Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Multijet yakıt ve yol bilgisayarı

Silent Fear
    SilentFear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Soru Multijet yakıt ve yol bilgisayarı

Arkadaşlar depodumu fulledım. 400 km yaptım sehır ıcınde hep 5,6 km ıdı ortalama. sonrakı km lerde 5,0 a dustu godterge. 5,6 verısıne gore hesaplarsanız 400 km deponun tam yarısı. gerı kalanı da 5,0 ıle gıttıgıne gore 400 km den fazla gostermesı lazım ama gene 400 km gosterıyo. ya gosterdıgı km yanlıs ya da 5,0 dedıgı aot yanlıs. ben bu ısten bısey anlamadım. varmı anlayan??

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Benım anlamadıgım depoyu agzına kadar doldurunca menzilde 632km yol gideceğini gösteriyor. 400km deponun nasıl yarısı nasıl oluyor?

Silent Fear
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah

ben bır depo mazot ıle 800 km gıttım. senın menzıl nasıl 632 km dıyor. araban cok yakıyo sanırım

Silent Fear
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı SilentFear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bır depo mazot ıle 800 km gıttım. senın menzıl nasıl 632 km dıyor. araban cok yakıyo sanırım
    Arkadaşlar depodumu fulledım. 400 km yaptım sehır ıcınde hep 5,6 km ıdı ortalama. sonrakı km lerde 5,0 a dustu godterge. 5,6 verısıne gore hesaplarsanız 400 km deponun tam yarısı. gerı kalanı da 5,0 ıle gıttıgıne gore 400 km den fazla gostermesı lazım ama gene 400 km gosterıyo. ya gosterdıgı km yanlıs ya da 5,0 dedıgı aot yanlıs. ben bu ısten bısey anlamadım. varmı anlayan??
    Birde aot sabıtken menzıl degısebılıyo motor ısındıkca madem menzıl artacak aot de dusse ya sabıtken nasıl menzıl degısıyo??

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

ben 1 depo ile 1000-900 km falan yapıyorum..
    TSİ Jetta.

Silent Fear
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogrudur benım aracım daha yenı 2000 km de fılan. bırde sehır ıcı kullanımı benımkısı

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

dogrudur benım aracım daha yenı 2000 km de fılan. bırde sehır ıcı kullanımı benımkısı
    yeni konusunda bir şey diyemem ama benimki ş.içi ş.dışı karışık ort yakıt tüketimim..
    TSİ Jetta.

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Ortalama yakıt tüketimini bilmiyorum ama bence anlık yakıt tüketimi göstergesi tamamen sallama! 5. viteste (85-90 km/sa, 2000 dev/dk) gaza basmayıp yokuş aşağı giderken de anlık yakıtta 2 lt gösteriyor, 2. viteste (yine 2000 dev/dk) gaza basmadan yokuş aşağı giderken de 2 lt gösteriyor. Böyle saçmalık mı olur? Ortalama yakıt tüketimi de büyük ihtimalle anlık yakıt tüketim değerlerini aldığına göre bence fazla güvenmeyin ortalama yakıt değeri göstergesine! Tek doğru gösterge orada yaptığınız km dir, aldığınız yakıt ile de siz hesaplayın ne kadar gidebileceğini aracın.

Benim araç şu anda 900 km de. 500 km den sonra bir hesap yaptım, 100 km ye şehir içi şehir dışı karışık tam 5 lt yakıyor. Bunu kendim hesapladım, yol bilgisayarıyla değil. Ki bir de aracım daha yeni daha düşer bu oran keza sizinki de yeni bence oturun siz hesaplayın ve yeni olduğu için de fazla endişelenmeyin çok yakıyor diye
    Konu aslanerh tarafından (12/04/2011 Saat 18:30 ) değiştirilmiştir.

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ş.içi ş.dışı ortalaman 4 lt mi, yani 15 kuruş kilometrede ??

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı aslanerh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalama yakıt tüketimini bilmiyorum ama bence anlık yakıt tüketimi göstergesi tamamen sallama! 5. viteste (85-90 km/sa, 2000 dev/dk) gaza basmayıp yokuş aşağı giderken de anlık yakıtta 2 lt gösteriyor, 2. viteste (yine 2000 dev/dk) gaza basmadan yokuş aşağı giderken de 2 lt gösteriyor. Böyle saçmalık mı olur? Ortalama yakıt tüketimi de büyük ihtimalle anlık yakıt tüketim değerlerini aldığına göre bence fazla güvenmeyin ortalama yakıt değeri göstergesine! Tek doğru gösterge orada yaptığınız km dir, aldığınız yakıt ile de siz hesaplayın ne kadar gidebileceğini aracın.

Benim araç şu anda 900 km de. 500 km den sonra bir hesap yaptım, 100 km ye şehir içi şehir dışı karışık tam 5 lt yakıyor. Bunu kendim hesapladım, yol bilgisayarıyla değil. Ki bir de aracım daha yeni daha düşer bu oran keza sizinki de yeni bence oturun siz hesaplayın ve yeni olduğu için de fazla endişelenmeyin çok yakıyor diye
    vıteste ayagınızı gazdan cektıgınızde hangı vıteste olursanız olun aracınız yol bılgısayarında 2 lt gosterır ama aslında hıc yakmaz. yanı yokus asagı bosa atıp gıttıgınızde aracınız rolantı devrı ıle calısırken, vıtesle ınerken tekerleklerınızden gelen donuyle motorunuz doner ama hıc yakıt harcamaz. yol bılgısayarıda ayarından dolayı bu durumda sureklı hangı vıteste ınersenız ının 2 lıtre gosterır.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

Yine de yol bilgisayarının kısmen sallama bir bilgi verdiği ortada, ortalama hesaplarken 2 yi mi alıyor yoksa sıfırı mı

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vıteste ayagınızı gazdan cektıgınızde hangı vıteste olursanız olun aracınız yol bılgısayarında 2 lt gosterır ama aslında hıc yakmaz. yanı yokus asagı bosa atıp gıttıgınızde aracınız rolantı devrı ıle calısırken, vıtesle ınerken tekerleklerınızden gelen donuyle motorunuz doner ama hıc yakıt harcamaz. yol bılgısayarıda ayarından dolayı bu durumda sureklı hangı vıteste ınersenız ının 2 lıtre gosterır.

Aydin Dalsiz
    aydintap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı ErdmG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benım anlamadıgım depoyu agzına kadar doldurunca menzilde 632km yol gideceğini gösteriyor. 400km deponun nasıl yarısı nasıl oluyor?
    hocam bendede aynı havaların soğuk olmasına bağlıyorum. havalar ısındığında 5,8 i gördüm. bugun sadece iyi soğuk oldu ve 6,2 oldu. ankar da malum antep ten soğuktur. umarım sizde hava ısınınca tüketimden memnun kalırsınız

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı aydintap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bendede aynı havaların soğuk olmasına bağlıyorum. havalar ısındığında 5,8 i gördüm. bugun sadece iyi soğuk oldu ve 6,2 oldu. ankar da malum antep ten soğuktur. umarım sizde hava ısınınca tüketimden memnun kalırsınız

ben aracı haftanın 7 gunude kullanıyorum ve kullandığım yerler hep trafık olan yerler bence ondan fazla yakmakta. Geçen hafta eryamana gittim fazla dur kalk yapmadan yakıt tuketımı 5.6 fln oldu,ancak şehir içinde 7.0 ı görüyorum,aracın yeni oluşuna bağlıyorum,umarım düşer.

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilgi yanlis motor calistigi surece yakit harcar, viteste gaza basmadan yokus inerken yaptiginiz seyin adi cut-off tur yakit ekonomisi saglayan bir sistemdir, forumdan yada googledan daha ayrintili bilgi alabilirsiniz.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur ural
    dexter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 142

yol bilgisayarının maşallahı var,birebir tutuyor bende...

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

menzil ; trip a ve trip b den bağımsız iş yapar... en son kullanım şeklinize göre menzil hesap yapar...

örnek evden markete çıktnız 10 dk kullandınız deponuz full ama menzil 600-650 civarı gösterir , yine full depoyla evden başladınız sürmeye uzak bi yere gidiyorsunuz yarım saat 80-90 km hızla gidin menzil 900-1000 gösterir.
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Osman D
    ecosi26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 151

Ben aracımı aldığımda 100 tl lik mazot aldım opet ten lt si 3,65 tl idi yani 27 lt mazot aldı sonra shell den 65 tl lik mazot aldım o zamanda 3,59 du 18 lt aldı toplamda 45 lt oldu ortalama yakıt 5.1 lt gösteriyo daha önce 7.6 lt gösteriyodu şu an km saati 550 km gösteryo bilgisayar 88 km daha gidebilirsin diyo bu duruma göre 638 km oluyo sonuna kadar gidicem bakalım ne olacak sonuç onuda yazarım. bu mesafeyi katederken 3. ve 4. viteslerde sürekli 4000 devir sıkıştırması yaptım hatta geçtim bile, 1. , 2. viteslerde de sıkıştırma yapmıştım doğal olarak fazla yaktı 2. depoda ne olacak bende merak ediyorum ama şu anda 300 kr yakıyo. Az mı çok mu diye kendime soruyorum normal diyorum. Bu 550 km nin 100 km si şehir dışı yapıldı.

ali can
    boby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 19

ilk aldığımda ortalama 6,5 du..şu an 2800 km de ve ortalama hep 5 in altında..yaklaşık 800 km gidiyor bir depoyla..uzun yol ağırlıklı elbette..

Aydin Dalsiz
    aydintap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı ecosi26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aracımı aldığımda 100 tl lik mazot aldım opet ten lt si 3,65 tl idi yani 27 lt mazot aldı sonra shell den 65 tl lik mazot aldım o zamanda 3,59 du 18 lt aldı toplamda 45 lt oldu ortalama yakıt 5.1 lt gösteriyo daha önce 7.6 lt gösteriyodu şu an km saati 550 km gösteryo bilgisayar 88 km daha gidebilirsin diyo bu duruma göre 638 km oluyo sonuna kadar gidicem bakalım ne olacak sonuç onuda yazarım. bu mesafeyi katederken 3. ve 4. viteslerde sürekli 4000 devir sıkıştırması yaptım hatta geçtim bile, 1. , 2. viteslerde de sıkıştırma yapmıştım doğal olarak fazla yaktı 2. depoda ne olacak bende merak ediyorum ama şu anda 300 kr yakıyo. Az mı çok mu diye kendime soruyorum normal diyorum. Bu 550 km nin 100 km si şehir dışı yapıldı.
    sakın sonuna kadar gitmeyin. dizel araçlarda yakıt uyarı lambasını çok yakmamak gerek. sebebi de deponun dibinde oluşan yabancı madde kalıntıları. mazot filtresini zorlamış olursunuz.

A CL
    muhammedçelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 37

Ş.içi 665km de tam 135 tl mazot yakmış hesapladım 20 kr yakmış kilometrede litre bazında 5,63LT/100km yapıyor araç henüz 1850km de sanırsam km ilerledikçe yakıt biraz daha düşer.

Sayfa 1/2 12 SonSon