18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Direksiyon kütürtü sesi ve Abs Esp Hillholder sorunu

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Standart Direksiyon kütürtü sesi ve Abs Esp Hillholder sorunu

arkadaşlar aracta direksynu saga sola cevirirken kutur kutur sesler geliyor sanki tekerleklere yakın biryerlerden geliyor ve kuturtunun yarattıgı titresimi direksynda hissediyrsunuz. Yolda giderken abs esp ve hillholder icin yol bilgisayarı devre dışı hatası verdi el kitabına bakın diyor ayrıca gercekten yanaşırken baktım hill holder çalışmıyordu. Kutup başını bir sokup taktım gun boyunca idare etti fakat akşama yine aynı hatayı verdi. Boyle bir problem yaşayan ve bilgisi olan arkadaşlarım var mı?

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

dostum aynı problem bende de olmuştu ama direksiyonla alakası yoktu benimkinin.

Fren pedalının altında fren sensörü adlı parça kırılarak yerinden çıkmış-nasıl oldu bir türlü anlamadım ama neyse. Dolayısıyla araç hep fren yapıyor gibi algılıyormuş ve program bozulmuş. Asr+hill holder ve dualogic kitin tüm birimleri devreden çıkıyordu.

Parça değişince sorun düzelmişti.

Bildiğim şey şu; araçtaki bu gibi elektronik sistemler çok hassas. En ufak bir elektrik arızasında devre dışı kalıyorlar. Anlamadığım şey ise, tıpkı sende olduğu gibi, zaman zaman düzelip acaba düzeldi mi dedirtiyor insana...

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Uğur, duyulan kütürtü sesinin kaynağı servo motor ya da amortisör başları olabilir.Abs-esp-hh problemi ise elektronik-yazılım kaynaklı olabilir, geçmiş olsun...

yıldıray işcan
    iyi kötü çirkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

kutur kutur sesler amortisor takozlarından geliyor servisin ücretsiz değiştirmesi lazım
    linea t-jet

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

cevaplarınız için çok tşkler. 50 bin oldu en kısa zmnda servise getirecegim. on davlumbazlar biraz hız yapınca geçen gun yerinden koptu ve 185-190 km hızla giderken arka tereklekler ustunden geçti dengem biraz bozldu toparladım, onlarıda degistiriyormuydu ucretsiz bilmiyorum ben kendim degisttirttim ilk sanayide.

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Direksiyon ile esp-hillhoder beyini entegre olduğu için bana sanki city motorunda sıkıntı olabilir geldi ama direksiyon bir yöne doğru çekme yapmıyorsa korkacak birşey yok.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yok city modunu şuana kadar hiç kullanmadım desem yalan olmaz ondan kaynaklanan bir sorun gibi gelmiyor, direksynu sağa sola cevirirken sanki tekerlege kadar olan butun aktarma yagsız kalmış gibi kutur kutur ses yapıo aralıklarla... kuru yağlamamı yaptırsam magirusculer gibi

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok city modunu şuana kadar hiç kullanmadım desem yalan olmaz ondan kaynaklanan bir sorun gibi gelmiyor, direksynu sağa sola cevirirken sanki tekerlege kadar olan butun aktarma yagsız kalmış gibi kutur kutur ses yapıo aralıklarla... kuru yağlamamı yaptırsam magirusculer gibi
    Öncelikle city modunu aç açma fark etmez servo motor ve açı sensörünü daima kullanıyorsun. sadece mode voltaj değerlerini artırarak kolaylaştırıyor. Bu nedenle hiç city kullamadım diye city arızazı cıkmaz diye düşünme. Hiç kullanmadıgı halde yaşıyan insanlar var bu sitede yazdılarda.

Ama tarifin daha cok amortisör gibi geliyor.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

hmm citynin voltaj yukselmesi ile degilde ayrı bir elktrikli motor devreye girmesiyle oldugunu sanıyordum tsk bilgiler icn. ancak direksynda eskisine gore bir sertleşme mevcut degil sorun olsa sertlesme olurdu normal moda gore de degil mi?. amortisorlerdede bir problem varmış gibi durmuyor direksynu durdugu yerde cevirirkende kutur kutur ses yapıyor ancak cukrlarda vs ses gelmiyor.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Uğur, amortisör takozu olduğunda ısrar ediyorum o zaman

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Arda'ya katılıyorum aynısı bende de olmaya başladı, direksiyon tam tur sağa dönünce ses yapıyor sanki büyük gemiler hareket etmeye başladığında çıkan ses gibi

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

ya bu arabada her 10 bin kmde bir sorunlar çıkıyor çoğunlukla kardeşim kullandığı için onu sürekli suçluyorum sen gavurun malı gibi kullanıyorsundur o yuzden oluyor diye acaba normal bir kullanımda mı çıkıyor bu gibi şeyler

ALPAY KILIÇKAYA
    zetalpzet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

aynı sıkıntı bende de oldu araç park halinde çalışıyorken direksiyonu çevirince kütürtüye benzer ses geliyordu servise götürdüm parça değişimi yapmadan sorun giderildi yaklaşık 10.000 km dir kullanıyorum bi daha da tekrarlamadı
    Konu zetalpzet tarafından (15/10/2009 Saat 14:41 ) değiştirilmiştir.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

kısa sürede tekrarladığına şüphe yok. 40.000 bakımında garantiden amortisör takozlarım değişti ama şimdilerde takırtılar yine başladı. Benim daha ziyade hafif engebeli yada paket taşla döşenmiş yolda yavaş giderken ses yapıyor. Bir de, sağa sola tam turda değil de, sağa sola salayınca tuhaf bir ses yapıyor-sanki boşluk varmış gibi. Önümüzdeki Çarşamba 50.000 yağ değişimine ggideceğim, ozaman belli olcak bakalım...

Alıntı zetalpzet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sıkıntı bende de oldu araç park halinde çalışıyorken direksiyonu çevirince kütürtüye benzer ses geliyordu servise götürdüm parça değişimi yapmadan sorun giderildi yaklaşık 10.000 km dir kullanıyorum bi daha da tekrarlamadı
    seninkileri yağladılar o zaman..

o şekilde de çözümlenebiliyormuş...
    Konu ABNEW tarafından (15/10/2009 Saat 22:35 ) değiştirilmiştir.

MUSTAFA KARATAŞ
    muusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 7

sorun kesinlikle amortisörden kaynaklanıyor.amortisör başlarının değişmesi lazım.garanti süren dolmamışsa garantiden değiştirirler.garantin dıolduysa servise değil başka yere yaptır.servis çok ücret alır.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FERDİ AYYARKIN
    Şehitler Ölmez ANKA-FERO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06EFS08
    Edilen teşekkür: 57

arkadaşlar aynı sorun bendede oldu.servise gittim amortisör takozlarını değiştirdiler.ses kesildi.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

arkadaşlar aracı bugün 50 bin bakımına getirdim. dediğiniz gibi amörtisör takozları değişti ses kalmadı, motor plastik kapagında çatlak vardı onuda garantiden değiştirdiler, abs, ebd ve hillholder yine sizlerin söylediği gibi bir müşür bozulduğu için sorun veriyormuş arada oda değişti, direksiyonda deforme vardı değiştirmediler birkaçayda geliyor dediler tamam verin siparişi gelsin dedim. motorun içinde yalıtım malzemeleri paçavra gibi olmuştu onlarda ellerinde yokmuş onlarıda sipariş verdiler.

forumlarda dayanışma içinde olan arkadaşlarımın bilgilerine... teşekkürlerimle..

24. Bu mesajı için 2 kişi ugurozer'ye teşekkür etti:

ONUR YILMAZ
    onuryilmaz590 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

ne kadar tuttu*fiyatı öğrenebilirmiyim