Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: "Check Transmission, See Hand Book"

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Yanlış anlamayın ama sol ayağınızı bazen de olsa fren için kullanmıyorsunuz, değil mi?

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

şansınızı biede zincirlikuyu birmotta deneyin aradaki farkı gercelten görüceksiniz..şafak bey yada ilker bey size yardımcı olucaktır..

onrky
    1.4 starjet 95hp

vedat güçük
    Phaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 43

Ben 2008 kasım ayından beri şanzıman sorunum için uğraşıyorum geçen
    haftada tofaş ile makmemem vardı şubata ertelendi ısrarlı tavırlar ile sorun olmadığını söylüyorlar bakalım ne olacak bir sonraki duruşmada

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

smartmavi şaka olarak kabul ediyorum bunu 1,5 yıldır basmadım 1 aydır mı basıyorum ahada bugün yine 2 defa daha alarm verdi...hatta fotosunu çekmeye çalıştım şanzıman ışığı yanıp sönerken ama sönmesine denk geldi...dün servisi aradım böyle böyle diye söyledim...sistem arıza kaydı yapmadıgı için bişey diyemiyoruz ama içinizin rahat etmesi için isterseniz getirin dediler...
    Phaser sizin sorununuz tam olarak neydi?

vedat güçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    smartmavi şaka olarak kabul ediyorum bunu 1,5 yıldır basmadım 1 aydır mı basıyorum ahada bugün yine 2 defa daha alarm verdi...hatta fotosunu çekmeye çalıştım şanzıman ışığı yanıp sönerken ama sönmesine denk geldi...dün servisi aradım böyle böyle diye söyledim...sistem arıza kaydı yapmadıgı için bişey diyemiyoruz ama içinizin rahat etmesi için isterseniz getirin dediler...
    Phaser sizin sorununuz tam olarak neydi?
    BEnim sorunum aracı galeriden çıkarttıktan 5 gün sonra sizin gibi ekranda uyarı ve ışık yandı servise götürdüm yazılım güncellemesi yaptık dediler daha sonrasında ise vites kendini boşa atmaya başladı tekrar götürdüm yinr yazılım güncelledik dediler daha sonrasında ise geri vitese geçme esnasında sanki yarım debriyaj yaparmış gibi dişlilerden cartlama sesi gelmeye başladı ve halen çözemediler sorunumu. araç her seferinde daha beter bi hal almaya başladı

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Benim tam 1,5 yıl sonra çıkmaya başladı...Az öncede artık sayısını aklımda tutamadıgım kadar çok uyarı verdi ama bu sefer sağa çekmedim devam ettim...Ama keyifsiz bir hal almaya başladı bu durum...arabamdan soğudum resmen

vedat güçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Benim tam 1,5 yıl sonra çıkmaya başladı...Az öncede artık sayısını aklımda tutamadıgım kadar çok uyarı verdi ama bu sefer sağa çekmedim devam ettim...Ama keyifsiz bir hal almaya başladı bu durum...arabamdan soğudum resmen
    Merhaba,

bence sorunu önemseyin. Zincirlikuyu birmot'a götürün derim selçuk bey var orada bu sorunlar konusunda tecrübelidir. Benim aracım ile bizzat ilgilenmişti ancak benim sorunum farklı boyutlarda sanki. Geçmiş olsun.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhabalar,
    Aracın sorun vermesi dün itibari ile bitti, çünkü dünden beri araba çalışmıyor...çalışıyorda vites 1 e geçmiyor boşa atıyor kendini...1 e atacak gibi oldu ama sokağın başına kdr gidemedim uyarılar sebebi ile geri dönmek zorunda kaldım...Bu sabah yine denedim...yine olmadı...araç çekici ile servise çekildi bakalım ne olcak

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

geçmiş olsun umarım ciddi bir sorun yoktur

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

vedat güçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Merhabalar,
    Aracın sorun vermesi dün itibari ile bitti, çünkü dünden beri araba çalışmıyor...çalışıyorda vites 1 e geçmiyor boşa atıyor kendini...1 e atacak gibi oldu ama sokağın başına kdr gidemedim uyarılar sebebi ile geri dönmek zorunda kaldım...Bu sabah yine denedim...yine olmadı...araç çekici ile servise çekildi bakalım ne olcak
    Çok geçmiş olsun umarım çok büyük bir sorun değildir. Allahtan yolda giderken olmamış.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

vay canına 2 senelik bir aracın insanı yolda mağdur bırakması hiçde hoş değil.
    geçmiş olsun.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı nynz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 model GP de bu hatayı birkaç kez gördüm. Bazen parkettiğim yerden dolayı sürücü kapısını açmadan yolcu tarafından araca giriş yapmak zorunda kaldığım zaman hiçbir şekilde vitese geçmiyor. Sanıyorum sürücü tarafındaki kapıyı açtığım zaman çıkan o vızıltılı ses bir şekilde dualogic vitesi hazır hale getiriyor.. Yani servis kapı konusunda haklı olabilir çünkü kapı ile dualogic vitesin gizemli bir ilişkisi var
    Ben servisteki yetkiliye, bu otomatik vitesli araçların sürücü kapısı açıldıgında cıkan o vızıltı nedir diye sormuştum. Otomatik vites olduğu için şanzımana yağ pompalayıp çalışmaya hazır hale getiriyor diye cevap vermişti.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Merhabalar,
    Kapıların önemini bildiğim için pazar günü arabayı çalıştıramadığımda tüm kapıları açıp kapattım hatta abartıp bagajıda açıp kapadım ama hepsi kapalıydı
    Servisle yaptığımız görüşmede sensörde sorun olduğunu, bunun için parça beklendiğini ve inşallah yarın arabayı alabileceğimi söyledi. Çok bile kaldı diyecektmde diyemedim Arabaya çok alışmamak lazımmış

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben servisteki yetkiliye, bu otomatik vitesli araçların sürücü kapısı açıldıgında cıkan o vızıltı nedir diye sormuştum. Otomatik vites olduğu için şanzımana yağ pompalayıp çalışmaya hazır hale getiriyor diye cevap vermişti.
    +1 Ben de sordum o vızıltıyı, otomatik vites ile ilgili olduğunu tahmin ediyordum ama ne olduğunu bilmiyordum. 5000 bakımına gittiğimde aşağıdaki gibi bir konuşma geçti:
    ______
    - Bu kapıyı açınca çıkan ses ne, motor sesi gibi olan?
    - Ses? Hemen baktıralım arkadaşlara.
    - Yok yok problem yok, hani kapıyı açınca vızzzt diye bir ses geliyor ya, hoşuma gidiyor geçenlerde bir arkadaş da sordu ne olduğunu bilemedim nedir o?
    - Ha o kapı kilit motoru o.
    - Peki ama neden kapıyı her açışta vızz... Neyse tamam sağolun.
    ______
    Konuşma böyle olunca çok üstelememiştim, hangi sesi kastettiğimi anlamadıklarını anladım. Yağ pompalıyor olması çok mantıklı. Aynı ses kırmızı ışıkta bir süre bekleyince de geliyor.

Valla hoşuma gidiyor evet, terminatör gibi böyle vzzzzt

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Aracı bugün alma hayallerim malesef suya düştü. Çünkü arızalı parça Tofaş'ta yaokmuş. Sistemden Gaziantep'te bir bayinin stoğunda göründüğü için ordan istenmiş. Bakalım ne kadar sürede gelecek. Eğer o bayidede olmasaydı İtalya'dan gelmesi beklenecekmiş. İş yerim çok ters bir yerde olduğu için araçsız ulaşım çok zor oluyor. Servis araç 3 günden fazla serviste kalırsa araç talep etme hakkımız olduğunu söylemişti. Bende eğer parça gelme süresi uzayıp aracı yarın alamıycaksam araç talep ediyorum dedim. Haber verecekler bakalım ne olacak. Tüm keyfim kaçtı. (Neyse tülin hiç değilse parçadan bulundu diye avutuyorum kendimi)

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Araçla ilgili son durum: Sensör değişti sorun bitti...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Geçmiş olsun, umarım tekrar etmez.

vedat güçük
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz

Araçla ilgili son durum: Sensör değişti sorun bitti...
    Merhabalar tülin hanım,
    acaba aracı hangi servise götürdünüz ve hangi usta ilgilendi. değişen sensör nedir acaba parça kodu gibi bir bilgi verebilirmisiniz. belki benim sorunumda budur. gerçi benim için artık geç olacak araç mahkemede nede olsa ama en azında şansımı bi denemiş olurum

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Phaser Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tülin hanım,
    acaba aracı hangi servise götürdünüz ve hangi usta ilgilendi. değişen sensör nedir acaba parça kodu gibi bir bilgi verebilirmisiniz. belki benim sorunumda budur. gerçi benim için artık geç olacak araç mahkemede nede olsa ama en azında şansımı bi denemiş olurum
    merhabalar,
    Ben aracımı cevizlibağdabulunan Fırat otodan almıştım. Servis olarakta hep oraya götürmeyi tercih ediyorum. Bana söylenen şanzuman sensörünün arızalandığı idi.ama dediğim gibi daha önce bilgisayara bagladıklarında sorun bulunamamıştı. Sanırım bozulma tam gerçekleştiki bu sefer bagladıklarında bilgisayarda arıza gözükmüş. Fırat oto da serviste Emre Bey var...çok ilgili dilerseniz kendisi ile görüşün. Benim aracıda örnek gösterirseniz direk hatırlar. (o kadar çok aradımki bıkmıştır benden artık )
    umarım sorununuz hallolur

Erothias DeAndalucia
    erothias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Aynı sorun benim GP'mda da vardı ve az önce Ankara Kartaş'ta giderildi. Aynı şekilde, fren sensörünü değiştirerek hallettiler.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon