Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
60 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Navigasyon

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Standart Navking Nav300

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    navking nav-300 süper eds trafik kameralarında bile uyarıyor.
    Merhabalar,

Navking Nav 300 cihazını 199 TL ye MediaMarkt ten aldım, üzerindeki Route66 yazılımı çok güzel, ama kullandığı TeleAtlas haritası çok yetersiz. Arabayı olmadık yollara yönlendiriyor ve çok detaylı değil. Reklamında 'kapı numarasına kadar bulur' gibi bir ifade var ama doğru değil, belki Route66 buluyordur ama TeleAtlas haritasında bu derecede bir detay yok.

Dün Internetten IGo 8 yazılımını (28 Mayıs 2009 sürümünü buldum) ve en güncel haritaları indirdim, cihaza ayarlamak zor oldu, alıp öylece kopyalamak işe yaramıyor. Eğer isteyen olursa detaylarını anlatabilirim bir ara.

IGO 8 yazılımını Route66 ile karşılaştırdığımda kafa kafaya geliyor, bir çok özellikleri aynı, her ikisi de kolay kullanılabiliyor. Kesinlikle her ikisi de TomTom dan daha kullanışlı.

Route66 arama konusunda daha başarılı, tek bir arama ile POI leride, yolları da daha iyi buluyor, IGo 8 de ise POI arama konusunda sıkıntı var, ama IGo 8 de de çok hoşuma giden bir özellik var, arama yaparken ekran klavyesinde, arama sonuçları içerisinde bulunmayan harfler sönüyor, böylece daha yazarken bile sonuca ulaşabiliyorsunuz ve sönen harfler sayesinde 'şişman' parmak nedeniyle yanlış harfe basma ihtimaliniz azalıyor.

Kapı numarasına göre arama IGo 8 de var, ama Route 66 da yok. Hatta IGo 8 yolda giderken caddenin sağında ve solunda hangi kapı numaralarının önünden geçmekte olduğunuzu ekranda gösteriyor.

IGO 8 in kullandığı Başarsoft haritası fazlası ile detaylı, evimin yakınında çamur gibi supangleler satan pastaneyi bile kayıt altına almış.

IGO 8 de olupda Route66 da olmyan bir özellik ise, gittiğiniz gezdiğiniz yerleri ayrı bir text dosyaya kaydedebiliyor olması, daha sonrasında gittiğiniz yerleri yeniden simüle edip izleyebiliyorsunuz.

Route66 yı seslendiren bayanın sesi ve konuşması çok daha hoş, IGO 8 i seslendiren bayanın konuşması ise pek hoşuma gitmedi. İkisi arasındaki fark TRT spikeri ile Kral TV VJ i arasındaki fark gibi.

Navking 300 e IGO 8 i kurmayı başardım ama bu cihazlar ile ilgilenmeyen birisi bunu kendi başına çok zor çözer. Ben programcıyım ve bu cihazlara da zaten program yazmakta olan biriyim. Vakit bulursam ayrı bir program yazarak IGO 8 ve Route 66 arasında seçim yapan ve tek bir cihaz üzerinde her iki programı da seçerek çalıştırmamı sağlayacak bir program yazmayı düşünüyorum.

Kısaca özetleyecek olursam:
    - Piyasada satılan bir çok cihaz Çin üretimi ve birbirine çok yakın özellikteler.
    - En iyi Navigasyon yazılımları Route66 ve IGo 8.
    - Türkiye için en detaylı harita Başarsoft haritası ve Route66 da bu harita yok.
    - Navigasyon cihazında ekranın büyük olmasının çok fazla getirisi yok, çünkü araba kullanırken ekrana bakmak sizi tehlikeye atar, zaten bütün programlar sesli uyarı veriyor. Bu nedenle ekranı büyük olsun diye fazla para vermeye gerek yok.

Bu gün bir Navigasyon cihazı alacak olsam, HepsiBurada.com da 220 TL civarında Piranha Pather var, IGO 8 yazılımı ile geliyor ve lisanslı olarak 1 yıl boyunca ücretsiz güncelleyebiliyorsunuz. (HepsiBurada.com da Navking Nav300 de aynı fiyatta ama MediaMarkt 199 TL ye veriyor)

Neden Piranha, cihazı çok mu farklı Navking den? Hayır çok farklı değil, ama Navking e IGO 8 i yüklemek için uğraşırsınız, 20 TL için değmez.

2. Bu mesajı için 7 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

Murat Karakaş
    pepelepew - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

bendede navking 300 var igo nasil atarim icine birde igo atarsak icindeki harita gidermi ikiside ayni anda calismaz sanirim =?

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı pepelepew Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede navking 300 var igo nasil atarim icine birde igo atarsak icindeki harita gidermi ikiside ayni anda calismaz sanirim =?
    IGO yu indirdikten sonra direk SD kartın içine kopyaladım, Route 66 olduğu gibi kaldı.

SD kartın içerisindeki ayar dosyalarını değiştirerek gpsrun.txt dosyası içerisinde IGO yu gösterecek şekilde değişiklik yaptım.

Şu an Route 66 da yüklü ama ayar dosyası ile oynadığım için GPS i açınca IGO8 çalışıyor. Bilgisayardan bağlanıp ayar dosyasını değiştiriyorum, IGO yu kapatıp GPS i yeniden açınca Route66 çalışıyor.

Her ikisini birden çalıştırmak için kendim bir program yazıp, gpsrun.txt içerisinden kendi programımı çalıştırmayı düşünüyorum. Kendi programım da ekrandan yapacağım seçime göre IGO8 veya Route66 yı çalıştıracak.

Bu sıralar hiç vakit bulamıyorum, bir-iki saatlik bir iş aslında o programı yazmak.

Yazınca buraya bir mesaj ile yüklerim.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

azmi aldemir
    azmi964 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

selam navking 400 aldım ama malesef harita yazılımı bir rezalet igo 8 i sd karta yükledim ama malesef çalıştıramadım biraz detaylı olrak anlatır tarif ederseniz yardımınıza çok sevinirm şimdiden teşekkür

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

al bi iphone 2g 400 tl felan yükle navigasyonu hem telin hem navigasyonun olsun

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al bi iphone 2g 400 tl felan yükle navigasyonu hem telin hem navigasyonun olsun
    iphone 2g de GPS yok, 3G ve 3GS te var
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iphone 2g de GPS yok, 3G ve 3GS te var
    valla benimkinde blootooth bile var yükletebiliyosun emin ol ama biraz yavaş

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı boss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla benimkinde blootooth bile var yükletebiliyosun emin ol ama biraz yavaş
    GPS donanımsal bi özellik yüklenmesi mümkün değil.
    Navigasyon yazılımsal bişey ama GPS olmadan ne işe yarar ki?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

GPS donanımsal bi özellik yüklenmesi mümkün değil.
    Navigasyon yazılımsal bişey ama GPS olmadan ne işe yarar ki?
    şöyle söyleyeyim bendeki google earth gibi telefon şu anki yerinizi kullanmak istiyor diye uyarı geliyor sonrada gideceğin yeri soruyor ve yol gösteriyor ama yavaş neyse bunun ne olduğuna siz karar verin gps mi başka bişeymi ama yaşadığım bu

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

yaşadığınız gps değil. baz istasyonundan yerinizi tespit ediyor 150 metre yanılma payı var sanırım hiç yoktan iyidir tabiki
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

ne alırsanız alın macera yaşamak istemiyorsanız yazılımı IGO olsun

15. Bu mesajı için 2 kişi KaMiKaZe'ye teşekkür etti:

CENK COR
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz

yaşadığınız gps değil. baz istasyonundan yerinizi tespit ediyor 150 metre yanılma payı var sanırım hiç yoktan iyidir tabiki
    teşekkür ederim bilgi için bana yetiyo 150 mt yaklaşayımda bakkala çakkala sora sora buluruz artık

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Öncelikle navide yazılım çok önemli ben next kullanıyorum yılda 4 kez güncelleme veriyor ve 2013 e kadar ücretsiz bu güncelleme gayette memnunum adresi giriyorum en kısa yoldan ordayım

azmi aldemir
    azmi964 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

saol mustafa kardeş
    beni büyük bir rezaletten kurtardın
    senin paylaştığın dosyayı yükledim ve şuan da igo8 çalışıyor

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

onur karaahmet
    ttuareg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Edilen teşekkür: 0

Moosty Verdiğiniz bilgiler ve özellikler çok faydalı olmuş, bir iki ufak ekleme yapmak istiyorum.

Route 66 Dünyanın en iyi navigasyon yazılım ürünlerinden bir tanesi, Igo, Wayer, Sygic bunlar, Nokia Maps, Garmi bunlarda standart ve kullanışlı navigasyon yazılımları.

Navking Route 66 Türkiye'de Teleatlas haritalarını kullanıyor. Teleatlas yine dünyada sözü geçen bir harita firması, firma yurt dışında Navteq ile çalışıyor.

igo da kapı numarasının olması, Türkiye temsilciliğini yapan Başarsoft'tun belediyeler ile yürüttüğü projesinde otamatik olarak değişen kapı numaralarnı görmesinden kaynaklı, bununla birlikte Güncel bir Teleatlas hatta güncel bir NAvteq haritası Başarsoft'un haritasından çok daha iyi. Kaldıki Route 66 avrupada sadece posta kodu girerek sizi gideceğiniz yere götürüyor, bununda nedeni harita firmasının sağladığı bilgilerden kaynaklanıyor. Türkiye gibi şehir planlaması yapılamayan bir ülkede navigasyon kullanmakta, doğru bilgilere ulaşmakta çok zor.

Ben telefonumda Garmin kullanıyorum çünkü ilaçlı olarak bulabiliyorsunuz internetten. Yeterli geliyor bana, fakat NAvigasyon cihazı alacak olsam NAvking markasının ucuz modellerini tercih ederdim. Fiyatlar bu piyasada daha da düşecek gibi duruyor. Birde Route 66 sürekli destek hizmeti veriyomuş galiba, arkadaşımda Maxi HD modeli var, hem gidiyorum çay içiyorum diyor, hemde ürün hakkında bilgi veriyorlar, güvenlik kamerası yüklüyorlar. Hiçte şikayet etmediler diyor şimdiye kadar

Bunun dışında şu üzerinde çalıştığınız programı biran önce bitirinde cep telefonunda da birden fazla kullanalım

Dip not : Ben olsam Piranha asla almazdım

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Navking Nav 300 cihazını 199 TL ye MediaMarkt ten aldım, üzerindeki Route66 yazılımı çok güzel, ama kullandığı TeleAtlas haritası çok yetersiz. Arabayı olmadık yollara yönlendiriyor ve çok detaylı değil. Reklamında 'kapı numarasına kadar bulur' gibi bir ifade var ama doğru değil, belki Route66 buluyordur ama TeleAtlas haritasında bu derecede bir detay yok.

Dün Internetten IGo 8 yazılımını (28 Mayıs 2009 sürümünü buldum) ve en güncel haritaları indirdim, cihaza ayarlamak zor oldu, alıp öylece kopyalamak işe yaramıyor. Eğer isteyen olursa detaylarını anlatabilirim bir ara.

IGO 8 yazılımını Route66 ile karşılaştırdığımda kafa kafaya geliyor, bir çok özellikleri aynı, her ikisi de kolay kullanılabiliyor. Kesinlikle her ikisi de TomTom dan daha kullanışlı.

Route66 arama konusunda daha başarılı, tek bir arama ile POI leride, yolları da daha iyi buluyor, IGo 8 de ise POI arama konusunda sıkıntı var, ama IGo 8 de de çok hoşuma giden bir özellik var, arama yaparken ekran klavyesinde, arama sonuçları içerisinde bulunmayan harfler sönüyor, böylece daha yazarken bile sonuca ulaşabiliyorsunuz ve sönen harfler sayesinde 'şişman' parmak nedeniyle yanlış harfe basma ihtimaliniz azalıyor.

Kapı numarasına göre arama IGo 8 de var, ama Route 66 da yok. Hatta IGo 8 yolda giderken caddenin sağında ve solunda hangi kapı numaralarının önünden geçmekte olduğunuzu ekranda gösteriyor.

IGO 8 in kullandığı Başarsoft haritası fazlası ile detaylı, evimin yakınında çamur gibi supangleler satan pastaneyi bile kayıt altına almış.

IGO 8 de olupda Route66 da olmyan bir özellik ise, gittiğiniz gezdiğiniz yerleri ayrı bir text dosyaya kaydedebiliyor olması, daha sonrasında gittiğiniz yerleri yeniden simüle edip izleyebiliyorsunuz.

Route66 yı seslendiren bayanın sesi ve konuşması çok daha hoş, IGO 8 i seslendiren bayanın konuşması ise pek hoşuma gitmedi. İkisi arasındaki fark TRT spikeri ile Kral TV VJ i arasındaki fark gibi.

Navking 300 e IGO 8 i kurmayı başardım ama bu cihazlar ile ilgilenmeyen birisi bunu kendi başına çok zor çözer. Ben programcıyım ve bu cihazlara da zaten program yazmakta olan biriyim. Vakit bulursam ayrı bir program yazarak IGO 8 ve Route 66 arasında seçim yapan ve tek bir cihaz üzerinde her iki programı da seçerek çalıştırmamı sağlayacak bir program yazmayı düşünüyorum.

Kısaca özetleyecek olursam:
    - Piyasada satılan bir çok cihaz Çin üretimi ve birbirine çok yakın özellikteler.
    - En iyi Navigasyon yazılımları Route66 ve IGo 8.
    - Türkiye için en detaylı harita Başarsoft haritası ve Route66 da bu harita yok.
    - Navigasyon cihazında ekranın büyük olmasının çok fazla getirisi yok, çünkü araba kullanırken ekrana bakmak sizi tehlikeye atar, zaten bütün programlar sesli uyarı veriyor. Bu nedenle ekranı büyük olsun diye fazla para vermeye gerek yok.

Bu gün bir Navigasyon cihazı alacak olsam, HepsiBurada.com da 220 TL civarında Piranha Pather var, IGO 8 yazılımı ile geliyor ve lisanslı olarak 1 yıl boyunca ücretsiz güncelleyebiliyorsunuz. (HepsiBurada.com da Navking Nav300 de aynı fiyatta ama MediaMarkt 199 TL ye veriyor)

Neden Piranha, cihazı çok mu farklı Navking den? Hayır çok farklı değil, ama Navking e IGO 8 i yüklemek için uğraşırsınız, 20 TL için değmez.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

arkadaşlar bende iphone 3gs var, bunu para ödemeden ve GPRS'e bağlanmadan navigasyon olarak kullanamayacak mıyım??
    App store'da tomtom veyahut diğer navigasyon programlarını indirme ücreti 70 ila 99 dolar arası değişiyor.

Naapçaz şimdi?

Ayrıca navigasyon mu almalıyım?

Emin Şen
    FoR_ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 63

google maps yükleyin tele sonrada latutideyi açın gsm baz istiasyonundan yerinizi bulun adres tarifi bile alabiliyorsunuz

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı FoR_ReaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    google maps yükleyin tele sonrada latutideyi açın gsm baz istiasyonundan yerinizi bulun adres tarifi bile alabiliyorsunuz
    slm,

içinde harita yüklü geldi o google maps değil mi? biraz açarsak sevinirim.

telefon yeni çok detaylı bilmiyorum. İnternet varken yol tarifine başlıyorda baz istasyonu olayına tamamen fransız kaldım

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Arkadaslar cevap alamadım, bilgisi olan var mı?

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

ücretsiz bi çözüm yok. ya internete bağlı kalıcaksınız google maps ile kullanıcaksınız ki oda sesli tarif yapmıyor sadece yazılı. yada tomtom vs appstoredaki uygulamaları almanız gerek.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon