Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: "Check Transmission, See Hand Book"

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart "Check Transmission, See Hand Book"

Merhaba,

Bugün yolların kapalı olması sebebi ile açık trafiksiz yol bulmak imkansızdı. Oh sonunda TEM'e bağlandım diye sevinerek yolda giderken birden yol bilgisayarında "check transmission, see hand book" uyarısı geldi...Belli bi hız seviyesinde giderken bu uyarıyı görünce korktum hali ile, sonra uyarı kesildi yanlış uyarı heralde derken araç yine aynı uyarıyı verince tırların arasında en sağ şerite geçip aracı durdurdum. Kontağı kapadım. Biraz bekledim tekrar çalıştırdım ufak ufak gaza basarken araç kendini boşa alıp yine aynı uyarıyı vermeye başladı. Yarım saat bu şekilde uğraştım ama hep aynı şey oldu...Bu arada kasko şirketinin ücretsiz çekici servisi sağladığını öğrendim. O sırada yakında bulunan arkadaşlardan yardım istemiştim onlar geldi. Ben aracı çalıştırdığımda, kendini boşa aldığında kontağı kapatırken arkadaş tam tersi vitese atıp gaza basınca araç çalıştı. Daha sonra denemek için çevrede bi kaç tur attık sorun çıkmadı. Sonrada aynı uyarıyı almadım. Yarın servis yolu gözüküyor sanırım.Zaten direksiyondada bi takılma oluyor bir haftadır. (city modundayken oluyor)Onun içinde gitmesi gerekiyordu...Nazar değdirdiler puntoma

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Anlaşılan aracınız dualogic, benimki gibi. Aynı uyarı bende de göründü bir defasında. Sorun fren pedalının altındaki 'fren sensörü' adlı küçük elektronik parçaymış. Araç sürekli fren yapılıyor gibi algıladığından şanzıman uyarı veriyormuş. Parça değişmesi ve program güncellemesiyle sorun düzeldi.

Zaman zaman düzgün çalışıyor olması, fiziksel olarak ciddi bir sorun olmadığı anlamına geliyor bence. Servise gidin tabii ama çok ciddi birşeyle karşılaşacağınızı zannetmiyorum açıkçası.

Direksiyona gelince, işte o bir problem. Sanırım sizin de city motorunuz değişecek. Umarım garantiniz vardır

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Araç 1,5 yaşında Garantisi devam ediyor hali ile...Ben sadece parkederken city moduna geçiriyorum ama yinede sorun olabiliyor demekki.(bu konuda daha önceki forumları okumuştum)

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

evet, city fonksiyonu hiç açık olmasa dahi direksiyon motoru bozulabiliyor. Benimki garanti kapsamından değişmiş daha önce...

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

city i kapatamnıza gerek yok o zaten 60 km hızdan sonra otomatik devre dışı kalıyor hem açık olması trafikte baya ii oluyor
    GRANDE PUNTO 1.4 FİRE ACTİVE 77 BG 3K

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ERDİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city i kapatamnıza gerek yok o zaten 60 km hızdan sonra otomatik devre dışı kalıyor hem açık olması trafikte baya ii oluyor
    Erdi, city 20km/s ten sonra direksiyonu sertleştirmekte ancak tuşa basılsın basılmasın hep devrede.Eski puntolarda daha yüksek hızlarda direksiyon sertleşmekteydi..

erdi acar
    ERDİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erdi, city 20km/s ten sonra direksiyonu sertleştirmekte ancak tuşa basılsın basılmasın hep devrede.Eski puntolarda daha yüksek hızlarda direksiyon sertleşmekteydi..

Evet eskilerde problem olabilir ama yenilerde yani 2008 üstü modellerde bu sorunu hallettiler

20 km olduğunuda şimdi öğrendim aracı alırken bana 60 km den sonra demişlerdi
    GRANDE PUNTO 1.4 FİRE ACTİVE 77 BG 3K

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nuri GP
    clax22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

banada 50km den sonra city devre dışı demişlerdi hangisine inanıcaz

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı clax22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    banada 50km den sonra city devre dışı demişlerdi hangisine inanıcaz
    Direksiyonda dikkat edilirse 20km/s ten sonra sertleşme-yumuşama olmakta.Zaten önemli olan bu sitemin her an devrede olup direksiyon sistemine güç verdiğini bilmek...

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Araç şu an serviste. Sistemde böyle bir ağrıza gözükmüyoruş...Kapı açık kaldıgı için olmuştuır diye saçma sapan bişey söylemişler...Salakmıyım 30 dk kapı açık kullanıcam araç teme çıktığı anda alarma vericek defalarca...Böyle bi komedi olamaz ya...O zaman aracın sisteminde sorun var...

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

şaka gibi

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Hemde nasıl? Sanki ben uydurdum böyle bir uyarıyı...Direksiyon takılıyor...o da mı yalan allahım ya...şimdi test sürüşüne çıkıcaklarmış (araç sağa çekiyor gibi geliyorda...rot ayarına bakmak için)

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

şöyle birşey var hasta doktora gidince bişeysi kalmızmış

bende şanzumandan gelen ses ve problem için servise gittim test sürüşüne çıktık

adam da bişey yapmadı araba demekki nazı bana geçiyor

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

"check transmission, see hand book" hatasını bir kaç ay önce arabayı eşim kullanırken vermişti, çıkan mesaj Türkçeydi.

Bursaya girişte uzun süre 5. viteste yokuş indi, araç devri uzun süre çok düşük bir seviyede kaldığı için bu hatayı verdi diye düşünmüştüm. (Muhtemelen devir düştüğünde stop etmemek için debriyajı uzun süre kullandı ve balatalar ısındı, sıcaklık nedeniyle bu hatayı verdi diye düşündüm) Arabayı kenara çekip bekledik, kontağı açıp kapadıktan sonra 'araç çalışması geciktiriliyor, servis çağırın' gibi bir mesaj daha göründü ve araç 30 saniye kadar geç çalıştı. Ardından bir kere daha motoru durdurup yeniden çalıştırmayı denediğimde problemsiz bir şekilde çalıştı ve bir daha da o hatayı vermedi.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ben bu söylediğinizi yaklaşık 30 dakika yaptım çalıştıramadım
    Şimdi yeniden konuştum servis ile ne direksiyon hata veriyor ne debriyaj dediler. Sistemdede hata kaydı yok yorum yapamıyoruz dediler...Bende sisteminizdede arıza var o zaman kaydetmediğine göre dedim... Birde bu arızayı uydurmuşum gibi söylemiyolar mı deli oldum....444 22 55 i arayın bu arıza bidaha olursa dediler ve kapadık...
    Araçta bişey çıkmadığına sevineyimmi yoksa üzüleyim mi şaşırdım resmen...

nynz nynz
    nynz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

2007 model GP de bu hatayı birkaç kez gördüm. Bazen parkettiğim yerden dolayı sürücü kapısını açmadan yolcu tarafından araca giriş yapmak zorunda kaldığım zaman hiçbir şekilde vitese geçmiyor. Sanıyorum sürücü tarafındaki kapıyı açtığım zaman çıkan o vızıltılı ses bir şekilde dualogic vitesi hazır hale getiriyor.. Yani servis kapı konusunda haklı olabilir çünkü kapı ile dualogic vitesin gizemli bir ilişkisi var

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

eee, arabayı servisten aldınız, sizde tekrarladı mı?

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart Tekrarladı...

Merhabalar,
    Servisten aldıktan sonra aracı illk hafta bişey olmadı.Ama sonra yeniden bip sinyali ve aynı uyarıyı aldım.Ama bu saniyelik olup sustu. Bende devam ettim önemsemeden.Nasıl bi trafikte syir halinde olduğumu sorarsınız gayet akıcı bi trafikte Temden çıkıp çevre yoluna bağlanırkendi...Bi kaç gün sonra bu sefer eve çok yaklaştığımda hafif rampa idi yine aynı uyarıyı anlık verdi sustu...Bu günde çevre yolunda gayet hızımı almış giderken 2 defa daha bip,check your transmission see your handbook uyarısını aldım...araba yanmadan servis bi sorun olduguna inanmıycak ve yalan söylüyormuşum gibi davranacağı için bende artık önemsemiyorum diyeceğimde olmuyor böyle...en iyisi farklı bir servis kullanmak...

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

tülin hanım daha önce gittiginiz servis hangi service acaba??birde zincirlikuyu birmota gitmenizi öneriyorum..belkıde gittiğniz servis orasıdır..ben kendi deneyimlerimden ve memnuniyetimden size orayı öneriyorum..

onrky
    1.4 starjet 95hp

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ben aracı Fırat otodan aldım...servis olarakata hep orayı kullanıyorum...

Sayfa 1/3 123 SonSon