13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Dijital klima

mustafa çavdar
    xavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16HRZ2020
    Edilen teşekkür: 3

Standart Dijital klima

merhabalar, 2-3 ay önce aranıza katıldım, "gp"mden de çok memnunum..
    Ancak anlayamadığım bişey var, dijital klimayı en yüksek ayarında ya da bir düşük ayarda çalıştırınca 15-20 dk. sonra kendi kendine bi çalışıp bi duruyo, yani klima çalışmaya devam ediyor da fan 3 saniye çalışıp 3 saniye duruyo.. bazen böyle çok sık olan bu durum bazen daha az aralıklı oluyo (mesela 10-20 saniye çalışıp duruyo) daha önce hiç dijital klima kullanmadım, bu durum normal mi yoksa bi sorun mu var anlayamadım. Zaten klimanın da içeriyi gerektiği gibi soğutmadığını düşünmeye başladım, kafayı taktım ya klimaya,bana soğutmuyormuş gibi geliyor da olabilir.
    Bi de parke ya da taşlık yollarda giderken sol ön çamurluğun civarından (şöforun sol ayağının geldiği bölge civarı) bi tıkırtı geliyo, sanki orda bişey boşta duruyo... ön takımdan gelebilen seslerden değil yani... zaten ses lakalardan geçerken falan gelmiyo, sadece araç taşlık bi yolda ilerlerken geliyo ses... bi de buna taktım kafayı.. İki ustaya gösterdim, onlar sesin ön takımdan geldiğini düşünüp orayla ilgilendiler ve bişey bulamadılar... ÇOK KONUŞTUM GALİBA... yardımlarınızı bekliyorum bu konularda... Şimdiden Teşekkürler..

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ses rutin fiat sesi.

Klima olayı ise servise havale.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mustafa, dijital klima otomatik moddaysa kendi kendine durup tekrar çalışabilir.Yani istenilen sıcaklığa-soğukluğa geldiğinde durup ısı değişiminde tekrar çalışabilir.Bence problem yok gibi.Aracın altınden gelen ses için buradan birşey söylemek biraz zor.Ancak başka bir yetkili servise daha gösterilmeli bence...

Osman S.
    Kur.Kd.Atğm. ons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 ** ****
    Edilen teşekkür: 11

Davlumbazı kontrol ettiler mi?

mustafa çavdar
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16HRZ2020

selam, uzun zamandır bakamadım foruma, klimayla ilgili bahsettiğim problem klimadan kaynaklı değil sanırım. Klima kapalıyken de -yani sadece fan açıkkende- aynı problem oluyo, geçen gün denedim. fan biraz çalıştıktan sonra kendi kendine durup çalışmaya başlıyo. daha önce de belirttiğim gibi bu durup çalışma çok sık olabiliyor (1 saniye çalıp 1 saniye durabiliyo mesela). Sol öden gelen sesle ilgili bir daha sanayi yolu göründü gibi... Şu anda önceliğim fan problemi, klima problemi demiyorum artık, çünkü problemli olan fan. Yardımlarınız için TEŞEKKÜR EDERİM arkadaşlar..

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Mustafa, klima, fun, kalorifer hepsi dijital klimaya bağlı olduğu için sistem önceden de belirttiğim gibi kendi kendine sıcaklığı ayarlayabilir otomatik modda,

Servis sonucunu bekliyoruz...

Bayms Bayms
    bayms.net - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Aynı problem bendede vardı servise götürdüm, problem yok dendi. Sonradan arza anında götürdüm. Kablolardan kaynaklandığını söylediler. Oksitlenmemi ne yapmış. 20-25 dakikada haloldu.

mustafa çavdar
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16HRZ2020

Alıntı bayms.net Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı problem bendede vardı servise götürdüm, problem yok dendi. Sonradan arza anında götürdüm. Kablolardan kaynaklandığını söylediler. Oksitlenmemi ne yapmış. 20-25 dakikada haloldu.
    nerede halletiler sorunu, yetkili serviste mi ve kaç liraya maloldu BAYMS.net?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

aynı problem bendede var, klimada butun ekran kapalı gorunuyor ancak cok dusuk hızda bir fan lakırtısı geliyor klimanın off tusuna basarak bir kez acıyorum ve sonra tekrar kapatıyorum ses kalmıyor. bilgisayar sisteminden kaynaklı problem yada yazılım hatası olabilir. cokta umursamıyorum fiatta bu gibi problemleri artık, umursadıkca kendimi uzuyorum yenisi çıkıyor.

zavaz egoln
    ulassor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

Standart klimam bozuk

selam ikinci el punto aldım ama kliması bozukmuş 3 ay sonra öğrendim. bir taraf sıcak bir taraf soğuk veriyor. servise gittim kople gögsu sökemk gerektiğini söylediler sorunlumu puntoların kliması acaba nasıl tamir olur fikri olan varmı

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı ulassor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ikinci el punto aldım ama kliması bozukmuş 3 ay sonra öğrendim. bir taraf sıcak bir taraf soğuk veriyor. servise gittim kople gögsu sökemk gerektiğini söylediler sorunlumu puntoların kliması acaba nasıl tamir olur fikri olan varmı
    yetkili servis dışında sanayiye gitmenizde fayda var. (aracın garantisi yoksa.)
    puntoların klimasıında belirlenmiş kronik bir sorun yok. benimki tam performanslı çalışmıyor gibi geldi bana.. filtresini değiştirip gaz kontrolü yaptıracağım o kadar. belkide benim hüsnü kuruntumdur.
    düzce ya da yakınlarda forum üyesi varsa size usta konusunda yardımcı olur.
    ankarada olsaydınız sizi yönlendirebilirdim..

zavaz egoln
    ulassor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Siirt
    Rengi
    Yok
    Plaka
    ty

selam
    bişey soracam benim punto marka aracım var 1 ay önce aldım 2007 model 1.4 dyn kliması bouk cıktı sağ taraf sıcak sol taraf soğuk veriyordu .elektirkciye götürdüm direksiyon altından soktu baktıki sıcak soğuk ayarlamasını yapan bir aletin dişlilerininin bir tanesi yok yani motor gibi bişey ağız kısmında bir dişli takımı daha varmış o yok heralde benden önceki sokup takmamıştır. sıcaktan soğuga geçmir. acaba bu motordan varmı hava puskurten motorun dişlisinin karşılığı olan dişli set ne olur yardım edin bayide bulamadım. sadece şimdi soğuğa verdik öle duruyor sıcak için tekrardan altan sokulup ayarının yapılması lazım zordurumdayım varsa bu parçadan elinde olan yollarsa sevinirim.
    şimdiden sağolun

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

Selam arkadaşlar bu otomatik kılima istenilen sıcaklığa gelince klimayı resmen devreden çıkarıyormu yoksa sadece fanlarımı yavaşlatıyor niye sordun derseniz klima düğmesindeki ışık hiç sönmüyorda net bir bilgisi olan varmı