Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
66 sonuçtan 61 ile 66 arası

Konu: GP'ye Hard Disk Bağladım

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu balupunktun cihazından almak istiyorum. nerden bulacam. biri yardım etsin

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Alıntı makineman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu cihazdan almayı ve kendim takmayı düşünüyorum. Siz kendiniz takmışsınız. Teybi soketinden çıkarması tamam da kabloları torpidoya nasıl aktaracağız. Teybi sökünce oradan torpidoya ulaşılabiliyor mu? Bir de konsol üzerindeki mikrofon ve ptt düğmelerinin kablolarını nasıl gizledin onu anlayamadım. Ayrıca bunu yapmak garantiyi etkiler mi?
    USB kablosunu torpidoya aktarmak için bir boşluk var torpidonun sol tarafında. Açınca görebilirsiniz. Mikrofon kablosunu ise teybin sol kenarından (ya da tercihe bağlı olarak alt kısmından) çıkartmıştım,yalnız ezmemeye dikkat edin. PTT butonunu ise teybin altındaki klimanın vidalarını açarak ve klima kontrol panelini arkaya esnetip altta açılan boşluktan kabloyu geçirerek halletmiştim. Ancak bu kablonun soket kısmı biraz büyük olduğu için o daracık açıklıktan geçerken bayaa uğraştırıyor meret
    Konu civcivx tarafından (08/03/2008 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şakir Yalçın
    makineman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 92

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    USB kablosunu torpidoya aktarmak için bir boşluk var torpidonun sol tarafında. Açınca görebilirsiniz. Mikrofon kablosunu ise teybin sol kenarından (ya da tercihe bağlı olarak alt kısmından) çıkartmıştım,yalnız ezmemeye dikkat edin. PTT butonunu ise teybin altındaki klimanın vidalarını açarak ve klima kontrol panelini arkaya esnetip altta açılan boşluktan kabloyu geçirerek halletmiştim. Ancak bu kablonun soket kısmı biraz büyük olduğu için o daracık açıklıktan geçerken bayaa uğraştırıyor meret
    Çok sağol.

Mikrofonu ve PTT düğmesini ön gögüsten çıkarmayıp da sol alttaki havalandırma boşluğuna yakın bir yerden çıkarsak sizce sesi alırmı ?

Cem Cebeci
    civcivx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 932

Hmm, şu göğüs kısmının sol kaplamasından diyorsunuz sanırım. Çıkardığınız yer farketmez ama ortalıkta kablolar görünür. Mikrofonu aşağılarda bıraksanız sesi almaz. Ayrıca unutmadan; mikrofon havalandırma kanallarının çok yakınında olmasın. Yoksa havalandırma çalışırken uğultu yapar. Ayrıca ön cama da yapştırmayın, rüzgar sesi alır.

Gerçi ne yapılırsa yapılsın, süratli giderken BT kitlerinin genelinde (ben hem Blaupunkt'un bu kitini, hem de GP'nin orijinal BT kitini kullandım) bir ses kesilmesi, anlaşılmaması problemi (karşıdaki kişiler öyle diyor) oluyor. Yavaş giderken bir sorun yok ama.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Metin
    teknojix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto Blaupunkt MP3 çalarteyp orijinal

Civciv selam,

Bende blaupunkt hands punto aracımda kullanıyorum.Çok memnunum.

Orijinal blaupunkt teybini aldım.Elimde 1 adette fazladan var.
    İsteyen olursa verebilirim.Forumdan bana ulaşabilirsiniz.

Alıntı civcivx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bağladım, şaka değil

Aracına MP3-player, Flash Bellek, HDD, bilumum USB Mass Storage arabirimini bağlayıp hem müzik dinlemek, hem de BT aracılığı ile görüşme yapmak isteyenler burayaa 8S

Bir ay kadar önce forumda kısa süreli muhabbeti dönen Blaupunkt Bluetooth-USB Interface MP3 ünitesini, Türkiye Bosch henüz getirmediği ve ne zaman getireceği ve fiyatı da belli olmadığı için Almanya'dan satın aldım ve dün itibariyle elime ulaştı. Sürekli internet üzerinden alışveriş yapan benim gibi biri için bile biraz uzun ve zahmetli bir alışveriş oldu, belirtmeden geçemeyeceğim.

Aslında hem Blaupunkt'un sitesinde, hem de Bosch tarafından OEM radyolar ile çalışmayacağı belirtilmiş olsa da, teybin CD-Changer soketine takılan bu cihazla ilgili ipuçlarını sürerek (Mesela bkz. GP Aksesuar Kataloğu --> CD-Changer ünitesi ) riske girdim ve elimde kalma olasılığını da göze alarak, zahmetli uğraşlar sonucunda satın aldım.

Araştırmacı üyeniz civcivx, sonuçları aşağıda raporluyor

Cihaz çok basitçe takılıyor. Tüm kablolar cihazla geliyor. CD-Changer soketi ve Tel-In soketi'ni teybe takıyorsunuz, mikrofon kablosunu ve kocaman ve göze bizim orijinal BT-kitinin PTT tuşundan çok daha hoş gelen masmavi ışıklı PTT butonunu da takıp direkt olarak çalıştırmaya başlıyorsunuz. USB kablosunu da torpidoya uzattım, hiç görünmüyor. Normalde teypteki CD tuşuna basınca CD-AUX olarak değişiyor biliyorsunuz. Bu arabirimi takınca CD CHANGER diye bir bölüm daha çıkıyor artık.

Cihazda Kingston DataTraveler ve Sandisk Cruzer marka flash bellekleri denedim ve sorunsuz çalıştılar. Sanırım hemen hepsi çalışır bu tür belleklerin.

Asıl önemlisi ise, portatif HDD çalıştırdım. Lacie 80GB Mobile HDD (Porsche Design). Bu HDD anında tanınıyor cihaz tarafından. Üzerindeki 20'ye yakın klasörde yer alan 8 GB civarındaki parçayı sorunsuz okudu.

Ayrıca, özellikle Samsung'un bazı modelleri (mesela popüler E900) tarafından desteklenen bir özelliği de, telefondaki şarkıları BT üzerinden dinleme imkanıymış. O özellikli bir telefonum olmadığı için deneyemedim. Ama BT'nin hoş bir özelliği, görüşme enasında PHONE yazıyor ve dinlediğiniz kaynağın sesi tamamen kesiliyor ve karşıdaki kişinin sesini doğrudan teybin Volume düğmesi ile azaltıp-çoğaltabiliyorsunuz. Sanki radyo dj'i

Sonuç olarak, Blue&Me hevesi kursağında kalan bizler için, araçtaki direksiyon kumandalarını devre dışı bırakmadan, ön panelin bütünlüğünü bozmadan müzik sistemini geliştirmek isteyenlere çok iyi bir alternatif. Ayrıca Blu&Me arabirimi USB 1.1 ve BT versiyonu 1.1 olduğu halde, Blaupunkt'un bu arabirimi USB 2.0 ve BT versiyonu 1.2. USB üzerinden f/w güncellemesi de yapılıyor. Parça isimlerini de görebilsek tam olurdu ama buna da şükür. Unutmayayım diye PC'nin masaüstüne attığım ama 1-2 haftadır elim değip te arabadan CD'yi alıp, o şarkıları yazdıramadığım için :p bu arabirim tam benlik oldu. Flash bellek sürekli cebimde zaten. Hemen parçaları ona atıp arabada anında dinleme imkanı var.

Son olarak, fiyatı mı? Almanya fiyatı 125 Euro civarında. Bana 150 Euro'ya maloldu.

Link:
    https://www.blaupunkt.com/uk/7607545500_main.asp

Şenol Çıracı
    Abarth Mjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 323

Fena hortlamış konu

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234