Sayfa 1/3 123 SonSon
60 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fıat punto evomu hyundaı i20 troymu?

Serkan Küçük
    serkangsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4

Standart Fıat punto evomu hyundaı i20 troymu?

Arkadaşlar yakın geçmişte grande punto ile ilgili bayağı araştırma yapmış ve almaya karar vermiştim fakat o günün şartlarında bu gerçekleşemedi ve malesef bu arabayı alamadım.
    Şu anda tekrar araba almam lazım o yüzden yine punto ama bu sefer punto evo baktım.. Fakat bana skydomeli güvenlik paketli punto evoya 36000 lira fiyat çıkardılar..
    Bende farklı alternatiflere yöneldim biraz daha altına başka ne alabilirim diye en mantıklı cevap olarak hyundai i20 çıktı bu arabada gayet güzel şık ve sorunsuz bi araba olarak düşünüyordum ki netten araştırınca bu arabanında bazı takırtı tukurtu ve içeri ses alma sorunu olduğunu duydum...
    Şimdi hangi araba daha güzel diye sorsam çoğu kişi sanırım punto der çünkü burası punto forumu
    Bende o yüzden hangi araba daha güzelin yanında hangi arabanın ne artısı ne eksisi var birbirine göre diye sormak istiyorum.
    İki arabayıda incelemiş arkadaşlardan öğrenmek istediğim budur cevapları bekliyorum

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

i20 in tipini pek beğenmiyorum bayraktar da incelemiştim.. ayrıca crdi motor multijetin yanına bile yaklaşamaz..yedek parça konusuna gelince fiat kesinlikle daha ucuz ve yaygın..parça kalitesine gelince garantiye gelince yine fiat bence daha iyi..iç döşeme evo daha iyi..her ibre evoyu gösteriyor bence..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

bence evo getzin yeni ismi i20 getz kaliteli bir araç değildi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

mustafa özbey
    reddragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 166

Multijet alacağın için evo diyorum. Multijet motor gayet başarılı. Benzinli alsan i20 derdim. Benzinli puntonun motoru güçsüz. i20 ile getzin alakası yok bence...
    Ses konusuna gelirsek montajlamadan kaynaklanan özensizlikler sonucu bu sınıf arabaların çoğunda zamanla ses sorunu oluşuyor...

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

getz de i20de beş para etmez bence kişisel görüşüm evo veya gp ile kıyaslamam bile

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı reddragon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multijet alacağın için evo diyorum. Multijet motor gayet başarılı. Benzinli alsan i20 derdim. Benzinli puntonun motoru güçsüz. i20 ile getzin alakası yok bence...
    Ses konusuna gelirsek montajlamadan kaynaklanan özensizlikler sonucu bu sınıf arabaların çoğunda zamanla ses sorunu oluşuyor...
    1.4 8vler güçsüz ama FİAT ın da hgt gibi efsane olmuş motorları var..şimdiki multiair motor fazla satılmıyor ama gerçekten çok güzel bir motor..

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

ben incelemedim ama bir arkadaşımı ziyarete gittiğimde evin önünde üst kattaki komşusu geldi yanımıza adam sıfır i20 almış 4 ay önce ve bnmde araç yeni oldğundan biraz dikkatde çekiyor sanırım yanımıza geldi tanıştık falan arabamı inceledi biraz ve hayran kaldı diyebilirim kendi arabasını almış olmaktanda oldukca pişmandı satıp punto almayı düşündüğü falan söylemişti karar sizin alacağınız araba evo olmayabilir ama gp bulunabilir uygun fiyatlara

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Valla punto kullandığım için veya punto forumunda olduğum için yazmıyorum.İ20 yi bir ay önce incelemiştim;Benim puntonun iç mekan genişliğinin yanında i20 nin genişliği konuşulmaz bile.i20 nin sürücü koltuğu normal ayarda olmasına rağmen arka koltuğa rahatlıkla sığamadım.Artı bunun yanında aracın tavanı puntoya göre daha alçak ve iç genişliğinin puntodan dar olduğu her halinden belli oluyor.Ben puntoda koltuğu en geri pozisyona aldığımda ayaklarım gaz pedalına yetişmiyor fakat i20 de koltuk bu derece geriye alınamıyordu.Üstelik dış tasarım olarak da puntoyu tek geçerim.

mustafa özbey
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla punto kullandığım için veya punto forumunda olduğum için yazmıyorum.İ20 yi bir ay önce incelemiştim;Benim puntonun iç mekan genişliğinin yanında i20 nin genişliği konuşulmaz bile.i20 nin sürücü koltuğu normal ayarda olmasına rağmen arka koltuğa rahatlıkla sığamadım.Artı bunun yanında aracın tavanı puntoya göre daha alçak ve iç genişliğinin puntodan dar olduğu her halinden belli oluyor.Ben puntoda koltuğu en geri pozisyona aldığımda ayaklarım gaz pedalına yetişmiyor fakat i20 de koltuk bu derece geriye alınamıyordu.Üstelik dış tasarım olarak da puntoyu tek geçerim.
    Dediklerine katılıyorum. İç mekan genişliği olarak ne corsa ne clio ne de i20 su dökemez. Passat ferahlığı var neredeyse puntomuzda. Grande adı da oradan geliyor zaten. Yağuşukluluk da 10 numara ne de olsa o bir del pierro.
    Yalnız motör seçenekleri verimli değil. Ülkemize göre düşünülmemiş. 1.368 motör az bir farkla vergi dilimini geçiyor ve 1.2 motörlü rakipleri kadar performans anca veriyor.Motöre de kuvvet verselerdi hoş olurdu lakin maliyet çıkarmamak için denenmiş sorunsuz fire motörü tercih etmişler ve geliştirmemişler. Malesef Fiat maliyeti her zaman düşük tutmaya gayret ediyor.Bazen çingenelik konumuna bile geliyor bu konuda

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

valla en boş i20 nin 4 freni disk olunca kafam karışıyor benim...
    Keyif BMW'Dir...

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

hey hey hey hey bi kerem puntonun muadili i30
    TSİ Jetta.

güneş akbulut
    jrgakbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 91

i 20 mi püüüü biz puntocuyuz oglum ( hatrlayanlar vardır bu diyalogu ne lan bu ford biz renocuyuz olm diyalogu ) çiçek abbastı galiba

13. Bu mesajı için 3 kişi jrgakbulut'ye teşekkür etti:

mustafa özbey
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı jrgakbulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    i 20 mi püüüü biz puntocuyuz oglum ( hatrlayanlar vardır bu diyalogu ne lan bu ford biz renocuyuz olm diyalogu ) çiçek abbastı galiba
    aynen çiçek abbastı. iyi hatırlattın + rep verdim.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

haha, bu süperdi işte
    evo evo..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ofisten bi arkadaşım i20 Troy almıştı, 1,4 CVVT, küçük bir tur atmıştım. kesinlikle direksiyon ve vites topuzunun deri olması lazım, malzeme kalitesi çok kötü, vites mekanik değil sanırım sistemini bilmiyorum ama sanki oyun konsolundaki vitesler gibi oldukça sessiz ve yumuşak geçiyordu, mekanik sesi v.s. yoktu. ilk kalkışta oldukça atak gibi görünsede sonrasında boş yere bağırıyordu

orta konsoldaki bilgi ekranı lacivert zemine mavi renk bilgiler verdiğinden açıkcası okumak için biraz dikkat gerektiriyor, trip tuşu çok alakasız bi biçimde orta üst konsolun en sağına monte edilmiş, en solda da 4'lü flaşör var,

beğendiğim özellikleri: 1- ipod/iphone bağlantısı. sadece ekranda şarkı isimleri gözükmüyor direksiyondaki kumanda ile cihazın tam kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.
    2- yüksek baş mesafesi, uzun boylu-iri yapılılar için konserveye tıkılma hissi yaratmıyor
    3- yumuşak debriyaj ve vites geçişleri

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

+1111

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

son zamanlarda duydugum en komik soru i diye araba adımı olur bir kere ya

irfan cuşinsa
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Eğer imkanınız varsa her iki aracında az km'lisini oto kiralamadan kiralayın 1 gün trafikte kullanın ona göre kendiniz karar verin. Ben focus ve polo denemiştim her ikiside trafikte çok yoruyor.Puntonun görüşü koltuk oturuma rahatlığı direksiyonu yol tutuşu fren mesafesi bence gayet güzel.
    2009 Tekno Gri Multijet Dynamic
    2009 Beyaz 1.4 Fire Dynamic
    2009 Gümüş Multijet active
    2011 Siyah Evo 1.4 Fire Dynamic
    2011 Egzotik Evo 1.3 Multijet Dynamic
    2011 Beyaz Evo 1.3 Multijet Dynamic

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

i20 puntonun dengi degil zaten , i20-palio kıyaslaması daha uygun olurdu.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

AYTEK KORKMAZ
    aytek06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 108

Teknik Konu

Bende i20-punto kıyaslamasında punto derim. Bu puntomu almadan i20'yede bakmıstm,sıfır alacaktm hatta.Ama beğenmemiştm pek acıkcası.Punto iç genişlk olsn,dizaynı olsn,multijet motoru olsn daha iyi bence.
    Ama 36000TL'ye kadar cıkabiliyorsanız,punto olmasın ve benzinli motor(LPG takılınca süper oluyor ) düşünürsenz sıfır süper bir arac tavsiye edebilirim

Sayfa 1/3 123 SonSon