Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
115 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Ne olacak bu Fener'in hali? Küme düşer mi?

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

MADDE 55 – MÜSABAKA SONUCUNU ETKİLEME
    (1) Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna
    teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu
    kapsamdadır.
    (2) Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak
    mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin
    ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.
    (3) İhlalde sorumluluğu bulunan kişi veya kulüplere ayrıca para cezası verilir.Futbol Disiplin Talimatı
    12
    (4) Anılan yasağın hakemler tarafından ihlali halinde sürekli hak mahrumiyeti cezası verilir.

açık şekilde yazılmış...

2. Bu mesajı için 2 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

evet evet
    bencede artık düşürmeleri lazım
    iş ayyuka çıkmış bu saaten sonra ne fb ne türk futbolu falan dinlemeden
    gereken yapılmalı bu işin için içine giren tüm takımlar hatta kalkışan tüm takımlar dahil
    şeriatın kestiği parmak acımaz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

4. Bu mesajı için 4 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

ben olayların aksine Türk futboluna zarar değil yarar sağlayacağı kanısındayım bakın italya ya şike olayından sora takımları gitti şampiyonlar ligi kazandı geldi... bu olaylar ve verilecek cezalarda bize ders olur bidaha hiçbi takım futbolcu bu işlere kalkışmaz oturur çalışır kazanır

6. Bu mesajı için 2 kişi mix'ye teşekkür etti:

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Bir de futbolculara ödenen uçuk rakamların adaletsizliği
    gözden geçirilebilseydi keşke...
    Bir öğretmenden, bir doktordan, bir mühendisten, bir bilim adamından,
    bir askerden, bir başbakandan, bir cumhurbaşkanından
    vs. daha mı fazla katkıları ve emekleri var ki topluma, ülkeye acabaa...

Hem aldıkları parayı hakkıyla oynamadan kazanıp, üstüne bir de yetmez
    gibi fazlasını cukkalayacaklar... Bizde hala çocuklarımız onu okusun, şöyle
    çalışsın diye dirsek çürütelim, ömür tüketelim...

8. Bu mesajı için 2 kişi ozdem'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de futbolculara ödenen uçuk rakamların adaletsizliği
    gözden geçirilebilseydi keşke...
    Bir öğretmenden, bir doktordan, bir mühendisten, bir bilim adamından,
    bir askerden, bir başbakandan, bir cumhurbaşkanından
    vs. daha mı fazla katkıları ve emekleri var ki topluma, ülkeye acabaa...

Hem aldıkları parayı hakkıyla oynamadan kazanıp, üstüne bir de yetmez
    gibi fazlasını cukkalayacaklar... Bizde hala çocuklarımız onu okusun, şöyle
    çalışsın diye dirsek çürütelim, ömür tüketelim...
    Söylediklerinize bire bir harfiyen katılıyorum özdem hanım.Kendim bizzat futbolu seven takip edip izleyen biri olarak bazen bu söylediklerinizden hareketle özeleştiri yapıyorum.Acaba bu kişilere gereğinden fazla mı önem veriyoruz.Bunları bu seviyelere bizler mi getiriyoruz yoksa birileri böyle bir düzen kurmuş sürekli böyle gider mi diyorum.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Söylediklerinize bire bir harfiyen katılıyorum özdem hanım.Kendim bizzat futbolu seven takip edip izleyen biri olarak bazen bu söylediklerinizden hareketle özeleştiri yapıyorum.Acaba bu kişilere gereğinden fazla mı önem veriyoruz.Bunları bu seviyelere bizler mi getiriyoruz yoksa birileri böyle bir düzen kurmuş sürekli böyle gider mi diyorum.
    Ben de futbolu seven, takip eden bir GS taraftarıyım...
    Spora ve sporcuya tabiki saygım sonsuz ancak bu şike soruşturması içerisinde
    bulunan 8 adet ruhsatsız silah, sonra menajerlik sınav soru
    kağıdı ve bu soruların 15.000 euro dan başlayan fiyatlarla adaylara yapılan satışları...
    Şimdi spor bunun neresinde diye soruyor insan...
    Aldıkları paralar, yaşam standartları ne derece adildir...

Bu arada söylediklerim kesinlikle FB ye hitaben değildir, tüm takımları
    kastediyorum, kimse yanlış anlamasın lütfen...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

yıllardır herkesın basbas bagırarak konustugunu ılk kez( kanunun cıkıs yılı bu yıl oldugundan) polıs konusmaya basladı bu yılın sanssızı fb. yarısta sampıyonlugu kovalayan tek uc buyuktu bu yıl. yoksa dıgerlerı potada olsalar emın olun onlarda yaparlardı... kabak fb ye patladı( bjk lıyım bu arada)
    alı sen demıskı--- fb tarıhınde bır ılk yazıklar olsun---- ya sen barı yapma alı sen
    azız yıldırım ıcerı alınan general sendromuna kapılmıs... hastane kapıları arsınlıyor.
    en cok uzuldugum konu ıse- 30 mılyon taraftarının oldugu soylenen bır klup. taraftar azız baskana yaptıkları ıcın tesısler ıcın profosyonellesme ıcın bu kadar guvenırken, yıllarını bu forma ıcın terletmıs onca buyugumuz hala hayattalarken, azız bey 30 mılyon taraftarın emek vermıs ve vermeye devam eden futbolcuların hakkını gercekten bu paralara satmıssa yazıklar olsun... bırde olaylı maclara bakıyorum ya fb sıvası gecen sezon sıvasta 5 gol atarak yenmıstı. yanı sankı prım verılmese yenılmeyecek. ıbb macında ı akın az oynasınmıs gol atmasınmıs. bu fb ıbb yı yenemeyecek takımya baskan ısın ıcıne para sokuyor. fb- arsenal macında ver van persıe ye prımı kabul edelım olaya bak. fb sıvaslı kalecıye para vermıs. yazık ya. 85 model eskı kasa dogana evo ıle yarıs yaparken aman gozum cok basma dıye tesvık vermeye benzıyor
    yazık yazık yazık.

13. Bu mesajı için 2 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

İşlediği bütün suçlar somut delillerle tespit edilmiş birini desteklemek için yolları trafiğe kapatıp ortalığı birbirine katıp 10-15000 kişiyle yürüyüş yapıp aziz yıldırım adına slogan atan istanbuldaki fenerbahçeli taraftarları kınıyorum.Demek ki bazen adaletin adil bir şekilde işlemsi de yetmiyor çünkü bu olay gösteriyor ki ne kadar bazı şeyleri düzeltmek için çabalansa da böyle kuru bir kalabalık her zaman iş başında.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşlediği bütün suçlar somut delillerle tespit edilmiş birini desteklemek için yolları trafiğe kapatıp ortalığı birbirine katıp 10-15000 kişiyle yürüyüş yapıp aziz yıldırım adına slogan atan istanbuldaki fenerbahçeli taraftarları kınıyorum.Demek ki bazen adaletin adil bir şekilde işlemsi de yetmiyor çünkü bu olay gösteriyor ki ne kadar bazı şeyleri düzeltmek için çabalansa da böyle kuru bir kalabalık her zaman iş başında.
    hatırlatmak isterim
    aziz yıldırım halen suçlu değilir ve halen hüküm giymemiştir ve dahada halen masumiyet karinesi esastır
    sadece hakkında açılan dava için tutuklu olarak yargılanacak
    taraftaron şu an için başkanına destek olması gayet doğal ve duyarlı bir davranış bence
    taşkınlıklar hariç tabiki

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

"Türkiye'de Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse, bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler. Perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
    İslam Çupi

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

Cumhuriyet İçinde Cumhuriyet Kurmak Kolay Zannettiniz illa söyletiyorsunuz adam

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

İslam Çupi'nin sözleridir. Cumhuriyet içinde cumhuriyet kurmak bölücülüktür. Ordaki Cumhuriyet camia benzer bir anlamda kullanılıyor veya ben böyle biliyorum bende bu anlamda kullanıyorum. Yazının tamamı okursan ülkeden ayrılma gibi bir talebin olmadığını anlarsın.

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

eh madem fener bank asyaya düşsünde birazda izmir esnafı sevinsin

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

dusuremedıler. beklemeye karar verdıler. hadı gecmıs olsun 1 haftadır bızı oyaladılar.. hıc bırsey degısmedı....

sampıyonlugumuzun içinde herhangibir şike olmaığını dusunuyorum...
    cunkı ben bılırım her macın son dudugunu duymadan macın bıtmedıgını . ben bılırım cektıgım yusufları...

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Basın tarafından bir haftadır yapılan haberlerin TFF'ye acele bir karar aldırmamış olması sevindirici.

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hatırlatmak isterim
    aziz yıldırım halen suçlu değilir ve halen hüküm giymemiştir ve dahada halen masumiyet karinesi esastır
    sadece hakkında açılan dava için tutuklu olarak yargılanacak
    taraftaron şu an için başkanına destek olması gayet doğal ve duyarlı bir davranış bence
    taşkınlıklar hariç tabiki
    Yalnız ümit bey destek olmak ayrı bir şey.Adliyenin önünde slogan atıp aziz yıldırımın götürüldüğü aracın önünü kesmek ayrı birşey.Hukuk hep yanlış yapıyor da bütün yanlışları taraftar mı düzeltiyor sanki.Bence bir adamın hakkında suç teşkil edecek deliller mevcutsa hastalığını bahane edip binbir yoldan su getirmesine rağmen savcı tutuklanmasını talep ediyorsa o adam suçludur.Yoksa aziz yıldırım gibi adamı sabah erkenden evinden alıp götürmek eften püften sebeplerle yapılacak birşey değil.Zaten günlerdir gazete ve telvizyonlarda yapılan usülsüzlükler çarşaf çarşaf sergileniyor.Allahtan biraz devlet otoritesini belli etmeye başladı da bu kendini ayrıcalıklı zanneden soylular sınıfına ayağınızı denk alın diyebildi.

Yoksa 10 yıl önce bu olaylar olsaydı başbakanı istifa ettirirlerdi.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Federasyon radikal kararlar alacak baslreti gosteremedi....

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Türkiye'de Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı, başarılı ve ilkse, bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur. Esnafın yüzü güler. Perakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz. Tiyatrolar, sinemalar, sazlar, barlar, meyhaneler fuldur. Statlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir. Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür. Kötü (!) uğurlanmasına rağmen. Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa, Türkiye yoktur, futbol yoktur, bolluk yoktur, insanlar yoktur, canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp, mezarlık olur. Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz."
    İslam Çupi
    Bence islam çupi saçmalamış.Neredeyse ülkede yaşanan her olumlu gelişmeyi fenerbahçeye mal etmiş.Neymiş bu fenerbahçe yahu kıymetini bilememişiz demek ki.Öyle abartmış ki fenerbahçe olmasaymış milli mücadeleyi kazanamazdık diyecekmiş neredeyse.Evet fenerbahçenin bereketi var.Ama memlekete değil.Brezilyalılara karşı gayet bereketli takım.Bu fenerbahçeden her ülkede bir tane olsaymış.Brezilya dünyanın en güçlü ekonomisi olurmuş.E tabi bu zamana kadar yapılan transferlerle milyonlarca dolar yatırımıyla berezilyayı bayağı ihya etmiştir tabi.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yunus tartışmak istemiyorum
    gözlükleri çıkart bence
    taşkınlık yapanlar hariç dedim okumadın galiba
    suçlular cezasını çeksin kesinlikle hemfikirim ama illaki bunu taraftarların labullenmesi zaman alacaktır
    hiç bir şey olmamış gibi koyun gibide bakmaz taraftar dediğimiz topluluk
    hangi takımın taraftarı olırsa olsun

YUNUS KAYA
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah

BENİM İÇİN ARTIK TÜRK FUTBOLU BİTMİŞTİR...

Ya Allah aşkına arkadaşlar elinmizi vicdanımıza koyup bir düşünelim.Nasıl bir aldatmacanın peşinde bizleri senelerdir sürüklüyorlar diye.Yıllardır taraftarından tutun bütün spor yorumcularına o sahtekar kulüp başkanlarına futbolculara kadar taraflı tarafsız herkes bu lig de şaibe var hakkımız yeniyor yok işte hakemler puanlarmızı gaspediyorlar o takıma bu takıma teşvik veriyorlar demiyorlar mıydı?Günlerdir şikeyle ilgili bilgi ve bulgular gazete sayfalarında yer almadı mı?Emniyet 19 maçta şike ve teşvik primi verildiği belgelerle tespit edilmiş denilmedi mi? Bugün adı geçen takımın hakkında iddianamelerle suç delili teşkil edecek belgelere göre başkanı iki yöneticisi gözaltına alınıp tutuklanmadı mı?Madem suçu yoktu da kafanıza göre mi içeriye alıyorsunuz bu adamları.Uefa en ufak bir şüphe varsa da gerekeni yapın demedi mi?Hadi diyelim kesin suç kanıtlanmadı en ufak şüphe dahi mi yok.

Bir de bugüne bakalım;TFF denilen federasyon bzuntusu ve 18 kulüp yöneticisi toplantı yapıyor.Yıllardır hakemler bizim hakkımızı yiyor.Federasyon nerede maçlar masada kazanılıyor.Şu şuna teşvik veriyor diyen kulüp başkanı bozuntuları türk futbolunda şike yoktur.Aman var demeyin.Paracıklarımız,reklam gelirlerimiz düşecek biz koyun gibi peşimizden giden taraftarı nasılsa kandırırız diyorlar.Tff müsveddeleri sonra çıkıp açıklama yapıyor:Ligler 5 ağustos ta başlayacak fb avrupa kupalarına katılacak.lig tescil edilmiştir.Siz hukuka bakmayın nasılsa biz yine bildiğimizi yaparız dediğimiz dedik çaldığımız düdük diyrolar.Efendim işte herkesi memmun edecek karar alamayız bari bizi besleyn fb yi ve başkanını memmun edelim.Bu nasıl vurdumduymazca cahilce sorumsuzca bir açıklamadır anlamış değilim.Bunlar milleti akılsız mı zannediyor?

Kimse çıkıp da suçluluğu ispatlanmadı dava süreci devam ediyor teranesini okumasın.Bu kadar delil bu kadar gözaltı bu kadar kamera kayıtları ve ses kayıtları süs olsun diye yayınlanmadı.

BAKIN ARKADAŞLAR!!! İtalyada juventusun içinde bulunduğu şike soruşturması hala devam ediyor.Orda juventusun suçu kesinleşmediği halde olay üzerinde şüpheler bulunduğu için juventus küme düşürüldü.Uefa %1 şüphe varsa gereğini yapın diyor yoksa biz yaparız diyor.Bizim üçkağıtçı şikeci tff %1 bile şüphe görmüyor demek ki.
    Bundan sonra hiçbir kulüp başkanı,hiçbir spor yorumcusu,hiçbir futbolcu ve hiçbir taraftar hakemler hakkında klüpler hakkında hakkımız yeniyor.Adaleletli yönetim istiyoruz demesin.Çünkü buna hiç hakları yok.Yılladır hakkımız yeniyor diye ekranlarda ağlayanlar iş paraya maddiyata geldiği zaman kimlerin yalakalığına soyunuyorlar herkes gördü.

Benim için bu saatten sonra türk futbolu bitmiştir.Demek ki şike yapılsa da birşey olmayacağı kesin.Bundan sonra maç da izlemeyeceğim.Hepsinin Allah belasını versin.Zaten futbol oynadıkları yoktu şimdi şikenin ligi oldular.Bence ligin adı değişmeli.En uygun isim SPOR TOTO ŞİKE LİGİ.

Bu basiretsizler adil karar verecek cesareti gösteremedi.İnşaalah gerekeni yapacağız diyen uefa şike de adı geçen takımları avrupa kupalarından men eder.İster ki hepsini men etsin.Zaten bi halta yaradıkları yok.
    Konu ykaya1983 tarafından (11/07/2011 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.

30. Bu mesajı için 2 kişi ykaya1983'ye teşekkür etti:

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon