Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lastik alacağım, yardım

Gürkan Marea
    akayogullari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

@memox sizin jant değişimine gerek yok sadece lastik ebadı değişecek çünkü.175/185 gibi ölçüler lastiğin tabanıdır.75hp ile 90 hp arasındaki lastik ebat farkıda aradaki 15 hp den kaynaklanıyor

Önerebileceğim lastik markaları.Michelin,Dunlop,continental

Yener YÜZÜAK
    yuzuakyener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Ben de bu ay içerisinde 4 tane Lassa İmpetus Revo 2 almayı planlıyorum. 185/60/15 ebatlarında ancak kafama şu soru takılıyor. Orijinal jantlarda 185 lastik kullanmak uzun sürede yanaklarda deformasyona yada bombeye sebep olur mu? Ben gerçek hız ve gösterge hızı arasında çok fazla oynama olmasını istemiyorum. O yüzden 65 düşünmüyorum.
    Yanaklar hususunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama yine de tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı yuzuakyener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu ay içerisinde 4 tane Lassa İmpetus Revo 2 almayı planlıyorum. 185/60/15 ebatlarında ancak kafama şu soru takılıyor. Orijinal jantlarda 185 lastik kullanmak uzun sürede yanaklarda deformasyona yada bombeye sebep olur mu? Ben gerçek hız ve gösterge hızı arasında çok fazla oynama olmasını istemiyorum. O yüzden 65 düşünmüyorum.
    Yanaklar hususunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama yine de tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
    175/65/15 e denk gelen 185/60/15 ancak fiatın sitesinden yada aracınızın klavuzundan bakarsanız 185/60/15 diye bir lastik yazmamışlar. Bende değiştirecem lastiklerimi impetus revo olur büyük ihtimalle. Kullanım klavuzundaki ölçüye göre yani 175 taban lastiklerimi 185/65/15 yapma niyetindeyim.

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Arkadaşlar Lass Impetus Revo ile ilgili fiyat araştırmalarınızı da paylaşırmısınız?

kemal büyükgenç
    keykavus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 88

Saygıdeğer arkadaşım ben daha önce önler farklı arkalar farklı lastik denedim. Arabanın frenine bastığında önler ayrı telden arkalar ayrı telden çalıyor. Lastik desen farklılığından dolayı. Yağışlı havalarda sıkıntı yaşatabiliyordu. Benim naçizane tavsiyem dört lastiğin de aynı desen olması, karar sizin. Herkese sonsuz saygı vesevgiler dileğiyle kazasız günler dilerim.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Alıntı TunFeB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Lass Impetus Revo ile ilgili fiyat araştırmalarınızı da paylaşırmısınız?
    Eskişehirde 185/65/15 lassa impetus revo yaklaşık bir ay önce peşinde 130 ytl fiyat verdi. Onun haricinde liste fiyatından olursada 4 al 3 öde kampanyası var 31 marta kadar. o zamanda 180 küsür fiyatı var. Ayrıca da carfurlarda 1 adet alana 2.cisi %50 indirimli diye reklamları var ama eskişehir carfurda lastik yok malesef.
    Konu ocean_1919 tarafından (19/03/2009 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur elmacı
    sait onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 21

illallah bu prellılerden hem gurultulu hem dayanıksız hemen patlıor yaw bu nasıl iş anlamadım walla.3000km de ıkıncı patlayısı ya benım gozume batıyor yada hakıkaten dayanıksız bunlar

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Onur, bence pirelliler oldukça sağlam.Gürültü konusunda haklısın tabi.Pirelli genelde sert hamurlu lastikler üretmekte.Dolayısıyla bir miktar sesliler ama bir o kadar da dayanıklılar.Ben önceden bir kaç model kullandım hiçbir sorun yaşamadım, çok sağlam lastikler...

sinan karacabey
    sifaci1833 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Teknik Konu Mutlak memnuniyet

arkadaşlar türkiyede pek fazla isim yapmamış olabilir ama inanın bana mutlak memnun kalacaksınız ve bundan sonra başka lastik kullanmayacaksınız
    YOKOHAMAyı tavsiye ederim ankarada ki yetkili satıcıları çok samimi arkadaşlarım ve bütün müşterileri inanın bana adamlara dua ediyor bende birkaç arkadaşımın arabasına taktırdım çok memnunlar çankaya ve iskitlerde vng oto lastik arayıp ayrınıtılı bilgi alabilirsiniz...
    tel:0 312 341 66 38
    441 26 10
    Konu OzzY tarafından (25/03/2009 Saat 01:49 ) değiştirilmiştir.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa İŞLER
    mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 78

Continental

Mehmet K.
    memox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 70

Alıntı akayogullari Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    75hp ile 90 hp arasındaki lastik ebat farkıda aradaki 15 hp den kaynaklanıyor
    Birşey soracağım, 15hp fark nedeniyle lastik 175'den 185'e çıkıyor. Fakat bunun hesabının nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgisi olan varmı? Veya nereden bilgi buluruz?

Yani aracın ağırlığı, motor gücü, lastik ebatları arasında yapılan bir hesap var heralde. Bu hesapla optimum lastik ne oluyor merak ediyorum. Yoksa Fiat sadece daha ucuz olduğu içinmi 75hp ile 175 lastik veriyor merak ediyorum.

185 lastik takarsam bana getirisi/götürüsü ne olur acaba. Artık 175 lastik kullanan arabaların sayısı iyice azalıyor gibi geliyor banada

arslan bıçakcı
    Didimli arslanbicakci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    09 d 8181
    Edilen teşekkür: 64

Standart michelin

5 gun once taktırdım. (muayene zamanı geldide) 185/60/15 michelin 88 (harfi hatırlayamadım araca gitmem lazım 210 km hız için olan bu sondaki harfler o işe yarıyormuş ) enerji saver.

eski lastik 175/65/15 sonuç olarak boy fazla farketmedi. ama lastik tabanı 10cm genişledi. artık virajlara girerken ki korkum kalmadı. cok rahat ettirdi gibi geliyor bu depoda bana bir artı getirir belki ama ben şuanda memnun kaldım.

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Bridgestone.
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

Ön ve arkalarda aynı ebatta fakat farklı markalarda lastik olmasının sakıncaları neler olabilir, hangi handikaplara sebep olabilir ve bu handikaplar aracın yol tutuş ve güvenliğine ne kadar etki eder, aracın dengesinde bir bozulma meydana getirirse bu nasıl olur? Bu konularda yorumlarınızı bekliyorum.
    aracındaki iki lastiğin diş yapısı ile senin alacağin lastiklerin diş yapısı aynı olmayacaktır.bu'da her türlü yol koşullarında aracın yol tutuşunu çok etkiliyecektir.

yol tutuş ben ve birçokları için,yalnız türkiyede değil,bütün dünyada araç için güvenli sürüş konusunda,en önemli şeylerin başında gelir.eğer senin için birşey ifade etmiyorsa,dört lastiğini bile ayrı tiplerden takabilirsin.

Yener YÜZÜAK
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi

Benzer sorular 10 kez soruldu belki ama cumartesi günü alıyorum lastikleri o yüzden içimi rahatlatacak son tavsiyeler istiyorum sizden özür dileyerek.

Aklıma takılan sorun şu: Gösterge ile gerçek hız arasında çok fark olmasın istiyorum o yüzden 175/65/15 yerine 185/60/15 Lassa Impetus Revo almayı düşünüyorum ama bazı arkadaşlar 185/65/15 tavsiye etmişler ve kataloglarda da 185/65/15 yer alıyor.

Şimdi siz yanak genişliği olarak 65i mi 60'ı mı tavsiye edersiniz? Veeee en önemlisi bu janta 185 taban genişliği olan bir lastik takmam lastiğin hızlı deforme olmasına veya bombe yapmasına sebep olur mu?(özellikle uzun süredir 185 kullananlar cevaplarsa çok sevinirim) Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim. Sanırım 4 tane Impetus Revo'yu 510a alacağım taksitli.

kemal büyükgenç
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri

Sayın arkadaşım 175/65/15 lastikler için denklik tablosunda 145/80/15
    165/70/15
    175/65/15
    185/60/15
    205/55/15
    225/50/15
    225/45/16
    215/40/17
    215/35/18
    internetten aldığım sonuçlar böyle bakıp buradan karar verebilirsin şimdiden yeni lastiklerin hayırlı olsun der herkese kazasız seyahatler dilerim.

Yener YÜZÜAK
    Nereden
    Bolu
    Rengi
    Orleans Mavi

Teşekkür ederim keykavus. Ben de tablodaki değeri göz önünde bulundurmuştum zaten. Bu akşam da siparişini verdim Revo'ların. 140'a 6 taksit, 135e 3 taksit, 130a peşin diyorlar lastik başına.

Ercan Çağlıyan
    ercan1911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 2

Arkadaşlar,aslında bu konu ile ilgili olarak benimde yardıma ihtiyacım var!
    1.3 mtj 75 hp GP dynamik benim aracım.Orijinal ekipman olarak ta mevcut lastiklerin ebatları 175/65 R 15.Bu arada 175 taban genişliği sanki biraz dar gibi geliyor bana ve görsel anlamdada yeterince estetik gelmiyor gözüme.Ebatları 185/65 R 15 lastik takmayı düşünüyorum,fakat biraz da çekiniyorum,çünkü motor gücü 75 hp.motor gücü biraz daha yüksek olsaydı(90 hp gibi) hiç düşünmez,hemen değiştirirdim!!Bu şartlarda toplam yüzey ile olan temas 4x1cm kadar artacak,dolayısıyla yakıt sarfiyatında artış meydana gelecek!!!Bunun yanı sıra artan temas yüzeyi nedeni ile lastik yuvarlanma direnci artacak ve bu da MOTORA daha fazla yük anlamına geliyo!!!Lastik hesaplama programından 185 taban genişliğine sahip lastiğin toplam çapının da daha fazla olduğunu görünce şaşırdım açıkçası....,çünkü ben sadece taban genişiliğinde artış meydana meydana geleceğni zannetmiştim....şimdi toplam çapta da artış meydana geliyo,dolayısıyla motor daha geniş çaplı lastiği çevirmek için ayrıca güç sarf edecek.....işte artık bu durum gözümü korkuttu açıkçası!!!
    Michelin.com.tr web sitesinde ise LASTİK TAVSİYE motoru var.gerekli bilgileri girdikten sonra Michelin'in verdiği cevap şöyle;orijinal ekipmanın 175/65 R 15 88T olduğunu söylüyo,TAVSİYE OLARAK TA 185/65 R15 88 H'yi öneriyor( energy saver).
    MEVCUT forumda açıkçası aydınlanamadım,aksine kafam daha çok karıştı ve şu an aşırı kararsızım!!Sonuç olarak kafamda iki tercih belirdi;185/65 R15 veya 185/60 R15.!
    SONUÇ:75 beygirlik bir araca 185 taban genişliğindeki lastiğin takılması doğru bir uygulamamı!Tavsiye ve yorumlarınız için daha şimdiden teşekür ediyorum!!!!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı ercan1911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,aslında bu konu ile ilgili olarak benimde yardıma ihtiyacım var!
    1.3 mtj 75 hp GP dynamik benim aracım.Orijinal ekipman olarak ta mevcut lastiklerin ebatları 175/65 R 15.Bu arada 175 taban genişliği sanki biraz dar gibi geliyor bana ve görsel anlamdada yeterince estetik gelmiyor gözüme.Ebatları 185/65 R 15 lastik takmayı düşünüyorum,fakat biraz da çekiniyorum,çünkü motor gücü 75 hp.motor gücü biraz daha yüksek olsaydı(90 hp gibi) hiç düşünmez,hemen değiştirirdim!!Bu şartlarda toplam yüzey ile olan temas 4x1cm kadar artacak,dolayısıyla yakıt sarfiyatında artış meydana gelecek!!!Bunun yanı sıra artan temas yüzeyi nedeni ile lastik yuvarlanma direnci artacak ve bu da MOTORA daha fazla yük anlamına geliyo!!!Lastik hesaplama programından 185 taban genişliğine sahip lastiğin toplam çapının da daha fazla olduğunu görünce şaşırdım açıkçası....,çünkü ben sadece taban genişiliğinde artış meydana meydana geleceğni zannetmiştim....şimdi toplam çapta da artış meydana geliyo,dolayısıyla motor daha geniş çaplı lastiği çevirmek için ayrıca güç sarf edecek.....işte artık bu durum gözümü korkuttu açıkçası!!!
    Michelin.com.tr web sitesinde ise LASTİK TAVSİYE motoru var.gerekli bilgileri girdikten sonra Michelin'in verdiği cevap şöyle;orijinal ekipmanın 175/65 R 15 88T olduğunu söylüyo,TAVSİYE OLARAK TA 185/65 R15 88 H'yi öneriyor( energy saver).
    MEVCUT forumda açıkçası aydınlanamadım,aksine kafam daha çok karıştı ve şu an aşırı kararsızım!!Sonuç olarak kafamda iki tercih belirdi;185/65 R15 veya 185/60 R15.!
    SONUÇ:75 beygirlik bir araca 185 taban genişliğindeki lastiğin takılması doğru bir uygulamamı!Tavsiye ve yorumlarınız için daha şimdiden teşekür ediyorum!!!!

Açıkçası ben hep orijinal ölçülerden yanayım ama 185 60 15'' de olabilir...

kemal büyükgenç
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri

Saygıdeğer arkadaşım kışlık lastiklerde ben orjinal ölçülerden taviz vermiyorum. Hem lastiğin tabanı ne kadar ince olursa kayma riski o kadar azalır. Çünkü lastiğin yerle temas ettiği kısım ne kadar ince olursa kayma o kadar az olur. Ama yaz mevsimi lastiğinde 185/60/15 olabilir, biraz yakıtı artırabilir ve bir de hız göstergesi 4-5 kilometre eksik gösterir ama yere tutunması daha artar diye düşünüyorum. Yine de ben orjinalden yanayım. Çünkü arabanın testleri ve kontrolü 175/65/15 ölçülerine göre. Herkese kazasız sürüşler dileğiyle sevgi ve saygılar sunarım.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon