Arabanın sesini çok sevmiyodum ne zamandır değiştircektim. Perçinli olduğu için ve full döşeme çıkacağından iyi usta arıyodum değiştirmek için ( eskiden ilgili olduğumdan bazı ustaların matkapla nası giriştiğini biliyorum az çok ) Neyse bi ark önerdi bi usta sonra blaupunkt gtx 173 3 yollu hoparlörleri aldım geçen haftasonu değiştirdim. Valla memnun kaldım çünkü fiatın hoparlörleri çok dandik körükleri karton gibi. sesi 15i geçince zar zar ötmeye başlıyo. Usta da iyidi perçinleri güzel söktü. yeni hoparlörlerin derinliği biraz fazla olduğu için mdf bi çerçeve yaptı onun üstüne fidaladı herşeyi perçin deliklerin üstüne. hiç soketlere falan zarar vermeden halletti sağolsun.

anfili sublı sistemlerle çok uğraştım eski arabada (eski unomla külçe gibi anfiyle 30 cm 1100 watt jbl kutu basımı sattım. 3 yollu hoparlörleri saymıyom ) biraz doygunluk geldi ondan sadece hoparlör değiştiriyorum. kaldırsa teypin çıkışları 2 tane de component alırım arkaya güzel bass vursun diye. Ama bu blaupunktlar da güzel vuruyo en azından titretiyo az çok eskisine nazaran bide sesi 20lere kadar ilk defa açar oldum.

bu arada usta anıttepede isteyene adresini verebilirim. çok temiz iş yapıyo puntolara da yabancı değil.

küçük not düşüyüm bide; keşfettim ki arkadaki tweeter yerleri boşmuş