19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Puntomun arka fanı üflemio?

Doğan Can
    uLTRa GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 242

Standart Puntomun arka fanı üflemio?

sıcak yada soğuk farketmiyo açtığım zaman full arka tarafa da ayarlasam arkadaki alttakiler çok az ama çokk az üflüo servise götürcektim ama önce size soruyım dedim neden olabilir acaba?

Alper dağdemiR
    Auto engineeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AD9158
    Edilen teşekkür: 504

arka tarafa nasıl ayarlıyorsunuz? ayaklara weren düğmeyi açtığınızda arka koltuklardakilerin de ayaklarına üfler. ewet az üflüyor ama çok çok az da değil, işe yarıyor bende

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

zaten bir tek onu açıorum denemek için ayaklara üflesin diye yani üflemiyomuş gibi birşey anca elini yanına getircen ondan sonra belli oluo azcık üflediği

ne yapmam lazım?
    Konu erdiyilmaz tarafından (22/03/2008 Saat 13:54 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

bu kadar mukemmeliyetçi olmayın yaw bunu dusunup beyninizi aşındırmaya telefon vs acmaya git gel yapmaya degecek birşey diil bu, zaten motor ısındıktan sonra ondeki tek bir kanalda acık olsa arac ısınmaya baslıyor sıcagın nerden geldiginin onemi kalmıyor. Arkaya giden kanallar incedir ve onlar icin ayrı bir fan olmadıgı icin bu kanallara dusen havanın hacmi diger kanallara gore daha azdır bunda gariplik yok her aracta bu boyledir.

(kanallar aklıma gelmişken size bir taktik vereyim aracın on konsolun ortasındaki kanallar sadece goguse hava verildiginde açılıoyr {puntoda denemedim ancak aynı diye tahmin ediyorum} bu kanalların içine vanilya kokusu sıkıyorum koltukların altındaki kanalların içinede çilek kokusu sıkıyorum. Hava akımı camlardayken arabanın içinde hiçbir koku olmuyor, çilek kokusu istedigimde aşagıya hava veriyorum vanilya istedigimde goguslere veriyorum super bir hava atma yontemi oluyor )
    Konu ugurozer tarafından (22/03/2008 Saat 16:23 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Demiray
    dmRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 269

olm Uğur, alemsin valla

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    (kanallar aklıma gelmişken size bir taktik vereyim aracın on konsolun ortasındaki kanallar sadece goguse hava verildiginde açılıoyr {puntoda denemedim ancak aynı diye tahmin ediyorum} bu kanalların içine vanilya kokusu sıkıyorum koltukların altındaki kanalların içinede çilek kokusu sıkıyorum. Hava akımı camlardayken arabanın içinde hiçbir koku olmuyor, çilek kokusu istedigimde aşagıya hava veriyorum vanilya istedigimde goguslere veriyorum super bir hava atma yontemi oluyor )
    Güzel bir taktik Uğur ama kanalların içine herhangi bir şey sıkılması tavsiye edilmiyor, bilesin!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Denildiği gibi mesafe uzadıkça çıkan hava miktarı da düşüyor.Bu normal.Arkalarda daha etkili sonuç almak için sadece alt yönlendiriciyi açmak gerekli tabi bir de fan şiddetini arttırmak.Tüm yönler açıkken önlere gelen hava miktarı bile oldukça azalıyor...

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denildiği gibi mesafe uzadıkça çıkan hava miktarı da düşüyor.Bu normal.Arkalarda daha etkili sonuç almak için sadece alt yönlendiriciyi açmak gerekli tabi bir de fan şiddetini arttırmak.Tüm yönler açıkken önlere gelen hava miktarı bile oldukça azalıyor...
    bende ardanın düşüncesi ile aynı dusuncedeyim

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Murat tabiki tavsiye etmeyecekler tavsiye ediyoruz deseler millet neler neler sıkacak sonra garanti isteyecek dusunebilio musun? Merk etme ben civicde 6 senedir yapiorum bunu arada bir, hicbise olmuo (tabi abartıp kanalları iliklerine kadarda ıslatmamak gerek )

Hakan
    Konu ugurozer tarafından (23/03/2008 Saat 11:33 ) değiştirilmiştir.

sinan erdogan
    drsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

havalandırma kanallarına kesinlikle birşey sıkmayın.benim clio marka aracımda bunu çok sık yapıyordum ve 1-2 sene sonra havalandırma içerisinden çalışan vantilatormudur nedir bilmiyorum ama paslanmış ve acayip ses gelmeye başlamıştı.haberiniz ola.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı drsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    havalandırma kanallarına kesinlikle birşey sıkmayın.benim clio marka aracımda bunu çok sık yapıyordum ve 1-2 sene sonra havalandırma içerisinden çalışan vantilatormudur nedir bilmiyorum ama paslanmış ve acayip ses gelmeye başlamıştı.haberiniz ola.
    sizin sorununuzun nedeni aracın polen filtrelerinden veya hava girisinin nemli hava alması veyahutda motorunu yıkatmanızdan dolayı kaynaklanmış olabilir, aracın icinden sıkılan sprey fan bilyalarına ve motoruna ulasmaz.

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Gecenlerde araci temizlerken yaptigim kontroller esnasinda kabin icinden monte edilen polen filtresinin muhafaza kapaginin kirik oldugunu ve gevsedigini fark ettim. Bu kapagi en son 40 000 km bakimi esnasinda serviste kirarak yenisiyle degistirmeyip yerine taktiklarini tahmin ediyorum. Yine servis yonunden gayet terbiyesizce bir tesaduf beni buldu. Bu kapagin yerine dogru duzgun oturmamasi sonucunda, polen filtresi kanalindan kabine hava kacagi oluyor ve mazgallardan yeterince guclu miktarda hava debisi saglanamiyor. Kanallardan hava gelmediginden sikayetci olan arkadaslarin, torpido kapaginin hemen altinda orta konsol tarafinda bulunan polen filtresi kapagini kontrol etmelerini tavsiye ederim.
    Konu Muhendis06 tarafından (27/03/2008 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

14. Bu mesajı için 2 kişi Muhendis06'ye teşekkür etti:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Muhendis arkadaş haklı. Polen filtreniz cok kirliysede debi dusecek arka kanalların iyice zayıflamasına sebep olacaktır

Doğan Can
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

SAĞOLUN TEŞEKKÜRLER

_ _
    Muhendis06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 215

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhendis arkadaş haklı. Polen filtreniz cok kirliysede debi dusecek arka kanalların iyice zayıflamasına sebep olacaktır
    Konu yanlis anlasilmasin lutfen, polen filtresinin kirliligiyle alakali birseyden bahsetmiyorum. Polen filtresinin KAPAGININ tirnaginin KIRILARAK yerine tam oturmamasindan ve dolayisiyla kabine hava kacagi olmasindan bahsediyorum. Herhangi bir kullanicinin farkedebilecegi bir problem degildir, kalorifer faniyla ilgili hava debisi sikayeti olan arkadaslarin filtrenin temizligine kirliligine takilmadan, once kapagini kontrol etmesini tavsiye ederim. Kapak biraz dandik bir parca, tirnagi kirildi mi gevseyip cikiyor yerinden.
    1.3 MJ Act 75 HP, 5 lt/100km

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

yok yok yanlıs anlasılmadı ben yanlıs anlattım senin dedigin kesinlikle dogru ve ona ilave olarakda oyle bir problemle karsılasmassa arkadas birde filtreleride kontrol etsin diyorum filtrelerin doluluguda debiyi dusurur.

ali kemal metin
    dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BD 2134
    Edilen teşekkür: 282

polen filtresininin kirliliğide hava akışının şiddetinini etkiliyor.. hava filtresi kirli ise hem pis koku veriyor hemde havanın akış miktarını azaltıyor arkadaşlar..
    GP active 5 k. mj 75 hp new orleans mavi

Must Afa
    moussetee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 5

arka fan her modelde var mı?

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arka fan hiçbir modelde yok ama koltukların altındaki boru her modelde var bildiğim kadarıyla...