Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Orjinale bağlı kalarak iyi ses almak isteyenler için tavsiye

Yigit Elibol
    ygttt54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047
    Edilen teşekkür: 48

Standart Orjinale bağlı kalarak iyi ses almak isteyenler için tavsiye

patlayan hoparlörim artık haber bile dinletemez hale gelmişti. ve önce arkalardan başladım arkalar 13cm olduğu için (16cm da takılabilir ama orjinalliği bozulmasın istedim) ve uzun arayışlar sonrası pioneerin normal araç teypleri için çıkardığı pioneer ts-g132ci komponent serisini aldım. araç 3 kapı olduğu için arka bölüm bi hayli uğraştırdı fakat çok güzel oldu. 2 gün bu şekilde dolaştıktan sonra önlerin çızırtısı bütün sesi bozduğunu farkettim önleride değiştirmeyi kafaya koydum önler 16 cm olduğundan yine araştırmalarım sonucunda jbl CS-6
    16 CM koaksiyel hoperlöre karar kıldım ve taktırdım kapı kollarının orda bulunan twittirlarıda iptal etmedi onlarıda bağladı, aracın hiçbir yerinde takırtı tukurtu yok deforme yok (benim gibi titiz olanların en korktuğu şey muhtemelen budur) ve 26 27 ses seviyesinde ve bass +3 tiz +3 olmasına rağmen bozulma yok ki bu bi hayli tatmin edici ve içinizde hissedebiliyorsun sesi kısaca orjinal sistemde sanırım en iyisi bu gelelim toplamda ne kadar verdiğime

pioneer ts-g132ci komponent :100

jbl CS-6 : 70

arka taraf işçilik : 40 (40 istedi ben 70 verdim 3 kapı adamın nerdeyse bütün gününü aldı hakkı oydu 3 kapı puntolar için 70 lira tutabilir diye yazdım)
    ön taraf işçilik : 25

TOPLAM : 235 liraya sürüş keyfim inanılmaz derecede arttı dediğim gibi 4 kapılı araçlarda ve tüm hoparlörler aynı anda değiştiğinde işçilik çok daha azalabilir.

bu arada konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlış yere açtıysam kusura bakmayın..

2. Bu mesajı için 4 kişi ygttt54'ye teşekkür etti:

Ferdi Gökhan
    ferdigokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 50

Hayırlı olsun benimde en kısa sürede böle bir operasyona girmem lazım

Talha Tunaboylu
    Tunaboylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 111

Kardeşim çok saolasın . Gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş. Bende aynen senin gibi orjinali bozmadan kabin bass amfi vs olmadan kaliteli bi müzik dinlemenin peşindeyim. Biraz araştırdım bende 13-16 cm hoparlör var komponent var acaba hangisini almak lazım diye düşünüyodum. Sanırım sen baya memnun kalmışsın bu sistemden. Bak aynısı yapıcam arabama güzel olmazsa gelirim sakaryaya

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Alıntı TUNABOYLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok saolasın . Gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş. Bende aynen senin gibi orjinali bozmadan kabin bass amfi vs olmadan kaliteli bi müzik dinlemenin peşindeyim. Biraz araştırdım bende 13-16 cm hoparlör var komponent var acaba hangisini almak lazım diye düşünüyodum. Sanırım sen baya memnun kalmışsın bu sistemden. Bak aynısı yapıcam arabama güzel olmazsa gelirim sakaryaya
    her zaman beklerim şaka bi yana ciddi anlamda beni tatmin etti tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama orjinalinden iyi olacağına eminim çünkü bizim hoparlörler bildiğin tahtakale malı kartondan şok oldum görünce..he bide orjinal ses sistemi paketi var arabada bu fark yaratırmı bilmem

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı ygttt54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her zaman beklerim şaka bi yana ciddi anlamda beni tatmin etti tabi zevkler ve renkler tartışılmaz ama orjinalinden iyi olacağına eminim çünkü bizim hoparlörler bildiğin tahtakale malı kartondan şok oldum görünce..he bide orjinal ses sistemi paketi var arabada bu fark yaratırmı bilmem
    Evet ya bende de bagajda orjinal fiat bass var ama çalışmıyor. Fiat hi-fi müzik sistemi sadece bass tan mı ibaret acaba. Bazı arkadaşların arabasında sağ ön paspasın altında bide amfi varmış. Baktım bende öle bişey yok. Sende orjinal amfi var mı kardeşim?

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

içinde numara yazan bi kapaktan başka bişey yok bence şehir efsanesi torpidoya bile ışık koymayan fiat paspas altına anfiyi hiç koymaz

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ya bizimkisi zaten hani bagajda bass var ya bi umut belki doğrudur olayı

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Teşekkürler, güzel paylaşım olmuş. İlerde benim de işime yarayacak Zira ben de amfi, kablo vs. ile uğraşmadan, aracın mevcut altyapısıyla alınabilecek en "temiz" sesi almak istiyorum. Frekans aralığı geniş olsun, hemen hemen tüm sesleri duyayım, varsın gümbür gümbür olmasın diyenlerdenim.

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Benimde geçen ay arka hoparlörler patlamıştı ben arkaya 13cm yerine 16cm Pioneer hoparlör aldım (hepsiburada.com dan 50tl ye) bende gayet memnunum en kısa zamanda öndekileri de değiştirecem benimde Fiat hi-fi sistem olduğu halde orjinal hoparlörlerim neredeyse kağıt gibi

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde geçen ay arka hoparlörler patlamıştı ben arkaya 13cm yerine 16cm Pioneer hoparlör aldım (hepsiburada.com dan 50tl ye) bende gayet memnunum en kısa zamanda öndekileri de değiştirecem benimde Fiat hi-fi sistem olduğu halde orjinal hoparlörlerim neredeyse kağıt gibi
    orjinallerin yerine kamasonic taksak bile daha iyi ses alırız eminim, bende 16 düşündüm ama kesme biçme ufak bi tadilat ister dedi dedim hiç gerek yok

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Jbl leri sipariş verdim yiğit simdi sanalpazardan 67 liraya yarın elimde olacak inşallah. Sağ ön hoparlör patladı şimdilik önleri değiştiriyim dedim. Gerçi arabayıda satılığa çıkarttık ama olsun alan kişide kaiteli müzik dinlesin boşver Acaba ben takabilir miyim ya onu düşünüyorum. Kısmetse ilerleyen zamanda da pioneerleri arkaya takarız.

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Standart Orjinal Fiat Hifi Tamam

Arkadaşlar ön kolonları 16cm jbl lerle değiştirdim. 67 liraya internetten aldım. Taktırdığım yerdeki çocuğa aux kablosu falan oluyomuş ya bunlara dedim dur abi kablo ayarlayabilirsem yaparız dedi ve yaptı 50 liraya hem kolonları değiştirtim hem de aux u halletmiş oldum. Bagajda ki orjinal bass ta kafama takılıyordu. Acaba calıştırabilsem nasıl ses verir diye. Onu da baska bi yerde yaptırdım. Ön kapının iç tarafında ki soket çıkmış. Döşemeyi falan söküp buldular. Buraya da 40 lira. Küçük olsada bass sesi ciddi anlamda değiştiriyomuş. Toplamda 160 lira harcamış oldum ama şu an araba kullanmak daha zevkli oldu valla. Hele aux çok büyük bi lüksmüş arkadaslar. Siddetle tavsiye ederim.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

aux işini en kısa zamanda bende halledicem bi o kaldı

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Aux harbiden büyük rahatlıkmış ya. Bence de en kısa zamanda yaptırmalısın kardeşim.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Pioneer 'ın oval kolonlarından herhangi birinde müzik dinlemeyen orjinalle yetinebilir Ama oval kolonla müzik dinlemenin zevki bambaşka. Bütün tiz tonlarını alabiliyorsunuz. Tesisat yapacak olana tavsiyemdir. 6900 serileri

Size de hayırlı olsun. Sizin için ses cızırtı yapmasın normal çıksın yetiyor demek ki Kazasız belasız binmeyi nasip etsin Allah
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

Talha Tunaboylu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pioneer 'ın oval kolonlarından herhangi birinde müzik dinlemeyen orjinalle yetinebilir Ama oval kolonla müzik dinlemenin zevki bambaşka. Bütün tiz tonlarını alabiliyorsunuz. Tesisat yapacak olana tavsiyemdir. 6900 serileri

Size de hayırlı olsun. Sizin için ses cızırtı yapmasın normal çıksın yetiyor demek ki Kazasız belasız binmeyi nasip etsin Allah
    Evet ses cızırtı yapmasın sağlıklı çıksın yetiyor Bi de ben arabanın orasını burasını kesme biçme taraftarı değilim Tamamen zevk meselesi zaten bu
    Ben sesi acarken camıda acanlardan değilim Aksine sesi açmadan önce cam açıksa kapatırım
    Size de kazasız belasız sürüşler diliyorum

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı TUNABOYLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ses cızırtı yapmasın sağlıklı çıksın yetiyor Bi de ben arabanın orasını burasını kesme biçme taraftarı değilim Tamamen zevk meselesi zaten bu
    Ben sesi acarken camıda acanlardan değilim Aksine sesi açmadan önce cam açıksa kapatırım
    Size de kazasız belasız sürüşler diliyorum
    Bende hiç kesme biçme yok Arka pandizotun aynısından bir tane daha yaptırdım kolonları da ona montajlattım Orjinali gibi oldu Ama tabi takdir edersinizki anfi ve bas+kablolar da var Tabi ki zevk meselesi Ama bassız ve anfisiz bir arabaya binince çok boşlukta hissediyorum kendimi

Teşekkür ederim
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

ONUR BİLGİLİ
    Le10ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    05 LL 854
    Edilen teşekkür: 10

bende ufaktan ses sıstemını canlandırmayı dusunuyorum aracın 4 kapılardakı hoparlorlerımı degıstırsem dıye dusunuyorum veya arkadsın dedıgı gıbı arkaya 6900 serısı pıoneer 400walt veya 600walt oval mı yaptırsam dıye karar veremedım anfı baglamayacagım ıcın sadece ovallerı baglayacak ama kablosunu nereye baglaaycaklar

Yigit Elibol
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    54 YE 047

Alıntı byadrenalin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende hiç kesme biçme yok Arka pandizotun aynısından bir tane daha yaptırdım kolonları da ona montajlattım Orjinali gibi oldu Ama tabi takdir edersinizki anfi ve bas+kablolar da var Tabi ki zevk meselesi Ama bassız ve anfisiz bir arabaya binince çok boşlukta hissediyorum kendimi

Teşekkür ederim
    seni anlayabiliyorum bundan önceki aracımda bagajda 2 tane binlik jbl vardı ve dediğin gibi panzotta ovaller vardı arkada oturanın saçları kalkıyodu havaya ve başka bi arabaya binince 1 liralık radyolardaki ses kalitesi gibi geliyordu ama nerdeyse 2 ayda bir aküyü değiştiriyodum bir sürü teknik arızalar oluyordu takırtı tukurtular cabası ama değermiydi dersen evet değerdi bu iş zevk meselesi şimdi o kadar sesi kafam kaldırmıyor rahatsız ediyor net ses versin bide arıza açmasın bide orjinallik bozulmasın şuan bnm için en büyük zevk bu

Ziya ziya
    arenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 346

ya beyler ben de 4 kolonu degistirmek istiyorum ne takmak lazim ama acaba?
    bi de taktiracagimiz yerde onemli sanirim.dogru duzgun montaj yapabilecek,kapilardan ses getirmeyecek bi işçiligi nerde yaptirabilirim acaba?

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

Sayfa 1/2 12 SonSon