Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Birçok sorunu çözdüm belki işinize yarar

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

Standart Birçok sorunu çözdüm belki işinize yarar

aracımda direksiyon tuş takımları karıştırma yapıyordu (sesi açmaya basınca pause geçme gibi) motor hava filitre kapağı kırıktı (nasıl kırılır onuda anlamış değilim) klimanın derece numaralarından teki sürekli yanıp sönüyordu (benim yanlışlıkla resetlemem yüzünden) ve direksiyondan ilk çevirişte takır tukur ses geliyordu

neyse gelelim olaya 120bin bakımı ve direksiyonda sesin nerden geldiğine bakın diye pazartesi servise gittim randevu aldım perşembe gün sabahtan getir dediler bende kabul ettim. perşembe günü sabahtan aracı teslim için götürdüm bana randevunuz yok diye devap aldım varan 1 neyse kavga dövüş kadına senden aldım hatırladın mı diye hatırlattım sabah 10:00 du bende 6 da alırım rahat rahat yapın dedim cevap yetişmez varan 2 kavga dövüş rica minnet yetişmelerine uğraştım bu arada direksiyondaki ses için sadece bakıcaklar nasıl olsa ön takımlar açılıyor diye bakın dedim neyse saat 6 30 da aracı teslim aldım sadece bakımı 587 tl tuttu ve gelelim en önemli kısma direksiyondan gelen sesin nedeni ön amortisör takozları + ön amortisörler + direksiyon kutusu bozuk dediler sadece parça olarak 1 300 tl fiyat ve işçilikle 1750 civarında bir rakam sundular beynimden vurulmuşa döndüm sonra serviste bir usta vardı adam nokta atışı yapıyor sesi tarif ediyorsun bi deneme sürüşüne çıkıyor şundan diyor değiştiyorsun veya tamir ediyorsun sorunu çözüyor 29 yıldır çalışan biri 68 tane eğitim almış.. o usta baktımı diye sordum o usta ayrıldı dedi neyse bakım parasını ödeyip direk o ustayı bulmaya koştum buldum anlattım böyle böyle gel bi bakalım dedi aracı life aldı amortisör takozları sağlam dedi varan 3 amortisörler patlak değil sapasağlam dedi varan 4 ve vites kutusuyla alakası yok dedi varan 5 elini direksiyon altında bi yere attı şimdi çevir dedi çevirdim ses gitti ve tehşisi koydu direksiyon milin boşluk yapmış ve muhtemelen citydede arıza var gel garantiye sokmaya çalışalım dedi ve başka bi yeklili servisi aradı 2006 model garantisi bitmiş aracıma yüzde 100 garanti aldık gittim yaptırdım sonuç araç kaymak gibi oldu ücretsiz klima sorunumunda çözdüler.. yani ilk servisin yap dediği şeyi yapsaydım hem aracın orjinal sorunsuz parçalarını değiştircektim hemde sorunum kesilmiyecekti ve 1750 lira param gidecekti neyse ustaya koştum hemen teşekkür için başka sorunun varmı dedi dedim kapak kırık serviste tamiri olmaz değişmesi lazım dediler 450 lira fiyat çektiler çıkmasını bulabilirmisi diye sordum oda bi bakalım önce dedi sonra bunun tamiri olur dedi bıraktım tamrini yaptı cillop gibi oldu ve para istemedi zorla attım bişeyler sonra dedim direksiyon tuşlarımada baksana karıştırıyor servis değişmesi lazım 220 tl parça fiyatı dedi dedim bugun onlarıda çözdü hemde sadece tozunu alarak son olarak bakımda aracımın sorunsuz olan arka kampanaları temizlemek için açmışlar ve iyi ayar yapamamışlar araç kızakmalamaya başladı ve deli ses yapmaya başladı servise gittim 3 saat beklettikten sonra teste çıktık 15 dkka sonra aracı teslim ettiler toz kaçmış dediler sonra ertesi gün tekrar aynı ses yani bugun ve tekrar gittim dedim ses azaldı ama devam ediyor gülerek bu arabayı at dediler öteki ordan azcık radyonun sesini aç geçer dediler güldüler salı getir olmassa balataların bitmiştir değiştirir dediler balatalarım 10000 km önce değişti dedim biz bilemeyiz dediler bende sinirle çıktım direk o ustaya 10 dkkada söktü bişeyler yaptı diski çizmiş dedi taşladı maşladı sonuç sorun yok ve arabamdan aşırı zevk almaya başladım sıfır gibi çıt yok araçta

valla çok uzun yazdım ama belki bir kişiye yardımım dokunur diye yazdım sonuçta boşu boşuna giden bir sürü para olcaktı ve sakarya ve çevresine o ustayı şiddetle tavsiye ederim saygılar

2. Bu mesajı için 4 kişi ygttt54'ye teşekkür etti:

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

valla helal olsun o ustaya neredeymiş o usta ?

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

sakaryada yetkili servisteydi ayrılmış şimdi oralarda kendine ufak bi yer açmış isteyene özelden numarasını verebilirim

Ümit AKDENİZ
    lektonstar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    34 HF 6888
    Edilen teşekkür: 454

Helal olsun ustaya adamda ahlak var iş adabı var Allah korkusu var.Servislerin hepsi kan emici olmuş.Biçoğu tamir yerine direk parça değişimine gidiyor.Gereksiz yere aldıkları her kuruş haram.Şu ustanın bilgilerini bende isterim.İşimiz düşebilir.
    SENİ ÇOK SEVİYORUM ÇANAKKALE !

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

bana şunuda diyebilirdi ben sana bunları 500 liraya yaparım ama bedavaya çözdü valla Allah razı olsun

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

ama işini sağlam yapan servislerde var şimdi asla hakkını yemeyelim tabiki ücreti fazla olur özel servislere veya ustalara ama büyük başın derdi büyük olur hesabı =)

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Helal olsun adama iyi niyetliymiş.Dediğin gibi art niyetli bi adama denk gelmiş olsan 500 değil 700 de isterdi.Belkide servisin yarısını istediği için kabul ederdin.10 numara adammış...

Türkyılmaz D.
    twinslion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 11

Alıntı ygttt54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakaryada yetkili servisteydi ayrılmış şimdi oralarda kendine ufak bi yer açmış isteyene özelden numarasını verebilirim
    hocam şu ustanın adresi, varsa numarasını verir misin?

hazar celik
    hazarcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 79

bu servisler tam sopalık benimde klimada sorun vardı 2000 lira fiyat çektiler , ustama götürdüm 60 liraya bi parça değiştirdi sorun halloldu

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Ustanın adres ve telefon bilgisini yazarsanız yararlanmak isteyen olur elbet. özelden göndermenize gerek yok sanırım.

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı Yagmuradam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustanın adres ve telefon bilgisini yazarsanız yararlanmak isteyen olur elbet. özelden göndermenize gerek yok sanırım.
    +1

@ygttt54 : Bu arada yazdıklarında noktalama işareti yok veya çok az olduğu için zor anlaşılıyor. Bayıldım yazıyı okurken
    Oz Büyücüsü

must sekseniki
    must82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 60

Yazıya uzun demişsin ama hepsini okudum walla. Ayrıca konuyu da hortlatmış bulunduk hadi hayırlısı

Onur YILDIRIM
    onryldrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 27

istanbulda da böyle bir ustaya ihtiyaç var. Ahanda buraya yazıyorum karşıma bunun gibisi çıksa para pazarlığı konuşursam puntosuz kalayım

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

aykut işçi
    aykutisci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 170

valla helal olsun adama

- Ah dostum Şerafettin. Hastasın biliyorsun. Yatakta olman gerekirken hala BEŞİKTAŞ hala BEŞİKTAŞ !
    ...dedi doktor Enver
    ince bir sesle:

-FEDA
    ...dedi Şeref bey
    ama kimseler duymadı ...

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Yagmuradam´isimli üyeden Alıntı
    +1

@ygttt54 : Bu arada yazdıklarında noktalama işareti yok veya çok az olduğu için zor anlaşılıyor. Bayıldım yazıyı okurken

Valla bende dikkat ettim şimdi, o gazla yazmışım imla kurallarını katletmişim. numarası 0532 352 25 32 Ayhan usta. Servisten başka bir yere götürmem diyordum ama artık servise zor giderim, en ufak problemde nokta atışı yapıyor.

18. Bu mesajı için 2 kişi ygttt54'ye teşekkür etti:

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeni bir otomu doguyor ne Helal olsun ustama.

agop demir
    msi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    34 JJ 8322
    Edilen teşekkür: 25

valla helal olsun ustaya ahlaklıymış arkadaşlarında dediği gibi servisin istediğinin yarısınıda isteyebilirmiş.Tekrar helal olsun.Arkadaşın karşılaştığı arızalara eğer bende karşılaşırsam demek ki sevise değilde babama göstersem daha iyi olacak )) benim babamda 40 yıllık motor ustası(şu an çalışmıyo emekli oldu) ama araba garantili olduğu için elini sürmüyo )) bu yazıyı onda okutuyimde böle bişeyle karşılaştığımda önce o baksın teşhisi koysun sonra servise gideyim bakalım onlar ne diycek )))

Selahattin B.
    streetnoise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DC ***
    Edilen teşekkür: 78

Direksiyon tuslarına nasıl çözüm buldunuz aynı sorun bendede var

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ayhanı tanırım samtaş'ın servis teknik uzmanıydı ayrılmış samtaş adına büyük kayıp ama gitmek isteyen olursa tavsiye ederim.Ayrıca selamımıda söyleyin elinden gelmeyecek iş yoktur.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Alıntı onryldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbulda da böyle bir ustaya ihtiyaç var. Ahanda buraya yazıyorum karşıma bunun gibisi çıksa para pazarlığı konuşursam puntosuz kalayım
    Var öyle bir usta. Benim aracı yapıyor sağolsun.
    Oz Büyücüsü

Sayfa 1/2 12 SonSon