Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Anahtarla kapılar sağdan açılıp kapanmıyor

ihsan akbaba
    arg1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    44AF213
    Edilen teşekkür: 0

Kızgın Anahtarla kapılar sağdan açılıp kapanmıyor

benim arabada tesadüfen sağdan kapıları açmaya çalıştım ama sağ taraftan kapılar açılmadı. servise götürdüm sağ kapı kilidini söktüler arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler fakat yine olmadı. başka gp lerde denediler onlarda da aynı problem var. sizlerde bir deneyip hepsindemi aynı problem var bunu bulursanız ona göre fiata mail atıp sorunun neden kaynaklandığını öğrenebiliriz teşekkürler.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben denemiştim açılıyordu sanki

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

ha ha süper yahu..
    umarım kasıt ettiginiz sag kapıdan acınca bütün kapılar niye acılmıyordur diye sormak istediniz?
    ama bunu servisin bilmemesi cok ilginç...
    ve arızalı diye servisin kiliti degiştirmesi dahada ilginç..yoksa ben mi yanılıyorum??
    çünkü bir cok firma sagdan acılan kapılarda sadece sag kapı acılır...soldan acarsanız bütün kapılar acılır..
    hatta kumandayla kapattınız ve soldan anahtarla actınız sadece sol ön kapı acılır...
    bir cok firma böyle bir uygulama yapar ama sebebini bilmiyorum...
    arabanızda arıza yok bu normaldir...
    bende corollada var oda öyle...
    (ama sag kapı sagdan acılmıyorsa arızalıdır)
    Konu batuhann80 tarafından (18/04/2009 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

bu yazıyı okuduktan sonra denedim.sağ kapı anahtarla açılıyor fakat kilitlerken tüm kapıları değil sadece sağ kapı kilitleniyor diğer kapılar açık kalıyor.

tolga kaya
    toggykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 BP XXXX
    Edilen teşekkür: 22

sebebini bende bilmiyorum ama adamların bildiği bişiler vardır mutlaka eski toyotamdada böyleydi

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Valla ben eski model 1997 model brodway vardı merkezi kilitli o da öyle
    sol anahtarla acıp kapatırsan tüm kalıpıları acıp kapatıyorsun. Ama sağdan açarsan sadece sağ açlıyor. Yine sağdan kitlersen sadece sağ kitleniyor. Taa eski den beri böyle sistemi. Ama arkadaşın demek istediği bumu orası karışık. Daha detaylı bir açıklama verse daha iyi olacak.

batu fes
    batuhann80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 615

en garibime giden ise servisin arızalı diye yenisini takması ve yine olmadı diye cevap vermesi...hem arkadasın zamanını calmıslar hemde bosu bosuna dösemeyi söküp işlem yapmıslar...
    sonra diger puntolardada deneyip aynısı var demesi onlarıda arızalı diye umarım sökmemişlerdir...
    ..ilginç bir servis...
    sanırım bazı servislerde bilgi sahibi olmak için forumu takip etse daha iyi olacak...
    pasif güvenlik ve mantıklı diye düsünüyorum...
    Konu batuhann80 tarafından (19/04/2009 Saat 00:55 ) değiştirilmiştir.

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Alıntı batuhann80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha ha süper yahu..
    umarım kasıt ettiginiz sag kapıdan acınca bütün kapılar niye acılmıyordur diye sormak istediniz?
    ama bunu servisin bilmemesi cok ilginç...
    ve arızalı diye servisin kiliti degiştirmesi dahada ilginç..yoksa ben mi yanılıyorum??
    çünkü bir cok firma sagdan acılan kapılarda sadece sag kapı acılır...soldan acarsanız bütün kapılar acılır..
    hatta kumandayla kapattınız ve soldan anahtarla actınız sadece sol ön kapı acılır...
    bir cok firma böyle bir uygulama yapar ama sebebini bilmiyorum...
    arabanızda arıza yok bu normaldir...
    bende corollada var oda öyle...
    (ama sag kapı sagdan acılmıyorsa arızalıdır)

Serviste benimkinede baktılar orjinali böyle rahat olun arkadaşlar

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

arkadaşlar o deil de sağ ve sol arka kapı kollar araba ilk alındığından beri sorun yaratıyordu. artık son 1 aydır canı istediğinde açılıyor. sizin de böylemi???

hüseyin özgür sarı
    husso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 232

arkadaşlar onun sebebi maliyeti düşürmek için yapılan bi şey sağ kapıda merkezi kilit motoru sadece o kapıya hükmeder yani diğer kapıları kilitlemez ve açmaz...

SAVAŞ CIL
    svs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart slm

Alıntı arg1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arabada tesadüfen sağdan kapıları açmaya çalıştım ama sağ taraftan kapılar açılmadı. servise götürdüm sağ kapı kilidini söktüler arızalı olduğunu söyleyip değiştirdiler fakat yine olmadı. başka gp lerde denediler onlarda da aynı problem var. sizlerde bir deneyip hepsindemi aynı problem var bunu bulursanız ona göre fiata mail atıp sorunun neden kaynaklandığını öğrenebiliriz teşekkürler.
    *
    *
    *
    bende de aynı olay var abi sağdan açılıp kapanmıyor

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Böyle bir sorun yok ki Bütün merkezi kilit sistemleri aynıdır. Merkez sürücü kapısıdır. Ordan olunca hepsi açlır kapanır. Diğerleri sadece kendine hükmeder.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Zaten bu bir sorun değil normali bu sadece sol kapının merkezi bölümü var diğer kapılar tek motordur...

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı arg1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arıza olmayan bir kilidi arızalı diye değiştirmeleri çok ilginç. Arızalı olan şeylerde de normali bu demeleri düşündürücü.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir sorun yok ki Bütün merkezi kilit sistemleri aynıdır. Merkez sürücü kapısıdır. Ordan olunca hepsi açlır kapanır. Diğerleri sadece kendine hükmeder.
    mareada öyle değil 2 kapıdanda merkezi kilidi kontrol ediyo.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Çağıl B.
    monster_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 19

Benim eski aracım 98 accentti. ben ona dışardan merkezi kilit taktırdım. takarken başındaydım. o ara ustayla konuşurken öğrenmiştim bu olayı. eğer sağ kapıyada merkezi kilit motorlu takarlarsa dediğiniz gibi sağdanda anahtarla 4 kapıyı açabilirsiniz. bizim araçlarda koymamışlar, ki bu da maliyetle alakalı bi durum bence. bundan dolayı açılmıyordur. benim eski araca sağ kapıyada motor takmışlardı ben ondan da kontrol edebiliyordum. dayımın broadway vardı geçen yaz onda sağ kapıdan kontrol edemiyorduk. yani tamamen motorun konulmasıyla alakalı bi durum.

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mareada öyle değil 2 kapıdanda merkezi kilidi kontrol ediyo.

teşekkür ederim.

Benim kastım sistemdi. merkezi kilit motoru ve sitemi öyle dizayn edilmiş. ama sağ da motor konup sistem birleştirilebilir. Bİzde tek sistemdir. Sorun yoktur anlamında idi. Bu arada mareada öyle oldugunu bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. sağolasın.

emre kocay
    koc.ay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

öncelikle herkeze sevgiler saygılar bu bahsettiginiz problemin dışında bendede bir problem olustu. hemen anlatıyım kapıları ister kumanda ile isterse içeriden kitleme veye acmaya basıldııgında sadece ön kapıları kilitleyip acabiliyorum arka kapılar calışmıyor öncdene calısıyordu nedene ne olabilir? engin bilgilerinizle ve tecrübelerinizle bana yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı koc.ay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkeze sevgiler saygılar bu bahsettiginiz problemin dışında bendede bir problem olustu. hemen anlatıyım kapıları ister kumanda ile isterse içeriden kitleme veye acmaya basıldııgında sadece ön kapıları kilitleyip acabiliyorum arka kapılar calışmıyor öncdene calısıyordu nedene ne olabilir? engin bilgilerinizle ve tecrübelerinizle bana yardımcı olup yol gösterirseniz sevinirim
    Birden fazla nedeni olabilir. Önden arkaya gidişte kabloda sorun olmuş olabilir. Aynı şekilde merkezi kilit beyninin arkaya tarafa sinyali göderen çıkışı arıza yapmış olabilir. yada sinyal gidiyor ama arka kapılardaki mekanizma kitlenip kilidi açamıyor olabilir. Anlıyacagız üzere servis yolları görünmekte.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

İYİ DE BU DURUM NORMAL.Niye değiştirdiler ki? O KAPI SADECE KENDİNE KUMANDA EDER.
    Gezgin Gp.

Sayfa 1/2 12 SonSon