5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Navigasyon ile mp3

KIVANÇ ERTİKİN
    Bluenipper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

Standart Navigasyon ile mp3

active sahibiyim malum teyp mp3 özürlü. yorumlardan büyük şehirlerde boş frekans bulma zorluğu vs.nedenlerle kullanımı konusunda olumsuz yorumlar olmasına rağmen geçenlerde bi markanın fm tranmitterini aldım.şimdi torpidoda yatıyor.sonra alette ses çıkışı olduğunu farkedip geçen hafta femoli den aux kablosu aldım.fm transmitter torpidodan tekrar çıktı bu seferde jakı tam taktığımda ses alamadım yarım takınca ses verdi ama oda aracın sadece sağ kolonlarından ses alabildim.1-2 gün nette araştırınca aletin mono ses verdiğini buldum.şimdi ufak bir mp3 player almayı düşünüyorum ama kafamda aşağıdaki navigasyon cihazıda var cihaz açıklamasında mp3 de çaldığınıda yazıyor.uzun lafın kısası artık danışarak iş yapayım dedim.bu navigasyon cihazından ve ya benzerinden kullanan ve aux ile bağlayıp mp3 dinleyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    https://www.hepsiburada.com/Liste/na...egoryId=257643
    Konu Bluenipper tarafından (08/10/2010 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir. Sebep: link koymayı unutmuşum

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı Bluenipper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    active sahibiyim malum teyp mp3 özürlü. yorumlardan büyük şehirlerde boş frekans bulma zorluğu vs.nedenlerle kullanımı konusunda olumsuz yorumlar olmasına rağmen geçenlerde bi markanın fm tranmitterini aldım.şimdi torpidoda yatıyor.sonra alette ses çıkışı olduğunu farkedip geçen hafta femoli den aux kablosu aldım.fm transmitter torpidodan tekrar çıktı bu seferde jakı tam taktığımda ses alamadım yarım takınca ses verdi ama oda aracın sadece sağ kolonlarından ses alabildim.1-2 gün nette araştırınca aletin mono ses verdiğini buldum.şimdi ufak bir mp3 player almayı düşünüyorum ama kafamda aşağıdaki navigasyon cihazıda var cihaz açıklamasında mp3 de çaldığınıda yazıyor.uzun lafın kısası artık danışarak iş yapayım dedim.bu navigasyon cihazından ve ya benzerinden kullanan ve aux ile bağlayıp mp3 dinleyen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Hepsiburada.com : Navitech, Nav-pxb 205F, Yeni Nesil Navigasyon Cihazı | Oto Aksesuar
    Merhaba,

Sanırım bu konu hakkında yeterli miktarda deneyimim var, elimden şu ana kadar 5 farklı GPS geçti ve bir miktar tecrube kazandım.

Bu tür naviagasyon cihazlarının hemen hemen hepsi MP3 çalıp DivX Video bile oynatabiliyor.

Ancak aynı anda hem navigasyon programını kullanıp hem de MP3 dinlemek her cihazda mümkün olmuyor,çünkü navigasyon uygulamasına geçmek için MP3 çalan uygulamadan çıkmak gerekiyor.

Aynı anda MP3 ve navigasyon programının kullanılabilmesine izin veren bir GPS cihazım var.

Bir diğer kısıt da kullanılan hafıza kartı. Bu tür navigasyon cihazlarının çoğunda navigasyon programı hafıza kartı üzerinden çalışıyor, yani haritalar ile birlikte yaklaşık 400 MB gibi bir alanı navigasyon programı kaplıyor. Farklı müzikler için farklı hafıza kartları kullanmayı düşünürseniz her karta navigasyon programını da yüklemeniz lazım.

Yüksek kapasiteli hafıza kartları kullanmanız da mümkün, ancak onlarda da şöyle bir problemle karşılaştım, yüksek kapasiteli kartları GPS cihazlarının görmesi uzun zaman alabiliyor. Hatta bazı cihazlarda ilk açılış anında hiç görmüyor ve cihaz açıldıktan sonra kartı bir kere söküp takmak gerekebiliyor. (Örnek, Navking 300 de yaşıyorum, orijinalinde 1GB hafıza ile gelmişti, 2 GB lık kart ile bu problemi yaşıyorum.)

Bu güne kadar incelediğim GPS cihazlarının ses çıkışı hepsinde Stereo, bu konuda bir problem yok.

Bazı GPS cihazlarında da radyo vericisi var, bu günlerde bir tanesini test ediyorum ancak çok tat aldığımı söyleyemem çünkü şehir içinde radyo kanalları çok parazit yapıyor, şehirler arasında daha güzel çalışıyor. Bir de ara ara gelen bir uğultu sesi var, bunu yazılım güncellemesi ile çözmenin yolunu araştırıyorum.

Radyo vericili GPS cihazlarının bir çoğu (YF isimli bir firma tarafından üretilenlerin hepsi) radyo vericisini kullanmak için USB bağlantı kablosunun takılı olmasını istiyor bunun da sebebi bu kabloyu aynı zamanda verici anteni olarak kullanması. Bazı cihazlar bunu doğrulamak için illa ki araç çakmağına da takılı olmasını istiyor, enerji geliyorsa kablo da takılıdır mantığı ile olsa gerek. Şu an elimde test ettiğim cihazda böyle bir kısıt yok, GPS in diğer ucu çakmağa bağlı olmasa da verici çalışıyor.

(Aslında biraz kıllık yapıyor gibi görünse de mutlaka gücün geldiğini kontrol eden cihaz daha güvenli olabilir, çünkü bazı radyo vericilerini antensiz çalıştırmak radyo vericisinin zarar görmesine neden olabiliyor.)

Daha önce bir de BIM de satılan Piranha marka araç çakmağına takılı radyo vericisini denemiştim, bizim araçlardaki radyo vericisinin arkada olmasından kaynaklandı belki, ama GP de hiç bir işe yaramadı. Radyodan hiç ses alamamıştım.

Ancak kabloyu anten olarak kullanan GPS den ses alabiliyorum.
    Konu Moosty tarafından (11/10/2010 Saat 21:48 ) değiştirilmiştir. Sebep: Fazlalıkları silip PM olarak göndermek için

Ahmet KARAAĞAÇ
    drahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    38 AK 253
    Edilen teşekkür: 75

slmm aynı cihazdan bende var
    https://forum.grandepuntotr.com/gara...im-puntom.html
    burdan ******* yeride görebilirsin ben aux ve güç kablosunuda kapı fitillerinden geçirdim
    yalnız mustafa beyin dediği gibi navi çalışırken mp3 çalamıyor. igo primo yüklemeye çelıştım ancak navigasyonu çalıştırmo malesef onu halledersem navi+mp3 birlikte çelışacak.
    ama ses fm transmitterden çok çok ii ayrıca divx te oynatıo işine yararmı bilemiorum
    aletin ii yanlarından biri işlemci hızı çok ii gerçi güncel aletler 500mhz işlemcili tavsiye ederim yani anlıcan

KIVANÇ ERTİKİN
    Bluenipper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

Ahmet bende senin gibi navigasyonu sol kelebek camına takıp güç, aux kablosunuda saklamayı düşünüyorum.forumda aramış ama bulamamıştım cihazı oraya yerleştiren varmı diye.sen yapmışsın güzel olmuş.navigasyonda aux ile mp3 den memnunsan sorun yok o zaman.

Ahmet KARAAĞAÇ
    drahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    38 AK 253
    Edilen teşekkür: 75

ewet sorun yok gayet güzel oldu hem fazla dikkat çekmio hemde benim kullanmam daha kolay oluyor