Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo 1,4 105 yakıt-performans

SEYFETTİN KARAKAŞ
    karakas_fiat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    05DS666
    Edilen teşekkür: 2

Standart Punto Evo 1,4 105 yakıt-performans

ARKADAŞLAR PUNTO EVO 1,4 105 HP MOTOR ARAÇ ALANINIZ VARMI VARSA LÜTFEN BİR YAKIT KONTROLU VE PERFORMANS KONTROLÜ YAPABİLİRMİ. ARAŞTIRDIĞIM KADARIYLA ARAÇTA YAZILIM YENİLEMESİ OLABİLİR ARAÇIN YAKITI ÇOK FAZLA. BİR ARA FİAT LİNEALARDA OLMUŞTU PERFORMANS İÇİN.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Sizin şuandaki değerleriniz ortalama olarak ne kadar gözüküyor yol bilgisayarında?

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

ben aracımı alırken bir usta bu 105 likleri kullanan cok dikkatli olması lazım diyordu. kullanıma göre cok farkediyor tüketim. 77 liklerde aynı tüketimi gösteriyor fabrika verilerinde.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı karakas_fiat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR PUNTO EVO 1,4 105 HP MOTOR ARAÇ ALANINIZ VARMI VARSA LÜTFEN BİR YAKIT KONTROLU VE PERFORMANS KONTROLÜ YAPABİLİRMİ. ARAŞTIRDIĞIM KADARIYLA ARAÇTA YAZILIM YENİLEMESİ OLABİLİR ARAÇIN YAKITI ÇOK FAZLA. BİR ARA FİAT LİNEALARDA OLMUŞTU PERFORMANS İÇİN.
    ortalama yakıtınız nedir ? Kullanmaya göre değişebilir fabrika verilerini yakalamak oldukca güç

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

benim tahminime göre 105 lik multiair motor eski starjet kadar yakacaktır
    10 bg lik farkı da multiair teknolojisi amorti eder diye düşünüyorum
    bakalım ilk izlenimler nasıl gelicek

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim tahminime göre 105 lik multiair motor eski starjet kadar yakacaktır
    10 bg lik farkı da multiair teknolojisi amorti eder diye düşünüyorum
    bakalım ilk izlenimler nasıl gelicek
    Ben kendi aracım gibi ve aynı yolda kullanırsam sanırım ortalama tüketimim 5.5-6lt/100km olur

Araç sahibinin kullanım tarzı, güzergah, trafik durumu önemli tabi.Bunlara dikkat edilerek az ya da çok denebilir ancak...

VOLKAN TARAN
    byfestival - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 26

Motorum supaplarına elektrohidrolik kam mili kontrol ediyor yani gaza ne kadar basman ile alakalı yakıt tüketimide o derece artıyor. punto evo multiair geçen hafta aldım 400 kilometre yol yaptım gaza yüklenmedikçe sanki 77HP gibi ancak yüksek devirlerde kullandıkça asıl performansı o zaman göreceksiniz korkmayın gaza yüklenin bu motor bunun için üretildi.
    selamlar.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

parası olan yüklenir ancak bu devirde..

onrky
    1.4 starjet 95hp

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

multiair teknolojisi benim bildigim kadarıyla hem performans hem tasarruf saglamakta düşük devirlerde tasaruf yüksek devirlerde performans. o zaman şu mantaliteyle karşı karşıya gelmemiz mümkün, düşük devirde performans, yüksek devirde tasarruf aramamak gerek. mağaza müdürü bu redline a yaklaşan devirlerde bu motor üzerine tanımam diyordu tabi bu fiyatta ve bazı özel servisleri yazılım güncellemeleri ile 105 lik motor gücünü 135 e kadar cekebildiklerinden bahsetti ki kendileri motor sürüş vs uzmanı. bu arabayı alan arkadaş çok memnun kalacak çok tutacak bu motor çok . benim bütcem kısıtlı oldugundan dolayı 77 lik aldım

salih kılıç
    salih1961 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Ben de PUNTO EVO 1,4 105 HP almak istiyorum,alan arkadaşlar artı ve eksi yönlerini paylaşırsa menmun olurum

Gp gp
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Artıları sadece motor ve yakıt konusunda olabilir..Daha kullanmak nasip olmadı ama performans olarak iyi diye düşünüyorum verilen bilgilere göre.Tabi her zevkin bir maaliyeti var bastığınız kadar çok yakacatır buda eksisi olabilir.Donanım olarak kıyaslarsak diğer modellerden farklı bir donanımı yok.

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

activelerin 105 lik leri yok zaten dynamic oldugundan dolayı standart dynamic lerde olan özellikler zaten digital klima park sensörü 16" çelik jant kapı eşigi yan çıta karbon koruyucu flaan filan.. ek olarak opsiyonel özellikte ekleyebilirsiniz. donanım konusunda çok çok bir beklentiniz yoksa eger tamamiyle beklentilerinizi karşılayacaktır. motor teknolojisini tabiki almadan türkçe ingilizce forumlardan araştırarar harekete geçmekte fayda vardır. özellikle yazılım güncellemesi ile neler yapılabildiğini bir yere not etmek lazım.

Yaşar Sürmen
    İtaliano Vero 34 DV 6254 ystuning61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34DV6254
    Edilen teşekkür: 23

Ben henüz kafa yoramıyoruz böyle şeylere hayat tos pembe

VOLKAN TARAN
    byfestival - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 26

PUNTO EVO Multiair yakıt tasarrufu bakımından motorun performansı gözönüne alındığında ileri düzeyde kazanç sağlamakta özellikle start&stop özelliği muhteşem trafik ışıklarında motor stop ediyor debriyaja tekrar basıldığında motor çalışıyor bu özellik için akü amperi yükseltilmiş ve marş motoru gücü arttırılmış.
    Motor 3200 devirden sonra resmen şahlanıyor işte bu devirlerden sonra motor sesini çok daha tok bir sesle dinliyorsunuz insan gaza geliyor basmamak elde değilki.
    Çift bölgeli klima sistemi çok başarılı özellikle buğu çözücü pozisyonunda aracın camları ışıl ışıl ön konsol ve iç kapı kollarındaki estetik ışıklandırma ortama ayrı bir hava katıyor.
    Park sensörü çok yardımcı mesafeleri çok başarılı algılıyor.Viraj içerisinde hangi viraja dönülüyorsa o tarafın sis farı yolu aydınlatıyor.
    Vites geçişleri iç açıcı görüş mesafesi çok iyi koltukların ve özellikle sürücü koltuğunun sürüş açısına göre pozisyonu çok başarılı(yeni FİESTA ve yeni CORSA nın sürücü koltuğu pozisyonuna dikkat edin araç viraj dönerken koltuk viraj istikametine doğru konumlanmış iç tarafın görüşü azalıyor önemli bir konu)
    Eşya gözü kapağı çok estetik ve gizli gözler hakkatende gizli şans gele buldum aldığım showroom daki satışçı arkadaş bana gösterememişti.
    Ön farların kalitesi çok iyi bir görüş sağlıyor.Süspansiyon sistemi özellikle viraj çıkışlarında çok yardımcı oluyor.Kısacası karşıdan görüpte beğenmeyen bir arkadaşıma kullanması için otobana çıktık dönüşte FIAT showrooma girdik.
    Kısacası arkadaşlar gidin aracı test edin birazda gaza yüklenin aracı satın almak için sıraya bile girersiniz
    EV ALMA PUNTO EVO AL..

15. Bu mesajı için 5 kişi byfestival'ye teşekkür etti:

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

valla benm starjet gibi yiyosa sizinde isyan etmeniz haklı ben 11.7 ortalama tüketim görüyorum(anlık değil dikkat edin ortalama s0n 500 kmde) tmm çok yavaış kullanmıyorum ama 11.7 dde çok çok fazla bence

Gp gp
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Ben 14 77 bg likle görüyorum 10,2 leri sen 11,7 görmüşsün çokmu

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bu gordugunuz degerler sehirici dimi. 370 lira yakıyor uzun yolda ne yakıyor bu araclar? cokmu agresif bir kullanımınız var acaba. aynı arac bende de var benzinde bu degerleri hic gormedim . simdi lpgde kulalnıyorum sehirici 20kurus yakıyor diye sızlanıyorum

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

benim aracım yeni ve karma tüketimim 6.4 hala. 700 km ye geldim. 1.4 77 hp p.evo active s&s .. ortalamayı 10 nun üzerine cekmek için biraz ugras gerekiyor galiba yada istanbul ankadara olmak ****

MERT DEMİRÖREN
    Raistlin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 DM 388
    Edilen teşekkür: 114

valla ben sert mi kullanıyorum bilmiyorum ama atmosferik motorda bu değerler ne kadar kullanırsam kullanayım olmaması lazım...2008 1.6 lagunayı da aynı şekilde kullanıyorum 120 beygir o..9.5'u hayatta geçmez ortalaması..ben bu puntoyu anlayamadım hem hafif hem motoru küçük niye 11.7 lerdeyim anlamadım

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

söylediğiniz değerler gerçekten çok çok yüksek. çok kısa mesafelerde düşük viteslerde kullanıyorsunuz sanırım araçlarınızı. ben starjet kullanıcısıyım ama bu değerleri hiç görmedim. aşırı yüksek.

Sayfa 1/2 12 SonSon