Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 'Alarm' yazili mp3 çalar

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kod girilmiyor diye bişe yok. Kodlu bu teypler ama istiyor istemiyor orasına bişe diyemiyorum. Hangi durumda ister hangi durumda istemez bilemem. Akü kutup başını söktükten kaç saat sonra takarsan vs. gibi. Veya başka bir arabadan söküp takmak gibi.

Ama dediğim olayı yaşayan olmamış sanırım...

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

benim araç iki kere kendi kendine kod istedi.aküyü sökmeden

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

bu gün yaptığım ufak çaplı bir araştırma sonucu (ALARM) yazısının kesinlikle virüsten kaynaklı oldunu doğrulamış bulunuyorum cihanın da dediği gibi bazı radyo istasyonları frekansı kitlemek için bu yolu kullanıyormuş bu demek değil ki teybinize virüs bulaştı temizlenemez onarılamaz anlamında değil
    kesin çözüm olarak ise akü kutup başını söküp 5-10 dakika gibi bekleyip tekrar takarsanız düzelicektir codunu girip teybinizi kullanırsınız ancak o radyoyu dinlememek lazım,
    yada bu sorun ilk olduğunda frekansı değiştirebilirseniz düzelirmiş yada bir alt geçit, otopark vs. gibi radyonun çekemediği yerlerde.

yani virüs espirisi gerçek miş

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

Bu olay dün İstanbul'dan geri dönerken, Düzce yolu üzerinde başıma geldi. Ancak belirttiğiniz gibi virus v.b. olayı değil.

Radyo çalarken ekranda ALARM yazıyor. O an,

• sesi yükseltip düşürebilirsiniz.
    • cihazı kapatıp açabilirsiniz

O nedenle cihazı kapatın, tekrar açılır açılmaz radyo taraması yaparak mevcut kanalı geçin. Böyle bir durum ile karşılaşınca bunu uygulayabilirsiniz.

Gelelim sebebine G.Punto ses sistemi kitapçığında bu açıklanıyor ve hatırladığım kadarıyla şöyle birşeydi; deprem, doğal afet v.b v.b. gibi acil ve uyarı gerektirecek durumlarda ekranda ALARM yazar... gibi bir açıklama vardı. Yani ya radyo kanaları tarafından bu yapılıyor, ya da devlet, polis v.b. bu şekilde yayının arasına giriyor. Kitapçığa bakabilirsiniz.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Radyolar gıcığına yapıyor. Mydonose beni deli ederdi. Çat ses yükselirdi kısardım vs. kanal da değişemezdim. Arayıp şikayet edecektim. Sonra ses için bir ayar buldum. ALARM modu olduğunda ses ne olsun gibi menüde var. Onla biraz yırtmıştım ama yine de gıcıktı. Sonradan vazgeçtiler bu sistemden. Ya da ben kapattım ayarı felan hatırlamıyorum

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ad bilgisi yanlış. Soyad bilgisi yanlış.
    azenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6

gittiğimde bir sorun görülemedi

radyo kanalını basmak lazım ,deli etti müzikte yok sürekli adam konuşuyor nese uzun yada tarıhı belırsız bır suredır o yayından kurtuldum ,kayserıye yaklaşık 25km kala bir noktada başlamıştı tavsıyeler için teşekkürler.

Kemal ÖZTÜRK
    jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 N 45XX
    Edilen teşekkür: 75

Geçen hafta cumartesi günü bendede oldu aynı sorun 104.00 radyo d den yukarı doğru manuel arama yaparken 104.4 tgrt fm de takılı kaldı ve ALARM yazısı çıktı servise gittim aracı aşağı aldılar çözüldü ve bir daha bu frekansa girmememi soylediler nasıl çözdüklerini bilmiyorum ama devam ediyorsa öğrenebilirim. (dipnot:104.4 de virus olduğunu soylediler)

mehmet altay
    emefey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar megane arabası olan biri olarak aranıza katılmak zorunda kaldım.özür diliyorum.çünkü nette konuyu arattığımda size ulaşabildim ancak.şöyleki:

meteoroloji fm in 107.2 frekansından yayın yapan adana vericisi beni sinir etmeye başladı.arabanın digital radyosunda bu frekansa geldiğinizde yayını dinliyorsunuz ama, frekans arama,volume özellikleri çalışmaz oluyor.sürekli olarak "alarm" ve "107.2" yazıları çıkıyor.sesi açıp kapamak istediğim "info" diye bir uyarı çıkıyor.cd ye geçip tekrar radyoyu açıp acele ile frekans değiştirmedikçe bundan kurtulamıyorum.genel müdürlüğe "bilgi edinme" kapsamında" yazdım; hata bizde değil sizde dediler,adana bölgeye yazdım, onlar da "başkaları da aynı şikayeti iletti,inceliyoruz" dediler.
    belkide hata renault megane radyosundadır,ama diğer frekanslarda niye yapmıyor ?

11. 01/09/2009, 17:51

mehmet altay
    emefey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bi başka değerli arkadaştan da gelen cevap şöyle;bilgilerinize...
    Karşılaştığınız durum, RDS sisteminde PTY (Program Type Identification) özelliğinin radyo istasyonu tarafından yanlış kullanımından ortaya çıkan bir durumdur. Verici istasyon tarafından PTY özelliği devreye sokulduğunda 31 farklı program tipi tanımlama imkanı bulunmaktadır. 31 no.lu kod alarm kodu olup öncelik taşımaktadır. Bu kod, sadece gerçek bir acil durum söz konusu olduğunda kullanılması gereken bir koddur. Devreye sokulduğunda radyo alıcıları o istasyona kilitlenmektedir.

Özetle, radyonuzda bir sorun yoktur. Endişe etmeyin. Düzelme olmadıysa konuyu ilgili yerlere tekrar iletmeyi de ihmal etmeyin derim.

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Problem bizdeki radyo istasyonlarının bu özelliği kötüye kullanmaları. Radyonun ayarlarında TA yı kapatınca yapmaması lazım.
    Radyoyu açıp hemen kanal değiştirmeye çalışmak işe yarayabilir.
    Eğer radyo açılır açılmaz o istasyonu buluyor ve hemen kilitleniyorsa anten bağlantısını söküp öyle açmak lazım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12