncı yüksek durumdayken bile Palio dan daha az sarstığını söyleyebilirim.

Honda Jazz veya Hyundai Getz gibi araçlarla karşılaştırma yapmak daha doğru olabilir.

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

bence Nitrojen bastırın derim gerçekten çok esnek oluyor araç

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı ayhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence Nitrojen bastırın derim gerçekten çok esnek oluyor araç
    28-28 hava nitrojen artı continental lastik güzel şimdilik..

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28-28 hava nitrojen artı continental lastik güzel şimdilik..
    benim önler 30 arkalar 28 artı nitrojen

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Valla stock yay amortisorlede zipliyo diyosaniz bizim arabalar lunaparktan farksiz
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

gökhan batman
    istemiyaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla stock yay amortisorlede zipliyo diyosaniz bizim arabalar lunaparktan farksiz

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

evet gpnin amortisörleri birçok arabaya göre sert.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

aboow abi çok zıplıyor diyorsun gel benim arabay bin börek taşı varsa çıkıyor