Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
137 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Fiat'a davayı açıyorum, tek eksiğim yardımlarınız

berk demirel
    berkkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı xborsaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yardımcı olacağım birsey varsa ...mail göndermen yeterli....aslında bu form üyelerinin yarısı arkasına bu yazıyı yazsa olay çözülür...ama kimse bunu yapmaz...aracının değerini ve aracın piyasasını düşürmek istemez...

düşünsenize bu dediklerimi benim yaptıgımı ve türkiyede fiata yoğun bir tepki geldiğini..satıslarının ciddi anlamda düştüğünü...

bizim bu araclarların yuzde kaç değer kaybeder?
    kim alır bunları?
    elimizde patlar mı?bence patlar...kimsede bunu istemediği için çok açık ve net destekten kaçınıyor sadece dili yanan yardımcı oluyor...

ama bu yanlıs aracımın değeri yarı yarıya düşecekse haklı oldugum yerde sonuna kadar gitmeliyiz...bu gibi düzeysiz yönetilen kuruluşlara pabuç bırakmamalıyız...

sonuç olarak birseyler yapmak istedim ama olmadı...olmasada benim için hayırlı oldu ama...ben bayrağı bırakıyorum.bayrağı almak ve taşımak isteyenede sonsuz yardımlarımı esirgemeyeceğimi bildirirm..

aracın ikinci el değerinin zaten diğer markalara göre düşük olduğu apaçık ortada.Zaten her koşulda elden çıkarmak isteyince zarar edeceğiz.Belki bu eylem sayesinde sorunlarımıza çareler bulunur ve bizlere daha iyi hizmet vermek için çaba gösterirler.Ben ve arkadaşlarım artık edeceğimiz zarardan çok fiat imajının dışardan görüldüğü gibi olmadığını olası yeni müşterilere anlatmak olacaktır.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

xxx çetin
    xborsaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 118

Alıntı berkkk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın ikinci el değerinin zaten diğer markalara göre düşük olduğu apaçık ortada.zaten her koşulda elden çıkarmak isteyince zarar edeceğiz.belki bu eylem sayesinde sorunlarımıza çareler bulunur ve bizlere daha iyi hizmet vermek için çaba gösterirler.ben ve arkadaşlarım artık edeceğimiz zarardan çok fiat imajının dışardan görüldüğü gibi olmadığını olası yeni müşterilere anlatmak olacaktır.
    +1000

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

arkadaşlar takır tukur sesler geldi.... hadi hayırlısı....

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Valla bunları daha erken okumus olsaydım almadım bu aracı ciddiyim. Moralim cok bozuldu. Şu saatten sonra iptal edersem ne olur? bilen varmı? Ufff ya ötv den zarar etcem arabayıda sattım . cıkış yol söyleyecek varmı?

berk demirel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bunları daha erken okumus olsaydım almadım bu aracı ciddiyim. Moralim cok bozuldu. Şu saatten sonra iptal edersem ne olur? bilen varmı? Ufff ya ötv den zarar etcem arabayıda sattım . cıkış yol söyleyecek varmı?
    aracın plakası çıkmadıysa hala cayma şansın var

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

öncelikle çok geçmiş olsun. bunları okudukça korkar oldum ben city modunu neredeyse hiç kullanmıyorum. tabi arıza yaparmı bilmem benim garantim ağustos 2008 de bitti. o zaman konuştuğumda 540 ytlye 2 yıl daha garanti vereceklerini sölemişlerdi. işlerin yoğunluğundan dolayı fırsat bulupta gidememiştim. acaba aradan bu kadar zaman geçmişken garantiyi devam ettirebilirmiyim.

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok geçmiş olsun. bunları okudukça korkar oldum ben city modunu neredeyse hiç kullanmıyorum. tabi arıza yaparmı bilmem benim garantim ağustos 2008 de bitti. o zaman konuştuğumda 540 ytlye 2 yıl daha garanti vereceklerini sölemişlerdi. işlerin yoğunluğundan dolayı fırsat bulupta gidememiştim. acaba aradan bu kadar zaman geçmişken garantiyi devam ettirebilirmiyim.
    Hayır dostum garantinin bitmesinden en fazla geçmiş olması lazım
    Yinede paranın yüzü sıcaktır aracı koyarsan belkibir ihtimal tanıdık vs falan filan bilirsin işte.
    Konu narkoz30 tarafından (22/04/2009 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Sistem komple bir sistem. City modu nu kullanmaman arıza yapmasına engel değil. aynı motoru kullandıgından arıza yapacaksa kullan kullanma yapacaktır. Diye düşünüyorum.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Uğur,araç tercihi biraz şans işi.Her GP sorunlu çıkacak diye bir kural yok.Aramızda aracını sorunsuz olarak kullanan kişiler de mevcut.Eğer GP ya ısındıysan bence tercihinden sapma.Sonra yağmurdan kaçarken dolaya tutulmak da var...

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Araç fatura edilmediyse vazgeçebilirsiniz
    GP in mirror is faster than they appear !

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Valla hevesim kırıldı cidden. Belki arac kötü değil ama bizimkilerin tutumu kötü. Araca eskiden beri kesiktim zaten Yeni fiesta cıkana kadar tasarım olarak en begendiğim araba idi. Bu fiayatlara göre alabileceğim en donanımlı arac olmasıda cabası.

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Aracı alırsan eğer ki zaten almışsın garantini uzattır.

ZAFER DİNDAR
    unforgiven980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 55

Arkadaşlar aynı sorun bende de çıktı. Gerekli girişimi yaptım mail ve faks çektim. Bakalım son durum ne olacak. Ama şuna inanın arkadaşlar bu araçlar hatalı üretim!!! Eninde sonunda hepinizde çıkacak. Bende çok geç çıktı 2006 model 42 binde.

Aşağıdaki maili gönderiyorum.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.

2006 yılı Temmuz ayında satın aldığım Grande Punto 1,3 Multijet Dynamic aracımın 2 yıllık garanti süresi sona ermiştir. Bu süreç içinde bütün periyodik bakımları yetkili servis tarafından yapılmıştır.

Aracımı aldığım ilk günden beri üyesi olduğum www.grandepuntotr.com forum sitesine üye olan bütün punto sahipleriyle çeşitli organisazyonlara imza attık. Yüzlerce punto sahibi bu platformda araçlarıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmaktalar.

Aracımda geçen hafta bir direksiyon sorunu yaşamaya başladım. Araç stop halindeyken direksiyon sola doğru dönüyor, ayrıca direksiyondan sesler geliyordu. Konuyu araştırdığımda bu araca sahip olan çoğu kişide bu şikayetler yükselmeye başladı. Aracımı servise götürdüğümde sorunun direksiyonla ilgili olduğunu ve benim gibi bir çok araç sahibinin bu servise bu şikayetle uğradığının da altını çizdiler. Maliyetinin 1.950 TL olduğunu ilettiler. Benim bu fiyata itirazım neticesinde ise Tofaş ile görüştüklerini Tofaş’ın 1000 TL gibi bir kısmını kendilerinin karşılayacağını benim ise 950 TL vermem gerektiğini söylediler ancak bu şekilde yapabileceklerini söylediler.

Şimdi şunu sormak istiyorum! Tofaş bu şekilde masrafın yarısını karşılama lüksünü nereden buluyor. Masrafın yarısını karşılıyor ise bu araçla ilgili üretim hatasını kabul ediyor mu demek oluyor bu ?

Bu arıza görüştüğüm bir çok araç sahibinin karşılaştığı genel bir sorundur. Fabrika hatası olan bu durumun firmanız tarafından karşılanması gerekirken üstüne ayrıca para talep ediliyor. Kaldıki aracın kullanımı ile ilgili olarak bu şekilde bir arızanın oluşacağı bile bildirilmediği gibi kullanım kitabında da bundan bahsedilmemektedir. Herkesin aynı sorunu yaşadığı servisleriniz ve özellikle sizler tarafından açıkça bilinirken araçların geri çağrılmamasını anlamak mümkün değildir.

Sayın Yetkili,

Yukarıda kısaca bahsettiğim konu ile ilgili gereğinin acilen yapılmasını, serviste bulunan aracımın bir an önce ayıplı hatasının giderilmesini talep ediyorum.
    Aksi halde konu ile ilgili başta Bursa Cumhuriyet Savcılığına, Tüketiciyi Koruma Derneğine, Tüketici Hakları Derneğine, Türk Standartları Ensititüsüne ve gerekli görülen her platforma, her internet mecrasına şikayetlerimi yazılı olarak yapacağımı bildiririm.

Sorunumun çözülmemesi halinde, aynı sorundan muzdarip olan ve bu konuda mutabakata vardığımız arkadaşlarla birlikte, alenen basına bilgi verilmesini de sağlayacağız.

15. Bu mesajı için 3 kişi unforgiven980'ye teşekkür etti:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

.....
    Arkadaşlar Fiat'ın satış sonrası müşteri memnuniyeti denilen bir kavramı yok.Ben ve birkaç puntocu arkadaşım ile yarından itibaren "Bu araç sürekli arıza yapıyor" yazısıyla İstanbul trafiğinde dolaşacağız.Belki bu şekilde dikkat çekeriz ve ötv indirimini fiat"a dezavantaj olarak kullanabiliriz.Bundan sonra sorunlarımızı dinlerler umarım.sizlerinde katkısını bekliyorum.
    Bu biraz bize de zarar verir AMA şöyle bi slogan sticker halinde kampanya oluşturabiliriz (destek olursa yeni bi topikte gerçekleştirebiliriz?)

"Araç Mükemmel ama Servis yaramaz"
    "Böyle bir araca böyle distirübitör"
    "Ah birde Logomuzda Yıldız olsaydı"
    falann (fikri olan yazssın)

aracı kötülemektense aracı satanla derdimiz, hepimiz araçlarımızı seviyoruz sorunumuzun birmot Tofaş veya daha ilerisi Fiat ...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

xxx çetin
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri

bize zarar verecek diye birseyler yapmadığımız için başımıza bunlar geliyor....
    inanın tüm üyeler bu yazıyı yazsın hersey değişecek...bu sebeple bir organizasyon yaparsak ben varımmm...

hep destek tam destek....

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar. Otomobil Tüketicileri derneğine sizlerin adına bu mesajı yazdım cevap bekliyorum. Duruma göre sizlerin yardımına belgelerine ihtiyac duya bilirim. Benden haber bekleyin.

Sayın yetkililer. Ben Oto yan sanayi olarak çalışan makina müh. yim. Ötv indirimden yaralanarak araç araştırmasına girmiştim ve zaten yan sanayisi oldugumuz Tofaş ın Grande punto aracında karar kılmıştım. Açıkçası aracımı beklerken yaptığım araştırmalar sonucunda aracı sınıfının iyilerindne oldugunu öğrendim. Fakat genel bir şakayet var ki oda elektro servo motor arızası halk arasında city modu arazası diye geçiyor. Daha evvel toyota ve huyndai nin başı gelen ve ömür boyu servo motor garantisi çıkartarak önlerine geçtikleri bir arıza aslında. Şu an bir çok kişi bundan şikayetçi. Çünkü servo motorlar Türkiye yollarında arıza yapma ihtimali yükseliyor. Ve bunu değiştiriyorlar. Granti kapsamında iken araç süper servis değiştiriyor. Fakat aracın garanti bitince bu günkü fiyatı ile 1950 tl gibi bir rakam istiyorlar. Eğer şikayet ederim mahkemye giderim derseniz parça fiyatını ödemeyi yalnızca işçiliği sizden istemeyi teklif ediyorlar. Madem fabrika hatası değiş neden böyle bişi yapıyorlar. Fabrika hatası ise neden recall yada hyundai gibi servo motorlara ömür boyu garanti verip tamamını karşılamıyorlar. Şikayetleri hep bireysel yoldan çözmeye duyurmamaya çalışıyorlar. Eğer ilglinenirseniz bu sıkıntı yaşamış kişilerin görüşlerini ve ellerinde kanıt ve evrakları size iletmelerini sağlıyabilirim. Bende aracımı alınca ilerde belki bu sıkıntı yı yaşıyacağım. Sırf araçların Türkiye modifikasyonunu düşünmediler diye ben neden para ödeyip sakıntı cekiyorum? Bu konuyu değerlendirmenici bir çok madur olan veya olacak insan adına sizden rica ediyorum. İyi günler.

Hüseyin Kiremitçi
    hunter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

bende varımm...

berk demirel
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar 2 ay önce destek verin dedim kimse destek vermedi araçların değeri düşücek diye şimdi ne oldu da destek vermeye başladınız?

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar 2 ay önce destek verin dedim kimse destek vermedi araçların değeri düşücek diye şimdi ne oldu da destek vermeye başladınız?
    2 ay önce ben yoktum kardes. Daha arabayı almadan destek

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

geçen haftalarda bununla ilgili bir topic vardı..
    garanti uzatmayı yapıyorlardı. ama..
    geçmiş aylarıda garantiden sayıyorlardı.
    örneğin bir senelik garanti uzatıyorsunuz ve garantiniz biteli 3 ay oldu diyelim...
    12-3=9 ay garantiniz kalmış oluyor..

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon