Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hortumu Takmadan Bırakmışlar... İnanamıyorum!

Kaya Ünal
    kayya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 77

Kızgın Hortumu Takmadan Bırakmışlar... İnanamıyorum!

Arkadaşlar, geçen hafta içi 20Bin bakımı yaptırdım yetkili servise. Sonra teslim aldım, birkaç gün kullandım, birkaç gün de yattı araba. Bugün kaputu açıp hem bi kontrol edeyim hem de motoru ıslak mendillerle güzel bi temizleyeyim dedim. Yukarıdan bakınca herşey normal, yandan eğilip bakınca gözlerimde şimşekler çaktı. Sanırım bujileri değiştirirken çıkarıp sonra takmayı unuttu servisteki elemanlar. Ben motoru temizlemeye kalkmasam haftalarca, aylarca bu halde kullanacaktım arabayı. İnanamıyorum serviste bir kontrol mekanizmaları olmadığına. İnsanlık halidir deyip sorun etmek istemiyorum ama; ben frenlerimi hidroliği falan değiştirtsem, ya o boruyu da takmaz unuturlarsa? İlk yokuş aşağı yolda uçuşa geçerim....

Her neyse, hava filtre kutusundan motora giden bir hortum, diğer ucunu takip edince ne işe yaradığını anladım. Servisten aldığımdan beri motora süzülmemiş tozlu havanın gittiğini anlıyorum bu durumdan. Resim ekte, yorum sizin...

Sizlere sormak istediğim 3 husus var.
    1.si, hortumu taktım ama kelepçesini takamadım, çok sert. Tornavidayla girişeceğim öğleden sonra... Başka bir öneriniz var mı kelepçeyi takmak için?
    2.si, kırmızıyla işaretlediğim, hortumun takıldığı metal kısımla ilgili. Bunun civatasının (ya da somununun) biraz yukarıda olduğunu gördüm. Bu somunu seviyesi normal mi? Onu da sıkıştırmak gerekli mi? (Evet derseniz servise yol göründü)
    3.sü, hortumu yerine takmadan önce hortumun gireceği yere parmağımı sokunca çok pislenmiş hatta katmer haline gelmiş bir tabaka parmağıma bulaştı. Sanırım kirli yağ ve yakıt karışımı. Sökmeden temizlenmez değil mi? Şu, nano teknolojik motor yağı katkılarından falan kullansam mesela bu pislikler azalır mı, akışkan hale gelip yanar gider mi?

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

hangi servis acaba?

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

onur açıkgöz
    blackdevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 4

Hotumun kelepçesini takmak için kelpetene veya iyi bir penseye ihtiyacın var pense veya kelpeten yardımı ile kelepçenin bir leşim yerlerinden tutun ve sıkın sıkarken birbirine tık diye gecicek. Siz ne kadarda temizlesenizde yine orası o kurumu pisliği yapar. Yinede yag katkısı kullanmanda yarar var

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence hortumu oraya tak kelepçesini takmasanda idare eder uzun kargaburunla takarsın ya da kerpetenle onu takamıyosan uğraşma hortumu takman yeterli

fehmi ünlü
    WHITE EVO fhmnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    80 FU 2**
    Edilen teşekkür: 200

1. Kısım arkadaşların dediği gibi kargaburnu ile takabilirsin . 2.kısım. Orjinal hali o şekilde. 3. Konuda bilgim yok ne desem yalan olur
    EVO 1.3 MJ DYNAMIC
    CHIP TUNNING

Kaya Ünal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Yanıtlar için çok teşekkürler. Az sonra çıkıp karga burun ve penseyle girişeceğim. Hortumu yerine taktım ama içim rahat değil. Kelepçeyi de mutlaka takana kadar uğraşacağım.

Hangi servis olduğu konusuna gelirsek, forum ahalisi tarafından Ankara'daki en bilinen ve en sevilen servis... İsim vermek doğru mu bilmiyorum. Ama bu ipucuyla herkes anladı zaten...

Bor içeren bir yağ katkısı vardı, sanırım bugün ondan satın alıp deneyeceğim. Zaten faturada gördüğüm kadarıyla da yeni koyulan yağ Selenia değil. Opar Olio 5w40 yazıyor. Yani borlu katkı sonrası yağın yapısı bozulur vs. söylentileri çok umursamıyorum. En kötü ihtimalde gider Castrol alır kendim koyarım... Bundan sonra da servise gider miyim... Hiç sanmıyorum.

Bu konuyla ilgili son bir sorum var: Benim araca 20Bin bakımında yapılan işlemler belli zaten. Başka kontrol etmemi önerdiğiniz şeyler var mı? Bu hortum olayında olduğu gibi, servisin gözünden kaçacak ve benim canımı ilerde sıkabilecek neler olabilir? Başka neleri kontrol edeyim?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi servis acaba?
    Servısın ısmını beklıyoruz Kaya Ankaralı olarak,senın yerınde olsam hıç ellemem servıse gotururum buyrun sız boylemı ıs yapıyorsunuz derım
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servısın ısmını beklıyoruz Kaya Ankaralı olarak,senın yerınde olsam hıç ellemem servıse gotururum buyrun sız boylemı ıs yapıyorsunuz derım

geçmiş olsun
    zeynel doğru söylüyor .. servise götür bi kamyon da fırça al yanına .)

birmot benim eski puntomda..baskı balatayı deiştirirken motoru şasiye bağlayan somunlardan ikisini takmayı unutmuştu 1 ay motor sallana sallana gezmişim bikaç kezde gıcırtı var diye gittimdi hatta.. adamlar klima boruları genleşiyor demişlerdi )
    en sonun da motor yere değip bütün borular gerilip körükler falan patlayınca
    olayın iç yüzü ortaya çıkmıştı..

servis yetkili de olsa yetkisizde.. iş bitince son kontolü bizim yapmamız gerekiyor sanırım..

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Geçmiş olsun...
    93 senesinde sıfır km Lada Samara nın ilk bakımında yağı koymadan çalıştırıp sigara içmeye gitmişti servis elemanı,yasak olmasına rağmen içeri girmiştim ve sesin değiştiğini fark edip birde dolu yağ bidonunu görünce hemen kontağı kapatmıştım,Allah'tan motora hasar vermeden kapatmışım yoksa yatak saracakmış,o günden beri bütün servislerin içine mutlaka girip aracımı kontrol ederim...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kaya Ünal
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Arkadaşlar, geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler.

Öğlen alet çantamla çıktım. Karga burunla, kırılır ya da bükülür diye korktuğumdan biraz çekinerek biraz da zorlayarak kelepçeyi de takmayı başardım. Kolay takılıyormuş

Tunalı Hilmi ve İran caddesi civarında işim vardı, yani servisin önünden de geçtim... Açık olsa girip fırçayı atacaktım. Bundan sonra uğramam sanırım, gerilmek istemiyorum. Ama Fiat'dan arayıp da servis hakkındaki görüşlerimi sorduklarında bu olayı anlatacağım kesinlikle...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

geçmiş olsun hocam bence git sen yine fırçanı at..

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

ben hava filtresini fire motorda ters takan adamlar gördüm bi söküyoz filitre ters takılmış ondan borudan kalp kırmayın unutulmuşdur insanlık hali bir boru bogaz kelebeginin üstünde var ince emme manifoltundan hava filtresi kutusuna geliyo o da takılmamış unutulmuş olabilir onuda kontrol edin

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

muslum abi degerli bir insandir, bu sekilde firca atalim, firca at vs. tarzi magandavari yazilari bu platformda yazmayiniz.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Bizim için herkez değerli bir insandır erdi... Kim olursa olsun disiplinden kurallardan ve saygıdan ödün verene fırça atılır ve buradaki arkadaşlara bende fırça at git çat hakkını ara derim... Haa şunuda unutmayalım sanmıyorum ki müslüm abi tek tek araçlara bakım yapıyor... Elemanının yaptığı hatayı müslüm abiye mal etmek bence yanlış olur ama fırça atmadan ziyade hata yapan servis uyarılmalı ki daha büyük hatalara sebep verilmemek gerekir... Fırça atmak itiraz etmek hak aramak magandavari bir davranış değildir... Haktır hukuktur...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

muslum abi degerli bir insandir, bu sekilde firca atalim, firca at vs. tarzi magandavari yazilari bu platformda yazmayiniz.
    Sahsen Kavaklıderenın olacagı hıç aklıma gelmedı
    Olurmu olur sonuçta insanız ,bundan da önemli dersler alınır daha dıkkatlı olunur
    dıye dusunuyorum hatta emınım de.
    Forumda fırca at dıyen arkadaslar servıs ısmını ogrenmeden once yazmıslar ''fırca at'' bazı servısler var her daım sorunlu benımde aklıma gelen ılk o servıslerdı.
    %99 hatasız olan bır servısın % 1 hata yapması olasıdır servısı hepızımız bılıyoruz %1 hatayıda yapmamaya dahada dıkkat edecektır.
    Sabah aracı bırakıp aksama alırım ne yapıyorsan yap faturayı gonder dıye bılecegımız bu kadar guvenecebılecegımız baska servıs varmı.
    Konuyu yazan arkadasa da tesekkurler bızım ve servısın gozden kacırdıgımız durumları goz onune sererek servısın dahada dıkkatlı omasını hatırlattı dıye dusunuyorum
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

kimse zaten git de Müslim abiye fırça et demedi ki Erdi hocam fırça attan kasıt şudur git uyar hakkını ara ve birdaha başkalarına yapılmasın..yoksa vur kır parçala demiyoruz..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

kimse darılmasın ama
    yapılan hatalar aracın içinde bulunan insanların hayatlarını kaybetmesiyle de sonuçlanabilir..

benim başımdan geçen servis hatasından (yukarıda anlattım) sonra aynı gün gidip yapılması gerekeni yaptım, hatta Fiat müşteri hizmetlerine de şikayet ettim.. çünkü yapılan hata sonucunda araç 50 km hızla giderken motor 15 cm aşağıya düştü.. eğer bunu 100km veya daha fazla bir hızla yaşasaydım sonuç daha kötüde olabilirdi..
    olabileceklerden birilerini sorumlu olması lazım....
    konuyu açan arkadaşımızın başından geçen olayın sorumlusu kim olursa olsun biz burada şahsına hakaret etmiyoruz, yapılan hatanın sahibi; yaptığını bilirse ancak ozaman hata nın dönüşü olur en azından bundan sonraki müşterilerin yine bizler olabileceğini düşünerek bence kişisel bir sorumluluk dur; servise tekrar gidip durumun anlatılması...

tabi kimse bilerek veya isteyerek böyle hata-lar yapmaz... tanıdığımız biriyse eksiklikleri söylememiz daha bi gerekli davranış, en azından onun iyiliği için... (fırça olayı burada ayıp kaçar .
    Konu kukart tarafından (09/04/2012 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

fırça atmak nedir. kimse/hiç birşey hatasız kusursuz OLAMAZ. böyle böyle olmuş diye iletmek yeterlidir. karşımıza çıkan her kusurda birilerine fırça atarsak ohooooo. önemli olan telafi edebilmektir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

kavaklıdere otomotivde çalışan bir eleman hortumu yerine takmayı unutuyor
    çalışanın o günki durumunu bilemeyiz bir hata yaptığı dalgınlık yaptığı su götürmez bi gerçektir
    forumda kavaklıdere otomotivle ilgili bugüne kadar açılmış olan memnuniyet konularını okursanız ne kadar fazla olduğunu görürsünüz hatasız insan olmaz fırça atmak yerine
    müslümü konuyla ilgili bilgilendirip hatanın tekrarlanmasını önlemek en mantıklı yoldur
    bir çalışanın hatasını yada dalgınlığını tüm servise mal etmemek gerekir
    fırça atıp kırıcı olmak yerine uyararak ikaz ederek yapıcı olmak daha mantıklı gibi geliyor bana
    bu konuyu bende müslüm ile görüşeceğim kendisi bizzat ilgilenecektir

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hepimiz hata yapabiliriz mesela uçak imalat fabrikalarında 0 hatayla çalışılır eden çünkü çok muhim insan canı var burda servislerinde bu şekilde çalışması gerekiyor ama maalesef yok servislerin hepsi boyle ne kadar arabaya bakım o kadar para açıkçası

Sayfa 1/2 12 SonSon