17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: İstanbul'dan selamlar

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Standart İstanbul'dan selamlar

Herkese merhaba,

bugün itibariyle Grande Punto 2006 model 1.3 mj dynamic araç aldım ve aranıza katıldım. forumu okuyunca biraz canım sıkıldı aslına bakarsanız. büyük bir sevgiyle aldığım aracımı pazartesi ilk bakımına sokacağım, bugun direksiyonu çevirirken bir sürtme sesi duydum onu araştırayim derken city sorunu ile karşılaştım. aracın hevesi kursağımda kaldı desem yeridir..

pazartesi fiat çağrı merkezini arayıp sorduracağım aracımın servise gidip gitmemesi gerektiğini, ilk bakım içinde sizden öneri rica ediyorum.

Araç 110 bin km.de, satan arkadaş trigere baktır dedi, mazot filtresi dahil tüm filtreleri değiştirdim bir tek yağını değiştir dedi.

Ben triger zincir olduğu için pek önemsemedim fakat sanırım o da değişiyormuş. Aracıma kullanmam gereken yağ markası ve nmarası hakkında önerilerinizi, ilk bakımda nelere dikkat etmem gerektiğini ve istanbul avrupa yakasındaki usta önerilerinizi bekliyorum.

soner sen
    whitegold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34JYB70
    Edilen teşekkür: 540

emre onclıkle araban hayırlı olsun Allah kazalardan belalardan korusun arkadasım. aracına selena 10/40 yag koyman gerekıyor,senden oncekı sahıbı alırkenbutun fılıtrelerı degıstım sen sadece yagı degıs demıs ama benden sana tavsıye sen tekrar hepsını degıstır en azından neyı ne zaman degıstırdıgını kendın bılırsın tabı bu benım sahsı fıkrım cunku dedıgın fılıtreler toplam en fazla 30 40 tl tutacak kı kacınılcak bır para degıl ornegın ben yarın masukıyeye gıtcem Allah nasıp ederse yakıt tasarrufu ve performansı azda olsa etkılıyebılecegı ıcın daha 3500 km once degıstırdıgım hava fılıtrmı tekrar degıstırdım 10 tl tuttu, hem yag kırlıyken ve yanmıs ıken degıstırecegı hava fılıtresı en fazla 50 km sonra tekrar kırlenır cunku yagımız yanık ve eskı yag.yanı dıyecegım en temızı hepsını tekrardan kendın degıstırt kafan rahat olsun.avrupa yakasında ustaya gelınce ben butun arabalarımı mahmutbey sanayıde RALLI OTO KADIR USTAYA goturuyorum yıllardır 10 numara usta gozun arkada kalmaz.tekrardan hayırlı olsun ıyı geceler arkadasım

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Emre hoşgeldin kardeş, araban hayırlı olsun, güle güle kullan, umarım city sorunu çıkmaz, kronik bir arıza gerçi bu. eğer city sorunu çıkarsa garanti bitse de garantiden değiştiren arkdaşlarımız var forumda. onlar sana yardımcı olacaklardır. sıkma canını. sen bi götür baksınlar bakalım direksiyona. hevesin kursağında da kalmasın lütfen.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Aramıza hoşgeldin hayırlı forumlar....

Nizamettin AVCI
    nizamavci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

hayırlı olsun, keyifli forumlar..

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanım ve keyifli forumlar dilerim.

CITY sorunu 2006 larda kronikti baya,hatta servise çağırıyorlardı aracı bunun için.Değiştirenler oldu burada,ve sonrasında pek bir sorun çıkmadı.Ancak aracı keyifle kullanacağınızdan eminim.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

aramıza hoşgeldin emre
    her sürtme sesi cıty diye bir şey yok
    bence sen ilk önce amortisör takozlarına baktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

hoşgeldin... keyifli forumlar.....

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

tum cevap veren arkadaslara tesekkurler.

Aracla yaptigim ilk 700 km sonucunda baya bir isindim. uzun yolda da sehiricinde de bayagi keyifli. tek sikintim park ederken aracin burnunu gorememek ama onuda 1-2 haftaya asarim.

bugun sigorta, kasko islemlerini hallettim kismetse persembe genel bakima sokuyorum.

Herkese ilgisinden dolayi tesekkur ederim, gorusmek uzere.

10. Bu mesajı için 2 kişi emtue'ye teşekkür etti:

Faruk Bilgin
    frç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 92

Hoş geldin hayırlı olsun.
    PUNTODAN SONRA PUNTO..!

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

hayırlı olsun aramıza hoşgeldnizi

ümit Fındıklı
    GP ÜMİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 132

aramıza hoşgeldin,keyifli formlar.

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

bugün itibariyle Grande Punto 2006 model 1.3 mj dynamic araç aldım ve aranıza katıldım. forumu okuyunca biraz canım sıkıldı aslına bakarsanız. büyük bir sevgiyle aldığım aracımı pazartesi ilk bakımına sokacağım, bugun direksiyonu çevirirken bir sürtme sesi duydum onu araştırayim derken city sorunu ile karşılaştım. aracın hevesi kursağımda kaldı desem yeridir..

pazartesi fiat çağrı merkezini arayıp sorduracağım aracımın servise gidip gitmemesi gerektiğini, ilk bakım içinde sizden öneri rica ediyorum.

Araç 110 bin km.de, satan arkadaş trigere baktır dedi, mazot filtresi dahil tüm filtreleri değiştirdim bir tek yağını değiştir dedi.

Ben triger zincir olduğu için pek önemsemedim fakat sanırım o da değişiyormuş. Aracıma kullanmam gereken yağ markası ve nmarası hakkında önerilerinizi, ilk bakımda nelere dikkat etmem gerektiğini ve istanbul avrupa yakasındaki usta önerilerinizi bekliyorum.

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız, sürtme sesi başka şeylerden olabilir ama City olsa bile ücretsiz okudğum herkes yaptırtmış. Bence City olursa bu şekilde ücretsiz olacağından ve artık kafandan çıkacağı için daha iyi olur. Benimki de 2006 ne zaman bozulacak diye bekliyorum

Triger'e baktır bence de km oynanmamışsa büyük ihtimal değiştirme istemez ama arada kontrol ettirmekte fayda var. Yağı değiştirirken hava filtresini de değiştirsen rahat edersin ucuz bir şey. Yağ olarak Castrol Magnatec 10W-40 düşünebilirsin, uzun araştırmalarım sonucu önerilere göre buna karar vermiştim. ben de 3 hafta önce aldım Grande Punto'yu gerekli küçük bir bakım yaptırdığımda bu yağı kullandım.

Ben de avrupa yakasındayım bayağı bilndik bir usta aradım. İlk bakım için Bostancı oto sanayide bulduğum bir ustaya yaptırdım. Sonra rot balans ve Egsoz işleri için bana yakın MAslak oto sanayiyi gezdim, onlarca seçenek var fiyatlar ucuz. Ben tanıdık var diye Bosch Göcekler serviste yaptırdım işlemleri istersen Firma sahibini tanıyorum iletişim bilgilerini veririm ama özel bir fiat servisi bulman en güzeli olur. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi işçilik dahil 100'ü geçmez. Triger zinciri, balata vs de kontrol ettirirsin

05 Alfa 156 1.6 Dist. (2004.10 - 2009.10) --- 09 Nissan Qashqai Tekna Exec. (2009.12 - ...) --- 06 Grande Punto Starjet (2010.05 - ...)

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

ilginize cok tesekkur ederim,

arabaya iyice alistim. yarin bakima girecek insallah, yag ve filtreler, balatalar degisecek, triger ve on takim kontrol edilecek. bir arkadasimin tanidik ustasi varmis bakalim neler cikacak.

gelismeleri yazarim, keyifli forumlar

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

https://forum.grandepuntotr.com/ista...l-partisi.html (bu linke tıklayınız) buluşmayada bekleriz

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

hoşgeldiniz keyifli ve aktif forumlar...

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı StrawBeeRy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://forum.grandepuntotr.com/ista...l-partisi.html (bu linke tıklayınız) buluşmayada bekleriz

Katilmak isterdim fakat pazar gunleri calisiyorum. Yoksa DH Otomobil Genel'in tum bulusmalarina keyifle istirak ederim, onceden haberim olsaydi degistirirdim nobetimi ama maalesef zor gozukuyor

19. Bu mesaj için teşekkür edenler: