Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gp garanti biterken...

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

Standart Gp garanti biterken...

arkadaşlar garantimiz biterken servise aracımızı götürüp neleri garanti kapsamında sıfırlayabiliriz?

ALTAR KILIC
    Kurallara uymadığı için forumdan süresiz olarak uzaklaştırılmıştır! ALTARKILIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

garanti bitimine yaklaşıldığında son kozlarını garanti kapsamında kullanan ve o zamana kadar ödediklerini en azından dengeleyerek gp lerini sağlamlaştıran arkadaşların fikirlerine eminim sıfır gp alan arkadaşlarımızın ihtiyacı olacağını düşünüyorum.
    garanti biterken servisler ne gibi sorunlar çıkarıyorlar veyahut ne gibi yardımlar gösteriyorlar.
    2 sene bitiminde gp lerimizin ileride eskiyecek hangi parçalarını garanti kapsamında değiştirebiliriz?
    ve daha aklıma gelmeyen nice durumları bu konuda paylaşalım istiyorum...
    teşekkür ederim...

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

bır problemınız yok ıse hıcbırseyı degıstıremezsınız....
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

4. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

peki garanti bitmeden servise götürüp kontrol ettirdiğimizde servislerin bakış açısı ne olacak. ya da servis değiştirmesi gereken parçaları değiştirecek mi? örneğin direksiyonumdan tık tık sesleri gelmeye başladı ve arada direksiyondan radio kontrolü yaparken bazen takılmalar oluyor..

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

uretım hatası olan bır sorun var ıse elbette garantıden degıstırılır...servısın bakıs acısına gelınce sızı memnun etmek ıcın elınden gelenı yapacaktır...

murat değirmenci
    muratde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 BYZ 84
    Edilen teşekkür: 124

şu anda olan problemleriniz varsa bile garanti süresi bitmeden bunun tespitini yaptırın.daha sonra garanti bittiğinde bu işler için götürdüğünüzde eski bir problem olduğunu hatırlatırsanız servis kayıtlarında aramada eski olduğu çıkar ise garanti bitse bile yapıyorlar.yapmazlarsa olay belli.444 lü numarayı arayıp durumu bildirirsin.

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

Alıntı ALTARKILIC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    garanti bitimine yaklaşıldığında son kozlarını garanti kapsamında kullanan ve o zamana kadar ödediklerini en azından dengeleyerek gp lerini sağlamlaştıran arkadaşların fikirlerine eminim sıfır gp alan arkadaşlarımızın ihtiyacı olacağını düşünüyorum.
    garanti biterken servisler ne gibi sorunlar çıkarıyorlar veyahut ne gibi yardımlar gösteriyorlar.
    2 sene bitiminde gp lerimizin ileride eskiyecek hangi parçalarını garanti kapsamında değiştirebiliriz?
    ve daha aklıma gelmeyen nice durumları bu konuda paylaşalım istiyorum...
    teşekkür ederim...
    Neden uzatılmış garanti yaptırmıyorsunuz hem bunları dert etmezsiniz hem 1 yıl boyunca içiniz rahat olur hatta tekrar 1 yıl daha uzatabilirsiniz 2 yıl fabrika garanti veriyor 2 yılda siz uzatabiliyorsunuz toplamda 4 yıl garantiniz olur buda benim önerim

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

Cengiz'e katılıyorum, yıl sonun da benim aracın da garantisi bitiyor. Ancak 1 yıl daha uzatacağım.

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

uzatma fiyatlarıyla ilgili aldığınız bilgileri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...önemli olan hazır garantimiz varken para vermeden yaptırmak.sonuçta bakımlarda cebimizden yüklü miktarlar çıkıyor.uzun süre aynı arabayı kullanmayı düşünen bir kullanıcı olmadığım için garanti bitmeden yaptırıp satarkende fiyatta indirim yaptırmak istemiyorum...

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

bir yıl uzatmak 300 ytl civarıydı sanırsam...şu link i bi inceleyin isterseniz...

https://forum.grandepuntotr.com/gene...ti-uzatma.html

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Burada unutulmaması gereken konu uzatma için garanti bitiminde değil, en son garanti bitimine 1 ay kalaya kadar gidip bu uzatma işlemini yaptırmanız gerekiyor. Ben direk 2 yıl daha uzatmıştım. Bir kampanya vardı %50 indirimli. 270 küsür gibi birşeye iki yıl daha uzatmıştım. Bencede en iyisi garantiyi uzatmak

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

uzatma fiyatlarıyla ilgili aldığınız bilgileri paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...önemli olan hazır garantimiz varken para vermeden yaptırmak.sonuçta bakımlarda cebimizden yüklü miktarlar çıkıyor.uzun süre aynı arabayı kullanmayı düşünen bir kullanıcı olmadığım için garanti bitmeden yaptırıp satarkende fiyatta indirim yaptırmak istemiyorum...
    Sayın forum arkadaşım aracından bazı seslerin geldiğini söylemiştin farzedelim ki böyle bir şikayetinde yok kısa bir süre sonra da garantin bitti işin güzel yanı ise ondan kısa bir süre sonra bir arıza çıktı veeee güzel bir fatura buna ne dersin ?? 1 yıllık garanti uzatma ücretini fazlasıyla ödersin ve iç çekip ( keşke ) dersin uzatsaydım şu garantiyi ama nafile veee serviste bulunan su sebilinden buz gibi bir bardak su Kaldı ki garantini 2 yıl birden değil 1 er yıl olarak ta uzatırsın ve aracını uzun süre kullanmayacağını söylediğin için aracı satarken de bu bence bir artı olur sattığın kişiye

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ben şöyle bir ekleme yapim. size kart açılır ve probleminiz hallolmaz ise. garantiniz bitse bile kartınız açık kalır ve sorununuz garantiden halledilir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gky Akkoc
    FeaRLeSsHunTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 115

garantiyi uzatıp işinizi garantiye alın bence

Muslum Kaymak
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24

garantı uzatma fıyatları...
    1 yıl veya 100 bın km ye kadar 310 ytl
    2 yıl veya 130 bın km ye kadar 559 ytl....world bonus karta maksımum 12 taksıt ımkanı....
    ayrıca anahtar sahıbı ısenız ındırımlerınız var....

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın forum arkadaşım aracından bazı seslerin geldiğini söylemiştin farzedelim ki böyle bir şikayetinde yok kısa bir süre sonra da garantin bitti işin güzel yanı ise ondan kısa bir süre sonra bir arıza çıktı veeee güzel bir fatura buna ne dersin ?? 1 yıllık garanti uzatma ücretini fazlasıyla ödersin ve iç çekip ( keşke ) dersin uzatsaydım şu garantiyi ama nafile veee serviste bulunan su sebilinden buz gibi bir bardak su Kaldı ki garantini 2 yıl birden değil 1 er yıl olarak ta uzatırsın ve aracını uzun süre kullanmayacağını söylediğin için aracı satarken de bu bence bir artı olur sattığın kişiye
    garantim bittikten sonra zaten serviste işim olmaz. şu an bile balata fiyatını 175 ytl çıkardıkları için 20000 bakımda değiştirmedim götürdüm anlaşmalı ustama 65 ytl ye taktırdım.önemli olan kendimizi yoldurmak değil bu forumu tüketici lehine kullanmak.eğer bu forum tüketiciden çok üreticinin tüketiciyi kullanması için fayda sağlarsa bizim için bir faydası yok demektir.her zaman biz haklı olmalıyız arkadaşlar servisler değil.alınanlar alınabilirler...

cengiz akyol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

garantim bittikten sonra zaten serviste işim olmaz. şu an bile balata fiyatını 175 ytl çıkardıkları için 20000 bakımda değiştirmedim götürdüm anlaşmalı ustama 65 ytl ye taktırdım.önemli olan kendimizi yoldurmak değil bu forumu tüketici lehine kullanmak.eğer bu forum tüketiciden çok üreticinin tüketiciyi kullanması için fayda sağlarsa bizim için bir faydası yok demektir.her zaman biz haklı olmalıyız arkadaşlar servisler değil.alınanlar alınabilirler...
    Çok güzel yazmışsın fakat kendii kendini suçluyorsun zaten hem pahalı diye servise iş yaptırma hem garantisi bitmeden serviste neleri yaptırabilirim diye fikir al kendinizi yoldurmak istemiyorsanız ustanıza gitmeye devam edin derim ben yada garantili araç almayın ben bu forumun amacının tüketicilerin bilgilerini şikayetlerini paylaşması olarak biliyordum uyanıklık yada servislerden çıkar elde etmek değil bir de diyorsunuz ki her zaman biz haklı olmalıyız haklısınız zaten çok haklısınız bende bir tavsiyede bulunayım eğer ustanız yanlışlıkla aracınıza zarar verirse yada bir hata yaparsa servise gidebilirsiniz garantidennn ( bu arada ben servis sahibi değilim )sadece yorumunuzu doğru bulmadığım için yazdım iyi forumlar...not: bir balata değişiminde bu kadar far olmaz olursa da kalite farkı muhakkaktır...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

fiatın taktığı opar balatanın aynısı
    ya aracın aksamlarından pek bir haberin yok
    veyahutta fiyat araştırması yapmayı bilmiyorsun arkadaşım
    kapalıçarşı zihniyetine sahibim ben
    bilmem hiç kapalıçarşıdan tanıdığın var mı?
    ayrıca kusura bakma da bakımlarını yaptırırken verdiğim paraları çıkaramadığım sürece arabamı satmayı da düşünmüyorum...
    sen kendini fiat a emanet etmişsin
    ver aynı parçaları bana oturur ben kendimde takarım
    her parçanın aksamının zaten numaraları belli
    yazıyorsun onları listeden canım arkadaşım
    mesela 10000 km bakım yaptıran arkadaş listesinin fotokopisinin resmini koymuş
    işine gelir gelmez
    oradaki parçalarının numaralarını yazarsan isimlerini yazarsan
    gider dışarıdan alır takarsın
    garantin bitincede 40000 km için aynı listeleri takip edersin
    parçalarının isimlerini yazarsın gider taktırırsın
    balata için o kadar fiyat farkı olmaz demişsin ama pek senin fiat la alakan olduğunu sanmıyorum
    tek bir jant kapağı için 36 ytl+kdv isteniyor
    aynı jant kapağını ben fiattan 7 ytl ye aldırıyorum...
    o yüzden sen bu forumu iyi takip et ki biraz daha bilgilen...
    burada kesiyorum bu atışma tavrını...

Alıntı buremir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel yazmışsın fakat kendii kendini suçluyorsun zaten hem pahalı diye servise iş yaptırma hem garantisi bitmeden serviste neleri yaptırabilirim diye fikir al kendinizi yoldurmak istemiyorsanız ustanıza gitmeye devam edin derim ben yada garantili araç almayın ben bu forumun amacının tüketicilerin bilgilerini şikayetlerini paylaşması olarak biliyordum uyanıklık yada servislerden çıkar elde etmek değil bir de diyorsunuz ki her zaman biz haklı olmalıyız haklısınız zaten çok haklısınız bende bir tavsiyede bulunayım eğer ustanız yanlışlıkla aracınıza zarar verirse yada bir hata yaparsa servise gidebilirsiniz garantidennn ( bu arada ben servis sahibi değilim )sadece yorumunuzu doğru bulmadığım için yazdım iyi forumlar...not: bir balata değişiminde bu kadar far olmaz olursa da kalite farkı muhakkaktır...

ALTAR KILIC
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

usta zarar verirse demişsin
    otofix yaz google ve bir incele...
    işleri sadece her marka aracın bakımı tamiri ve parçalarını sağlamak.
    ve yaptıkları her işin garantiside dahil cengiz...
    sanırım senin servislerle bir anlaşman var
    insanların parasını verdiği garantili ürünleri sonuna kadar değerlendirmesinin yadırganmasına şaşırdım..
    garantili almamın sebebi iki sene boyunca cebimden beş kuruş çıkmaması içindir.
    sükse yapmak için değil...
    NOKTA...

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

fiatın taktığı opar balatanın aynısı
    ya aracın aksamlarından pek bir haberin yok
    veyahutta fiyat araştırması yapmayı bilmiyorsun arkadaşım
    kapalıçarşı zihniyetine sahibim ben
    bilmem hiç kapalıçarşıdan tanıdığın var mı?
    ayrıca kusura bakma da bakımlarını yaptırırken verdiğim paraları çıkaramadığım sürece arabamı satmayı da düşünmüyorum...
    sen kendini fiat a emanet etmişsin
    ver aynı parçaları bana oturur ben kendimde takarım
    her parçanın aksamının zaten numaraları belli
    yazıyorsun onları listeden canım arkadaşım
    mesela 10000 km bakım yaptıran arkadaş listesinin fotokopisinin resmini koymuş
    işine gelir gelmez
    oradaki parçalarının numaralarını yazarsan isimlerini yazarsan
    gider dışarıdan alır takarsın
    garantin bitincede 40000 km için aynı listeleri takip edersin
    parçalarının isimlerini yazarsın gider taktırırsın
    balata için o kadar fiyat farkı olmaz demişsin ama pek senin fiat la alakan olduğunu sanmıyorum
    tek bir jant kapağı için 36 ytl+kdv isteniyor
    aynı jant kapağını ben fiattan 7 ytl ye aldırıyorum...
    o yüzden sen bu forumu iyi takip et ki biraz daha bilgilen...
    burada kesiyorum bu atışma tavrını...

36 ytl lik parcayi fiattan 7 ytl ye aldiriyorum derken kastettiginiz yontemi biraz daha acar misiniz lutfen? 7 ytl ye ayni orijinal parcayi hangi fiattan alabiliyoruz? toptancidan mi? Tam olarak net ifade eder misiniz?
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

Sayfa 1/2 12 SonSon