Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
137 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat'a davayı açıyorum, tek eksiğim yardımlarınız

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Standart Fiat'a davayı açıyorum, tek eksiğim yardımlarınız

Arkadaşlar hepimizin başına gelen city motoru arızası ile ilgili fiat italya ve tofaş a ayıplı mal sattığından dolayı davayı açıyorum.
    amacım puntolarda kronik hastalık olan city motoru(servo) sorununu kökten çözümlenmesi.ya araçlarını geri çağırsınlar yada city motoru yüzünden mağdur olan biz punto severlere genel bir kampanya yapsınlar....
    amacım asla bireysel değildir.bu sebeple sikayetleri dile getirerek toplu halde çözüme oluşmaktır....
    -banane yaaa benim aracımda öyle bir sorun yok!
    -benim allahtan değiştirldi diye lütfen düşünmeyin....

garantiden bir gün sonra arac arıza yapar ve yanlız kalırsınız....sadık müşteri garantisinede güvenmeyin....benden sadığı yoktu çünkü

fiat ve tofaş bu kronik hastalığa kesin bir çözüm bulmak zorundadır....biz bakkaldan sakız almıyoruz.hepimiz bu araçlarda can taşıyoruz..ailemizin canı bu kadar değersizmi...?

2005 yılından 2009 yılına kadar olan verdiğim servis ve fiat müşteri hizmetleri mücadeleme son noktayı koyuyorum.sonucu kaç yıl surerse sürsün ve ne kadar para giderse gitsin hukuk mücadelesine girmek istiyorum...TABİKİ SİZİN DESTEĞİNİZLE.....

bu sebeple tespit ettiğim arkadaslardan özel mailimlede yardım isteyeceğim.suan bazı arkadaslarla da görüşmelerim zaten sürüyor...bu nedenle sizden isteğim sadece 5 dk....
    sorunuzu yada yasadıgınız sorunu mail olarak yada fax olarak bana gönderirmisiniz?nerde ne zaman arıza yaptı aracınızda sonuç nedir.?....

bu dava kesinlikle açmayı düşünüyorum.kendim özel bir şirkette olmamdan dolayı ayıplı mal satmalarından dolayı dava açıldıktan sonrada tofasa araçlarının geri çağrımı ile davayı haber olarak borsa ekranlarınıza yansıyacak.ayrıca bu şikayetleriniz suan italyda ikamet eden bir arkadasım tarafındanda o an ve saniye fiat a bildirilecek....ayrıca çeşitli sitelerde ve gazete,dergilerdede bu konuyu yayınlatacağım...

bu sebeple özellikle bu sorunu yasayan arkadaslardan...ve basın yayın ve avukat olan arkadaslarımın yardımlarını bekliyorum.saygılarımla...

Konu xborsaci tarafından (18/06/2009 Saat 14:48 ) değiştirilmiştir.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Benzer bir problem hyundai accent era ve getz'lerde de vardı ve hyundai sorunla başa çıkamayınca hidrolik direksiyona dönüş yaptı. yani artık "EPS : ELECTRONİC POWER STEERING" koymuyor araçlarına. Aynı zamanda dikkat ederseniz linea'lardada hidrolik direksiyon standart. Yani madem eps yi yapamıyosun neden ısrarla üretimine devam ediliyor anlaşılamaz bir durum. Kaldı ki bu sebeple kaza tehlikesi atlatanlarda var sanıyorum.

3. Bu mesajı için 3 kişi ocean_1919'ye teşekkür etti:

yusuf d.
    ysfdvc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adıyaman
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 34

ben gp mi yeni aldım bir sorunum yok ancak bu konuda size katılıyorum. elimizden gelen bir şey olursa ne mutlu bize.....

5. Bu mesajı için 2 kişi ysfdvc'ye teşekkür etti:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

henüz benim direksiyonda servo ya bağlı sorun olmasada
    bi tıkırtı hissediyorum... herneyse sorun olmasada destekçinim
    gereken ne ise bildirmen yeterli....

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

T.Talip ÖZDEMİR
    djtalip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01TT
    Edilen teşekkür: 20

kesinlikle aç davayı, benim araçda da olmuştu servise götürdüm garanti kapsamı dışında dediler, yani kullanıcı hatası (17'' jant, yayların değişimi ve sürekli olarak city modunda kullanmamdan dolayı) vb bir sürü çamur attılar ama bende fiat çağrı merkezini arayıp dava açacağımı söyledim, adamlar tutuştu tabi, mecburen garanti kapsamına aldılar.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Diğer konunuza yazdım...Bence gerekli belgeleri(city arızası yaşayan arkadaşların servis faturaları/bilgileri vs. vs.) toplayın sonra noterden dava açacağınızı ve dava konusunu belirtir ihtarnamenizi yollayın...
    Bekleyeceğiniz bir süre sonra da açın davaları...
    Süre uzun sürse bile adalet yerini bulur pek çok insana da emsal teşkil eder...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ...
    ===HüRGeNeRaL=== webercis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 34

benim aracın direksiyon motoru da bozuldu yaptılar.benzin pompası baştan beri ıslık çalıyor ve dışaıdan rahat bir şekilde duyuluyor.değiştirin dedim garantiye girmezmiş diyolar.
    her konuda destekliyorum

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    xanatoliax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34pos06
    Edilen teşekkür: 1

hep destek tam destek

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Çok yararlı bir konu. Bir çok kişinin başı ağrıdı bu konudan. GP kullanıcıları kronik bir hata yüzünden 1500 TL maliyet oluşturan bir hatayı yüklenmek zorunda değiller. Her zaman desteğim tam....

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Mantıklı düşünmüşsünüz ,ayrıca garantide olan bir gp nin servise gittiğinde city siz bozmuşsunuz demesi daha bir enteresan

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

ewet arkadaslar..yardımlarınızı benden esirgemiyeceğinizden dolayı hepinize tesekkur ederim...çeşitli belgeleri topluyorum.burda arkadaslarımızın sorunlarını,city mototu ile ifadelerini tekrar tekrar okuyorum.ve şu sonuca ulaştım.city motoru kesinlikle kronik arıza..suan dediğiniz gibi 1500 ytl yi yüklenmek cok mantıksızlık...bide eski fiyattır bu.işçilik dahil güncel fiyatını suan 2.150 ytl olmuş...ben merak ediyorum.arabalarımız 10 yıllık oldugunda ne olacak.??benim ilk olarak 5500 km de geldi basıma bu olay.5500 kmde araç bozulurmu diye bağrınırken olayın 200 km 700 km basına gelenleri okudum.ben hakkımı aramada belki cok yanlıslar yaptım ama ileride örnek olacak bir davaya imza atmak istiyorum açıkcası...sorunlarınızı plakanızı ve gittiğiniz servisi özetleyen bir mail atarsanız sevinirim...
    özelden bütün bilgilerimi fax numaramı verebilirim.hersey için tesekkurler.yavas yavas toparlanıyoruz...

alpay erdoğmuş
    İzmir Grup Başkanı woyzeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 APS 38
    Edilen teşekkür: 19

benim city motoru ile ilgili bir şikayetim olmadı ancak başka şikayetlerim var.bu konuda (city şikayeti olmayan) nasıl bir yardım isterseniz ben de hazırım..
    Alpay.....

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

fiat bu sorunun kronik sorun olduğu kabul edip, garanti bitse bile ücretsiz değiştirmeyi taahhüt etmesi lazım. buna benzer birçok örnek var. bir akrabamın 95 model bmw sinin devridaym pompası arızası yaptı, garantisi bitik olduğu halde kronik bir hata olduğu için ücretsiz değişti. bu bir jest değil, sorumluluk olmalı.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

23. Bu mesajı için 6 kişi usermm1'ye teşekkür etti:

mehmet emin çıplak
    mehmetemin14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 12

merhaba size hukuki yardım anlamında elimden geldiği kadar destek olmak isterim. ancak ankarada olduğum için birebir ilgilenebilmem zor olur. ayrıca sizi bursada işinin ehli bir meslektaşıma da yönlendirebilirim. saygılar.

25. Bu mesajı için 4 kişi mehmetemin14'ye teşekkür etti:

mete murat
    puntolam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 24

Arkadaşımızın hak arama mücadelesini sonuna kadar destekliyorum.2006 da henüz bu grup başka bir portalda buluşuyoken bu konuyla ilgili önerim olmuştu.Dikkate alınmamıştı ama şimdi bunun sıkıntılarını yaşıyoruz.
    Kısaca önerim şuydu;Bu site ve grup aracılığı ile FİAT üzerinde etki kurup bazı avantajlar sağlayabilirdik,sonuçta bu araçların türkiyede satılması ve tutulmasında çok katkımız olmuştur(örn bana 20-30 kişi sormuştur araçtan memnunmusun diye) Bizler FİAT ın en etkili reklam elemanlarıyız aslında(gerek sanal gerek real anlamda)
    FİAT ile(veya Tofaş muhatap kimse) bir protokol yapmak ve geliştirilebilmekle beraber şu maddeler üzerinde anlaşmak.
    1-Yedek parça ve servis ücretlerinde hatırısayılır bir indirim(site üyeliği ve GP kullanıcı şartı ile tabiki)
    2-Garanti kapsamının genişletilmesi ve ücretsiz uzatılması.
    3-ikinci araçta indirim(filo kapsamına girmek)
    4-Sorunlarımızın çözümünde öncelik ve samimiyet
    Maddeler ihtiyaca göre uzatılabilir tabi.Ancak şu unutulmamalıdırki google ye GP yazan her kişinin karşısına direk bu site çıkıyorsa,araç almayı düşünen herkes aklından geçen aracı kullanıcısından soruyosa FİAT ında bize ve memnuniyetimize ihtiyacı var demektir.
    Reklam için milyonlarca dolar harcadıklarını düşünürsek, bizim taleplerimiz bu miktarın yanında hiçbir şeydir.
    Burada önerimi tekrarlıyorum ve gücümüzün farkına varmaya çağırıyorum sizleri.Aksi taktirde daha çok sıkıntılarla boğuşup kendimizi yoracağımızı düşünüyorum.
    Birde işin anti propaganda ve yaptırım boyutu var tabi.Yıllar önce bir Peugout 207 sahibinin arka cama yazdığı ''bu araç sürekli arıza çıkarıyor'' yazısını hiç unutmuyorum.
    Düşünsenize 20 araca bu yazı asılıpta fiat bayisinin çevresinde 1 günlük bir park etme eylemini,yankılarını?Kronik sorunlara ciddiyetsiz yaklaşımlarda bu tür eylemler yapılabilinir.Buluşmalar hep mangal veya çay toplantıları olmamalı sanırım.Selamlar..
    Konu puntolam tarafından (03/03/2009 Saat 02:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: Yazı fontu küçültüldü.

27. Bu mesajı için 11 kişi puntolam'ye teşekkür etti:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Dedikleriniz güzel şeyler tabii ancak bence fiatın böyle bi oluşuma destek vermesi çooook zor, sonuçta burası forum ortamı ve seviyeyi koruduğu sürece isteyen istediğini yazıyo. burda 100lerce kişi fiat hakkında kötü şeyler yazmışken fiatın bunu desteklemesi mantıklı geliyo bana.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

valla aç kardeşim Ne servislerde ne Fiat Türkiye de iş var.. Başka birşey demiyorum. Geçen aylarda +1 yıl garantiyi uzattım, o nedenle 50.000 bakımı için tekrar götüreceğim aracı garanti yanmasın diye. Yoksa sanayiye verecektim bakım için. Problemli arka kapı kollarının birebir mekanik parça değişimi için müşteri hizmetlerini aradım. Ayrıca 2 farklı şikayetimi de bildirdim. ama onlar sadece kapı kolunu araştırmışlar. Verdikleri yanıt ise, servisimiz zaten tamir etmiş, bozulduysa getirin tekrar tamir etsinler.. Dedim zaten tamir etmişler, yapamaadılar demek ki tekrar sıkıntı yapıyor, tekrar götürsem ne olacak, yapılabielcek olsaydı o an yapılırdı. Dedim değiştirelim. Yok yok olmaz v.b. servise önyargınız var v.b. .. dedi durdu müşteri hizmeti İi dedim o zaman parayla rezil olmaktansa gider sanayide veririm 70 - 80 TL yaptırır rahatlarım dedim kapattım..

Şaka gibi gerçek.. Yaptıkları işin arkadasında duramıyorlar.. Olmadı bir ara videosunu çekecem. Kapı kolunu arka arkaya çekmeye çalışınca birinde gene takılıyor. Bariz belli geçici bir çözüm yapılmış. Şeytan diyor çek videosunu yolla İtalya'ya.. Ama iş güçten vakit bulamıyor insan..

City motorum hiç problem vermedi bu vakte kadar ancak yapmayacak değil. Yaparsa zaten 1000-1500 TL'yi buluyormuş masrafı..

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

benım motoruda yıne daha once forumdan takıp ederek 1 sene once degıstırmıstım su anda bır problem yok ankara kartaşda degıstırmıstım buyuk ıhtımal faturası duruuyordur benden bır sey ıstersenız yardımcı olurum

Ogulcan ÖĞÜT
    Ogulcan.Öğüt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karabük
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    78 SK 363
    Edilen teşekkür: 417

Ben arabanın herşeyin hertürlü cok memnunum bi benim basıma sorunlar gelmio sanırım ya
    Hız Felaket Değil Kabiliyettir ...

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

Arkadaşlar şimdi şunu belirtmek isterim.Bir kere kesinlikle bu site Fiat tarafından dönem dönem kontrol ediliyor.Çünkü nerdeyse fiat yöneticileri yazdıklarımın hepsini biliyorlar.benle anlaşma yoluna gitmek için gene çağırdılar.bu kaçıncı bende hatırlamıyorum.Bu sefer bursa çalışkaner e götürdüm.arızamın yapılacagını belirttiler.bende aracımı servise bıraktım.fiat yöneticileri arızaya tekrar bakacaklarını ve yapabileceklerini belirttiler.işçilik benden tabi.bu arada yapsalar bile kapıdan sonrasına garanti vermediler.yani örnek 1 hafta sonra arıza oldu gene sorumluluğu kabullenmeyeceklerini bildirdiler.bende öyle saçma seymi olur dedim.herneyse son sözleri artık bizim hakkımızda iyi seyler yazarsınız.....

sonuç olarak garanti kapsamına almayacaklarını fakat tamirini yapacaklarını belirttiler ve yaptıktan sonra garanti vermiyeceklerini belirttiler.banada çok garip geldi.işçilik masrafını benim karsılamam gerektiğini söylediler.bende 500 ytl kadar işçiliği karşılayabileceğimi sorunun para olmadığını hakkımı aradığımı belirttim

neticede ben yılmadan yaklasık 3 sene uğraştım ve uğraşmayada devam edip hakkımı arayacağımı belirttim.servis kayıtlarım BANOTO da usulsuzce 2 defa gözüksede,servisle yaptığım konuşmaların şirketimden ses kayıtlarını çikarmam,kaç defa gittiğimin belli olması,kendimin borsacı olduğundan bu konuyu borsayada tofas hisselerine tasıyacagımın görülmesi ve bende alınan citi motoru sökme takma isleminin faturasının elimde olmasıda buyuk etken oldu.bursa BAN OTO denilen mobilet tamircilerine fiat yetkili servisi verilip benim mağdur edillip ve bunu kanıtlamam ;hakkımı savunmam belki beni sonuca ulaştıracak.fakat bu böyle olmamalı.müşteri memnuniyeti kapsamında bu ve buna benzer sorunlar hemen çözülmeli.kişileri markadan soğutulmamalı.açıksası bu araba için 4 ay bekledim ve çok büyük hevesle aldık.fakat inanın bir daha fiata binmem.binmem de çok zor...kimseyede tavsiye etmem.ne çektiğimi ne kazalar atlatığımı bir ben bilirim birde allah...insallah çok zor gelen adalet yerini bulur ve ben arabamla tekrardan barısırım...
    gelişmeleri yazacagım.eçıkcası hiçbirsey daha belli değil.hersey 1-2 gün içinde belli olacak....
    bu sebeple ben yada baskası....kişisel davalarla hiçbirsey elde edemeyiz.sorunlara toplu yaklasılmalı ve yasalar doğrultusunda kesinlikle isteklerimizi ve şikayetlerimizi fiata bilinçli tüketici olarak belirtmeliyiz.
    bu arada sorunumla yakından ilgilenen ankaradan müslüm beyede tesekkurler....
    Konu xborsaci tarafından (03/03/2009 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

33. Bu mesajı için 2 kişi xborsaci'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon