Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 41 ile 52 arası

Konu: "Check Transmission, See Hand Book"

murat bildir
    MURAT_41_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

arıza lambası yandıgı zaman exzaminer (smart) muhakkak hata kaydı verır arkadasların egıtımı eksıktı buyuk bı ıhtımalle

Ömer Özkan
    evo51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Zamu X
    zammuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Köprü trafiğinde boşa aldığım vitesi 1 e atmakta zorlandım.
    5 dakika sonrasında menüde vites kutusunu kontrol ediniz klavuza bakınız hatasını gördüm. Manuele alıp tekrar otomatiğe atınca hata mesajı ekrandan kayboldu.

Dün sevise götürdüm. Examiner bağladılar. Fren sensöründe hata var manuel sonra otomatiğe alarak yaptığınız hareketin hata mesajını ortadan kaldırması rastlantı olmuş dediler. 15 dakika beklettiler. Parçayı değiştirip gönderdiler. Şİmdilik herşey yolunda.

1 yıl önce titremeden dolayı dualogic vites kutusunu değiştirdiler. 2. sene de fren sensörü. Bizim dualogic puntoların arıza periyodu 1 yıl gibi. Uzatılmış garanti şart görünüyor.

hüseyin koç
    kochuso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5

arkadaslar bu sensör değişim olayı kaça maloldu ayrıca aküleriniz yenimiydi onu merak ettim yoksa üzerinde gelen orjinal akülermi kaç yıllık

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 Ben de sordum o vızıltıyı, otomatik vites ile ilgili olduğunu tahmin ediyordum ama ne olduğunu bilmiyordum. 5000 bakımına gittiğimde aşağıdaki gibi bir konuşma geçti:
    ______
    - Bu kapıyı açınca çıkan ses ne, motor sesi gibi olan?
    - Ses? Hemen baktıralım arkadaşlara.
    - Yok yok problem yok, hani kapıyı açınca vızzzt diye bir ses geliyor ya, hoşuma gidiyor geçenlerde bir arkadaş da sordu ne olduğunu bilemedim nedir o?
    - Ha o kapı kilit motoru o.
    - Peki ama neden kapıyı her açışta vızz... Neyse tamam sağolun.
    ______
    Konuşma böyle olunca çok üstelememiştim, hangi sesi kastettiğimi anlamadıklarını anladım. Yağ pompalıyor olması çok mantıklı. Aynı ses kırmızı ışıkta bir süre bekleyince de geliyor.

Valla hoşuma gidiyor evet, terminatör gibi böyle vzzzzt
    O ses benim Manuel Grande Punto'mda da vardı. Şu anda kullandığım manuel Evo'mda da var. Otomatikleştirilmiş manuel şanzumanlarla alakalı olduğunu sanmıyorum ben. Başka birşeyi çalıştırıyor muhtemelen araç şöför kapısı açıldığında.

Ayrıca ses benim de hoşuma gidiyor

AYDIN GÜR
    gemlikli_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 288

O sesa otomatik sansımanı yağlama sesi yanı söför kapısı acıldığında yapar
    kapı acıldığında araba calısacagını algılar ve yorumlar sonra otomatık sanzımanı yağlayarak sistemi hazır hale getiriyor

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

slm.arkadaşlar..aracım 1900 km.de ve "check transmission see handbook" hatasını nihayet verdi...forumda herkes bu hatayı alınca benim neyim eksik diye düşünüyordum...anlaşılan fiat fabrikanın deposundaki bütün bozuk fren sensörlerini 2011 de de bizlere kitlemeye devam etmiş,hayırlı uğurlu olsun....hata nasıl oldu: araba önce uyarı ikazı verdi ve vitesi manuele attı,önce şaşırdım tabi,bende arkasından tekrar otomatiğe aldım,sonra tekrar manuel ve otomatik....araba biraz silkeledi ve ışık 2 dk.yandı ve sonra söndü...kenara menara çekmedim...nereye çekicem,zaten mahmutbey TEM deyim...duranı bırak,gaz keseni biçer o tırlar....sonra hiç sorun yokmuş gibi 20 km.yapıp eve geldim.....sorun tekrarlarmı? kesinlikle yine TEM'in en pis yerinde beni yolda bırakacaktır...fiata güvenim yok...önceki mesajlarda okuduğuma göre ille çekicilik olucazki fiat arızayı bulabilsin...yada ben gidip direk fren sensörünü değişin,kafamı bozmayın diyeyim...beklemedeyim.
    Konu levan34 tarafından (15/02/2011 Saat 17:41 ) değiştirilmiştir.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

dua edin de arıza sadece fren sensöründe olsun, ne de olsa ucuz bir parça.

benim eski arabamda değişmişti; 1,5 yıl önce 65 liraydı.

UTKU NALBANT
    avokado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaslar benim aracta ayni hatayi veriyor.ancak otomatikte duz yolda giderken verip sonuyor.bir iki kere verdi bi kac gunde. Aracin garantiside yok baa kaca mal olur bu fren sensoru degisikligi bilgisi olan varmi?

BAYRAM YILMAZ
    zeytin3469 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 0

Standart yardım lütfennnn!!!!!!

arkadaşlar konu biraz güncelliğini kaybetmiş okuyan olursa yardımlarını bekliyorum, aracım 2007 yarım otomatik aracı 8 ay once aldım hemen tüp taktırdım bir ay sonra check transmission see hand book hatası verdi ve 4 aydır devamlı veriyor ama vites geçişlerinde sorun yok sadece otomatikte iken 3den 4e gecerken biraz gecikiyor başka da bi sorun yok ama hata devamlı veriyor ist andolu yakasndaki bütn servislere götürdüm tüplü olduğu için bakmıyorlar sadece birisi baktı makinaya soktu hata görünmüyor dedi araçtan çok soğudum sonunda sanzımanı sıfırlıcam heralde urdan okuduğum kadarıyla servise götürüp fren sensörünü değiştirsem olur mu acaba lütfen yadımcı olunuz

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı zeytin3469 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konu biraz güncelliğini kaybetmiş okuyan olursa yardımlarını bekliyorum, aracım 2007 yarım otomatik aracı 8 ay once aldım hemen tüp taktırdım bir ay sonra check transmission see hand book hatası verdi ve 4 aydır devamlı veriyor ama vites geçişlerinde sorun yok sadece otomatikte iken 3den 4e gecerken biraz gecikiyor başka da bi sorun yok ama hata devamlı veriyor ist andolu yakasndaki bütn servislere götürdüm tüplü olduğu için bakmıyorlar sadece birisi baktı makinaya soktu hata görünmüyor dedi araçtan çok soğudum sonunda sanzımanı sıfırlıcam heralde urdan okuduğum kadarıyla servise götürüp fren sensörünü değiştirsem olur mu acaba lütfen yadımcı olunuz
    tüplü diye neden bakılmıyor ki ne alaka anlamadım..bence servis yerine iyi bir şanzumancıya götürün..

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Her şanzumancı yapamaz, gereksiz masraflar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Daha önce dualogic kulanmış biri olarak size iki tavsiyem var:

1. Fren pedalının arkasındaki fren müşürünü kontrol ettirin.
    2. Aracı lifte aldırıp şanzımana gelen bir topraklama kablosu var, dışarıdan görebiliyor olmalısınız. O kablo sağlam mı, yada tamamıyla temas ediyor mu kontrol edin.

Şanzımana dalmadan önce bunları mutlaka kontrol edin.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123