Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Cd calarin tuslari soyuluyor!!!!!!

Mert ÜNSAL
    mert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78
    Edilen teşekkür: 393

Standart Cd calarin tuslari soyuluyor!!!!!!

cd calarımın tuslarında yavas yavas soyulma basladı arkadaslar bunla ılgılı bırr yardım edermısınız ne yapabılırım cozum nedır.soyulmasını ıstemıorum....

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ruinob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Aynı sorunu bende yaşıyodum (Mute ve Yön Tuşladında), kırtasiyeden şeffaf çıkartma alıp güzelce kestikten sonra yapıştırdım. Basit oldu ama en azından soyulmasını önledi.

Mert ÜNSAL
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78

hmm pekı gorunumu nasıl kotu gorunsun ıstemıorum

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ruinob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Şeffaf olduğu için pek sırıtmıyor ama birazda olsa parlaklık verdi. Çok ucuz ve kolay bulunduğu için alıp denemeni öneririm. Baktın olmadı söker atarsın.

Mert ÜNSAL
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78

tesekkur ederım yardımcı oldun denıcem bakalım... BASKA cozum onerısı olan varsa beklıyorum...

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

garantiden hallolması lazım

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hüseyin özgür sarı
    husso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 232

tuş takımının soyulmasındaki en önemli faktör yıkamacıların yada kendimizin göğüslük parlatıcısı olarak sürdüğümüz parlatıcılar...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert ÜNSAL
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78

nasıl garantıden dgısıor mu sadce yon tusları soyuluor sadece o tus degısebılıor mu?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mert, bu sorunu daha önce de yaşayan olmuştu sanırım.Garantiden değişim yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Özellikle sıvı araç içi kokularının akması buna yol açabiliyor.Bence servise bir göster, bakalım ne denecek...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert ÜNSAL
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    35 DND 78

tskur ederım yarın gdp bı gosterelım bakalım ne dıcekler...

h a
    Karadush - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 5

Kendi aracımda olmadı fakat bir arkadaşımda aynı sorun oldu tuiları gözden çıkartmıştı zaten şu kızların kullandığı şeffat ojeler var koruyucu mu ne diyorlar hafiften onu sürdük o gün bugündür bir sıkıntı olmadı

atahan mumcu
    Ryu06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    140 hp
    Edilen teşekkür: 72

Aracın cok uzun zamandır kullanıosan normal zamanla asınma oldugu ıcın soyulabılır garanti den degıstırmezler ama arac yenıyse garanti dahilindeyse degısım yaptırabılırsın .

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

garanti ile değişiyor ancak uzatılmış garantiye saylamıyorlar şahsen benim öyle oldu. aracın garanti kapsamı içerisinde servisten rapor çıkarmıştım soyulduğu konusunda. ancak fırsat bulup teybi yollatamadım, nasıl olsa garantiyi uzatacam diye. ancak uzatılmış garanti kapsamında yollattık, ve garanti kapsamına almadılar ve yaklaşık 150 TL istendi üretici firma tarafından. yani eğer soyuluyorsa, acele edin, gönderin bir an önce =

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Garanti uzatılmış olunca değişmiyor ne demek madem o uzatılmışa ,bu uzatılmışa girmiyor biz bu zıkkımı niye yaptırıryoruz .. Bence hakkınızı aramanız gerekir uzatılmış garanti aracın aynı şekilde garantinin devam etmesi dmektir böyle oyunlara gelmeyin .. uzatılmış garantide böylebir madde varmı okuyanınız oldumu ?

Bence tuş takımı hangi tür garantide olursa olsun değişmek zorundadır .. ( Tırnakla soymalar hariç kullanıcı hatası)

Hakan Demiray
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi

Servis, üretici firma değiştirmiyor deyince ben de üretici firmanın telefonunu aldım Mehmet. Zaten firma Blaupunkt biliyorsunuz.

Servisin verdiğin telefon numarası ile Blaupunkt - Destek - Servisi ve garanti adresindeki numara aynı zaten. Ancak arka arkaya o kadar aramama karşın sürekli meşguldu. Böyle olunca Fiat Müşteri hizmetlerini aradım. Yine her zamanki gibi müşteri hizmetleri ile anlaşamadık. Müşteri hizmetlerinden talebim üretici firmaya ulaşmaları ve bunun uzatılmış garantiden yapılmasıydı. Ancak onlar servisi aramışlar ve anlaşılan biraz canlarını sıkmışlar

Neyse Tekrar müşteri hizmetlerini aradım. Burası ilginç Müşteri hizmetlerindeki yetkiliye yeterince kontörümün olmadığını bana geri dönüş yapmalarını rica ettim. Arayamayacaklarını söylediler Kontör bitinceye kadar konuştuk tabi. Servise dönmelerini değil, üretici firma ile irtibata geçmeleri tekrar ve tekrar yeniledim. Ayrıca geçen sene ve 2 senelik orijinal garanti kapsamı içerisindeyken servisten aldığım raporu (orada da teyp düğmelerinin soyulduğu geçiyor) müşteri hizmetlerine faksladım. Ve üretici firmaya iletin, zaten bu 2 sene içerisinde meydana gelmişti, ve fırsat olmadığı için (okul v.b.) 1 yıllık süre içerisinde teybi yollayamadığımı dile getirin dedim.

Sanırım ertesi gün cevap geldi. Tofaşın, adını ve konumunu hatırlayamadığım bir üst yetkilisi aradı sanırım. Üretici firma ile görüştüklerini ancak uzatılmış garantiye girmeyeceğini tekrar yeniledi Üstüne bir de Blaupunkt, bu ürüne sadece 2 sene garanti verdiklerini ve sonrasında bu tarz soyulmaların meydana gelebileceğini, ve hatta düğmeler parmakla temas edince soyulabileceğini dile getirmiş.. Bunu diyen üretici firmaya, Tofaş yetkilisi "teyp bu, dokunmadan nasıl olacak" diyemediyse, benim aynı şeyi Tofaş yetkilisine söylememin hiçbir anlamı olmazdı. Bu dediğiniz "evet biz de arabamıza bilmem kaç yıl paslanmazlık garantisi veriyoruz, ama yağmur yağmaması şartıyla" gibi birşey oluyor deyince ve tabi ben otomobillerine laf atınca yetkili biraz bozuldu sanırım Evet o kadar yıl garanti veriyoruz ve paslanmaz dedi. Ama dedim servis raporunu kontrol edin, torpido gözü içerisinde ve şasiye bağlı olduğunu düşündüğüm bir metal aksam boyalı değil ve pas içindeydi, sağolsun servisteki arkadaşlar boyadı dedim tabi ses yok o zaman

Mehmet inan sıkıldım abi, lanet olsun boşver Yine allahtan soyulan deri direksiyon ve vites topusu uzatılmış garantiden değişiyormuş. Ama servisin dediğine göre onu da yetkili servis, müşteri memnuniyeti için kendi cebinden karşılayarak değiştiriyormuş
    Konu dmRy tarafından (15/08/2009 Saat 12:03 ) değiştirilmiştir.

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

ben parLatıcı faLan da kuLLanmadım cokta dıkkat ettim amagun gectıkce daha da soyuLuyor ve cok kotu bır haL aLıyor maLesef

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Sevgili hakan bu yazdıklarından sonra artık bişi demiyorum

Acaba teyp tuşlarına basmadan nasıl kullanırız bilmem bugünden itibaren deniyecem yanımada büyük bir şemşiye aldım yağmur yağdığında aracımın üstünü örtecem

Bu ülkede hak aramak zor

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Demiray
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi

Dediğim gibi arkadaşlar, torpido gözünü acın ve kafanızı içerisini görebileceğiniz hizaya getirin. hemen sağ tarafında ve yaklaşık 10cm içeride L şeklinde bir metal bağlantı elemanı var. Benim aracımda bu aparat boyanmış değildi ve çırılçıplak duruyordu. Doğal olarak zamanla pas yapmış Bir bakın, eğer sizin otomobillerde de bu durum söz konusuysa, servise gidip önce pası dökmelerini ve sonra boyamalarını rica edin.

Daha önceki servise bunu söylediğimde, oraya ıslak mendil poşetini koyduğum için (aracın torpido gözüne bunları koymak kadar normal birşey yok sanırım, ben mi anormal kullanıyorum) , o parçayı boyamadan yollara aracı süren Fiat değil, ben kabahatlı oldum En son gözüm döndü ve bakan arkadaşlara bağırdım, "oyuncak araba mı bu lannn" diye Aman dikkat
    ~~
    Bu arada araca inip bahsettiğim yeri fotoğrafladım ve işaretledim. Olmadı uyarı manasında yeni başlık olarak açılabilir. İkinci resme bakarsanız, yine de tam boyanmadığını görebilirsiniz. Ki ben de yeni farkettim. Artık kendim boyayacağım.

Bunu 2008 yılında diğer bir servise belirtmiştim, beni kabahatli buldular ama fotoğraflattırdım ve fabrikaya yolladılar. Son çıkan araçlarda bu problem olmayabilir.

Konu dmRy tarafından (15/08/2009 Saat 19:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: fotoğraf ekleme

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Hakan, bence elinde ilk iki yıllık fabrika garanti süresi içinde soyulma problemi olduğunu gösteren rapor varsa servis ya da Tofaş bunu halletmek zorunda.Sonuçta hasar ilk iki yıl içinde olmuş ve Tofaşın yetki verdiği bir servis bunu yazıyla resmiyete dökmüş.Bu durumda değişimin garanti kapsamında yapılması gerekiyor.Eğer bunu yapmazlarsa mantıken sözkonusu servisin yetki belgesini iptal etmeliler, çünkü bu servisin düzenlediği belgeyi kabul etmiyorlar Aksi halde dedikleri gibi olabilirdi tabi...

Hakan Demiray
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi

Evet Arda, elimde daha önce başka bir servisin düzenlediği belge vardı, ama yetkililere fakslamama karşın, yine de kabul etmediler. Ne kadar ilginç

Sayfa 1/2 12 SonSon