Sayfa 16/25 İlkİlk ... 121314151617181920 ... SonSon
491 sonuçtan 301 ile 320 arası

Konu: Aux girişi hakkında bilgi, ses kalitesi, kullanımı vs. (ilk mesajda detaylı anlatım)

onur tuna
    onurtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    45 SB 0606
    Edilen teşekkür: 6

Standart evo aux

selam arkadaşlar bende de aux girişi var menüde de aux la ilgili bişiler var ama 2 kezde bassam 1 kezde bassam aux a geçmiyor bi arkadaş teyb e sürüm atılması gerektiğini söyledi bu konuyla ilgili bi bilgisi olan varmı yardımlarınızı bekliyorum.

murat erdoğan
    powerdeep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anadolu yakasında yaptırmak isteyen arkadaşlar için yardımcı olabiliriz
    gidip sağda solda 50-100 tl gibi rakkamlar bayılmayın
    topu topu 15 dakkalık iş
    istanbulda nerede bulabilrim kabloyu.. ayrıca modifiye malzemeleri için güvenilir yer varmı bildiğiniz.. teşekkürler..

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı matchless Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Femoli, kablo için teşekkürler kargom geldi. Kullanıyorum ses v.s çok güzel.
    Tek sorun kablo kalın olduğu için gizlemek zor, bununda bir çaresini bulursam herşey çok güzel olacak.
    rica ederim güle güle kullan ürün kaliteli ince kablo olduğunda sürekli tak çıkar cızırtı problemi kopma vs yaşanabiliyor o yüzden kalın kaliteli altın uclu S-Line Kablo getirtiyoruz.. Malzeme kalitesi herşeyden önce

Aux kabloslu İsteyen arkdaşlara Temin edilir ..

Blaupunkt Teypler iin Aux Kablosu Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning

KUTHAN kurt
    kuthankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34db6924
    Edilen teşekkür: 0

arkadaşlar bende 2011 punto evo dynamic var, aux çıkışı istiyorum ama sıkıntı var media tuşuna bastığım zaman cd çalıyor cd yoksa no resource falan tarzı hata veriyor, aux menüsü falan çıkmıyor, sizde durum nasıl?

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

bizim gp lerde cd tuşuna 2 sefer basınca aux a geçiyor. sende de bu tarz bişey olabilir.

umut köse
    umut61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    34 ----3726

arkadaslar rahatsız edtım bı sorum olacaktı aydınlatırsanız sevınırım yenı 2011 grande punto aldım orjınal mp3 çaların arkasındakı boş olan soket yerlerınde anfi çıkışı ve otomatık anten çıkışı varmı bılen varmı şimdiden teşekkurler. . .

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Evet bos soketlerdeanfi on off cikisi var ( otomatik anten cikisi) fakat bunun icin aux cikisi yada donusturucu alman gerek .. Anfi cikisi hazir olarak yok ..

kunt ozveren
    Fiat 500X Multiair Turbo Mr.Freeze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 277

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica ederim güle güle kullan ürün kaliteli ince kablo olduğunda sürekli tak çıkar cızırtı problemi kopma vs yaşanabiliyor o yüzden kalın kaliteli altın uclu S-Line Kablo getirtiyoruz.. Malzeme kalitesi herşeyden önce

Aux kabloslu İsteyen arkdaşlara Temin edilir ..

Bu aux kablosu evo ların teybine de uyumlu mu?
    Citroen C3 1.4 VTİ BMP

drive italian , kiss french

serdar serverdar
    serverdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ahmetusta61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba
    isteyen arkadaşlara aux girişi yaparım özelden mesaj atın lütfen
    iyi günler
    Merhaba, Ahmet Usta'nın (ahmetusta61) telefonu olan var mı acaba arkadaşlar?

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı Mr.ze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aux kablosu evo ların teybine de uyumlu mu?
    cumartesi bir evoya taktık tüm evolarda yok ama olanda var bunun için media tuşuna 2 kere basıp ekrana aux menüsü gelmesi lazım .. eğer oluyorsa ..

Blaupunkt Teyp Aux Kablosu Aux k Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning burdan alabilirsin

ENGİN ÖZTÜRK
    meteorengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

bende dayanamayıp sonunda giristim alete
    forumdaki auxla alakalı sayfaları okudum anlatan ve yapan arkadaslar sayesinde banada bi cesaret geldi bende yaparım dedim ve 4 adet annemin sisini alarak basladım ise teyibi cıkarmak cok zor oldu ilk defa cıktıgı icin heralde baya zorladım ama elimde kalmadı sukur daha sonra 2 ytl ile çift taraflı strereo kablo aldım uclarını aynen soket gibi yaptım gayetde saglam oldu sonra mp4 calarımla beraber taktım ve calıstı cocuklar gibi mutlu oldum bu sayfada emegi gecen herkese tesekkur ederim
    yalnız hafifte olsa biz cızrtı duyuluyo sesi acınca acaba kablo dandik ondanmı yani gidip daha iyi bisey alsam cok fark edermi altın kaplama falan acaba??
    Konu meteorengin tarafından (20/04/2011 Saat 12:31 ) değiştirilmiştir.

serdar serverdar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Meteorengin kesilen kablo uçlarını teypteki yerine nasıl takıyorsunuz acaba? lehim harici nasıl olabilir, bağlama şeklinde mi?

ENGİN ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı serverdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meteorengin kesilen kablo uçlarını teypteki yerine nasıl takıyorsunuz acaba? lehim harici nasıl olabilir, bağlama şeklinde mi?
    ben ilk basta lehim atıyım saglam olsun kafam agrımasın diye dusundum daha sonra baktımki hem lehim atmak zor olacak icerisi dar oldugu icin hemde hic gerek olmadıgını yapan arkadaslardan gordum bu konu baslıgı altında kısaca tekrar ediyim hemen...
    3 adet kabloyu icindeki bakır teller cıkana kadar sıyırıyoruz daha sonra arkadan en dıstaki siyah kılıfı belli uzunlukta kesip sıyrılan bakır tellerin dısına getiriyoruz bakır teli biraz dısarıda bırakacak sekilde soketlere siyah kılıfla beraber takıyoruz gayette saglam oluyor ben yinede sıkıntı olmasın diye dısarda kalan bakır telleri dısarıdan bi kere bantladım umarım anlatabilmisimdir ...

serdar serverdar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ya ben de iki ucu stereo kablo aldım ama içinden çıkan kablolar beyaz-kırmızı-sarı değil, sarı-mavi-siyah... Nereye hangi kabloyu takacaz şimdi???

Alıntı Qubee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. AUX nedir ne işe yarar?
    AUX harici bir ses kaynağının(mp3-mp4 player,telefon) halihazırdaki ses sistemine verilmesidir. Yani mp3 çalarınızı aracın ses sisteminden dinlebilirsiniz. Önemli olan nokta AUX a direk ses verilmelidir USB üzerinden vs ses sağlanamaz. Genellikle dinlemek istediğiniz cihazın kulaklık girişinden ses alınır.
    2. Teybimde aux varmı?
    teypte cd yokken cd tuşuna bastığınızda (cd varken 2. basışta) ekranda AUX yazıyorsa var yoksa yok
    3. Ses Kalitesinde problem olurmu?
    Sesi verdiğiniz cihazın(mp3-mp4 player,telefon) verdiği ses kalitesini aynen alırsınız. Dikkat edilmesi gereken nokta kabloların sağlam olması sokette temassızlık olmaması.
    4. Nasıl kullanabilirim?
    Öncelikle teybi sökme işleminden bahsedelim. Teybin üzerinden 4 adet delik vardır bunların içi boş diyebiliriz bu deliklere herhangi bir şey(tel-şiş-çivi) yerleştirdiğinizde (4 deliğe aynı anda) teybi yerinde tutan klipsler açılmakta ve teyp ser kalmaktadır. Bu aşamadan sonra eğer kullandığınız şey teybi tutuyorsa onları çekerseniz veya teybin kenarlarından tutarak kendinize çekerseniz rakatlıkla çıkıcaktır.

Ne yazıkki araçlarımızdaki teypler standart değil bu yüzden standart bir yol yok ancak iyiki teybin üzerine şemayı koymuşlar.
    örneğin :
    bu sanırım sadece bende çıktı tek fark (A.AF lerin dizilimi farklı)
    sonradan gelen bilgi:
    geçenlerde farkettim ki seste bi gariplik var neden bu kadar uzun süre sonra farkettim bilmiyorum ama aslında benim pinlerin dizilimide diğer şemada gösterildiği gibi tekrardan bağlantı yaptım sorun düzeldi

yapılması gereken şema üzerinde A.AF, A.AF+, A.AF- olan pinleri bulup elimizdeki üç kabloyu bu pinlere bağlamak(eğer şemanızın fotoğrafını foruma gönderirseniz büyük ihtimalle ne şekilde bir bağlantı yapmanız gerektiğini daha net biçimde belirtebiliriz)
    bunun için bana göre en basit yöntem aşşağıdaki resimdeki sarı soketi ve yanındaki pinleri bulmak(Blaupunkt servisinde vardır diye düşünüyorum)

Diğer bir yöntem(forumda çok kullanıldı)
    Aşşağıdaki resimde görülen orjinal Blaupunkt olan ve Blaupunkt servislerinden temin edilebilen(katalog kodu: 7607897093) mavi soketli kablo. Ancak benim aracım ve bir kaç kişinin aracında bu kablonun girdiği soketten ses alamadık. Ancak hafif bir düzeltme ile A.AF pinlerinin olduğu kısma uydurulabiliyor(resimde detaylar mevcut)(Ancak teyp şemanız yukardaki örneklerin ilkindeki gibi ise soket üzerinde kablo dizilimini değiştirmenizde fayda var)

Aşşağıdaki resimde ise bizim kullandığımız soketteki pinler eksik burdan AUX olmadığı sonucuna varabiliriz ancak teypte AUX yazısını görebiliyorsanız şema üzerinden kontrol edilip uygun pinler bulunabilir.

Aux Kablosunu Hazır olarak Kemal Oto da Bulabilirsiniz.

S-Line Marka Kaliteli Altın Uclu Aux Kablosu Kemal Oto 0312 394 15 10

Yukardaki anlatımı; konu çok uzun olduğundan, konudaki mesajları derleyerek oluşturdum. Konuya katkıda bulunan herkeze teşekkür ederim.

OzzY

Konuyu açan Qubee'nin mesajı:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

deneyerek bulabilirsiniz.

Engin sanırım bununla ilgili aramıştın beni dersteydim açamadım sonrada unuttum şimdi görünce aklıma geldi
    bağlantıdaki temassızlıktan olabilir cızırtı yada yanlış bağlamaktan
    benim şemadakiyle pinler farklıydı sanırım sağ sol ayrı veren bi ses bularak doğru pinlere tekrar bağlayınca kesilmişti cızırtı.
    Konu OzzY tarafından (22/04/2011 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

serdar serverdar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Deneme yaparken sıkıntı olmaz değil mi, patlama filan Şimdi giriş yerinde 6 tane pin var. engin kardeş en baştaki 3 pine bağlamış. Kabloları aşağıdaki resimdeki 3 pin arasında mı deneyecez yoksa 6sında da denemek gerekir mi?

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    deneyerek bulabilirsiniz.

Engin sanırım bununla ilgili aramıştın beni dersteydim açamadım sonrada unuttum şimdi görünce aklıma geldi
    bağlantıdaki temassızlıktan olabilir cızırtı yada yanlış bağlamaktan
    benim şemadakiyle pinler farklıydı sanırım sağ sol ayrı veren bi ses bularak doğru pinlere tekrar bağlayınca kesilmişti cızırtı.

ENGİN ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

ozan aslında ben seni sey icin aramıstım şişleri soktum teybe bir türlü cıkartamadım tutacak yeri falanda yok bunu nasıl cıkartırız acaba elimde kalacak diye aramıstım hemde fırsattan istifade bi halini hatrını soruyum dedim ama sonradan aklıma geldi vizeler falan vardır belki dedim

@serverdar benimde aldıgım kablonun renkleri farklıydı bende avometre yardımıyla bir ucu soketin ucuna digerinide kablolara degdirerek şase + ve - ucları buldum o sekilde bagladım.Ama avometren yoksa yada bu aletin nasıl bisey oldugunu bilmiyosan su sekilde yapabilirsin kablonun uclarına pil baglarsın soketin ucunada led falan degdirerek hangi kablonun ne oldugunu anlayabilirsin...
    3 pine baglaman yeterli patlama falanda olmaz ama dikkatli ol yinede yanlıs baglarsan belki kabloyu soktugun alet bozulabilir

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar serverdar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

bugün denedim, resimdeki baştaki üç pine değişik renk varyasyonlarıyla bağladım. hepsinde de çalıştı ama yalnızca arka hoparlorlerden ses geliyor. bir de radyo devredeyken de mp3 player çalışıyor nasıl iş anlamadım
    tüm hoparlorler nasıl çalışacak acaba?

Alıntı meteorengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozan aslında ben seni sey icin aramıstım şişleri soktum teybe bir türlü cıkartamadım tutacak yeri falanda yok bunu nasıl cıkartırız acaba elimde kalacak diye aramıstım hemde fırsattan istifade bi halini hatrını soruyum dedim ama sonradan aklıma geldi vizeler falan vardır belki dedim

@serverdar benimde aldıgım kablonun renkleri farklıydı bende avometre yardımıyla bir ucu soketin ucuna digerinide kablolara degdirerek şase + ve - ucları buldum o sekilde bagladım.Ama avometren yoksa yada bu aletin nasıl bisey oldugunu bilmiyosan su sekilde yapabilirsin kablonun uclarına pil baglarsın soketin ucunada led falan degdirerek hangi kablonun ne oldugunu anlayabilirsin...
    3 pine baglaman yeterli patlama falanda olmaz ama dikkatli ol yinede yanlıs baglarsan belki kabloyu soktugun alet bozulabilir

ENGİN ÖZTÜRK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

valla ben usulünce bagladım bi sıkıntı olmadı butun hoparlorlerden ses geliyo... radyo devredeyken mp3 player calısıyor demissinizde bu ne demek oluyo yani hem radyonun hem mp3ün sesimi geliyo hoparlorlerden ?

serdar serverdar
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

evet hem radyo hem mp3 player ortak yayını dinliyorum

Alıntı meteorengin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla ben usulünce bagladım bi sıkıntı olmadı butun hoparlorlerden ses geliyo... radyo devredeyken mp3 player calısıyor demissinizde bu ne demek oluyo yani hem radyonun hem mp3ün sesimi geliyo hoparlorlerden ?

Sayfa 16/25 İlkİlk ... 121314151617181920 ... SonSon