Sayfa 1/4 1234 SonSon
72 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Hava Yastığı Işığı ile ortaya çıkan sorunlar..

çağatay balık
    resistance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 1

Standart Hava Yastığı Işığı ile ortaya çıkan sorunlar..

Arkadaşlar ilk önce gösterge panelinde hava yastığı ışığı yandı.Servise gidip gösterdiğimizde bir parçanın değişmesi gerektiği belki tamir olabiliceği söylendi. Fiyat olarakta 400tl gibi uçuk bi fiyatla karşılaştık. O sorun devam ederken önce direksiyondaki kumandaların ışıkları yanıp sönmeye başladı sonra sol tarafta olan ses kesme düğmesi çalışmaz oldu. Sonra da korna devre dışı kaldı. Serviste hepsinin aynı parçadan dolayı sorun yarattığı söylenmiş. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen. Çok değişik ve saçma bi sorunla karşı karşıyayım..

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

sanırım buna benzer bir durum forumda yaşanmıştı geçmiş olsun umarım önemli bir durum değildir. Elektriksel bir durum olduğu aşikar.
    Artık Fiorinolu

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

aynı sorun bende hatta forumda 5-6 kişi de daha yaşandı sanırım ve 400 TL yi duyunca vazgeçtim ben şimdilik idare ediyorum çıkma parça bulursam değiştiririm ama asla servise o kadar para vermem...

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende hatta forumda 5-6 kişi de daha yaşandı sanırım ve 400 TL yi duyunca vazgeçtim ben şimdilik idare ediyorum çıkma parça bulursam değiştiririm ama asla servise o kadar para vermem...

serhat seninde kornan çalışmıyo mu benim ki gibi.. korna olmadan araba kullanmak gerçekten çok zor.. korkar oldum yolda yürüyen insanlardan. bide adamlar hiç açıp bakmadan hepsi aynı sorundan kaynaklanıyo deyip 400 ü istemişler hemen..

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

Alıntı resistance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serhat seninde kornan çalışmıyo mu benim ki gibi.. korna olmadan araba kullanmak gerçekten çok zor.. korkar oldum yolda yürüyen insanlardan. bide adamlar hiç açıp bakmadan hepsi aynı sorundan kaynaklanıyo deyip 400 ü istemişler hemen..

yok abi ya ne korna çalışıyor ne de direksiyonun üstünde ki tuşlar hava yastığı ikaz lambası da sürekli yanıyor.Sanayide usta 100 TL ye yaparız ama 1-2 ay sonra tekrarlar dedi bende yaptırmadım çıkma bulursam yaptıracağım.Sürekli ana yollarda kullandığım için selektör yetiyor ama şehiriçinde yaptırmak lazım tabi

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

yok abi ya ne korna çalışıyor ne de direksiyonun üstünde ki tuşlar hava yastığı ikaz lambası da sürekli yanıyor.Sanayide usta 100 TL ye yaparız ama 1-2 ay sonra tekrarlar dedi bende yaptırmadım çıkma bulursam yaptıracağım.Sürekli ana yollarda kullandığım için selektör yetiyor ama şehiriçinde yaptırmak lazım tabi
    tam olarak parçanın adını biliyo musun serhat.. farklı yerlerden en olmadı parçayı araştırayım.. parça konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş söz konusu mu buralarda.

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Çağatay kardeşim. Herşeyden önce başka bir yetkili servise göster. Eğer onlarda aynı şeyi söylüyor ise parçanın adını yada kod nosunu öğrenmeye çalış belki forumdan yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar.

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

adını bilmiyorum abi ama sinyal kartı gibi birşey demişlerdi sanırım forumdan bir arkadaşa

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

parçanın adı sinyal kartı (yaylı tertibat diyede geçiyor ve sistemi değiştirmek ustalık gerektiren iş.).
    korna, direksiyon üzerindeki düğmeler ve en en önemlisi direksiyondaki hava yastığı için gereken iletişimi sağlayan parça.

şu anda airbagleriniz çalışmıyor. bir kaza anında airbag açılmayacak.
    çıkma parça araştırın bulamazsanız değiştirin, korna falan neysede airbag şakaya gelmez
    Konu Du Hast tarafından (20/11/2010 Saat 19:06 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Metin ******
    metnalk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzincan
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    parçanın adı sinyal kartı (yaylı tertibat diyede geçiyor ve sistemi değiştirmek ustalık gerektiren iş.).
    kor
    şu anda airbagleriniz çalışmıyor. bir kaza anında airbag açılmayacak.
    şakaya gelmez

peki garanti ???

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı metnalk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki garanti ???
    aracın garantisi varsa garantiden ücretsiz değişim yaparlar.

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Araç 2007 model zaten şuanda garanti kapsamında değil. İlk etapta sanayide yaptırmayı deniycem. Yapamazlarsa yapıcak bişi yok. Gidicez paşa paşa 400 ü vericez yani. Belkide ilk etapta çıkmasına falan bakmakta fayda var.

Can Yağcı
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125

Alıntı resistance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç 2007 model zaten şuanda garanti kapsamında değil. İlk etapta sanayide yaptırmayı deniycem. Yapamazlarsa yapıcak bişi yok. Gidicez paşa paşa 400 ü vericez yani. Belkide ilk etapta çıkmasına falan bakmakta fayda var.
    Arkadaşlar şimdi baktımda bunun çıkmasını kullanılmaz malesef.
    fiat ın ealern programında şöyle diyor:
    Eğer herhangi bir nedenle yaylı tertibatın üst tablası alt tablasına göre dönmüş ise artık kendi orijinal pozisyonunu bulamaz bu nedenle yaylı tertibatı kesinlikle değiştirmek gerekmektedir.
    2. el parçayı hurdacılar sökerken dikkat etmezler. bu yüzden parçanın sıfırını alıp sanayide taktırmak en mantıklısı, riske girmeye gerek yok.. hurdacıdan alacaksın götüreceksin herşey sökülecek takılacak olmayacak. bir sürü iş. ama gerçekten işi bilen birisinin yapması lazım yoksa o sıfır parçayıda heçleyebilir.

Serhat Serhat
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok

puntonun bu iyiliğini(masrafını)hiç unutmayacağım
    Konu takres tarafından (21/11/2010 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

puntonun bu iyiliğini(masrafını)hiç unutmayacağım :********(
    bende bu iyilikten nasibini alan biri olarak çok mutluyum.. teşekkürler fiat.. teşekkürler punto.

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

herkese selamlar arkadaşlar,
    konudan baya sıkıntı yaşayan arkadaşlar var gördüğüm kadarıyla şayet parçayı sıfır alırsanız sinyal kollarıyla birlikte değiştiği için sadece montaj olucak ve ekstra bir sıkıntı yaratmıcaktır...
    şayet tamir yaptırmak istersenizde işini bilen birine yaptırmanız yönünde olur şayet bu şekilde yaptırısanız sorunsuzca kullanırsınız ki ben tamir ettirdim tamir de en önemlisi flex kablonun komple yenilenmesidir sorunlu yerin kesilip ek yapılası pek sağlıklı olmuyor şayet kablo komple yenilenirse 2 uçtan lehim yapılmak şartıyla sorun çözülmüş oluyor ve 400tl vermemiş oluyorsunuz saygılar...

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şimdi baktımda bunun çıkmasını kullanılmaz malesef.
    fiat ın ealern programında şöyle diyor:
    2. el parçayı hurdacılar sökerken dikkat etmezler. bu yüzden parçanın sıfırını alıp sanayide taktırmak en mantıklısı, riske girmeye gerek yok.. hurdacıdan alacaksın götüreceksin herşey sökülecek takılacak olmayacak. bir sürü iş. ama gerçekten işi bilen birisinin yapması lazım yoksa o sıfır parçayıda heçleyebilir.

buarada çıkması gayet kullanılır sinyal kolu içindeki sargı bana lazım dersin onu sökerken sargının bozulmadan çıkarmasını sağlarsın ki bozulsa bile tekrar sarılması çok zor değil ben kendim sargım flex kablo yarısıiçe yarısı dışa gelicek şekilde sarıyorsun direksiyonu takmadan üstünde tur denemesi yapıosun işlem tamam
    Eflatun'a sormuşlar;İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir?
    Eflatun tek tek sıralamış,Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler.
    Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler.
    Yarınlarından endişe ederken bugünü unuturlar.
    S...onuçta, ne bugünü, ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyeck gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu sorundan forumumuzda bayaa kişi mağdur durumda... Mağdur olan arkadaşlar tek tek fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını dile getirirse çözüm bulunabilir diye düşünüyorum... Belki puntolarımızın bir kronik arızası daha şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladı...

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gördüğüm kadarıyla bu sorundan forumumuzda bayaa kişi mağdur durumda... Mağdur olan arkadaşlar tek tek fiat müşteri hizmetlerini arayıp sorunlarını dile getirirse çözüm bulunabilir diye düşünüyorum... Belki puntolarımızın bir kronik arızası daha şimdi yavaş yavaş çıkmaya başladı...
    tekirdağ merkez haliç oto'da herşey dahil bu sorun için istenen para 400 tl arkadaşlar. Bu çok kronik bi hata bile olsa büyük ihtimal ben yaptırdıktan sonra düzeltirler

çağatay balık
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Akdeniz Mavi

arkadaşlar az önce Tekirdağ'da sanayide yaptırmışlar bizim puntonun sinyal kartını 50 tl'ye.. ama ne kadar dayanıcağı konusunda bir bilgi yok. Bir daha böyle bir sorun yaratırsa parça değişmesi gerekicek denmiş.

Sayfa 1/4 1234 SonSon