Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Puntoma nazar değdi. Sağ arka kapıda boyunca çökme ve koca bir çizik mevcut

HH TT
    mimarchi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

Standart Puntoma nazar değdi. Sağ arka kapıda boyunca çökme ve koca bir çizik mevcut

Merhaba,
    1 seneden fazla zamandır puntomla mutlu mesut kazasız belasız trafikte seyrediyorduk. Geçen hafta kapıda park halinde duran aracıma bi kamyon geri geri giderken hafif dokundurmuş. Sağ arka kapı boyunca diyebileceğim 5 cm eninde hafif çökme ile beraber koca bi çizik mevcut. Hemen trafik sigortasından karşılanması için tutanak tuttum tabiki...Bugün servise götürdüğümde expere gerek olmayabileceğini söylediler ancak kapının tüm sacının değişitirimesi gerekebileceği söylendi. Serviste bulunan bir tanıdık abide ısrarla sacın değişmeden gerekli işlemlerin yapılabileceğini böylece arabanın değerinin düşürülmeyeceğini söyledi. Servis ilk etapta bunun için uğraşacak ama benim 3 saat içinde yapılabilcek küçük bişi olduğunu sandığım hasar için 3 gün tamir süresi biçildi.
    Benim merak ettiğim bu tip durumda araç serviste bilgisayara bağlandıgında artık hasarlı mı gözükecek, bunun olmaması için dışarda bir yere götürdüğüm vakit garantisini bozar mıyım? Bu durum için öneriniz ne?

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

oncelıkle gecmıs olsun.en guzelı servıste yapılması.degısecek olsa bıle orjınal parcasıyla degısmesı satıstakı degerını cok fazla dusurmez.eger ılerıde boyle bır nıyetınız olursa, olusan hasarın fotografını cekıp saklayabılırsınız.bılgısayara baglandıgında hasarlı gorunmez.sadece servıs kayıtlarında, kapı sacı degısmıs dıye gorunur.fazla moralınızı bozmayın.eskısınden daha ıyı olacaktır...
    Konu mustafaf tarafından (06/07/2009 Saat 16:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: ımlâ
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

3. Bu mesajı için 2 kişi mustafaf'ye teşekkür etti:

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelıkle gecmıs olsun.en guzelı servıste yapılması.degısecek olsa bıle orjınal parcasıyla degısmesı satıstakı degerını cok fazla dusurmez.eger ılerıde boyle bır nıyetınız olursa, olusan hasarın fotografını cekıp saklayabılırsınız.bılgısayara baglandıgında hasarlı gorunmez.sadece servıs kayıtlarında, kapı sacı degısmıs dıye gorunur.fazla moralınızı bozmayın.eskıdınden daha ıyı olacaktır...
    tecrübe tabiki baska oluyor...

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Geçmiş olsun

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Sac değişmesi çok önemli değil diyorsunuz yani...Biraz rahatladım

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Tülin geçmiş olsun.Ben servisin onarım yerine saç değişimi yapmayı tercih edeceğini düşünüyorum.Yetkili serviste güzelce yapılır ve eskisinden güzel olur Can sıkmaya değmez...

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

Servisler her zaman değiştirme taraftarıdır zaten.

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    1 seneden fazla zamandır puntomla mutlu mesut kazasız belasız trafikte seyrediyorduk. Geçen hafta kapıda park halinde duran aracıma bi kamyon geri geri giderken hafif dokundurmuş. Sağ arka kapı boyunca diyebileceğim 5 cm eninde hafif çökme ile beraber koca bi çizik mevcut. Hemen trafik sigortasından karşılanması için tutanak tuttum tabiki...Bugün servise götürdüğümde expere gerek olmayabileceğini söylediler ancak kapının tüm sacının değişitirimesi gerekebileceği söylendi. Serviste bulunan bir tanıdık abide ısrarla sacın değişmeden gerekli işlemlerin yapılabileceğini böylece arabanın değerinin düşürülmeyeceğini söyledi. Servis ilk etapta bunun için uğraşacak ama benim 3 saat içinde yapılabilcek küçük bişi olduğunu sandığım hasar için 3 gün tamir süresi biçildi.
    Benim merak ettiğim bu tip durumda araç serviste bilgisayara bağlandıgında artık hasarlı mı gözükecek, bunun olmaması için dışarda bir yere götürdüğüm vakit garantisini bozar mıyım? Bu durum için öneriniz ne?
    Gecmis olsun.
    Kaporta tamirinde ufak vuruklar icin genelde tamir suresi 3 gun civari. Macunlanmasi zimparalanmasi astar atilmasi boyanin firinlanmasi cilasi vs. 3 gun surebiliyor. Anormal bir durum yok.

Araciniz bilgisayara baglandiginda kazali oldugu anlasilmaz. Serviste yaptirdginiz vuruklar ve bakimlar servisteki musteri kayitlarinizda tutulur. Alici kisi servisten rapor istediginde servis elindeki kayitlari aliciya verir.

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Geçmiş olsun.

GÖKHAN IŞIKLI
    gokhan.bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 53

kesinlikle serviste kayıt altında yaptırın daha sonradan nasıl olsa anlaşılacak boyalı olduğu bu yüzden en azından yapılan işlemin kaliteli olduğunu düşünür karşı taraf öteki türlü piyasada bir tamirci halletmiş derler anlatamasında geçmiş olsun.

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Çok geçmiş olsun, evet seviste orijinal olarak yaptırmak daha mantıklı bence de. Fotoğrafını çekip saklamak da çok iyi bir fikir, günün birinde satmaya kalktığınızda 'valla sadece kamyon çizdi, o yüzden değişti çarpma falan yok' sözünüze "tabi tabi tabi (yedim ben de bakışı)" ile karşılaşmadan elinizdeki fotoğrafla belgelemeniz daha mantıklı.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı mimarchi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sac değişmesi çok önemli değil diyorsunuz yani...Biraz rahatladım
    Sac değişmesi çok önemli değil. Ancak imkan varsa kesinlikle değiştirmeden hallettirin ve yetkili serviste yaptırırsanız daha iyi olur.

hüseyin öz
    KARA PİTON efsane19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 10

geçmiş olsun, ben de bugün servise bıraktım gp mi, yan kapılar komple boyanacak, arka tampon boyanacak, nasıl olacak acaba çok merak ediyorum, onları kaskodan yaptırıyorum ama pasta cila yaptırmam lazım herhalde ona 175 tl dedi servis onu dışardamı yaptırsam acaba bilmiyorum bir çıkmasını beklicem işte hayırlısı

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Bence kapının sacını değiştirmek yerine onarıma gidilirse daha sağlıklı olur aracınız sadece boyadan dolayı değer kaybeder ama sac değişirse biraz daha fazla değer kaybeder aklınızda bulunsun

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

mart ayında benim de başıma gelmişti, insanın cok agırına gidiyor ilk anda ama sonra alısıyorsunuz. İlk olması morali bozuyor tabi ama servisten çıkınca hiç yaşanmamış gibi oluyor. Benim de tavsiyem degisim olmadan tamir edilmesi
    StrucTuraL EngiNeeR

Nafiz UYBAT
    SONAX ALSANCAK 4216059 Nafiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 247

kesinlikle kapı sacı değişimi yapmayın.Kazanın büyük algılanmasına neden olur.Tavsiye üstüne gidebileceğiniz bir kaporta boya ustası varsa en temizi olacaktır.

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Önerileriniz için teşekkür ederim. Sanırım en güvenilir olan servise gitmek olacak.
    Nisan ayı içersinde aracın senesi dolduğu için yıllık bakım yaptırmıştım. Polen filtreside yenilenen parçalardandı. Ancak yeni değişmesine rağmen klimayı açınca daha çok koku yapar oldu. Servise söyleyince yeniden değiştirirler heralde...

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Tülin mrb

kesinlikle servise gitmen daha doğru olacaktır. Aracın resmini çekmen gerçekten mantıklı. Hasar çok mu büyük ve aracın garantisi devam ediyormuydu. Serviste tamir yolu ile yapıldığında iz kalacak ve dışardan bariz belli olacaksa yenisiyle garantisi devam ederken değiştirmek daha mantıklı. Gelişmelerden haberdar edersen seviniriz.

Geçmiş olsun...

HH TT
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Teşekkürler öncelikle...Aracı nisan 2008 de aldım bence yeni sayılır dolayısıyla garantisi devam etmekte. Servis yetkilisi bizim sacı degiştirmeyelim ısrarımız üstüne yaparız kötü olursa değiştiririz gibi bi laf etti pazartesi servise bırakmayı düşünüyorum bakalım ne yapıcaklar. Burda arkadaşların önerisi ile foto çekmeden önce çizik olan yeri iyice bi silelim dedik...Bizim başta gördüğümüz o kalın çizik oranı epey azaldı...Ben hala az hasar var desemde (az-çok insanın içi gidiyor ) babama göre hala önemli...
    Yardımlarınız için teşekkürler...Gelişmelerden sizleri tabikide haberdar ederim

BÜLENT HASDEMİR
    Bülent10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 15

Tülin tabi insanın ufak çiziklerden bile rahatsız olması doğal . Benimde sol çamurluk üstü nasıl olduysa siyah bir leke vardı. Babam biryerlere sürtürmüşsün dedi. Pasta sürünce hiçbirşey kalmadı.
    Konu Bülent10 tarafından (09/07/2009 Saat 09:50 ) değiştirilmiştir.

23. 09/07/2009, 09:52

Sayfa 1/2 12 SonSon