Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 41 ile 48 arası

Konu: Direksiyon kumandaları ile Pioneer teypi çalıştırma

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

+100
    Konu muratxx5 tarafından (05/07/2013 Saat 18:10 ) değiştirilmiştir.

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı volume23 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalışmalara başladım
    Hocam hazır sökmüşken tuş takımlarının standart direnç değerlerini paylaşabilir misiniz acaba? tutuyorsa boşuna değiştirmeyelim boardı...

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

orjinal boardın direnç değerleri çok farklı ve değişken(niye değişken anlayamadım ölçüm yaparken sabit değerde durmuyor). dolayısıyla ecu dan ayırmadan bu iş pratik olarak yapılamayacak. en basit yol yeni bir board yapmak. sonra da airbag makarasının altındaki soketin 3-4 ve 6 nolu pinlere bağlı kabloları keserek ecudan ayırıp direkt 3.5 mm audio jakı ile teybe takmak.
    daha sonradan orjinale dönmek için eski tuşları takıp kestiğimiz yerden kabloları eklemek yetecek. 5 dk yani...
    bu kadar uğraşmaya değer mi bilemedim. orjinal teybi de hiç sevmiyorum. (ne doğru dürüst radyosu çekiyor ne tuşları sağlam duruyor sürekli bir sorun hep...)

MURAT OZ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri

en sonunda pioneer'a ben de bu olayı çözdüm. fakat sizindkinden farklı bir yol izledim. sonuç çok güzel oldu. aydınlatma fazlalığı hakkında tereddütlerim vardı şimdi kalmadı. teybin otomatik özelliği var. ekran koruyucu gibi. 3 sn boşta kalınca ekran kararıyor ses açma gibi herhangi bir işlem yapınca tekrar anında tuşlar yanıyor.
    ariyetten usb şarj aleti vazifesi görüyor. ikide bir bozulan araç şarj cihazından da kurtuldum.
    arkadaşın videosunda direksiyonda mute tuşuna basınca ses gelmeye devam ediyor. merak eden varsa diye yazıyorum. bu aslında mute yapmıyor. att moduna geçiyor ve teybin ses kaç birimde olursa olsun 4/3 oranında kısıyor. yani 20 volumde mute tuşuna basınca 5 e düşüyor.
    bu arada daha sonra eklerim de ben olayı şöyle çözdüm. orjinal boardın üzerinde sanki bu adam gelsin buraya başka bir sistem yapsın diye boş bırakılan lehim adacıkları var. her tuş üzerindeki bu noktalara kablo lehimledim. lehimlediğim yerin 1cm alıtından t bıçağı ile çizerek ana devreden bağlantıyı kestim. bu lehimlediğim kabloların ucuna dirençleri ekledim. orjinal soketi hiç bozmadım. bu soket üzerinde iki tane fazlalık kablo var. blue me için ayrılmış sanırım. yani airbag makarası tarafındaki iki kablo boş. bu kablolardan birini soketten çıkarttım. ve boarda eklediğim toplam altı adet kablo ile birleştirdim. bu boşta olan kablo sinyal kolundan çıkan kablo soketinin 1 nolu boşta olan bölümüne denk geliyor. yani sinyal kolundaki kablo soketini çıkartırsanız 1 nolu olan soket boştur. alttan teybe bağlanan 3.5 mm audio jakının kablosunu bu 1 nolu yere bağlıyoruz. işlem tamam. yani 3.5 mm kabloda sadece jakın üst tarafına denk gelen kırmızı kabloyu buraya bağlıyoruz başka hiçbir kablo bağlamıyoruz.işlem böylece tamam oluyor. bu kadar karışık anlattığıma bakmayın gayet basit aslında.
    orjinal teybe dönme durumunda alt tarafı bızıklamadan ve sökmeden sadece tuşlar üzerindeki kaloları çıkartıp t bıçağıyla çizerek ayırdığımız kanalı lehimlemek yeterli olacak. 15 dk sürer. (orjinale dönmem o başka) ya da yedekte bir tuş takımı daha olacak hiç bir şeyle uğraşmadan sadece soketleri değiştirerek işlem tamamlanacak.

bu işi keşfederek ön ayak olan arkadaşlara teşekkürler....

Ersin ÇAKIR
    ersinjeofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 L 2755
    Edilen teşekkür: 3
    ultrAslan Her yerde..

sezgin hasdemir
    28041990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Bende navitech nx145r modeli var ve arkasında o çıkıştan yok ne yapmam gerekmektedir.

MRT ERS
    uruh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Ce: Direksiyon kumandaları ile Pioneer teypi çalıştırma

merhaba arkadaşlar, biraz hort olacak ama fiat linea act. aracım var bildiğiniz üzere activelerde direksiyon kumandası yok. direksiyonu kumandalı olan bi direksiyonla değiştirsem orjinal radyo ile çalıştırma imkanım olurmu. konu hakkında bil sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

mahmut caner
    serkancan2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    45
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: Direksiyon kumandaları ile Pioneer teypi çalıştırma

Alıntı Ziyaretçi051 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımızın orjinal kumandasını Pioneer marka teypler için (arkasında W/R: Wired Remote girişi olanlar için) kendiniz biraz uğraşarak çalıştırabilirsiniz.

Öncelikle teybimizin arkasında W/R girişi olması gerekiyor. Arkasından kontrol edip varlığından emin olduktan sonra işlemlerimize başlayabiliriz.

6 adet fonksiyon bulunmaktadır. Tüm fonksiyonlar direnç değerleri değiştirilerek çalıştırılıyor. Kullanacağınız tüm direnç değerleri kOhm cinsinden olmalıdır.
    Fonksiyonlar için kullanacağınız direnç değerleri aşağıda verilmiştir. Teyp girişine bağlantı yapabilmek için piyasada bulabileceğiniz standart 3,5mm stereo audio jack kullanabilirsiniz.

Standart üretilen direnç değerlerine göre aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

Source-= 1,2k
    ATT (Mute) = 3,3k
    Radyo frekans yukarı - Sonraki şarkı = 8,2k
    Radyo frekans aşağı - önceki şarkı = 12k
    Ses yukarı = 16k
    Ses aşağı = 24k

Bağlantıların tamamı 3 kablodan oluşmaktadır. Altta şeması verilmiştir.
    Orjinal kumandanızın pinlerini tespit ettikten sonra kullanacağınız fonksiyonlara göre uygun dirençleri aşağıdaki şemaya göre takarak kumandanızı kullanabilirsiniz.

Öncelikle direksiyon kumandası üzerindeki dirençleri değiştirin bu kumandalardan 3 kablo bady compütüre gider aldığınız 3.5 mm streo audio jakın kablosunu doğru uçları bularak bu 3 kabloya birleştirin ve teybin arkasındaki yuvaya yerleştirin .hadi hayırlı olsun.
    hocam Fiat Linea 1.4 t-jet Emotion Blu&Me için olurmu bu uygulama ve olursa aracımın direksiyon kumandası pioneer teyp ile nasıl çalışır bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum

Sayfa 3/3 İlkİlk 123