10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bagaj Kapağı Ses Yalıtımı İçin Malzeme ?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Standart Bagaj Kapağı Ses Yalıtımı İçin Malzeme ?

Arkadaşlar arabam da tesisat var. Doğal olarak bagajda da küçük bir bass ım var. Arabalarımızın malzeme kalitesizliğinden ve döşeme içlerinin boşluğundan dolayı arka bagaj çok zırıldıyor. Acaba burayı izolasyon yapabileceğim malzemeleri nerden temin edebilirim ? Ve ne kullanmalıyım bu sesi kesmek için ? Yardımlarını bekliyorum
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Benim eski Evoda da aynı sıkıntı vardı. Bitüself isimli bir malzeme var. Koçtaş ve benzeri mağazalarda satılıyor. O malzemeyi alıp bagaj içine ve bagaj kapağındaki plastik malzemenin altına döşeyebilirsiniz. Sesi tamamen kesmez ama epey bir azaltır.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eski Evoda da aynı sıkıntı vardı. Bitüself isimli bir malzeme var. Koçtaş ve benzeri mağazalarda satılıyor. O malzemeyi alıp bagaj içine ve bagaj kapağındaki plastik malzemenin altına döşeyebilirsiniz. Sesi tamamen kesmez ama epey bir azaltır.
    Teşekkür ederim Bu söylediğiniz şey kanepelerin içlerinde bulunan sarı keçe gibi bir şey mi ? Birde bunun üstüne şu şişen sarı köpüklerden sıksak bu da ekstra bir şey sağlar mı acaba ?
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Bu söylediğiniz şey kanepelerin içlerinde bulunan sarı keçe gibi bir şey mi ? Birde bunun üstüne şu şişen sarı köpüklerden sıksak bu da ekstra bir şey sağlar mı acaba ?
    abi köpüğü sabitlemek için kullanabilirsin ama o sertleşen bi madde. Yani üstüne o köpüğü çekersin,sert olan yere yine vurur plastik.Yine titreme yapar. Sen direk süngeri al doldur içine.Titremenin nereden olduğunu keşfetmen lazım ama. Ona göre çalış.

Kapı içlerine,en önemlisi de hoparlörlerin bulunduğu yerin etrafına,hoparlörleri çevreleyecek şekilde izolasyon yap. Böylece kapıdaki hoparlörlerin sesi doğrudan dışarı verir,kapı içine girip kayıplara neden olmaz.

ekleme. Bitüselfin kalın olanlarından alabilirsin. Öbür türlü ince gelecek,yine bagaj kapağında oluşan titreşim devam edecek. Bizim maksat,bagaj kapağının plastiği ile arasındaki boşluğu doldurmak.

SERKAN BOZDEMİR
    seralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35AV4917
    Edilen teşekkür: 22

Benim araçta da bagaj kapısından şıngırtı geliyordu 2 demir birbirine vurur gibi. Bagaj kapısının iç tarafındaki siyah plastik kapağı söktüm, zaten 1 tane vidası var diğer tarafları geçmeli asıldın mı geliyo. Plastiği söktükten sonra kapının içinde dış saç ile iç bölüm arasında 10 cm'lik bir ara var o araya z şeklinde bir demir parça koymuşlar. o parçanın bir ayağı kopmuş. Kaynak yapılsa daha iyi olurdu ama onu nerden bulcan şimdi diyip bolca silikon sıktım biraz baskı yapıp beklettim silikon tuttu. tutmasa bile en azından silikon dolgudan dolayı 2 demir birbirine çarpmıyor ve ses yapmıyor. Şuan bagajdan hiç ses gelmiyor. Silgeç motoru ve o z şeklindeki demir parçayı bi kontrol et muhtemelen onlardan birisinden kaynaklanıyor.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keçe gibi değilde bir tarafı yapışkan zift, diğer tarafı alüminyum ortasında da izolasyon malzemesi var öyle bir şey. Bagaj için ince gelirse çift kat yaparsın ben öyle yapmıştım bagaja.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi köpüğü sabitlemek için kullanabilirsin ama o sertleşen bi madde. Yani üstüne o köpüğü çekersin,sert olan yere yine vurur plastik.Yine titreme yapar. Sen direk süngeri al doldur içine.Titremenin nereden olduğunu keşfetmen lazım ama. Ona göre çalış.

Kapı içlerine,en önemlisi de hoparlörlerin bulunduğu yerin etrafına,hoparlörleri çevreleyecek şekilde izolasyon yap. Böylece kapıdaki hoparlörlerin sesi doğrudan dışarı verir,kapı içine girip kayıplara neden olmaz.

ekleme. Bitüselfin kalın olanlarından alabilirsin. Öbür türlü ince gelecek,yine bagaj kapağında oluşan titreşim devam edecek. Bizim maksat,bagaj kapağının plastiği ile arasındaki boşluğu doldurmak.
    Açıkcası sesi geleceği yeri keşfetmek biraz sıkıntılı iş. Yani sonuçta ses sistemini açınca geliyor. Bagaja oturup dinlemek lazım. O bass tan da o sesi anlayamayız Ben direkt girişicem izolasyona her yerine tabi. Köpük gerek yok diyorsun o zaman. Bitüself madem yapışkanlı madde sabitlemeye de gerek kalmaz o zaman. Bu haftasonu meşgul olmazsam ve param olursa girişeceğim bu işe

Alıntı seralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim araçta da bagaj kapısından şıngırtı geliyordu 2 demir birbirine vurur gibi. Bagaj kapısının iç tarafındaki siyah plastik kapağı söktüm, zaten 1 tane vidası var diğer tarafları geçmeli asıldın mı geliyo. Plastiği söktükten sonra kapının içinde dış saç ile iç bölüm arasında 10 cm'lik bir ara var o araya z şeklinde bir demir parça koymuşlar. o parçanın bir ayağı kopmuş. Kaynak yapılsa daha iyi olurdu ama onu nerden bulcan şimdi diyip bolca silikon sıktım biraz baskı yapıp beklettim silikon tuttu. tutmasa bile en azından silikon dolgudan dolayı 2 demir birbirine çarpmıyor ve ses yapmıyor. Şuan bagajdan hiç ses gelmiyor. Silgeç motoru ve o z şeklindeki demir parçayı bi kontrol et muhtemelen onlardan birisinden kaynaklanıyor.
    Bagaj kapağının açılımını biliyorum. Daha önce birisi poposunu dayayıp bagaj kapağımı içeri göçerttiğinden döşemeyi söküp içerden müdahale etmiştim Sizin sorununuz farklı bir sorunmuş. Benim ki tamamen ses sisteminin titreşimine bağlı bir sorun Müzik açmadadığım sürece ses gelmiyor

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keçe gibi değilde bir tarafı yapışkan zift, diğer tarafı alüminyum ortasında da izolasyon malzemesi var öyle bir şey. Bagaj için ince gelirse çift kat yaparsın ben öyle yapmıştım bagaja.
    Evet netten baktım tam olarak dediğiniz gibi Fakat netten pek fiyat bilgisi sahibi olamadım. Haftasonu müsait olursam bir gidip koçtaş vs. de bakacağım.

Hepinize ayrı ayrı fikirlerinizi için teşekkür ederim. Umarım yaptıktan sonra sorun çözülür. Zıngır zıngır sallanması gerçekten uyuz ediyor insanı.

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

İnternette yarım saattir bu malzemeyi arıyorum. Şeklini şemalini öğrendim ama satan bir yer bulamadım. Kanser oldum resmen Müsait bir zaman da koçtaşa gitmek gerekecek sanırım

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Koctas praktiker vs. Gittigin yere bir de ses yalitimi icin kullanilan yumurta kabi gibi malzeme var. Onu sor. Benim odamin tamami bununla kapli,ev studyom oldugu icin. Kalin bir malzeme. Sunger gibi.o arayi doldurmaya yeter ayrica yalitim isi icin de kullanabilirsin. Cok iyi sonuclar aliniyor.

Malzeme bu

https://img50.imageshack.us/img50/6782/19vq0.jpg

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

Çağatay E.
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı cdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koctas praktiker vs. Gittigin yere bir de ses yalitimi icin kullanilan yumurta kabi gibi malzeme var. Onu sor. Benim odamin tamami bununla kapli,ev studyom oldugu icin. Kalin bir malzeme. Sunger gibi.o arayi doldurmaya yeter ayrica yalitim isi icin de kullanabilirsin. Cok iyi sonuclar aliniyor.

Malzeme bu

https://img50.imageshack.us/img50/6782/19vq0.jpg

LG G2 Cihazımdan aracılığıyla gönderildi.Olası yazım yanlışlarım için özür dilerim.
    Eyvallah kardesim bir sorayim. Benim amacim zaten su disariya cikan zingirdama sesini kesmek. Disardan gelen yol sesini falan filan muzikten duymuyorum pek ama o zingirdama arabayi cok kalitesiz gosteriyor.