Sayfa 1/2 12 SonSon
32 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dalış

hakan alpaslan
    palombaro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 93

Standart Dalış

Selamlar, aranızda sualtıyla uğraşan var mı?
    Birkaç senedir dalgıçlık yaparak,tüplü dalgıç yetiştirirek geçiniyorum ,ülkedeki en aktif dalış portalınında adminiyim kendi forumumdan sonra en çok yazmaya çalıştıgım forumda burası, bu sporla ilgilenen ,bilgisini paylasmak isteyen, birşeyler sormak isteyen arkadaslar varsa buradan devam ederiz diye düşündüm.

sualtı fotoğraflada uğraşırım burada çektiğim bırkaç foto var umarım ilginizi çeker.

Konu palombaro tarafından (12/04/2009 Saat 13:15 ) değiştirilmiştir. Sebep: foto eklemek için

2. Bu mesajı için 7 kişi palombaro'ye teşekkür etti:

onur poyraz
    TıRSıK FaRe :) poyraz_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26 TZ 855
    Edilen teşekkür: 73

abi merak ettimde ankaradansın. bu işi ankaradamı yapıyorsun. ankaradaysa nerede yapıyorsun

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

doğru söylüyorsun
    yılın 6 ayını Bodrumda, 6 ayını Ankarada geçiriyorum ,, en buyuk sorunumda bu zaten yerleşik düzene geçemiyorum bir türlü.

haLiL KOÇAK
    halilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    33 CDM 54
    Edilen teşekkür: 587

Resimler mükemmel gözüküyor.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Harika fotoğraflar ve harika bir uğraş... Yazık ki ben, o balıkları zıpkınla nasıl vurur ve akşama yerim derdindeyim sadece.

Benim forumda bildiğim, İbrahim (İbrahimKC) ilgileniyor dalışla.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

tesekkurler,
    bende severim zıpkınla avcılıgı ama bilinçli yapılınca , zaten bir çok balıkadam önce zıpkıncılıkla başlamıştır bende öyleyim ama sonra orada bırakmadım , aletli dalış ve sualtı fotografa sardım şimdilerde farklı projelerlede uğraşıyorum, sadece uğraş veya meslek degıl benım için, hayatımda büyük yeri var,
    herkesın aletli sporu yapabilecegını ve buna hakları oldugunu düşünüyorum araba kullanmak nasıl birçok kişinin yapabılecegı bırseyse bu da öyle. Dalışa baslamak insanın hayatında büyük değişikliklere neden oluyor ben de bu değişiklikleri en yakından cevremde gorebıldıgım ıcın mutluluk duyuyorum, kendımı şanslı hissediyorum.
    G.Punto kullanıcıları ve forumda yazan arkadaslarımız içinde birçok üniversite öğrencisi oldugunu farketmek zor değil, okulların sağladıgı kaynaklarla bu sporu emnıyetlı ve ucuza yapabılirler. kimse sualtından mahrum kalmamalı

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende Ser dalışla ilgileniyorum, sanırım siz Scuba dalışı yapıyorsunuz Bodrum'da yaşıyorum Bodrum'a geldiginiz zaman haberleşelim ancak şu 1 aydır iş yogunlugum nedeni ile dalmaya gidemedim

son dalıştan birkaç goruntu

Bugun Marmaris'te yarışma vardı ancak benim lisansım olmadıgı için katılmadım birdahaki yarışmaya katılacağım inşallah

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Ahmet, şu levreği gözüme gözüme sokuyorsun ya, intikamım acı olacak!

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Linos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahmet, şu levreği gözüme gözüme sokuyorsun ya, intikamım acı olacak!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Levrek iyiymiş hakkaten... benim Genclık Spordan lisans var zıpkınla avcılık muhabbetı için, Bodrum Su Sporları Kulubunu Kıbrıstakı yarısmada temsıl ıcın gerekmıstı , sonra bir rahatsızlık yasadım kolumdan ve sımdılerde zıpkın cekebılecegımı zannetmıyorum.
    scuba daha konforlu ve 11 yasından sonra herkese uygun bir spor aslında spor da degıl tiyatro sinema gibi birsey.. bazen konsere bıle donusuyor

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı palombaro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Levrek iyiymiş hakkaten... benim Genclık Spordan lisans var zıpkınla avcılık muhabbetı için, Bodrum Su Sporları Kulubunu Kıbrıstakı yarısmada temsıl ıcın gerekmıstı , sonra bir rahatsızlık yasadım kolumdan ve sımdılerde zıpkın cekebılecegımı zannetmıyorum.
    scuba daha konforlu ve 11 yasından sonra herkese uygun bir spor aslında spor da degıl tiyatro sinema gibi birsey.. bazen konsere bıle donusuyor
    bu kadar cezbedici bi tanıtım ne gördüm ne duydum

bende başlamak istiyorum ilerde
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Fotoğraflar ve anlatım gerçekten harika. Okudukça acaba bende yapabilirmiyim diye düşündüm. Eminimki diğer arkadaşlarımda da benzer düşünceler olmuştur. Verdiğin bilgiler ve paylaşım için teşekkürler

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Fotolar gerçekten çok canlı, oldukça güzel görünüyor, bizler de başlasak mı ...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

enis dilek
    jeoenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 46

Dalgıçlık gerçekten çok güzel bir uğraş. Denizin altındaki güzellikler her zaman ilgimi çeker. Ama Ankarada oturunca yazın yaparım diyorsun yazında arkadaşlarla gezip tozup unutuyorsun. Eğer Ankara gibi denizden uzak bir yerde oturuyorsan bu işlere başlamak kolay değil.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı jeoenis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dalgıçlık gerçekten çok güzel bir uğraş. Denizin altındaki güzellikler her zaman ilgimi çeker. Ama Ankarada oturunca yazın yaparım diyorsun yazında arkadaşlarla gezip tozup unutuyorsun. Eğer Ankara gibi denizden uzak bir yerde oturuyorsan bu işlere başlamak kolay değil.
    Ankara ve deniz aynı cümle içinde kullanılmamalı
    Konu OzzY tarafından (13/04/2009 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

yazılarınız için tesekkur ederim,
    ilk olarak bende yapabilirmiyim ile ilgili birşeyler yazmak istiyorum ;
    gözleri görmeyen genç bir arkadaşın ilk eğitimini verdim ve beraber çok güzel 2 dalıs gerceklestırdık ;güzellikleri, renkleri, balıkları göremiyordu ama farklı bir dunyada olmanın varlıgı bıle yetmışti.
    arkadaşlarımdan biri kolları ve bacakları olmayan 15 yaslarında genç bir kızın dogum gününde ilk dalışını yaptırmış ve kız hayatımın en güzel günü demiş.
    sosyopat, şizofren, depresif insanlar ,hepsi farklı bir dünyanın içinde gözümüzün önünde değiştiler, yılda 300-400 kursiyerim oluyor her türlü insanla karşılasıyorum , isteklı olupta egıtımı bıtıremeyen sımdıye kadar ya 3 ya 4 kısı oldu. Hala şımarık 15-20 yaslarındakı kızlara çözüm bulamadım ay ben bundan nefes alamam iğrenççççç bu elbıseyı daha once kım giydi, yaaa bunun üzerinde kum vaaaar
    neyse..
    Denizi olmayan Ankara'da ülkemizin en aktif dalış okulları hizmet veriyor ,ve ülkedeki en fazla sertifikalı dalgıç yine Ankara'da. Hafta içi günde birkaç saat teorik egitim ve 1-2 hafta sonu güneye gidip eğitimleri tamamlıyorlar.
    o kadar malzeme, tüp ,ekıpman, elbıse felan diyip masraflı oldugunu düşünenler olabilir o konu hakkında şöyle bir bilgi veriyim, ekıpman pahalı ama sadece 1 kere alınıyor hepsi ömürlük ve bunların hiçbirine sahip olmanız gerekmıyor çünkü verilen ücretler bunlarıda kapsıyor. yaz sezonu dışında dalış turları fiyatları çok çok uygun.
    Eğer dalışa baslamak istiyorsanız bunun ilk adımı dalış okullarından birine gidip denemek istediginizi soylemek olacaktır, deneme dalısı max 8 metreye kadar 25-30 dakka civarında yapılır , 15-20dk lık teorık ders gerektırır. sualtında alınan ilk nefes insanı büyüler hayat boyu o anı unutamazsınız, ben unutmuyorum. 50 liradan 150 liraya kadar fiyatları değişir. paralarınıda yazıyımda merak edenler ıcın fıkır verici olabilir.
    yada
    Bir dalış okuluna gidilir ve kurs almak istediginizi soylersınız. bu kursun bitiminde sertifika alırsınız ve 18 metreye kadar dalıs okullarında bır rehberle beraber dalısa izniniz vardır. kurs yaklasık 4 gun surer 8-10 saati sınıfta egıtım alarak yapacagınız dalıslarda gerekecek kadar bilgi sahibi olursunuz, dalıslar bilerek bılınclı bır sekılde olur. kurs sonuna kadar yaklasık 45 er dakıkadan 8 dalış yapılır . federasyon ve sistemlerle standarlartlar olusturuldugu için pek değişiklik göstermez, bu kursunda fiyatı 250 liradan 700 liraya kadar cıkabılıyor.. fiyatlar mevsime, şehire, dalış okulunun hizmetine göre değişir.
    sualtı sporları federasyonunun ınternet sıtesınden sehrinizdeki dalıs okullarının irtibat bılgılerıne ulasabılırsınız Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu
    Tehlikeli mi?
    Hayır değil. birkaç çok önemli, bir dolu da önemsiz kural var, eger önemli kurallara uyarsanız hiç birşey olmaz,öenemsızlerde uymanız dalısı keyifli tamamlamak ve sualtı adabı konuunda önemlidir. istatistik vermek gerekırse yaralanan % 95 i sanayi dalgıcıdır yanı sualtında calışan inşaat ,kaynak yapan işçiler, gerı kalan %5 lık kısımda kuralları hiçe sayıp eşden dosttan duydukları bilgilerle dalmaya kalkışanlardır.
    Köpek Balığı ?
    yok öyle birşey doğduğumdan beri sudayım bir kere bile denk gelmedi, 1998 yılından beri dünyada 18 köpek balıgı saldırı bildirilmiş Türkiye'den hiç yok.
    Dalışa eşinizle, çocugunuzla, arkadaşınızla başlarsanız ömür boyu beraber vakit geçirebileceğiniz güzel bir hobiniz olur.
    iyi geceler.
    Konu palombaro tarafından (17/04/2009 Saat 16:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

29. Bu mesajı için 9 kişi palombaro'ye teşekkür etti:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Hakan abi espiri olarak yazmıştım özür dilerim.

şu deneme olayı için bi uygun zamanda irtibata geçmeyi düşünüyorum (seneyeye kalır heralde ama bakalım)
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

yokyav ne özürü ben hiçbir şeyi imalı veya yanlıs anlamadım, ama yanlıs anlasılacak birseyler yazdım heralde, kusuruma bakma lütfen.
    dalış malzemeleri g.p me sıgmıyor bagajı bunun 3 katı olmalı

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Denizi olmayan Ankara'da ülkemizin en aktif dalış okulları hizmet veriyor ,ve ülkedeki en fazla sertifikalı dalgıç yine Ankara'da.
    kısmını biraz üzerime alındım

deneme işi için ankarada tavsiye edebilceğiniz biyer vardır sanırım(ozaman tekrar sorarım ) sonrasındada çeşmede devam ederim artık
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

hakan alpaslan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

senın o mesajındakı Deniz buyuk harfle yazıldıgı için özel isim olarak algıladım ve haberdar olmadıgım bir konu oldugunu düşünüp zaten es geçmiştim : )
    evet tavsiye edebileceğim, buradakı dalıs okullarına baglı eğitmen abilerim var.

35. Bu mesajı için 2 kişi palombaro'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/2 12 SonSon